صفحه 1 از 10 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 94
Like Tree356تشکر

موضوع: انتخاب بین D90 / D7000 / 60D

كاربر آشنا ACTIVE آواتار ها
    تشکر کرده
    36

Smile انتخاب بین D90 / D7000 / 60D

با سلام
    من از دوربین برای مصارفی چون عکاسی فاین آرت و عکاسی صنعتی استفاده خواهم کرد یعنی هم کارهای خارج از استودیو و هم داخل استودیو
    - مبلغ هم حدود 1.5 در نظر گرفتم حالا یه کم بیشتر یا کمترش مهم نیست ولی فقط یه کم! :cool:
    - بین برندهای کانن و نیکون هم گیر نکردم یعنی برند برام مهم نیست ولی فقط این دو برند باشن
    - بیشتر کیفیت عکس و شارپ بودن تصویر و پرملات بودن رنگ برام مهمه! جدا از لنز (منظور خود قابلیت دوربین)
    - لنزش هم اگر کیت نباشه میتونید پیشنهاد هم بدید من با توجه به توضیحات لنزی که در انجمن میخوندم 17-85 رو لنز خوبی از نظر اپتیک می گفتن... منتها من برام یه کم تله هم مهمه!
    - سرعت شاتر هم برای کارهای استودیویی به نظرم بالا باشه بهتر خواهد بود حالا این نظر شماست...!
    - فیلمبرداری چندان مهم نیست ولی داشته باشه هم خوبه.
    - رادیو تریگر و اقسام این نوع تجهیزات استودیویی رو هم بتونه ساپورت کنه (بشه راحت سینک کرد)
    - از نظر لرزشگیر بدنه هم فکر کنم داشته باشه بهتره باز اینم نظر شما اساتیده...

من خودم این گزینه ها رو مطالعه کردم و بیشتر فوکوسم رو D90 هستش حالا خواستم نظر شما رو هم بدونم
    اینم یک لینک از مشخصات دوربین ها

ممنون میشم لطف کنید و در این موارد راهنمایی کنید و تو تهران جایی رو معرفی کنید که هم گارانتی معتبر و هم منصف باشه... ممنون از لطفتون
    NetNegar و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

سلام

دوست عزیز برای انتخاب بین دو یا سه دوربین نیاز به ایجاد تاپیک نیست،دلیلش هم اینکه معمولا چند پست بیشتر نمیخوره و بعضی از سوالات هم تکراریه.

شخصا نظرم به D7000 هست با لنز 18-105 (با توجه به بودجه شما)
    ولی میتونید دی 90 دست دوم در حد نو با همین لنز بالا بخرید و با الباقی پول تجهیزات نورپردازی بگیرید.

سرعت شاتر به استودیو ارتباطی نداره و نیاز نمیشه /

لنزی که معرفی کردم لرزشگیر داره.
    D7000 قابلیت فیلم برداری داره
    NetNegar و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    وحید بیگدلی

تشکر کرده
    36

با سلام آقای بیگدلی ممنون از راهنمایی
    بالاخره معیارهای انتخابی برای هر شخصی متفاوت است و این فاروم هم بدلیل پاسخگویی و راهنمایی اعضا در نظر گرفته شده و هدف منم گرفتن اطلاعات و آگاهی بیشتر بوده که این تاپیک رو ایجاد کردم. بگذریم...

- من قصد ایجاد استودیو ندارم و در استودیوهای موجود همکاران عکس خواهم گرفت
    - کلاً بدلیل عدم آگاهی از نحوه استفاده یک دستگاه از طرف شخص دیگر هیچوقت دست دوم نمی خرم.
    - به نظر شما وقتی مثلا می خواهیم از یک بطری کوکاکولا که می خواهد داخل آب بیفتد، عکس بگیریم سرعت شاتر نیاز نخواهد بود؟
    - لنز 18-105 بصورت کیت هم بر روی D90 و هم D7000 موجود هستش؟ منظورتون همون لنزه؟

در شرایط مشابه کیفیت عکس کدام بهتر است؟ با لنز مشابه (مثلا 18-55)

ممنون

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

سلام
    نو بخرید راحت..
    سرعت قطره اب خیلی هم بالا نیست! همین دی 90 تا سرعت 1 چهار هزارم ثانیه شات می زند و دی 7000 هم یک 8000 ام!!
    انشالله اگه اینقدر پیشرفت کردید دیگه دوربین بهتر میخرید که سرعت شاترش بالا هست ..اکثر دوربین ها تا یک 8000 ام هستن و بعد مدیوم فرمت های 30 میلیونی که فکر کنم بعضی از مدل های شرکت Phase one یک ده هزارم میشه.

لنز 18 105 عالیه.از 18 55 بهتره
    ACTIVE، Walkman، NetNegar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحید بیگدلی

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

Lightbulb

نقل قول نوشته اصلی توسط ACTIVE نمایش پست ها
    با سلام آقای بیگدلی ممنون از راهنمایی
    بالاخره معیارهای انتخابی برای هر شخصی متفاوت است و این فاروم هم بدلیل پاسخگویی و راهنمایی اعضا در نظر گرفته شده و هدف منم گرفتن اطلاعات و آگاهی بیشتر بوده که این تاپیک رو ایجاد کردم. بگذریم...

- من قصد ایجاد استودیو ندارم و در استودیوهای موجود همکاران عکس خواهم گرفت
    - کلاً بدلیل عدم آگاهی از نحوه استفاده یک دستگاه از طرف شخص دیگر هیچوقت دست دوم نمی خرم.
    - به نظر شما وقتی مثلا می خواهیم از یک بطری کوکاکولا که می خواهد داخل آب بیفتد، عکس بگیریم سرعت شاتر نیاز نخواهد بود؟
    - لنز 18-105 بصورت کیت هم بر روی D90 و هم D7000 موجود هستش؟ منظورتون همون لنزه؟

در شرایط مشابه کیفیت عکس کدام بهتر است؟ با لنز مشابه (مثلا 18-55)

ممنون
    سلام .
    تو این 3 تا دوربینی که گفتین ، D7000 از همه سریعتره ( البته از 60D فقط یه خورده سریعتره ) ولی واقعا به بودجه ی شما نمیخوره و بدون هیچ گونه تجهیزات جانبی ، همراه با لنزی که جناب بیگدلی فرمودن حدود 1.8 م میشه . شما باید حداقل 150 تومن واسه تجهیزات جانبی بزارین که اونوقت واستون 1.4 م باقی میمونه و با این اوصاف Canon EOS 60D Kit EF 18-55 & 55-250 IS بسیار معقول تره . اینم مقایسه ی 60D و D7000 :
    http://www.digitalrev.com/en/canon-e...0-article.html
    ACTIVE، M. Beyrami، NetNegar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    36

- من تنها دلیلی که 60D دلسردم میکنه با توجه به کانتهایی که در انجمنها موجود بود مبنی بر اینکه 60D از نظر بدنه ضعیفه و خیلی سبکه و حسه خوبی موقع عکاسی نداره، هستش... و چون از سری xxD کانن هستش بالاخره مجذوب به انتخابم کرد منتها اگه از نظر بدنه مشابه به مثلا 550D هستش خوب باید زیاد روش فکر کنم (البته من 60D رو از نزدیک ندیدم منتها 50D رو دیدم ولی میگن این دوتا از نظر بدنه با هم فرق دارن).
    - در مورد دوربین D7000 هم حقیقتش نسبت به D90 سرعت شاتر و ایزوی مناسب و سنسورش هستش که راغبم کرده تا جایی هم که اطلاع دارم متوسط قیمتش هم حدود 1600 الی 1700 هستش و با هود و مموری و فیلتر و سه پایه و کیف فکر کنم 1850 بشه که درسته زیاده قیمتش اما دیگه دیگه!!
    - در مورد D90 هم از بادیش خوشم میاد قیمتش هم به نفع منه منتها ایزو و سرعتش یه کم بحث برام ایجاد کرده... (میان پارانتز اگه این گزینه رو بخرم یه دوربینه خیلی خیلی عادی مثله Canon Power Shot A495 رو هم میخرم... همینجوری! )

در هر حال خودم فکر می کنم این سه تا دوربین تو یه رنج خروجی میدن و شاید اوونقدرا هم محسوس نباشه تفاوتشون و هرکدوم رو بخرم کارم راه میوفته منتها تنها مکثم روی جزییات هستش مثلا تو ایزوی بالاتر کدوم نویز بیشتری داره (شاید ایزوی بالا سالی یه بار به دردم بخوره) یا سرعت شاتر (شاید اصلا ازش استفاده نکنم) منتها بالاخره مزیته دیگه باید تو انتخاب در نظر گرفته بشه...

ممنون از توضیحات و راهنماییتون

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

با سلام
    دوست عزیز اگر فکر می کنید که دی 90 بگیرید و بعد از مدتی دچار عذاب وجدان دی 7000 می شید برادرانه بگم کاری که قراره اخر کنید همین اول کار انجام بدین و با خیال راحت بچسبید به عکاسی با این حال بین دی 90 و دی 7000 تفاوتهائی از نظر عملکرد وجود دارد منتها در جای خودش قابل تشخیص هست نه در شرایط معمولی
    ACTIVE، Walkman، persian.boy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

من هم تقریبا چند ماه پیش افکار شما را داشتم!
    با توجه به بودجه ام D90 خریدم .الان راضی که هستم هیچ بسیار خوشحالم هستم که خریدمش!
    من چندتا عکس توی ایزوهای بالا و سرعت شاتر بالا دارم.میتونم در اختیارتون بزارم
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ACTIVE، amironline و NetNegar تشکر می‌کنند.
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

دوست عزیز عملکرد نویزd7000 و d90 اختلاف فاحشی ندارند و طبق بیان عملکرد کاری خودتان فکر نمیکنم در حال حاضر به سرعت شاتری بیش از این مقداری که d90 در اختیارتان میگذارد احتیاج داشته باشید،به نظر من d90 بهتر است چون با بودجه شما میتوانید باقی تجهیزات را هم تهیه کنید.
    ACTIVE، NetNegar و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

من با هر ۳ دوربین ها زیاد کار کردم اگه فیلم برداری براتون مهم نباشه از همین لحظه اول میتونید 60d خط بزنید در مورد d7000 و d90 اختلاف قیمت نزدیک به ۲ برابر وجود داره اگه نیاز به چاپ تو ابعاد بزرگ دارید و تا دست کم ۳ سال دیگه دوربین رو نمیخواهید ارتقا بدید d7000 دوربین مدرنتر با امکانات بیشتر دقیقتر تو iso بالا با نویز کمتر بدنه و شاتر مقاومتردگمه های بیشتر و خوش دست تر در کل ۱ کلاس بالاتر از d90 قرار داره معمولا با 7d مقایسه میکنند تا 60d ولی اگه بوجه محدوده d90 انتخاب بهتری هست تا 60d با توجه به قیمت و کیفیت تو این لینک مقایسه کلی بین d7000 60d کردم http://www.akkasee.com/forum/showthr...4065&highlight
    M.Nouri، persian.boy، NetNegar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 10 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین