صفحه 38 از 143 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 88 138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 371 تا 380 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر همراه
    تشکر کرده
    542

پیش فرض پاسخ: Nikon D90

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    این‌ها Stuck Pixel یا Defective Pixel‌ هستند. ظاهرا نیکون گفته که اگر اینها در سرعت های شاتر بیش از یک چهارم ثانیه دیده شوند، جزو گارانتی است. اما وضع گارانتی اینجا که مشخص است و بی‌نیاز از توضیح.

- گاهی برخی Raw Convertor ها موقع تبدیل اینها را حذف می‌کنند. با NX یک امتحانی بکنید.
    - Dark Frame Subtraction که در دوربین شما وجود دارد، می‌تواند اینها را حذف کند. که البته همیشه قابل انجام نیست.
    - برخی نرم افزارهای خاص هم در این زمینه مفیدند (البته من تجربه‌ای با آنها ندارم)

کد:
    http://www.pixelfixer.org/
    http://www.tawbaware.com/pixelzap.htm

- راه عملی نهایی هم این است که اصلا فراموشش کنید چون مزاحمت خاصی ندارد و با یک کلیک در لایت‌روم یا فتوشاپ، اصلاح می‌شود.
    ممنون جناب روشن از توضیح کامل و جامعی که دادین. الان که دقیق تست کردم دیدم تا سرعت 1/50 هم تو عکس می افته البته فقط در زمینه تاریکتر ولی در سرعت های بالا نه در تاریک و نه در روشن اصلا خبری نیست ازش ! . با Capture Nx هم تست کردم اما نتیجه ای نداد . گارانتی هم ارزششو نداره معطلش بشم پس کلا فراموشش میکنم :cool: حالا البنه شاید در Firmware جدید که بیاد این نقیصه جبران بشه احتمالش هست ؟ راستی معلوم نیست کی بیاد ؟
    محمد سعدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    70

با سلام .دوربین را در حالی که کاپ لنز روی لنز هست در حالت manual sensor cleaningبه مدت 30 ثانیه قرار بدید سپس چک کنید اگه نشد یه بار دیگر تکرار کنید در این حالت سنسور re mapمیشه و احتمالا این پیکسل های مشکلدار از بین میرن.با سپاس

كاربر همراه
    تشکر کرده
    542

نقل قول نوشته اصلی توسط ariu نمایش پست ها
    با سلام .دوربین را در حالی که کاپ لنز روی لنز هست در حالت manual sensor cleaningبه مدت 30 ثانیه قرار بدید سپس چک کنید اگه نشد یه بار دیگر تکرار کنید در این حالت سنسور re mapمیشه و احتمالا این پیکسل های مشکلدار از بین میرن.با سپاس
    سلام دوست عزیز. من هر چی گشتم مود manual sensor cleaning رو ندیدم ! فقط یه cleaning داره که روش OK میکنم و در عرض 4 ثانیه sensor رو clean میکنه . مطمئنی روی D90 همچین مودی هست ؟
    محمد سعدی

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط calligrapher نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. من هر چی گشتم مود manual sensor cleaning رو ندیدم ! فقط یه cleaning داره که روش OK میکنم و در عرض 4 ثانیه sensor رو clean میکنه . مطمئنی روی D90 همچین مودی هست ؟
    راستش من هم تا به حال در این مورد چیزی نشنیدم و فکر نمیکنم sensor cleaning ارتباطی با مشکل قید شده داشته باشد یعنی تمیز شدن سنسور با hot pixel یا map شدن سنسور.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    70

من چندی قبل مشکل هات پیکسل داشتم و پس از کلی جستجو در فروم های خارجی .این شیوه را همه پیشنهاد داده بودند و پس از انجام ان مشکل هات پیکسل ها واقعا از بین رفت فکر کنم زمانی که سنسور را در این وضعیت قرار میدیم در اون زمان تمام جریانات الکتریکی سنسور قطع میشه و پس از روشن کردن دوربین سنسور دوباره بار گذاری میشه .

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط calligrapher نمایش پست ها
    من فکر کردم شاید منظورشان Dust Off ref Photo‌ باشد. در این مد ابتدا سنسور را تمیز می‌کند بعد یک عکس از یک صفحه سفید گرفته می شود و به عنوان رفرنس تمام نقاط مشکل‌دار ( اعم از غبار باقی مانده، هات پیکسل و دیفکت پیکسل و ...) در دوربین ذخیره می شود. بعدا با استفاده از Capture NX و این تصویر رفرنس، به طور خودکار تمام مشکلات این‌چنینی از عکسها حذف خواهد شد.
    محدودیت این روش، وابستگی به Capture NX است. اگر از این نرم افزار به طور روتین استفاده می‌کنید، روش مناسبی خواهد بود.

اما اگر روش آریو هم جواب بدهد، خیلی عالی خواهد بود. منظورشان همان حالتی است که می‌خواهید سنسور را دستی تمیز کنید.. امتحانش کنید و ببینید چه می شود.
    ویرایش توسط nmroshan : Sunday 29 March 2009 در ساعت 20:27
    artara74 تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا picolo آواتار ها
    تشکر کرده
    861

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

متاسفانه در چند روز اخير ناظر اظهار نظرهاي مشابهي در بسياري از تاپيك ها توسط دوستان تازه وارد بوده ايم ( منظورم اظهار نظرهاي بدون پايه ي استدلالي است) و من همينجا خواهش مي كنم دوستان از اظهار اينگونه نظرها خودداري كنند تا خداي ناكرده باعث انحراف افكار ديگران نشوند.

بارها گفته ايم مقايسه ي نمونه عكس هاي دو دوربين كه در اينترنت پيدا مي كنيد راه مناسبي براي قضاوت در مورد دوربين ها و لنزها نيست. مثلا اگر عكسي رو كه بنده با دوربين Canon EOS 1Ds MK III گرفته باشم و عكسي رو كه آرش عاشوري نيا با مثلا Nikon D40 گرفته باشه مقايسه كنيد احتمالا به اين نتيجه خواهيد رسيد كه D40 دوربين خيلي بهتريه ( يا فرق نمي كنه اگه من با D3 بگيرم و آرش با 400D اينبار راي بر كنن خواهيد داد) !
    فرهاد عزيز
    دقیق متوجه نشدم نگران چه شدید. آیا اظهار نظر و بیان سلیقه‌ی شخصی درباره‌ی کیفیت بصری محصولات یک شرکت خلاف قوانین فروم است؟

توصیه‌ی دوستانه‌ی من این است که دیگران را به بیان نظرات و تجربیاتشان تشویق کنید. اینجا دوستان باتجربه و بادانش کم نیستند و جلوی گمراهی احتمالی دیگران را خواهند گرفت. ضمن اینکه آماتور پروفشنال بودن برای آموختن و پیش رفتن بهتر از پروفشنال آماتور بودن است.

پی‌کولو

كاربر همراه
    تشکر کرده
    542

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    اما اگر روش آریو هم جواب بدهد، خیلی عالی خواهد بود. منظورشان همان حالتی است که می‌خواهید سنسور را دستی تمیز کنید.. امتحانش کنید و ببینید چه می شود.
    من هنوز نمیدونم این حالت دستی که زماندار هم باشه کجاست ! حتما من بیسوادم پیداش نمیکنم ولی جناب روشن به جز Clean Image Sensor انهم در قسمت SETUP MENU چیز دیگری نیست میشه دقیقتر راهنمایی بفرمایید . من هزار بار دستی Clean کردم سنسور رو اما هیچ تاثیری نداشت. جناب اریو صحبت از 30 ثانیه کردن اما چنین تنظیم زمانی رو ندیدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    محمد سعدی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

منظور ایشان این است که Lock mirror-up for cleaning را فعال کنید و 30 ثانیه در همان حالت نگهدارید.
    calligrapher تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    70

دوست عزیز همون جوری که جناب دکتر روشن توضیح دادن دوربین را در وضعیتی که می خواهیم سنسور را به صورت دستی تمیز کنید قرار بدید ولی لنز و کاپ لنز روی دوربین باشه در این حالت ائینه قفل میشه و و شما پس از 30ثانیه دوربینو خاموش وسپس روشن کنید اگه مشکل هات پیکسل باشه خوب میشه .اگه در فروم دیپریویو کلمه هات پیکسلو سرچ کنید این شیوه بسیار روش تاکید شده است من خودم ازمودم و نتیجشو دیدم
    calligrapher تشکر می‌کند.

صفحه 38 از 143 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 88 138 ... آخرینآخرین