صفحه 39 از 143 نخستنخست ... 29 35 36 37 38 39 40 41 42 43 49 89 139 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 381 تا 390 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر همراه
    تشکر کرده
    542

پیش فرض پاسخ: Nikon D90

نقل قول نوشته اصلی توسط ariu نمایش پست ها
    دوست عزیز همون جوری که جناب دکتر روشن توضیح دادن دوربین را در وضعیتی که می خواهیم سنسور را به صورت دستی تمیز کنید قرار بدید ولی لنز و کاپ لنز روی دوربین باشه در این حالت ائینه قفل میشه و و شما پس از 30ثانیه دوربینو خاموش وسپس روشن کنید اگه مشکل هات پیکسل باشه خوب میشه .اگه در فروم دیپریویو کلمه هات پیکسلو سرچ کنید این شیوه بسیار روش تاکید شده است من خودم ازمودم و نتیجشو دیدم
    اقا ممنون که منو از ابهام در اوردید چشم حتما امتحان میکنم این روش رو به گمانم باطری باید به 60 درصد برسه تا اینه عقب بره فردا صبح امتحان میکنم امیدوارم افاقه کنه
    محمد سعدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    542

روشی رو که گفتید 3 بار تست کردم ولی یه نتیجهء دیگه داد بهم . هات پیکسلهایی که در نوردهی بالای 1 ثانیه داشتم به طرز جالبی محو شدن ( 5 تا عکس با سرعت شاتر 1 تا 20 ثانیه ) . ولی اون یه دونه در نوردهی های بین 1 تا 1/60 ثانیه سر جاش باقی مونده !! پس نتیجه میگیریم هات پیکسل نبوده .ولی جالبه ها یه دونه pixel از هیچ رنگی من توی عکسام در Long Exposure ندیدم ( NR هم غیر فعال بود توی همه تستام)
    nmroshan، ariu و artara74 تشکر می‌کنند.
    محمد سعدی

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

سلام. دوربين من جديدا وقتي از تو ويزور نگاه مي كنم يك لكه روي نقطه مركزي فكوس هست. ولي توي عكس ها نيست.
    يكي ديگه هم اينكه جديدا توي خونه يكي از آشنا ها رفتيم كه گربه داشت. خونه كمي تاريك بود. هر كار مي كردم توي يك موقعيتي اصلا فكوس نمي كرد. بعضي مواقع اصلا صداي فكوس هم نميومد. بعضي مواقع هم فكوس رو عقب جلو نمي كرد و به نتيجه اي نمي رسيد. آخرش با فكوس دستي عكس گرفتم.
    عليرضا تارا

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط artara74 نمایش پست ها
    سلام. دوربين من جديدا وقتي از تو ويزور نگاه مي كنم يك لكه روي نقطه مركزي فكوس هست. ولي توي عكس ها نيست.
    يكي ديگه هم اينكه جديدا توي خونه يكي از آشنا ها رفتيم كه گربه داشت. خونه كمي تاريك بود. هر كار مي كردم توي يك موقعيتي اصلا فكوس نمي كرد. بعضي مواقع اصلا صداي فكوس هم نميومد. بعضي مواقع هم فكوس رو عقب جلو نمي كرد و به نتيجه اي نمي رسيد. آخرش با فكوس دستي عكس گرفتم.
    سلام:

در مورد لکه نظر خاصی نیست جز آنکه ممکن است غباری روی آینه باشد.......

از لنزتان توقع زیادی دارید..... در اینگونه موارد ظاهرا لامپ کمکی فکوس نیکون یا رگبار فلش کانن برای فکوس ( با توجه به برد موثر ) کمک خواهد کرد ولی خصلت لنزهایی که دیاف های بسته دارند یا احیانا از کنتراست مطلوبی نسبت به لنزهای HQ و گران برخوردار نیستند اینست که براحتی نمیتوانند در نورهای کم فکوس انجام دهند یا فکوس دقیق و درستی داشته باشند . اینکه هر کدام در کدام شرایط نوری میماند به رفتار لنزتان بستگی خواهد داشت شما حتی اگر از دوربین هایی با ایزو های نجومی استفاده کنید تا به نور سنجی مطلوبی برسید در صورتی که لنزتان دیاف بسته ای داشته باشد برای شما چاره ساز نخواهد بود. بطور کل دوربین برای فکوس ( با توجه به نور سنجی مورد نظر شما روی هر دیافی که تنظیم کرده باشید ) از ابتدای دیاف شروع به فکوس میکند .... یکی از چندین توصیه به استفاده از لنزهای دیاف باز در شرایط عکاسی تاتر یا عکاسی در شرایط نوری نامطلوب... همین مورد است.

پ.ن: این مورد کلی است و تنها به D90 ارتباطی ندارد و بطور کل برای همه دوربین و لنزها صادق است ولی یک مبحثی دیگر روی قدرت فکوس دوربین ها هست با نقاط فکوس کراس تایپ و غیره که مبحثی است جدا و مجالی دیگر......
    farhad44، partow، artara74 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه aphrodite آواتار ها
    تشکر کرده
    522

با سلام به دوستان
    مخصوصا d90 داران محترم

یه سوال برام پیش اومده امروز که داشتم به عکس هایی که گرفتم نگاه می کردم یه احساسی بهم دست داد که از دوستان می خوام که کمک کنن
    وقتی به عکسام نگاه می کنم احساس می کنم شارپ نیست یا یه حسی خیلی نمی تونم بیانش کنم اما احساس می کنم میتونه واضح تر از باشه عکس ها و نمی شه گفت فولو اما همه عکسام انگار خیلی کم ماواضحه یا شارپ و تیز نیست دو نمونه اینجا گذاشتم البته چون عکس ها رو کم حجم و کوچک کردم این حس توشون کمتره اما امیدوارم درک کنید مشکلم چیه نکنه d90 من مشکل داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا شایدم من یه همچین حسی دارم

[IMG]http://i40.*******.com/34ovm2e.jpg[/IMG]

[IMG]http://i44.*******.com/4jutjn.jpg[/IMG]
    artara74 تشکر می‌کند.
    عکاسی ، حقیقت است و سینما حقیقتی است 24 بار در ثانیه. (گدار)
    www.monatehrani.co.cc
    www.monatehrani.propicnet.com

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

لنزت همون لنز كيته؟ شايد مشكل از لنز باشه. حد اقل براي من از اين شارپ تره. البته كمي بيشتر شارپ تره. شايد هم فيلترت مرغوب نيست. در اينجا بايد استادان نظر بدن من از اين بيشتر بلد نيستم.
    عليرضا تارا

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط aphrodite نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    مخصوصا d90 داران محترم

یه سوال برام پیش اومده امروز که داشتم به عکس هایی که گرفتم نگاه می کردم یه احساسی بهم دست داد که از دوستان می خوام که کمک کنن
    وقتی به عکسام نگاه می کنم احساس می کنم شارپ نیست یا یه حسی خیلی نمی تونم بیانش کنم اما احساس می کنم میتونه واضح تر از باشه عکس ها و نمی شه گفت فولو اما همه عکسام انگار خیلی کم ماواضحه یا شارپ و تیز نیست دو نمونه اینجا گذاشتم البته چون عکس ها رو کم حجم و کوچک کردم این حس توشون کمتره اما امیدوارم درک کنید مشکلم چیه نکنه d90 من مشکل داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا شایدم من یه همچین حسی دارم
    سلام دوست عزیز
    فکر نمیکنم که دوربین شما مشکل داشته باشه.
    اول اینکه شما در چه مدی عکس میگیرید؟ raw یا jpg ؟ چون اگه جیپگ عکس میگیرید تنظیمات دوربین مانند کنترل شارپنس روی عکس تاثیر میذاره. ترجیحا از مد raw استفاده کنید و کمی با ویرایش آشنا بشید.
    و دوم اینکه عکسهایی که شما فرستادید بقدری کوچک هستن که اصلا نمیشه در موردش نظر داد! اگه عکس بزرگتری رو آپلود کنید فکر میکنم بهتر باشه.

در مورد کیت دی 90 هم والا منم از این 105-18 استفاده میکنم و ازش کاملا راضی هستم.
    عکس زیر کراپ 100% از تصویر یک گردنبند هست و بدون هیچگونه ویرایش.

عکس بزرگتر که ریسایز و شارپ شده رو هم اینجا میتونید ببینید:
    کد:
    http://www.imagehosting.ir/files/l7u2lybk4n8syijjkza1.jpg
    partow تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    542

سلام امروز رفتم تعمیرگاه مرکزی و مشکل هات پیکسل به کمک اقای ق کاملا رفع شد . نرم افزاری که این کار رو انجام داد در ظرف کمتر از 2 ثانیه شناسایی را انجام داد . ظاهرا قبل از بنده هم یه دوربین D700 به همین شکل رفع عیب شده بود .عکس زیر چند لحظه بعد از رفع عیب
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg k3.jpg‏ (133.3 کیلو بایت, 51 بازدید)
    • نوع فایل: jpg k33.jpg‏ (123.9 کیلو بایت, 60 بازدید)
    محمد سعدی

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط aphrodite نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    مخصوصا d90 داران محترم

سلام:

حقیقتا یک جواب مفصلی برایتان آمده کرده بودم که پس از چند بار تعدیل و چند بار مرور ..... ارسال آنرا جایز ندانستم چون این احتمال بود که بحث به سمت و سوی ابزار بازی کشیده شود ...یا استنباط شود.

خوب راه حل دیگری هم هست اگر آمادگی ارسال یک فایل خام دارید بفرمایید .یک عکس ثبت کنید به درخواست از من با تنظیمات و شرایط پیشنهادی که به شما گفته خواهد شد و زحمت ثبت و ارسال از شما ...... شاید اینگونه بتوان نتیجه بهتری گرفت

خلاصه بحث این بود که شارپ بودن یک ثبت ممکن است به n پارامتر مربوط باشد حتی تفاوت در رزولوشن مانیتور هایمان ( در حالتی که شما یک عکس را مناسب ببینید یا من نبینم..... با معیار ارزیابی روی مانیتور ) یا به معیار دیگر در ابعاد چاپی که غایت کار خواهد بود و........

با تمامی این موارد شاید یک مقیاس سطحی بتوان انجام داد منتها نیاز به آن فایل خام خواهد بود. اعلام آمادگی از شما پیشنهاد شرایط ثبت از ما :)

موفق باشید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام و با عرض تبریک سال نو
    یه سوالی در مورد دی 90 دارم .
    آیا این امکان رو داریم که روی یک فریم ، 3 تا عکس متوالی روی هم بگیریم ؟
    :)

صفحه 39 از 143 نخستنخست ... 29 35 36 37 38 39 40 41 42 43 49 89 139 ... آخرینآخرین