صفحه 36 از 143 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 86 136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 351 تا 360 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر همراه Halalzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    7988

پیش فرض پاسخ: Nikon D90

نقل قول نوشته اصلی توسط yusefreza نمایش پست ها
    يكي از دوستان d90 خريده و هرچقدر گشته نتونسته مود فيلمبرداري رو پيدا كنه و باهاش فيلم بگيره .
    لطفا بگيد كه چطوري بايد براي تبديل به فيلمبرداري آمادش كرد؟؟
    اصولا يكي از كاربرد هاي دفتر چه ي راهنما ميتونه همين باشه كه با خوندنش، متوجه بشويم دوربين چطور كار ميكنه و يا فيلم ميگيره!
    ---------------
    ابتدا دكمه ي Lv را زده تا به حالت Live View برويد، سپس با فشار دادن دكمه ي OK فيلمبرداري شروع ميشود.

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

جواب من رو كسي نداد ها.!!!
    عليرضا تارا

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط artara74 نمایش پست ها
    سلام. سال نو همه مبارك. توي سفري كه داشتيم. سوال هايي در مورد دوربين برام به وجود اومد. از روي دفترچه هم نفهميدم چيه.
    1-اين FV Lock چيه؟ من به عنوان جلب توجه با فلاش ازش استفاده مي كنم.
    2-AE-L چيه؟ فكر كنم لاك نور باشه. مثل لاك فكوس
    3-اون دكمه زير لنز كه وقتي با فلاش مي زني فلاش رو 2 پانيه نگه مي داره چيه؟
    باید دفترچه راهنمای دوربین را کامل بخوانید تا پاسخ سوالات فوق را پیدا کنید.
    fedoracore، Amir Tavakoli و Rofougaran تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    دقیقاهمینطور است افشین جان .من هم ذکرکردم که هر چی شرجی (رطوبت) بیشتر باشد این احتمال بیشتر است .مثلا بندر عباس از رطوبت بیشتری نسبت به بندر کنگ و بندر لنگه برخودار است (در اکثر روزها) اما من زیاد با این مورد بخار کردن برخورد نداشته ام و مشکلی پیش نیامده است .حتی با دی هشتاد در بندر لنگه در پارک ساحلی چند شب که حسابی رطوبت بالا بود عکاسی کردم و باز هم دوربین و لنز بخار نکرد .البته قبل از عکاسی دوربین نیم ساعتی در کیف و در هوای آزاد بود .
    موفق باشید
    یا حق

همانطور که دوستمان گفتند در این حد رطوبت برای دوربین مضر نمی باشد. من هم اکنون در وین هستم در این فصل تقریبا هر روز به طور ملایم بارانیست. و در بعضی مناطق توریستی تقرییا دست 90 درصد مردم دوربین هست و در حال عکاسی ولی این را هم باید در نظر داشت که اکثر این افراد از تجهیرات کامل جانبی از جمله رطوبت گیر داخل کیف استفاده می کنند و مثل ما تا آخرین ریال را برای یک بدنه خوش استیل و جدید هدر نمی دهند. و بیشتر از اینکه به دفاع از دوربینشان بپردازند به نقد و دفاع از نتیجه کارشان می پردازند.

با تشکر
    Christ Melikian، farshad_k، journalist و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

البته رطوبت ناشي از هواي باراني با رطوبت مناطق گرم و شرجي تفاوت زيادي داره و معمولا ضرري براي دوربين نداره و با يه چتر يا كاور بارووني مساله حل ميشه سوال دوستمون بيشتر مربوط به مناطق شرجي ميشه كه معمولا" هواي داخل خونه ها خنك تر از بيرونه و با سرد و گرم شدن دوربين احتمال بروز شبنم برروي قطعات اپتيكي زياد است

كاربر همراه
    تشکر کرده
    542

من 2 سال پیش با D80 که رفته بودم نمک ابرود در رطوبت بالای 95 درصد لنزم بخار کرد وقتی وارد جنگل شدم کم کم بخار بر طرف شد و براحتی شروع کردم به عکاسی اما بعدا اومدم عکسامو رو مانیتور دیدم با کمی گرین و دون دون شدن مواجه شدم . بعد از مدتی که وارد جایی شدم که 70 درصد هم رطوبت نداشت دوباره که عکاسی کردم بازم بخار کرد ! این موضوع ادامه داشت تا زمانیکه لنز 18-135 را با 18-200 عوض کردم و دوباره در شرایط قبلی کار کردم اما حتی یک لحظه هم به مشکل نخوردم . این تجربه شخصیم بود و میخوام بگم که سیلینگ دوربین و لنز در شرایط مرطوب یا غبار آلود نقش بسیار مهمی دارند . حالا دیگه نمیدونم D90 تا چه حدی اب بندی شده تا حالا که مشکلی ندیدم
    محمد سعدی

كاربر همراه alie آواتار ها
    تشکر کرده
    2011

بدنه D90 مثل بدنه های D300, D700 در مقابل رطوبت و گرد و غبار عایق نیست پس مطمئنا نمیشه
    توی هوای نامساعد مثل روزهای بارونی باهاش عکاسی کرد !

كاربر آشنا picolo آواتار ها
    تشکر کرده
    861

شرایط مشکل‌ساز برای لنز (و بویژه قطعات الکترونیک) وقتیه که رطوبت متراکم بشه. یعنی دوربین از محیط سرد ناگهان به محیط مرطوب منتقل بشه.
    بهتره دوربین و لنز رو توی یه محفظه (مثلن کیف) به محیط منتقل کنیم و نیم ساعتی بش فرصت بدیم تا دما و رطوبت محیط رو بگیره
    artara74 تشکر می‌کند.

پی‌کولو

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

سلام دوستان عزیز
    مدتی‌ هست که موضوعی ذهن مرا به خود مشغول کرده. اول اینکه من به برند نیکون علاقمند هستم. (نه به صورت غیر منطقی‌ و تعصبی). وتصمیم دارم که یک دستگاه نیکون دی ۹۰ تهیه کنم. اینجا در اروپا بیشترین دوربین‌هایی‌ رو که مناسب بودجه‌ام بود در دست گرفتم و از لحاظ وزن و خوش دستی‌ امتحان کردم. این کار هیچ از علاقه من نسبت به نیکون کم نکرد حتی نسبت به خرید دی ۹۰ علاقمند تر هم شدم. در ایران که بودم با ۴۰ دی عکاسی کرده بودم (البته در شب) و نه در موقعیت‌های مناسب و دقت زیاد. ولی‌ هرچی‌ در سایت‌ها به مقایسهٔ تصویر پرداختم. بیشتر به شک افتادم. معیار من در آنالیز تصویر بیشتر sharpness بودن تصویر بوده. و وقتی‌ به گالری‌های نیکون دی ۹۰ نگاه می‌کنم فقط در خود سایت نیکون هست که تصویر قابل قبولی داره. (البته با توجه به نوع لنز). حتی اینجا با یک تکنسین در فروشگاه صحبت کردم که به کانن بیشتر تمایل نشون میداد. در هر صورت من منتظر یک تصمیم نهایی ند برای خرید (دی ۹۰ بیشتر از 40 دی ) هستم . چون معتقد هستم که نهایتا باید ببینیم چه دوربینی رو دوست داریم در دست بگیریم. چه کانن - چه نیکون - یا حتی برند‌های دیگه. از دوستانی که تجربه بیشتر در این زمینه دارند خواهش می‌کنم راهنمایی کنند که آیا منطق خواستی‌ پشت این تفاوت کیفیت هست یا به edit تصاویر مربوط می‌شه.

با تشکر

كاربر آشنا picolo آواتار ها
    تشکر کرده
    861

نقل قول نوشته اصلی توسط memar220 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    مدتی‌ هست که موضوعی ذهن مرا به خود مشغول کرده. اول اینکه من به برند نیکون علاقمند هستم. (نه به صورت غیر منطقی‌ و تعصبی). وتصمیم دارم که یک دستگاه نیکون دی ۹۰ تهیه کنم. اینجا در اروپا بیشترین دوربین‌هایی‌ رو که مناسب بودجه‌ام بود در دست گرفتم و از لحاظ وزن و خوش دستی‌ امتحان کردم. این کار هیچ از علاقه من نسبت به نیکون کم نکرد حتی نسبت به خرید دی ۹۰ علاقمند تر هم شدم. در ایران که بودم با ۴۰ دی عکاسی کرده بودم (البته در شب) و نه در موقعیت‌های مناسب و دقت زیاد. ولی‌ هرچی‌ در سایت‌ها به مقایسهٔ تصویر پرداختم. بیشتر به شک افتادم. معیار من در آنالیز تصویر بیشتر sharpness بودن تصویر بوده. و وقتی‌ به گالری‌های نیکون دی ۹۰ نگاه می‌کنم فقط در خود سایت نیکون هست که تصویر قابل قبولی داره. (البته با توجه به نوع لنز). حتی اینجا با یک تکنسین در فروشگاه صحبت کردم که به کانن بیشتر تمایل نشون میداد. در هر صورت من منتظر یک تصمیم نهایی ند برای خرید (دی ۹۰ بیشتر از 40 دی ) هستم . چون معتقد هستم که نهایتا باید ببینیم چه دوربینی رو دوست داریم در دست بگیریم. چه کانن - چه نیکون - یا حتی برند‌های دیگه. از دوستانی که تجربه بیشتر در این زمینه دارند خواهش می‌کنم راهنمایی کنند که آیا منطق خواستی‌ پشت این تفاوت کیفیت هست یا به edit تصاویر مربوط می‌شه.
    دوست عزیز
    نیکون و کانن هر دو برندهای خوبی هستند. مقایسه‌ی دقیق رو وقتی میشه انجام داد که دو مدل خاص از هر دو برند رو در کنار هم بگذاریم.
    نتیجه‌گیری کلی من درباره‌ی این دو برند اینه که نیکون لنزهای بهتری میسازه و کانن پردازش تصویر بهتری داره، یعنی تصاویری که از فایل خام میسازه زنده‌تر بنظر میرسه.
    بنابراین اگه دنبال تصاویر دقیقتر هستی و حوصله و مهارت پردازش فایل‌های خام (raw) رو داری، نیکون گزینه‌ی مناسبیه.
    شارپنس تصویر به لنز و شرایط عکاسی بسیار وابسته هست. توی همین سایت و سایت‌هایی مثل فلیکر و pbase میشه به تعداد زیاد نمونه تصویر از هر دو نوع دوربین دید. با هر دوی این‌ها تصاویر خوب و قابل قبول میشه گرفت (و حتا با دوربین‌های کم‌کیفیت‌تر).
    ضمنن برای مقایسه‌ی پارامتر‌های مختلف انواع بدنه و لنز، سایت‌هایی مثل slrgear و dpreview و ... میتونه کمک کنه.
    حرف آخر اینکه انتخاب یک مدل خوب از هر کدوم از برندهای کانن یا نیکون پشیمونی نداره :)
    artara74 تشکر می‌کند.

پی‌کولو

صفحه 36 از 143 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 86 136 ... آخرینآخرین