صفحه 64 از 143 نخستنخست ... 14 54 60 61 62 63 64 65 66 67 68 74 114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 631 تا 640 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

پیش فرض پاسخ: Nikon D90

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    البته تا آنجایی که میدانم این مشکل در همه لنزهای رده پایین به این شدت وجود ندارد، ولی در 135-18 و 105-18 به طور ذاتی و به دلیل مشکلی در خط تولید خیلی شایع است.
    اگر به مطالب من دقت کنید گفته ام فقط چند باری اتفاق افتاد ( 3 یا 4 بار ) و بخاطر مانت پلاستیکی بودن بعضی لنز هاست که مهم هم نیست.
    اما ظاهرا این دوستمون مشکل جدی دارند و خیلی فراتر از این حرفهاست. و باید به تعمیر کار مجاز آن مراجعه کنند. حتی در همان 18-135 و 18-105 هم که شما گفتین فقط در آنها این مشکل وجود دارد ، حتی در آنها هم وضع به این صورت نیست خیلی به ندرت این اتفاق را میشود تجربه کرد.

اما وجود مشکل در خط تولید آنها... ! میشود لینک جایی که در مورد مشکل خط تولید این دو لنز مطالعه کردین برای من هم لینک آنرا بگذارید؟

این دو لنز، لنز های خوبی هستند. خصوصا 18-105 واقعا نسبت به رده قیمتی خود عالیست.

با سپاس

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Wednesday 6 January 2010 در ساعت 13:50
    SIAMAK™ تشکر می‌کند.

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    اگر به مطالب من دقت کنید گفته ام فقط چند باری اتفاق افتاد ( 3 یا 4 بار ) و بخاطر مانت پلاستیکی بودن بعضی لنز هاست که مهم هم نیست.
    اما ظاهرا این دوستمون مشکل جدی دارند و خیلی فراتر از این حرفهاست. و باید به تعمیر کار مجاز آن مراجعه کنند. حتی در همان 18-135 و 18-105 هم که شما گفتین فقط در آنها این مشکل وجود دارد ، حتی در آنها هم وضع به این صورت نیست خیلی به ندرت این اتفاق را میشود تجربه کرد.

اما وجود مشکل در خط تولید آنها... ! میشود لینک جایی که در مورد مشکل خط تولید این دو لنز مطالعه کردین برای من هم لینک آنرا بگذارید؟

این دو لنز، لنز های خوبی هستند. خصوصا 18-105 واقعا نسبت به رده قیمتی خود عالیست.

با سپاس

انوش
    http://www.akkasee.com/forum/showpost.php?p=142331

در Discussion Forum های یکی از سایتهای معروف (dpreview یا flickr) نیز چنین چیزی خوانده بودم که متاسفانه الان پیدا نکردم.
    Anoosh-Em و SIAMAK™ تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    http://www.akkasee.com/forum/showpost.php?p=142331

در Discussion Forum های یکی از سایتهای معروف (dpreview یا flickr) نیز چنین چیزی خوانده بودم که متاسفانه الان پیدا نکردم.

سلام

ممنون دوست عزیز از اینکه منبع رو فرمودین حق با شماست. اما در مورد مطالب منبع ! چیزی در این مورد نمیتوانم بگویم. ایشان میتوانند نظر خودشان را داشته باشند. هر چقدر هم که غلط باشه. من هیچ اصراری در اینکه ایشان طور دیگری فکر کنند یا سخن بگویند ندارم و عقل ایجاب میکند که نباید هم داشته باشم.

اما معنی دقیق این کلمات رو بهش دقت کنید. خط تولید دو مدل لنز نیکون اشکال دارد!!!!

از خودتان میپرسم آیا همه دوستانی که 18-105 دارند لنزشان معیوب است؟ جواب نمیتواند مثبت باشد . و وقتی خط تولید اشکالی دارد باید هر آنچه را که تولید کرده همین مشکل را داشته باشد. این معنی این سخن دیمی است. (منظورم سخن شما نیست)

حال بگذریم که داریم راجب به نیکون حرف میزنیم نه پارس خزر یا ایران خودرو !!! که با علم به وجود مشکل در خط تولید هیچ کاری از دستشان به جز ادامه همان سیکل معیوب بر نیاید.

من خودم هیچ وقت 18-105 نداشتم. ( 18-135 داشتم مثل ماه ) اما دست بچه هایی که در عکاسی خیلی هم آگاه هستند این لنز را دیدم 18-105 را عرض میکنم و ابدا و اصلا با آن مشکلی نداشتند. و این باعث میشه هیچ گاه راحت چنین چیزی را نپذیرم. منظور سخن شما نیست یک وقت سوء تفا هم نشود منظورم کلیت ماجراست.

خصوصا اینکه این تاپیک D90 است دوستان برای تحقیق و بررسی خوب یا بد بودن این دوربین وارد آن میشوند. پس بهتر است مطالب دقیق باشند تا خدای نکرده باور غلطی ایجاد نکنند.

یک مثال از همین قبیل سخنان بزنم: من در هنگام خرید بدنه فعلی قصد تهیه D90 را داشتم فروشنده ظاهرا در اون لحظه D90 موجود نداشت. میدانید چکار کرد. به من کاغدی را نشان داد که گفت این بخشنامه ای هست که نیکو نگرش به آنها داده چون D90 ها چون اولین تجربه نیکون در فیلم برداری هستند این موضوع باعث شده خوب در نیامده اند و در صورات فیلم برداری عمر سنسور شدیدا کاهش می یابد اینو نمایندگی گفته که ما در هنگام خرید به خریدار اطلاع بدیم. خدم هم دیدم. فکر کنم در صفحات اولیه همین تاپیک هنوز پست های من مبنی بر همین موضوع هنوز باشه ، خوب میدونید چی شد اینو در اینجا مطرح کردم و همه به این مطلب خنده دار خندیدند.

تا قبل از اینکه خط تولید این لنز اشکال پیدا کند:biggrin: ( این رو محض مزاح گفتم ) D90 پر تقاضا ترین بدنه در بازار بود و لنز محبوب 18-105 نه تنها بهترین لنز کیتی بوده تا به این لحظه به همراه هر بدنه نیکون دیده شده است بلکه به عنوان گزینه ای فراتر از لنز کیت بسیار کارا و قابل اطمینان و مقرون به صرفه است. و انتخاب خیلی از دوستان قدیمی سایت بوده که مدتهاست آنرا دارند. که میشود از آنها پی گیر شد. چون شاید همه سابقه ای از تجربیات این دوستان نداشته باشند.

پی نوشت: شما مشهد تشریف دارین ، نمی دونم استاد وحید قدیری را میشناسید یا خیر اما ببینید ایشان نظرشون در مورد اشکال خط تولید 18-105 چیست.
    با تشکر

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Wednesday 6 January 2010 در ساعت 23:27
    Christ Melikian، siamak77، Rouzbeh Ehsani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

انوش جان صحبت شما در مورد نیکون و کیفیت محصولات و احترامی که اینگونه شرکت ها به حقوق مشتری میگذارند کاملا درست است و من هم آن را قبول دارم.

در اینکه D90 دوربین بسیار خوبی است هم هیچ شکی نیست. من بعد از کلی تحقیقات آن را خریدم و هر روز هم از انتخابی که کردم مطمئن تر میشوم. همینجا هم با اطمینان میتوانم بگویم که اگر کسی میخواهد DSLR بخرد، مشکلی با برند نیکون ندارد و سطح انتظاراتش از امکانات دوربین بالاتر از D90 نیست، در خریدش شک نکند. همینطور در مورد 105-18 نسبت به قیمت آن و موارد دیگری که گفتید.

اما چنین موضوعی آنقدر ها هم که گفتید دور از ذهن نیست. در وهله اول موضوعی خیلی جدی نیست، از هر 20 باری که دوربین را روشن میکنید شاید 1 یا 2 بار چنین خطایی را ببینید و رفع کردنش هم که بسیار آسان است. ثانیاً ممکن است این ایراد کوچک در سریهای جدید تولید رفع شده باشد.

اگر حوصله کردید خطای --F را در D90 در گوگل جستجو کنید، نتایج جالبی میبینید. تعداد کسانی که این مشکل را داشته اند بیش از آن است که بتوان گفت اتفاقی بوده یا در مورد همه لنزهای رده پایین کمابیش صادق است. اما همانطور که خودتان گفتید، مشکل جدی نیست.
    Christ Melikian، Anoosh-Em و SIAMAK™ تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

كاربر همراه
    تشکر کرده
    197

سلام

ممنون دوست عزیز از اینکه منبع رو فرمودین حق با شماست. اما در مورد مطالب منبع ! چیزی در این مورد نمیتوانم بگویم. ایشان میتوانند نظر خودشان را داشته باشند. هر چقدر هم که غلط باشه. من هیچ اصراری در اینکه ایشان طور دیگری فکر کنند یا سخن بگویند ندارم و عقل ایجاب میکند که نباید هم داشته باشم.

اما معنی دقیق این کلمات رو بهش دقت کنید. خط تولید دو مدل لنز نیکون اشکال دارد!!!!

از خودتان میپرسم آیا همه دوستانی که 18-105 دارند لنزشان معیوب است؟ جواب نمیتواند مثبت باشد . و وقتی خط تولید اشکالی دارد باید هر آنچه را که تولید کرده همین مشکل را داشته باشد. این معنی این سخن دیمی است. (منظورم سخن شما نیست)

حال بگذریم که داریم راجب به نیکون حرف میزنیم نه پارس خزر یا ایران خودرو !!! که با علم به وجود مشکل در خط تولید هیچ کاری از دستشان به جز ادامه همان سیکل معیوب بر نیاید.

من خودم هیچ وقت 18-105 نداشتم. ( 18-135 داشتم مثل ماه ) اما دست بچه هایی که در عکاسی خیلی هم آگاه هستند این لنز را دیدم 18-105 را عرض میکنم و ابدا و اصلا با آن مشکلی نداشتند. و این باعث میشه هیچ گاه راحت چنین چیزی را نپذیرم. منظور سخن شما نیست یک وقت سوء تفا هم نشود منظورم کلیت ماجراست.

خصوصا اینکه این تاپیک D90 است دوستان برای تحقیق و بررسی خوب یا بد بودن این دوربین وارد آن میشوند. پس بهتر است مطالب دقیق باشند تا خدای نکرده باور غلطی ایجاد نکنند.

یک مثال از همین قبیل سخنان بزنم: من در هنگام خرید بدنه فعلی قصد تهیه D90 را داشتم فروشنده ظاهرا در اون لحظه D90 موجود نداشت. میدانید چکار کرد. به من کاغدی را نشان داد که گفت این بخشنامه ای هست که نیکو نگرش به آنها داده چون D90 ها چون اولین تجربه نیکون در فیلم برداری هستند این موضوع باعث شده خوب در نیامده اند و در صورات فیلم برداری عمر سنسور شدیدا کاهش می یابد اینو نمایندگی گفته که ما در هنگام خرید به خریدار اطلاع بدیم. خدم هم دیدم. فکر کنم در صفحات اولیه همین تاپیک هنوز پست های من مبنی بر همین موضوع هنوز باشه ، خوب میدونید چی شد اینو در اینجا مطرح کردم و همه به این مطلب خنده دار خندیدند.

تا قبل از اینکه خط تولید این لنز اشکال پیدا کند:biggrin: ( این رو محض مزاح گفتم ) D90 پر تقاضا ترین بدنه در بازار بود و لنز محبوب 18-105 نه تنها بهترین لنز کیتی بوده تا به این لحظه به همراه هر بدنه نیکون دیده شده است بلکه به عنوان گزینه ای فراتر از لنز کیت بسیار کارا و قابل اطمینان و مقرون به صرفه است. و انتخاب خیلی از دوستان قدیمی سایت بوده که مدتهاست آنرا دارند. که میشود از آنها پی گیر شد. چون شاید همه سابقه ای از تجربیات این دوستان نداشته باشند.

پی نوشت: شما مشهد تشریف دارین ، نمی دونم استاد وحید قدیری را میشناسید یا خیر اما ببینید ایشان نظرشون در مورد اشکال خط تولید 18-105 چیست.
    با تشکر

انوش
    بسیار دقیق و زیبا بیان کردیدتشکر می کنم که چنین شیوا نوشته اید
    من هم با شما موافقم و دی 90 همراه با 18-105 یکی از بهترین محصولات حال حاظر بازار دوربین و لنز هستند البته به نسبت پولی که پرداخت می کنید.
    من هم بسیار راضی هستم از انتخابم.فروشنده ای هم که دی 90 موجود نداشت به من پیشنهاد دی80 کرد و گفت دی 90 بسیار بدتر از 80 است .ولی شکر خدا قبلا این تاپیک را مطالعه کرده بودم و انتخاب بسیار خوبی را هم انجام دادم هم در رابطه با دی90 هم لنز کیت ان 18-105
    Christ Melikian و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    ارمن هاروطونیان Armen Haroutunian
    Nikon D90 18-105mm vr /Nikon 50mm f1.8/Nikon 85mm f1.8/Nikon sb800/Nikon sb700

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام
    استاد!!
    در چه زمینه ای ما استادیم, خودمون بیخبریم :cool:

اما در مورد 105-18 , والا من که خط تولیدشو ندیدم :) ولی لنزی که من داشتم (و اتفاقا ً جزو اولین لنزهای روی کیتی بود که در بازار عرضه شد) لنز بسیار خوبی بود و هیچ مشکلی هم نداشت, حتی یکبار هم به آن ارور F--- برخورد نکردم, اما مثلا ً امیر توکلی فکر کنم یکی دو باری بهش برخورد کرده

اما فکر نمیکنم اگر ایرادی هم در بعضی نسخه های آن باشد, به اندازه 135-18 بشود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidmail2004 نمایش پست ها
    سلام به بچه های فروم یه سوال داشتم
    این ریموت ML L3 نیکون وقتی برای مد BULB استفده می کنیم و می خواهیم مثلا 30 دقیقه نوردهی کنیم باید 30 دقیقه دستمان روی دکمه ریموت باشد یا اینکه طور دیکری است و همچنین برد ریموت حدودا چقدر است ؟
    برد اسمی ریموت فکر میکنم همان 3 متر است, اما من تا فاصله های حدود 10 متر هم توانستم از آن استفاده کنم.
    Omid Sariri، Anoosh-Em و odesa تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا Ahura آواتار ها
    تشکر کرده
    25

سلام دوستان
    این خطای --F چقذر جدیه؟ راستش من تو فکر خرید D90 بودم ولی با خوندن تاپیک و گشت تو اینترنت دارم منصرف می شم. ممنون می شم اگر راهنمایی کنید.
    ویرایش توسط Ahura : Monday 18 January 2010 در ساعت 01:02

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahura نمایش پست ها
    سلام دوستان
    این خطای --F چقذر جدیه؟ راستش من تو فکر خرید D90 بودم ولی با خوندم تاپیک و گشت تو اینترنت دارم منصرف می شم. ممنون می شم اگر راهنمایی کنید.

درود

خطای F-- چقدر جدیه؟! همانقدر این موضوع به D90 ربط داره که میتونه به شورولت کوروت ربط داشته باشه!

دوست عزیز این مشکلی بود که برای لنز یکی از دوستان پیش آمده بود و ربطی هم به D90 نداشت.

و ایشان بجای مراجعه به تعمیرگاه مرکزی مطالبی را مطرح کردند که باعث ایجاد چنین باور غلطی در شما شد.

این خطا در تمامی دوربینها در هر برندی میتواند رخ دهد. وقتی که اتصالات لنز به بدنه کاملا وصل نشود. چنین پیغامی مشاهده خواهید کرد. که کاملا طبیعی است.

و در سری لنز های رده ارزان قیمت که دهنه ای پلاستیکی دارد میتواند سالی یکی دوبار اتفاق بیفتد. کما اینکه بنده هم با D300 خودم شاهد همین پیغام با یک لنز دیگری غیر از لنز دوستمان بودم. که البته چیز مهمی نبود و با جدا کردن و وصل شدن لنز درست شد. بخاطر این رخ داد که من دوتا لنز داشتم و گاهی لنز دوربین را عوض میکردم و از آن یکی لنز استفاده میکردم. خوب ممکنه خوب وصل نشه. دوباره وصلش میکنم.

اما لنز ایشان معیوب بود.

از شما سوالی دارم اگر یک بنز آخرین مدل فول آپشن داشته باشید ، و برای تعوض روغن به نمایندگی مراجعه کنید . در آنجا ببینید که چند ماشین مثل مال شما آنجا برای تعمیر آورده اند فکر میکنید که اتوموبیل شما مشکلی دارد؟!
    و خوب نیست :confused:

خوب نه ، طبیعی است که در آنجا فقط آنهایی را ببینید که برای رفع عیب آورده شده اند. اگر D90 دارن سایتکه ظاهرا در اکثریت هستند. قرارباشد بیایند و از اینکه دوربینشان مثل ساعت و عالی دارد کار میکنند بگوینند. که چنین کاری کسی نمی کند. اما به محض پیدا شدن مشکلی در اینجا مطرح خواهند کرد.

مشکل آنجاست که این مطرح کردن به شیوه ای غیر صحیح نباشد . و باعث برداشت غلطی برای کسان دیگری که برای آشنایی با D90 به این تاپیک سر میزنند نشود. کسی که هیچ چیز نه از دوربین و عکاسی نمیداند و تازه میخواهد از این تاپیک شروع کند.

به شما توصیه میکنم بجای مطرح کردن چنین سوالهایی که جواب آن هم در همان جایی که این مطلب رو دیدید داده شده بود. سعی کنید به مقالات مفید سایت مراجعه و استفاده لازم را از آنها ببرید. سعی کنید نیاز خود را در عکاسی بشناسید تا همه چیز بریتان روشن گردد.

موفق باشید

انوش

( بفرمایید دوستان این هم همان چیزی که پیش بینی کرده بودم . اتفاق غیر منتظره ای هم نبود. کاملا قابل پیش بینی بود. امیدوارم باعث شود در بیان مطالب خود بیشتر دقت کنیم. )
    SBadri، Christ Melikian، raffi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Ahura آواتار ها
    تشکر کرده
    25

ممنونم از شما
    اما اگر گشتی تو ایترنت بزنیم شاید به این نتیجه برسیم که این مشکل برای D90 و لنز کیت اون چندان کم نیست.
    مثلا اینجا:
    http://forums.dpreview.com/forums/re...ssage=29816766

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahura نمایش پست ها
    ممنونم از شما
    اما اگر گشتی تو ایترنت بزنیم شاید به این نتیجه برسیم که این مشکل برای D90 و لنز کیت اون چندان کم نیست.
    مثلا اینجا:
    http://forums.dpreview.com/forums/re...ssage=29816766
    دوست عزیز من همین ارور اف رو اینجا مطرح کردم , باید بگم که این ایراد اصلا ربطی به دوربین نداره و کاملا مربوط به لنز و خط تولید اون هستش , برای بعضی ها ممکنه فقط یکی دوبار مشاهده بشه و برای بعضی ها مثل من ممکنه هر از چندگاهی مشاهده بشه , همچین چیز خیلی مهمی هم نیست که بخوای خودتو ناراحت کنی با یه تکون خیلی کوچیک ارور برطرف میشه و نیازی به باز کردن لنز هم نیست هر چند ممکنه شما دوربینو بخری و اصلا این ارور رو مشاهده نکنی ;)
    ثانیا این ارور مربوط به لنز 18-105 هستش , اگه خیلی رو این قضیه حساس بودی میتونی فقط بادی دی 90 رو با یه لنز دیگه خریداری کنی یا حتی با لنز کیت 18-200

در ضمن از اونجایی که خیالتونو راحت کنم که این ارور اف چندان چیز مهمی نیست کافیه پست زیر رو بخونید که جناب آقای قاسمی مسئول تعمیرگاه مرکزی دوربین در پاسخ سوال من راجب همین مشکل بیان کردن :
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...2&postcount=77
    Anoosh-Em و aliagha تشکر می‌کنند.

صفحه 64 از 143 نخستنخست ... 14 54 60 61 62 63 64 65 66 67 68 74 114 ... آخرینآخرین