صفحه 69 از 143 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 681 تا 690 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر آشنا ali_farzam آواتار ها
    تشکر کرده
    63

پیش فرض پاسخ: Nikon D90

با درود بر عزیزان و با تشکر از راهنمایی ارزنده آقای sam5154 .
    420-pixel RGB sensor در D90 چه وظایفی دارد و نقش آن در live view چیست؟
    کلا مکانیزم live view در D90 و تفاوت آن با پیشرفته ترین live view ها را اگر دوستان شرح دهند ممنون میشم.
    عزیزان اگر محبت کنند جواب دهند راهنمایی بزرگی کرده اند.(کسی رو ندارم ازش بپرسم وگرنه وقت دوستان رو نمیگرفتم).
    با سپاس فراوان.
    فرزام

پ.ن : ضمنا من هنوز جواب روشنی در تاپیک 50D or D90 نگرفتم و چون D90 داران عزیز به این تاپیک مراجعه میکنند از آنها راجع به live view در D90 می پرسم و اختلاف آن را با 50D در تاپیک مربوطه.(البته اگر از نظر دوستان اشکالی نداشته باشه و اگر داشته باشه گوشزد فرمایید که تکرار نشه).
    M.Nouri تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_farzam نمایش پست ها
    کلا مکانیزم live view در D90 و تفاوت آن با پیشرفته ترین live view ها را اگر دوستان شرح دهند ممنون میشم.
    عزیزان اگر محبت کنند جواب دهند راهنمایی بزرگی کرده اند.(کسی رو ندارم ازش بپرسم وگرنه وقت دوستان رو نمیگرفتم).
    با سپاس فراوان.
    فرزام

پ.ن : ضمنا من هنوز جواب روشنی در تاپیک 50D or D90 نگرفتم و چون D90 داران عزیز به این تاپیک مراجعه میکنند از آنها راجع به live view در D90 می پرسم و اختلاف آن را با 50D در تاپیک مربوطه.(البته اگر از نظر دوستان اشکالی نداشته باشه و اگر داشته باشه گوشزد فرمایید که تکرار نشه).

درود

من به فرق بین لایو ویو آنها کاری ندارم ، اما واقعا برام سواله که چرا شما بیشتر از آنچه که لایو ویو اهمیت دارد به آن اهیمت میدهید؟!!!

من ترجیح میدادم که دوربینم بجای لایو ویو ، یک گزینه دیگری میداشت :cool:

موفق باشید

انوش
    Christ Melikian تشکر می‌کند.

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

در مدت این یک سالی که دوربین را دارم به جرات میتوانم بگویم که شاید 10 مرتبه هم از لایو ویو استفاده نکردم ولی حاضر بودم به جای داشتن لایو ویو ویزور کمی بزرگتر و مهمتر از آن با پوشش 100 به جای 95 درصد داشتم.
    vbigdeli، Anoosh-Em، KHAKSAR و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر آشنا Sam5154 آواتار ها
    تشکر کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_farzam نمایش پست ها
    با سپاس فراوان.
    فرزام

خواهش میکنم.
    اون سنسوری که اشاره کردین, کارش نورسنجی و تعیین میزان نور عبوری از لنز هست که به روشهای مختلف metering کمک میکنه تا شاتر و دیافراگم برای عکاسی انتخاب بشه.(در همه دوربین ها همینطوره)
    نقش خاصی در Live view نداره و حتی از اونجایی که در این حالت نور مستقیما به سنسور تصویر میرسه, احتمالا در این حالت دیگه نوری بهش نمیرسه که بخواد کار کنه.
    live view چیز پیچیده ای نیست] در دوربینهای SLR نور قبل از عکاسی از طریق یه مجموعه آینه به چشم شما میرسه و هنگامی که شاتر رو فشار میدید این آینه کنار میره و نور به سنسور اصلی میخوره و تصویر ثبت میشه. در دوربینهای کامپکت برای این که فضا و هزینه مورد نیاز برای آینه و ... حذف کنن, این آینه رو برداشتن. بنابراین تونستن دوربینهای کوچک و ارزون بسازن. در این دوربینها تصویری که شما قبل از زدن شاتر میبینین مستقیما توسط سنوسر اصلی دوربین تولید میشه. در حالت live view که جدیدا در SLR ها استفاده میشه هم از ایده استفاده شده و از همون اول آینه کنار میره و شما تصویر تولید شده توسط سنسور رو میبین. فایده اش اینه که
    1. قبل از عکاسی میتونین ببین که دقیقا چی میگیرین.
    2. میتونین دوربین رو جایی غیر از جلوی چشمتون نگاه دارین و نیازی به حرکات ژانگولر ندارین :biggrin:
    3. این نشر خودمه اما به نظرم از اونجایی که SLR های ارزون تدعاد نقاط اتو فوکوس کمی دارن. در این حالت میتونن در نقاط خیلی بیشتری(یعنع همه جا) از تصویر به طور خودکار فوکوس کنن.

اما یه ایرادایی هم داره که مثلا:
    1. دیگه نمیتونین از سنسورهای که برای نورسنجی و فوکوس در دوربین قرار داره استفاده کنین. و یه خورده دقت و
    سرعت اتوفوکوستون میاد پایین.
    2.مصرف باطری زیاد میشه.
    3.چون سنسور این دوربینها خیلی بزرگه و از طرفی CMOS هم هست کارکد مداوم باعث گرم شدنش میشه و این گرما نویز رو زیاد میکنه.(همین الان که داشتم تایپ میکردم این بند رو فهمیدم چرا کامپکتها تقریبا همشون از CCD استفاده میکنن. چون یکی از مزایای CCD تولید گرمای کمتره)

در مورد سیستم های پیشرفته تر Liveview فکر کنم که یکی از پیشرفته‏ترین هاشون سیستمی که توی دوربینهای کامپکت استفاده میشه. چون سیستم اتوفوکوس مبتنی بر کنتراست این دوربینها بهتر از SLRها عمل میکنه.(در SLR خیلی به این روش اهمیت ندادن.)
    اما در SLR فکر کنم پیشرفته‏ترین یا بهتر بگم پیچیده‏ترین (و طبعا گرونترین) سیستم مربوط به a500 سونی هست. که عوq اینکه آینه کنار بره و نور به سنسور اصلی بخوره, با یه ترکیب دیگه از آینه های نور رو به یه سنسور ثانویه میرسونه که این سنسور تصویر liveview رو میسازه و در این حالت کماکان سنسورهای مربوط به نورسنجی و اتوفوکوس کار خودشونو انجام میدن. و هنگامی که شاتر میزنین آینه کاملا کنار میره و نور به سنسور اصلی میرسه برای ثبت. البته این سیستم این ایراد رو داره که به جای استفاده از منشور از یه سری آینه استفاده شده.

این تصویر یه a500 در حالت Liveview. دقت کنین نور به جای چشمی به یه سنسور کوچیک بالای اون میرسه.

این همون دوربین در حالت استفاده از چشمی

این شمای یه slr معمولی:

اون شماره 2 آینه است که در هنگام ثبت یا Live view به موقعیت شماره 5 میره و نور به سنسور میرسه.
    حسام، K_NMT، Christ Melikian و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط Christ Melikian نمایش پست ها
    در مدت این یک سالی که دوربین را دارم به جرات میتوانم بگویم که شاید 10 مرتبه هم از لایو ویو استفاده نکردم ولی حاضر بودم به جای داشتن لایو ویو ویزور کمی بزرگتر و مهمتر از آن با پوشش 100 به جای 95 درصد داشتم.
    دوستان
    اگر عكاسي طبيعت دغدغه شما باشد، حتما تاثير تكنيكهايي همچون Expose to right رو در اين ژانر مي دونيد و طبعا اهميت استفاده از هيستوگرام زنده در هنگام ثبت (در مورد LV) و اگر عكاسي ماكرو، مورد علاقه شما باشه، اهميت وجود قابليت Mirror Lock up رو در حالت Live View خواهيد دونست. (يعني مي دونيد)
    بنابر اين، به عنوان عكاس جدي طبيعت، براي من Live View بسيار پركاربرد و زيباست...آن هم با قابليت MLU همزمان كه در D90 موجود نيست و بايد از LV خارج شد و سپس...
    به هر حال، اين قابليت به تنهايي مشخص كننده ضعف و قوت كلي نيست...فقط هدفم كمي روشن كردن اختلافات در اين زمينه بود.
    با تشكر
    Christ Melikian، barca007، Sam5154 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

تشکر کرده
    48

از اونجایی که نیکون MLU رو در حالت عادی داره. فکر کنم بشه با یه اصلاح نرم افزاری این امکان رو در حالت Liveview هم داشت. به نظرتون ممکنه نیکون همچین آپدیتی رو انجام بده؟

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Sam5154 نمایش پست ها
    از اونجایی که نیکون MLU رو در حالت عادی داره. فکر کنم بشه با یه اصلاح نرم افزاری این امکان رو در حالت Liveview هم داشت. به نظرتون ممکنه نیکون همچین آپدیتی رو انجام بده؟

درود

اگر گزینه لایو ویو روی یک دوربین SLR یک گزینه جدی به حساب بیاد چرا که نه.;)

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Sunday 7 February 2010 در ساعت 15:58
    r0otsharp تشکر می‌کند.

كاربر آشنا ali_farzam آواتار ها
    تشکر کرده
    63

درود.
    با سپاس بي پايان از آقاي sam5154 بخاطر راهنمايي بسيار ارزشمندشون.واقعا از وقتي كه گذاشتند نهايت تشكر را ميكنم.هميشه سربلند باشيد.
    دوستان اگر معايب و كمبود هاي LIVE VIEW دوربين d90 را توضيح دهند ممنون ميشوم.با سپاس از آقاي كيوان نعمت الهي كه دو مورد نداشتن MLU و LIVE HISTOGRAM را در LIVE VIEW دوربين D90 ذكر نمودند.
    فرزام.

تشکر کرده
    48

یه خورده آف تاپیکه ولی من یه سوالی داشتم.
    1.موقع خرید دوربین از یک جا معتبر به تست و بررسی خاصی نیازه؟ یکی از آشناهای ما داره میره فرانسه, میخوام اگه اونجا ارزونتر بود بخره.(البته واضح و مبرهن است که Nikon D90 را)
    2. نیکون هم محصولات refurbished داره؟ علامت خاصی دارن؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Sam5154 نمایش پست ها
    یه خورده آف تاپیکه ولی من یه سوالی داشتم.
    1.موقع خرید دوربین از یک جا معتبر به تست و بررسی خاصی نیازه؟ یکی از آشناهای ما داره میره فرانسه, میخوام اگه اونجا ارزونتر بود بخره.(البته واضح و مبرهن است که Nikon D90 را)
    2. نیکون هم محصولات refurbished داره؟ علامت خاصی دارن؟
    جهت اطلاعتون؛ دوستاني را مي شناسم كه هر وقت عازم اروپا (به ويژه فرانسه و انگلستان) هستند يكي دو تا دوربين عكاسي با خودشان براي فروش به آنجا مي برند
    Persian، A_Maddah، raffi و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 69 از 143 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 119 ... آخرینآخرین