صفحه 141 از 143 نخستنخست ... 41 91 131 137 138 139 140 141 142 143 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,401 تا 1,410 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر همراه A. Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    1476

مسعود جان مطمئنی ؟ تا جایی که من یادمه بعد از این که شارژ کامل میشد چراغ شارژر خاموش می شد .
    دوربین من روشن نمیشه و نمی دونم مشکل از کجاست ( باتری - دوربین - شارژر )کسی تا حالا از کابل مستقیم برق DC استفاده کرده . از کجا میشه تهیه کرد ؟
    Nikon D90+18-105 AF-S + 70-300 AF-S + Nikon SB600
    My photoblog

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط A. Shahbazi نمایش پست ها
    مسعود جان مطمئنی ؟ تا جایی که من یادمه بعد از این که شارژ کامل میشد چراغ شارژر خاموش می شد .
    دوربین من روشن نمیشه و نمی دونم مشکل از کجاست ( باتری - دوربین - شارژر )کسی تا حالا از کابل مستقیم برق DC استفاده کرده . از کجا میشه تهیه کرد ؟
    بله مسعود جان درست میگن. وقتی داره شارژ میشه خاموش روشن میشه وقتی هم باطری کامل شارژ شده چراغ ثابته
    masoudrejae تشکر می‌کند.

كاربر آشنا delavari آواتار ها
    تشکر کرده
    715

سلام
    من اطلاعات فنی زیادی در مورد دوربین ندارم بهتره بگم اصلا اطلاعات ندارم . احساس می کنم شفافیت و کیفیت عکس های دوربینم خیلی پایین اومده و تقریبا همه عکس ها حتی به نوعی نویز دارند و کیفیت یک عکس دوربین دی نود را ندارند . علت خاصی داره ؟ تقریبا فیلتر uv همیشه روی لنز هست . ممکنه بخاطر فیلتر باشه ؟ هر چند به نظرم بعد از باز کردن فیلتر هم تفاوت خاصی از نظر کیفیت ندیدم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    زهرا دلاوری

ویرایش عکس ها آزاد
    http://ghasedak.photoblog.ir/

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

نقل قول نوشته اصلی توسط delavari نمایش پست ها
    سلام
    من اطلاعات فنی زیادی در مورد دوربین ندارم بهتره بگم اصلا اطلاعات ندارم . احساس می کنم شفافیت و کیفیت عکس های دوربینم خیلی پایین اومده و تقریبا همه عکس ها حتی به نوعی نویز دارند و کیفیت یک عکس دوربین دی نود را ندارند . علت خاصی داره ؟ تقریبا فیلتر uv همیشه روی لنز هست . ممکنه بخاطر فیلتر باشه ؟ هر چند به نظرم بعد از باز کردن فیلتر هم تفاوت خاصی از نظر کیفیت ندیدم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    فکر می کنم این موضوع بیش از واقعیت، متاثر از احساس باشه، همونطور که خودتون گفتید احساس می کنید...
    عکس های جدید رو با عکس هایی که در ابتدا گرفته اید در شرایط عکاسی تقریبا یکسان و با بزرگنمایی برابر بررسی کنید.

پ ن: گاهی این احساس های کمی غیر واقعی، دلیل پشت پرده و ناموجه ای برای خرید تجهیزات جدیده!
    delavari تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    715

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Meghdari نمایش پست ها
    فکر می کنم این موضوع بیش از واقعیت، متاثر از احساس باشه، همونطور که خودتون گفتید احساس می کنید...
    عکس های جدید رو با عکس هایی که در ابتدا گرفته اید در شرایط عکاسی تقریبا یکسان و با بزرگنمایی برابر بررسی کنید.

پ ن: گاهی این احساس های کمی غیر واقعی، دلیل پشت پرده و ناموجه ای برای خرید تجهیزات جدیده!
    از پاسختون ممنونم آقای مقداری
    شما درست می فرمایید اما راستش بیشتر از احساس هست چون نویز عکس ها گاهی مواقع حتی وقتی نور به اندازه کافی هست و ایزو هم پایینه آزار دهنده ست . طوری که انگار یه لایه کدر روی عکس ها هست .
    باز هم ممنون
    زهرا دلاوری

ویرایش عکس ها آزاد

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط delavari نمایش پست ها
    از پاسختون ممنونم آقای مقداری
    شما درست می فرمایید اما راستش بیشتر از احساس هست چون نویز عکس ها گاهی مواقع حتی وقتی نور به اندازه کافی هست و ایزو هم پایینه آزار دهنده ست . طوری که انگار یه لایه کدر روی عکس ها هست .
    باز هم ممنون
    به نظرم چند نمونه عکس با اگزیف برای دوستان بذارین تا بتونن مطمئن تر و بهتر راهنمایی کنن
    Niaz، M.Meghdari و delavari تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    715

91.jpg
    91.JPG
    92.jpg
    92.JPG
    عکس اول و اگزیف مربوط به پاییز 91 می باشد و عکس دوم و اگزیف دوم مربوط به پاییز 92
    به نظر خودم عکس اول شفافیت و کیفیت بالاتری داره ! البته ایزوها متفاوت هستند اما با ایزوی مشابه هم این مشکل هست .
    برای راهنمایی هاتون ممنون!
    viva_utopia تشکر می‌کند.
    زهرا دلاوری

ویرایش عکس ها آزاد

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

در این سایز که چیز خاصی مشخص نیست
    اگه امکان داره فایل خام و یا کراپ 100% بذارید.
    طبیعتا فایل خام بهتر خواهد بود
    delavari و viva_utopia تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

با این عکس دوم نمیشه قضاوت کرد .
    شرایط نوری بسیار نامناسب بوده . هیچ اثری از آفتاب و سایه و روشن نیست . و فکر میکنم یا بعد از غروب افتاب بوده و یا قبل از طلوع آن .
    وایت بالانس هم به همین دلیل نامناسبه و تصویر به آبی بودن می زنه .
    با همه اینها به نظرم عکس درست باید چیزی شبیه به عکس زیر باشه :

92.jpg

با این حال پیشنهاد می‌کنم که کارهای زیر را انجام دهید :
    1- یک‌بار دوربین را Reset Factory کنید . با انتخاب گزینه Custom setting تا همه تنظیمات به حالت نخستین باز گردد . ریست دو دکمه ای فقط برخی تنظیمات شخصی را حذف میکند .
    2- در شرایط نوری مناسب عکس بگیرید . جایی که تنوع رنگ و نور و کنتراست وجود دارد . و بهتر است در روز روشن و هوای آفتابی عکس بگیرید . مثلن ساعت ده صبح یا سه تا چهار بعدازظهر . و دوباره چک کنید . یا RAW عکاسی کنید و یا اگر Jpeg میگیرید تنظیمات منو را به حالت Vivid قرار بدهید .
    3- سرآخر با اسپری هوا ، و بعد از درآوردن آیینه و لاک میرور آپ ، بدون تماس با سنسور به آن بدمید . یا آن را برای تمیز کردن به یک مرکز معتبر ببرید ...
    Niaz، delavari و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا sahneh32 آواتار ها
    تشکر کرده
    158

بنده یک D90 داشتم و به همین دلیل فروختم نا گفته نماند که دوربین عمر مفیدش تمام شده بود و منم بعنوان صاحب دومش تا میتوانستم ازش کار کشیده بودم و دچار نویز و افت شدید حتی در ایزو های پایین شدم بطوریکه عکس ها قابل استفاده نبودند و پردازنده انگار دیگر نویز گیری نمیکرد البته در دوربین من بدلیل کارکرد خیلی زیاد طبیعی بود اما اگر دوربین شما جدید و کم کارکرد است دلیل دیگری میتواند داشته باشد.
    delavari تشکر می‌کند.