صفحه 21 از 22 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 201 تا 210 , از مجموع 220
Like Tree379تشکر

موضوع: Sony NEX Series

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط OptiX نمایش پست ها
    سلام

بله فوکوس بینهایت فراهم است و هیچ مشکلی نیست. با وجود قابلیت Focus Peaking در اغلب بدنه های نکس کار با لنزهای منوال بسیار راحت شده است.
    تو نکس 3 سری اول هم این قابلیت وجود داره؟

كاربر همراه OptiX آواتار ها
    تشکر کرده
    605

نقل قول نوشته اصلی توسط AMinAM نمایش پست ها
    تو نکس 3 سری اول هم این قابلیت وجود داره؟
    باید فیرم ویر نسخه 1.04 یا بالاتر را نصب کنید.
    AMinAM تشکر می‌کند.
    SONY A6000 + 18-55

كاربر جديد mtzaker آواتار ها
    تشکر کرده
    67

دوربین NEX-3N اداپتور برا لنز نیکون تو بازار چیا هست و چه قیمتی هستش؟ کجا دارن این آداپتور رو؟
    منوی peaking level تو مدل M غیر فعال هستش چطور میشه فعالش کنم؟
    ورژن فریمور دوربین هم 1.00 هستش و برا لنزش هم 0.1 هست.

كاربر جديد mtzaker آواتار ها
    تشکر کرده
    67

خب رفتم گشتم تو بازار ناصر خسرو. سه مدل مبدل لنز نیکون به نکس سونی بود. گفتم اینجا بزارم برای کسانی که بعدا دنبالش میگردن بدردشون میخوره.
    یه مدل ساده و بدون حلقه دیاف قیمتش 160 تومن بود
    یه مدل با حلقه دیاف و چینی (Pixco) که قیمتش 250 تومن بود.
    یه مدل با حلقه دیاف که آلمانی بود (novoflex) که 670 تومن بود.
    saed_violin، kiavash و Mohammad 1985 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

سلام دوستان
    ازکجا و چطوری میشه دوربین sony nex c3k را آپدیت کنم
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1334

سلام
    از سایت Sony eSupport - Electronics آخرین firmware موجود برای c3k را طبق مراحل توضیح داده شده نصب کنید.
    nor_dez تشکر می‌کند.

كاربر آشنا sam32 آواتار ها
    تشکر کرده
    203

سلام ممکنه ورژن نرم افزارتون رو بگید؟ چون منم نکس 5 رو دارم اما خیلی باهاش راحت نیستم تو حالت اتو که نور سنجی و ترکیب رنگش خیلی تعطیله راستش تو حالت اتو هیچوقت نتونستم یه عکس واقعی بگیرم کم بودن دکمه های کنترل هم واقعا آزار دهندست خوشحال میشم کمک کنید عکسای بهتر بگیرم
    نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب سیّافی نمایش پست ها
    سلام
    به عنوان یه تازه وارد به سایت و با اجازه از اساتید میخوام یه مختصری راجع به تجربه دو ساله خودم از کار با دوربین NEX5 در اختیار دوستان بذارم تا شاید برای خرید این سری از دوربینا بهتر تصمیم بگیرن.
    NEX5 اولین تجربه شخصی من از کار با دوربین های حرفه ایه. بعد اون با 500D - 600D و 60D کنون هم تا حدودی کار کردم. اولین برخورد من با دوربین حرفه ای 500D بود. اما بخاطر جثش و اینکه کلا از چیزهای متفاوت خوشم میومد وقتی تصمیم به خرید دوربین حرفه ای گرفتم هیچ علاقه ای به خریدش نداشتم. دنبال دوربینی با کیفیت بالا اما سایز کوچیک بودم. با بودجه ای که تیر ماه سال 90 برای خرید NEX5 گذاشتم (حدودا 1.25 میلیون تومن) اگه اشتباه نکنم میشد یه 60D کنون خرید! شاید به یه لنز 50 میلیمتر!!! اونموقع شاید از خریدم راضی بودم اما الان یکم دو دلم! بگذریم. در اولین لحظه که دوربین رو دست میگیرید اختلاف سایز فاحش لنز 18-55 و بدنه کوچیکش باعث میشه فکر کنین دوربین معلوله! یا شاید وزن لنز باعث شکستن بدنه بشه! یا دوربین تو دست خوب نشینه! اما هیچکدوم اینا نیست! دوربین خیلی خوش دسته و لنزش به هیچ عنوان رو بدنه سنگینی نمیکنه و موقع عکاسی مشکل ساز نمیشه. ال سی دی متحرک دوربین برای من که خیلی کارایی داشت و واقعا از کیفیت بالای برخورداره و سنسور تنظیم نور هم داره که اوتوماتیک نور صفحه رو با محیط وقف میده.
    بدنه کیفیت قابل قبولی داره و دستگیره هم جنسش رضایت بخشه و دستتون به هیچ عنوان روش سر نمیخوره. کیفیت باطری هم خوبه و من گاها مهمونی که بردم دوربین رو نزدیک یک ساعت فیلمبرداری و 250 تا عکس گرفتم و هنوز دوربین باطری داشته!
    برسیم به کارکرد! از لحاظ کیفیت فیلمبرداری هیچ ایرادی نمیشه روش گذاشت! کیفیت فوق العاده بالا صدای واضح به لطف میکروفون استریو و شفافیت فوق العاده! صدای فوکوس به لطف لنز با کیفیت و فوکوس داخلی اون اصلا شنیده نمیشه و خود دوربین بطور مداوم و با سرعت قابل قبولی فوکوس میکنه. زوم هم که صد البته برقراره! ازونجایی که دکمه رکورد مجزا داره برای شکار لحظه ها باهاش به مشکل بر نمیخورین. ازین نظر من تو این دو سال ایرادی براش پیدا نکردم!
    برسیم به قسمت اصلی که میشه عکس!
    در وحله اول باید بگم از روزی که خریدم تا مدتها فقط با شوت مود اتومات کار میکردم اما خوب کم کم راه افتادم! کیفیت عکس رنگبندی فوق العاده و شارپنس خیلی بالای اون توی روز هیچ حرفی واسه گفتن نمیذاره. بشخصه عکسهای خیلی قشنگی در حد پوستر با اون توی روز گرفتم. از اونجایی که با کراپ 16:9 هم عکس میگیره واسه بکگراند کردن و چاپ هم خوب در میان صدای شاتر یکم آزار دهندست اما خب بهش میشه عادت کرد! سرعت فوکوس تو روز خیلی عالیه و اصلا قابل مقایسه با liveview دوربینهای هم قیمت خودش نیست! بشخصه بعد از کار با 500D و 600D تازه فهمیدم که رو liveview عملا چیزی بنام فوکوس اتومات بصورت هندلی کار میکنه! اما تو NEX شما اصلا با این مشکل مواجه نیستین.
    برای تعویض شوت مود ها باتوجه به نبود پیچ شوت مود باز هم به مشکلی بر نمیخورین و منوهای دستگاه سریع شمارو هرجا که بخواین میبره! برای تنظیم نوع فلش و تایمر و اکسپوز هم به هیچ مشکلی بر نمیخورین! شاید فقط برای ایزو یکم به دردسر بر بخورین!
    نکته بعدی نور پردازی دستگاهه! با توجه به تنوع بالای نور ها و همینطور افکتهای رنگ اون تقریبا به جرات میگم تو این مدت و با اینهمه عکس پرتره ای که گرفتم تا الان عکسی رو تو فوتوشاپ ادیت نکردم! رنگهای فوق العاده گیرای این دوربین شمارو محصور میکنه! خواستین نمونه عکس میدم. در کل توی روز و فضای باز این دوربین به شما نه نمیگه!
    برسیم به بخش دوم! عکاسی توی شب و نور تقریبا 0! تا همین یکماه قبل برای عکاسی تو شب مشکل داشتم! فوکوس اوتومات کم و بیش اشتباه عمل میکرد و نویز عکس زیاد بود! از فلش هم اگر استفاده میکردید که پس زمینه کاملا سیاه میشد :( تا اینکه یکم تو منوهای دستگاه چرخیدم و بینگو! 3 مدل شات برای فلش بود! یه مدل اتوماتیک سرعت شاتر رو کم میکنه و دو بار فلش میزنه! اینجوری سوژه و بکگراند هر دو با نور مساوی میافتن و اینجا بود که به این دوربین بیشتر علاقمند شدم. این هم نمونه هست نشون دوستان بدم. اما کماکان فوکوس اتومات مشکل داشت! تا اینکه دوربین رو آپدیت کردم! یه سیستم فوکوس اتومات جدیدی روش اضافه شد که روی تصویر دنبال نقطه های سفید میگرده و رو اونا فوکوس میکنه! بینگو! مشکل فوکوس اتومات تو تاریکی مطلق هم رفع میشه! عملا تو شب هم دیگه مشکل خاصی پیش نمیاد. از لحاظ نویز هم توی شب بدون فلش تا ایزو 6400 هم نویز خاصی دیده نمیشه.
    بخش سوم عکاسی توی خونه و محیط بسته! به جرات میتونم بگم بعد از آپدیت دوربین از لحاظ کیفیت عکس تو محیطهای بسته هم تغییر محسوسی کرد. رنگها بهتر شدن. نویز کمتر و کلا نور دهی بهتر.

من عکاس نیستم ولی خب عکس با کیفیت گرفتن رو دوست دارم. خیلی بطور حرفه ای نمیتونم راجع بهش توضیح بدم اما اگه دوستان سوالی دارن من میتونم در حد توان راهنمایی کنم. بطور کل اگر عشق دوربین حرفه ای و ژست تو سوراخ چشمی نگاه کردن رو دارین سمت این دوربین نیاین! اگر دوست دارین لنز های متنوع بخرین اما بودجه محدود دارین(مثل من) باز هم سمت این دوربین نیاین! اا اگر به عکس و عکاسی با کیفیت بالا علاقه دارین و از طرفی مسخره کردن آدم هایی که عقلشون به چشمشونه و تمام سوادشون از عکس و عکاسی اینه که دوربین هرچی بزرگتر بهتر، براتون مهم نیست و اگر دوربینی میخواید که تو هر شرایطی کار کنه و عکس خوب بگیره اما دست و پا گیر نباشه و گاها بتونین بذارین رو اتومات و بدین مامانبزرگتون باهاش عکس خوب بگیره و اگر مثل من معتقدین زیاد بودن صرفا به معنی بهتر بودن نیست! این دوربین براتون بهترین انتخابه :)
    GM710 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا sam32 آواتار ها
    تشکر کرده
    203

ببخشید یه نکته دیگه کسی تا حالا ویو فایندر نصب کرده؟ رو سایت سونی یه مدل دیدم که با نصبش میشه ال سی دی رو خاموش کرد اما کیفیتش چطوره؟ و اینکه افرادی که عینک میزنن چوری میشه استفاده از ویوفایندر؟
    http://www.FDA-EV1S : Shooting : E-mount Accessories : Sony Middle East & Africa

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من دوربین nex-5n رو دارم خواستم ببینم ماگزیمم سایزی که میشه عکس رو چاپ کرد چنده کسی ازش چاپ گرفته؟

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط persianpiano نمایش پست ها
    من دوربین nex-5n رو دارم خواستم ببینم ماگزیمم سایزی که میشه عکس رو چاپ کرد چنده کسی ازش چاپ گرفته؟
    هرچقدر که بخواهید به توقع و کاربرد شما بستگی دارد. ولی بهرحال سایز چاپ به کیفیت عکس گرفته شده و پردازش عکس بستگی دارد. در سایت زیر تخمین خوبی برای سایز چاپ این دوربین وجود دارد.
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/NEX5N/NEX5NA.HTM
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

صفحه 21 از 22 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 آخرینآخرین