صفحه 6 از 13 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 124
Like Tree506تشکر

موضوع: Sony SLT-A77

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.ghorbani نمایش پست ها
    دوست عزیز معیار و الگوی سنجش شما درباره حرکت کند یا تند تکنولوژی تولید دوربینهای عکاسی چیست که تشخیص دادید روند حرکت سونی نرمال و سایرین کند و منفعلانه است؟!!
    معیار بنده ، بر آورده کردن خواست کاربران و مشتری ها در بازه ی زمانی خودشه . اگه برندی بتونه انتظارات رو در ظرف زمانی خودش برآورده کنه ، حرکتش نرماله . اگر هم نتونه ، خب طبعا نشون میده که از قافله عقب مونده و داره منفعلانه عمل می کنه .

فکر نمی کنم پس از D7000 و K-5 که 6 و 7 فریم در ثانیه را ارایه کردند کسی متوقع این بود که دوربین بعدی که با این فاصله ی زمانی اندک وارد بازار شده 12 فریم در ثانیه را همراه با یک حرکت نرمال؟ به ارمغان بیاورد!
    بحث سر توقع نیست . اگر بحث سر توقع باشد ، با توجه به عملکرد نیکون کسی حتی توقع ارایه ی رزولوشن بالاتر در مدل های جدیدش رو هم نداره . پس آیا میشه نتیجه گرفت که اگه نیکون طی چند روز اینده یک 24 مگاپیکسلی بیرون بده ، بسیار شتابان و جلوتر از زمان عمل کرده ؟ قطعا خیر . بحث شما باید روی برآورده کردن نیاز اکثریت کاربران منعطف باشه .

آن هم با 24 مگاپیکسل!
    راستش بنده به عنوان یک طرفدار سونی ، به این اعداد عادت کردم . زمانی که سونی نسل جدید cd ها رو بیرون داد ، زمانی که بلوی-ری رو با تمام قدرتش حمایت کرد و حتی امروز که این دوربین 24 مگاپیکسلی عرضه شد ، چندان برای من عجیب نبوده . قرار نیست تکنولوژی به صورت آکبند باقی بمونه ؛ تکنولوژی "باید" به کار گرفته بشه . در این مورد ، مثال های بسیار فراوانی وجود داره که اگه بخواین ، براتون شرح میدم ولی به صورت کلی بدونید که به دلیل اینکه نیاز کاربران ، چنین سنسورهایی رو ماه ها قبل نشانه رفته بوده و به این دلیل که تکنولوژی این سنسورها تنها در حدّ یک ارتقاء محسوب میشه ، بنده متحیر یا متعجب نشدم .

ما که شگفت زده شدیم اما اگر شما کمتر از این را انتظار نداشتید باید عرض کنم که شما هم به آینده تعلق دارید!
    :) من تنها می تونم سونی رو به خاطر بازار شناسیش و اینکه به کاربرانش و به تکنولوژی ارزش قائله تحسین کنم . به شما هم همین توصیه رو دارم . در کل توصیه می کنم به جای کهکشانی نامیدن و لقب دادن به برندها ، به تحلیل فنی محصولات این شرکت ها بپردازید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    Saadat، millano، farhad_k و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط M_Saadat نمایش پست ها
    ...در زمانی بسیاری از بدنه های تولیدی شرکتهای مختلف سرعت سینک فلاشی در حدود 200 و کمتر را ساپورت میکنند ,سونی 1/250sec را ارایه میدهد
    و البته مدتها قبل Nikon D70s و Nikon D40 سرعت سینک فلاش 1/500 داشتند , بدون هیچ چشم بندی و بند و تبصره ای

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    لوازم جانبی فروان ( همین الان در سونی 6 یا 7 تا فلاش وجود دارد در نیکون 4 تا در کانن 4 تا )
    سونی اگر 67 تا فلاش هم معرفی کنه ، تا وقتی دست از این ماونت فلاشش نکشد به نظر من جایی در عرصه فلاش بازی! نخواهد داشت

هر دوربین جدیدی که می آید همه دوستان چنان هیجان زده میشوند از بعضی از مشخصاتشان که نگو

نمونه حیّ و حاضرش تاپیک Pentax K5 , ولی چند نفر از دوستان فوروم آن را تهیه کردند؟

مطمئن باشید دوربین بعدی نیکون و کانن هم در این رده ها کمتر از اینها شما را هیجان زده نخواهد کرد.
    farhad44، Amir Tavakoli، Amin Zarif و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

در زمانی بسیاری از بدنه های تولیدی شرکتهای مختلف سرعت سینک فلاشی در حدود 200 و کمتر را ساپورت میکنند ,سونی 1/250sec را ارایه میدهد
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    و البته مدتها قبل Nikon D70s و Nikon D40 سرعت سینک فلاش 1/500 داشتند , بدون هیچ چشم بندی و بند و تبصره ای

سلام

وحید جان بردیا نگفت همه دوربین ها گفت بسیاری :) این موضوع فقط مختص دوربین های مورد اشاره شما نیست به این دلیل

This is because both X-sync and shutter speed are normally handled electronically by the CCD and not by a mechanical shutter. The 1D does have a mechanical shutter but it’s used for bulb mode. Note, however, that the CMOS-based 1D and 1Ds successors have a top X-sync speed of 1/250 or 1/300 - the higher X-sync speed of the 1D derives from its use of a CCD image sensor

اگر اشتباه نکنم d50 با سنسور ccd این قابلیت را داشت. به هر شکل این توانایی سرعت سینک بالا بیش از آنکه به نوع دوربین یا کارخانه ارتباط داشته باشد ظاهراً به توضیحات متن بالا ارتباط خواهد داشت

سونی با ارایه این دوربین یا بطور کل این دو 3 سال اخیر نشان داده قصد دارد قدم های محکمی در این وادی بردارد.

موفق باشید :)
    Kaveh Ghobadi، farhad44، Saadat و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

سلام

جناب قبادي اين تفاوت شامل حال خود دوربينهاي سوني نميشود. با نظر جناب قديري راد موافقم، تفاوت جايي آشكار ميشود كه كاربران برندهاي ديگر در موقع انتخاب فلاش ، ميتوانند از كنون نيكون و پاناسونيك و نيسين فلاش انتخاب كنند ولي فلاشهاي سوني به همين راحتي كنار زده ميشوند. خود بنده چند روز پيش براي كرايه يك عدد فلاش اكسترنال جهت استفاده فوجي S100 مراجعه كردم ( شما فرض كنيد براي خريد بود ) و از بين فلاشهاي كنون 430exII و نيكون sb-50DX و يك مدل سوني ، سوني رو انتخاب كردم و در كمال تعجب تازه متوجه شدم سوني چه كرده . سوني فعلا اونقدر فروش نداشته كه تنها كاربران خودش كفاف فروش فلاشهايش را داشته باشند .
    Mashhadi Vahid، Rouzbeh Ehsani، ehsan+ و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    سلام

جناب قبادي اين تفاوت شامل حال خود دوربينهاي سوني نميشود. با نظر جناب قديري راد موافقم، تفاوت جايي آشكار ميشود كه كاربران برندهاي ديگر در موقع انتخاب فلاش ، ميتوانند از كنون نيكون و پاناسونيك و نيسين فلاش انتخاب كنند ولي فلاشهاي سوني به همين راحتي كنار زده ميشوند.
    فلاش نیسن 866 مارک2 با سونی سازگار است.البته هنوز اطلاعی از ایتکه نورسنجی در حالت ttl رو بدرستی انجام میده یا نه ندارم اما باز هم خوبه
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

..تصور نمیکنم بدنه های سونی وضعیتی بدتر از بدنه های کانن داشته باشند(در حالت کلی و منظورم بدن یا بدنه هایی خاص نیست)
    (یکی از دوستان با بدنه 450d و لنز کیت 18-55 با وجودی که تنها یک لنز داشت و هرگز هم باز و بسته نمیشد از ویزور که نگاه میکردی پر بود از گرد و غبار ,حتی یک بار هم که تلاش کرده بود سنسور را تمیز کند یک خط رو سنسور افتاده بود و... و تنها به همین دلیل عطای کانن را به لقایش بخشید و d90 خرید
    همین مشکل را من با 5dm2 دارم حدود 40 روز از خریدش نگذشته از ویزور که نگاه میکنم پر شده از گردوغبار و خس و خاشاک
    بیچاره d90 را دو ساله که در بدترین شرایط ممکن زیر برف باران کویر و و و استفاده کردم تازه با داشتن 5 تا 6 لنز که همیشه هم باز و بسته میشدن دریغ از حتی یک ذره کوچک بر روی سنسور یا آینه و یا هر جای دیگر)

سنسورهای سونی هم دیگر نیاز به معرفی ندارند ,جدیدترین و پیشرفته ترین نوآوریها همراه با برترین قابلیتها را سنسورهای سونی به ارمغان می آورند
    زمانی که یوزرهای برند های پنتاکس و یا نیکون به کانن پوز میدهند که مثلا داینامیک رنج بدنه ما 14 هست ,در آن لحظه فراموش کرده اند که این از قابلیتهای سنسور سونی است و نه.....
    (اجازه بدهید مشخصات مربوط به سنسور مورد استفاده در a77 اعلام بشه ببینیم این بار سونی چه کرده)
    زمانی که داینامیک رنج سنسورهای ساخت سنسورساز قدری چون کانن در محدوده بین 11 و 12 سالهاست که درجا میزنند(نیکون که من شخصا مطمعن نیستم سنسور ساخته باشه ولی دوستان سنسور d3s را ساخت نیکون میدانند که البته آنهم داینامیک رنجی در حدود 12 دارد)
    سنسور سونی داینامیک رنج بالای 14 را ارایه میدهد
    به تمام این قابلیتها بیفزایید قیمتهای بسیار مناسب بدنه های سونی
    نیکون d3x و alpha900 هر دو از یک سنسور(سونی) استفاده میکنند
    قیمت اولی حدود 11 میلیون تومان قیمت دومی کمتر از 3 میلیون تومان

لطفا بیشتر تامل کنیم و در ارزیابیهایمان تمام جوانب موضوع را متناسب بررسی کنیم همینطور فاکتور قیمت

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    28

عکاسان خبری ، عکاسان آتلیه ، عکاسان ورزشی ، عکاسان حیات وحش ، عکاسان مستند ، عکاسان جنگ ، عکاسان سینما ، ... به نظر شما کدام دسته از عکاسان به سمت این دوربین جذب خواهند شد؟ به عبارت دیگر امکانات و مشخصات این دوربین بیشتر مطابق و مورد نیاز چه زمینه از عکاسی است؟ و یا اینکه احتمالا برای چه گروه و کاربرانی نامناسب!؟

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

معرفی این دوربین در سایت dc.watch

Sony, "α77" "NEX-7", such as implementing a new product launch

53.jpg

کد:
    http://dc.watch.impress.co.jp/docs/news/20110824_472214.html

لینک ترجمه
    Daruosha، Kaveh Ghobadi، Mashhadi Vahid و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.ghorbani نمایش پست ها
    عکاسان خبری ، عکاسان آتلیه ، عکاسان ورزشی ، عکاسان حیات وحش ، عکاسان مستند ، عکاسان جنگ ، عکاسان سینما ، ... به نظر شما کدام دسته از عکاسان به سمت این دوربین جذب خواهند شد؟ به عبارت دیگر امکانات و مشخصات این دوربین بیشتر مطابق و مورد نیاز چه زمینه از عکاسی است؟ و یا اینکه احتمالا برای چه گروه و کاربرانی نامناسب!؟
    ببینید دوست عزیز عکاسان فقط عکاسان فوق حرفه ای و خاص نیستند
    کسی که عکاسی خبری به صورت حرفه ای انجام میده معلومه که بهترین انتخابش d3s یا d3 می باشد(جناب عاشوری نیا) ولی آیا با این بدنه عکاسی آتلیه هم میتوان انجام داد ,اصولا به درد این کار میخورد؟
    و یا کسی که عکاس ورزشی است آن هم به صورت حرفه ای هرگز نمیاد و اصولا جرات نمیکند با 5dm2 بره عکاسی...
    این دو بدنه را عامدا مثال زدم که خودم تجربه استفاده از هر دو را دارم

اینکه سوال کردید کدام دسته از عکاسان به سمت این دوربین جذب خواهند شما ,
    من و امثال من که عکاسی طبیعت و منظره میکنم عکاسی صنعتی میکنم عکاسی پرتره انجام میدم عکاسی حیات وحش هم انجام میدم اگر فرصت داشتم و همینطور ماکروگرافی و مستند اجتمالی!
    موفق باشید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    28

ببینید دوست عزیز عکاسان فقط عکاسان فوق حرفه ای و خاص نیستند
    کسی که عکاسی خبری به صورت حرفه ای انجام میده معلومه که بهترین انتخابش d3s یا d3 می باشد(جناب عاشوری نیا) ولی آیا با این بدنه عکاسی آتلیه هم میتوان انجام داد ,اصولا به درد این کار میخورد؟
    و یا کسی که عکاس ورزشی است آن هم به صورت حرفه ای هرگز نمیاد و اصولا جرات نمیکند با 5dm2 بره عکاسی...
    این دو بدنه را عامدا مثال زدم که خودم تجربه استفاده از هر دو را دارم

اینکه سوال کردید کدام دسته از عکاسان به سمت این دوربین جذب خواهند شما ,
    من و امثال من که عکاسی طبیعت و منظره میکنم عکاسی صنعتی میکنم عکاسی پرتره انجام میدم عکاسی حیات وحش هم انجام میدم اگر فرصت داشتم و همینطور ماکروگرافی و مستند اجتمالی!
    موفق باشید
    مگر تمام عکاسانی که در زمینه ای خاص عکاسی می کنند فوق حرفه ای هستند؟! من این را گفتم؟! اینطور که شما می گویید پس اگر دوربینها و کاربران فوق حرفه ای را فاکتور بگیریم باقی دوربینها را هر کاربری برای هر نوع استفاده ای استفاده کند فرقی ندارد؟!! اگر شما اینطور تصور می کنید و یا در عمل با یک دوربین در چند رسته از عکاسی فعالیت دارید مسلم است که بدنه ای که بکار می گیرید در بعضی زمینه ها بهتر و در بعضی بدتر عمل خواهد کرد. در هر مرتبه ای از مهارت ابزار مناسب یا نامناسب وجود دارد.

صفحه 6 از 13 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین