صفحه 14 از 39 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 381
Like Tree159تشکر

موضوع: Sony Cyber-Shot DSC-H9 , DSC-H7 تاپيك جامع

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: می خوام H9 بگیرم

نقل قول نوشته اصلی توسط gaygeel نمایش پست ها
    با سلام مجدد خدمت دوستان اهل فن و البته با تجربه

یه خواهش داشتم که فکر می کنم جواب نهایی رو به دوستانی که از این پست انتظار نتیجه گیری و جمع بندی رو داشتن میده

اگه ممکنه جزییات این مدلها
    Olympus SP-550 UZ@Panasonic Lumix DMC-FZ8@ Canon PowerShot S5 IS @ s6000fd و s9600@h9
    بررسی کنن..البته می دونم سایت های مختلفی این کارو انجام میدن ولی اکثر اونها که معتبرند مقایسه فنی کردن نه کیفی
    بعضی از دوستان می گفتن که کار این پست دیگه تمومه و نباید ادامه بدیم ولی فکر می کنم اکثر دوستان و بخصوص اقای شفیع عزیز جوابشو نو نگرفتن و حتی قرت تصمیم گیریشونم ضعیفتر شده:confused:
    ممنونم از محبت همه شما
    سلام

برای مقایسه کیفی ( ونه فنی )به قول شما؛ اولا" باید همه این دوربینها موجود و در دسترس باشد , ثانیا" استودیویی استاندارد وجود داشته باشد, ثالثا" شخص آگاه و بیطرف و یک عکاس واقعا" حرفه ای همه آنها را تست کند و نتیجه را بیان کند (نه اینکه بعد طرف بگه این خوشدست نبود و اون فلاشش قوی بود و این شارپ بود و اون....)
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: می خوام H9 بگیرم

من یکسری از امکانات و تفاوت های هر کدوم رو میگن که دیگه بین این دوربین ها انتخاب سخت نباشه....

اولین موضوع سنسور های این دوربین ها است....

از نظر ابعاد Fujifilm FinePix S6000fd & Fujifilm FinePix S9600 از بقیه بزرگ تر هستند . این دو با سنسور های سایز 1/1.6 " CCD در مقابل سایرین که دارای ابعاد 1/2.5 " Type CCD هستند برتری دارند . نوع سنسور همگی CCD است. نکته اینکه هر چقدر سایز سنسور بزرگ تر باشد نویز آن نسبت به رقبا کمتر است ، و این یکی از عوامل نویز کمتر فوجی نسبت به بقیه است. از نظر مگاپیکسل ابتدا Fujifilm FinePix S9600 قرار دارد با 9.1 مگاپیسکل بعد از آن Sony DSC-H9 با 8.1 مگاپیکسل و بعد Canon PowerShot S5 IS با 8 مگا پیکسل و بعد Panasonic Lumix DMC-FZ8 با 7.2 مگاپیکسل و بعد Olympus SP-550UZ با 7.1 مگاپیکسل و در آخر Fujifilm FinePix S6000fd با 6.1 مگاپیکسل....

این نکته رو گوشزد کنم که بین 6 و 9 مگاپیکسل تفاوت آنچنانی وجود ندارد و در چاپ تفاوت آنقدر نیست که شما را با مشکل مواجه کند ، و اینکه هر چه تعدا مگاپیکسل در یک واحد سطح کمتر باشد از نظر نویز رفتار بهتری را شاهدیم ، یعنی دو دوربین با ابعاد سنسنور یکسان آن که مگاپیکسل کمتری دارد احتمالا رفتار نویزی بهتری دارد.....

بعد از سنسور به لنز میپردازیم.....

از نظر لنز برتری با Olympus SP-550UZ است. این دوربین دارای رنج وسیعی بین 28-504 است که هم از نظر واید یکی از بهترین ها است و هم از نظر تله بهترین است.

بعد از الیمپوس بهترین Sony DSC-H9 است. این دوربین هم رنج وسیعی بین 31-465 را دارا است ، که از نظر تله دوم گروه است.واید 31 هم از نکات قوت این دوربین است.

بعد از این دو بهترین ها Panasonic Lumix DMC-FZ8 و Canon PowerShot S5 IS در یک رده قرار دارند...هر دو رنجی بین 36-432 را دارا هستند....

فوجی ها هم هر دو بین 28-300 قرار دارند ، اما واید 28 آنها همانند الیمپوس بسیار عالی است...واید زیر 30 از نکات برتر یک دوربین است....

و اما زوم ، موضوع مورد علاقه ی عامه مردم....

همان طور که که از لنز ها معلوم بود برتری با Olympus SP-550UZ است ، این مدل بیشترین زوم دنیا را دارد و هنوز هیج مدلی همانند آن نیست ، زوم این مدل 18 ایکس ( برابر ) است و در بین بقیه برتر است.....

رتبه ی بعدی از آن Sony DSC-H9 است ، با 15 ایکس ( برابر ) که جز سوپر زوم ها است....

بعد از آن هم Panasonic Lumix DMC-FZ8 و Canon PowerShot S5 IS هستند ، هرکدام با 12 ایکس ( برابر ) که زوم خوبی است...

و در آخر هم فوجی ها ، هرکدام با 10.7 برابر زوم اپتیکال...

نکته :

واید در لنز ها بسیار مهم و کاریردی است...

سوپر زوم ها همگی در آخرین حد از لنز خود و زوم خود دچار اشفتگی تصویری و خطای رنگی ، هاله های بفش دور اجسام و از این دست مشکلات میشوند که بسیار عادی است..المیپوس برای رفع آن از چند عدسی با انکسار بالا استفاده کرده و سونی هم از لنز های زایس و پاناسونیک از لنز های لایکا ، که همگی جز با کیفیت ترین لنز ها هستند...

زوم اپتیکال با دیجیتال متفاوت است و زوم دیجیتال به هیچ وجه برتری یک مدل بر دیگری نیست و اصلا آن را به حساب نیاورید.....

برای همگی کانورتور هایی وجود دارد که بتوان دامنه ی لنز را هم در تله و هم در واید افزایش داد.اما برای سونی براحتی گیر میاید ولی برای بقیه در بازار ایران با مشکل مواجه میشود...قیمت آنها بین 100 تا 150 هزار تومان است که زیاد توصیه نمیشود ، اما کاربردی است.

حالا به سراغ ایزو میرویم....

در این مورد هم برتری با Olympus SP-550UZ است.این دوربین ایزو بین 50 تا 5000 را دارا است که بسیار عجیب است.این مقدار بسیار نادر است ( در این رده از دوربین ها )

به غیر از Canon PowerShot S5 IS و Fujifilm FinePix S9600 بقیه ایزو بین 100تا 3200 دارند ، این دو هم بین 80 تا 1600 را دارا هستند...

در اینجا باید عرض کنم که در این رده از دوربین ها ایزو تا 800 تقریبا کاربردی است و بالا تر از آن بسیار نویزی است و تقریبا کاربردی ندارد.

از نظر نویزی همان طور که قبلا عرص کردم فوجی ها بسیار عالی تر از بقیه هیتند و از هر نظر بر دیگران برتری دارند.بعد از آن ها کنون و پاناسونیک و سونی ( تقریبا مشابه ) هستند.. این سه تقریبا عملکرد شبیه دارند....

حالا به سراغ یک مورد بسیار مهم میرویم.....

لزره گیر.......

فوجی ها فاقد لرزه گیر هستند......! و متاسفانه یکی از دلایلی که باعث شبیه میشود همین مورد است ، لرزه گیر برای یک دوربین بسیار الزامی است.

در این مورد برتری بی شک به Panasonic Lumix DMC-FZ8 تعلق دارد.سیستم OIS پاناسونیک بسیار عالی و کارا است و تجربه ثابت کرده پاناسونیک در این مورد بسیار خوب است...

بعد از پاناسونیک رقیب دیرن آن قرار دارد ، Sony DSC-H9 ، سونی هم در مورد لرزه گیر ها بسیار فعال و خوب است و تکنولوژی های خوبی دارد.این لرزه گیر که در نسل های گذشته هم استفاده شده است ، کارایی خود را ثابت کرده است....

در رتبه ی بعدی Canon PowerShot S5 IS و Olympus SP-550UZ قرار دارند که عکلکرد نسبتا خوبی دارند و مشابه هم هستند...

این نکته که شما در چه موقعیتی از دوربین استفاده میکند ، دارای لرزش دست هستید ،از سه چایه استفاده میکنید یا خیر ، در چه نوری عکاسی میکنید ، سوژه ی شما چیست و بسیاری از موارد دیگر در عملکرد لرزه گیر تاثیر دارد.

سعی کنید دوربنی لرزه گیر دار انتخاب کنید ، اما اگر در شرایط خوب ی هستید عدم وجود آن زیاد مهم نیست...

در زوم های بالا و رنج بالای لنز شما بیشتر به لرزه گیر احتیاج دارید.....

به غیر از Canon PowerShot S5 IS و Sony DSC-H9 بقیه امکان عکاسی با فرمت Raw را دارند ، این دو هم با فرمت JPEG عکاسی میکنند....

داشتن فرمت Raw یک برتری است برای دوربین و دست عکاس را برای .یرایش های آتی باز تر میگذارد.....

از نظر LCD monitor باید حق را به Sony DSC-H9 داد.سونی علاوه برا اینکه از نظر سایز و رزلوشن از بقیه برتر است ، این امکان را به خریدار داده است که اگر مونیتور برایش زیاد مهم نبود به سراغ Sony DSC-H7 برود.Sony DSC-H9 دارای مونیتور 3 اینچ و با رزلوشن 230K pixels است.

بعد از آن Fujifilm FinePix S6000fd قرار دارد که 2.5 اینج و رزلوشن 235K pixels است.

و بعد Panasonic Lumix DMC-FZ8 و Canon PowerShot S5 IS و Olympus SP-550UZ هر سه با 2.5 اینچ و رزلوشن 207,000 pixels و در انتها Fujifilm FinePix S9600 با 2 اینچ و رزلوشن 235K pixels است

رزلوشن بیتر و بهتر باعث تصویر شفاف تر بخصوص در نور آفتاب میشود....

از نظر پروسس Canon PowerShot S5 IS از نسخه جدید پروسسور کنون بنام DIGIC III استفاده میکند.Panasonic Lumix DMC-FZ8 هم از پروسسور جدید پاناسونیک بنام VENUS III استفاده میکند...

ار نظر سرعت شاتر باید عرض کنم که در کند ترین زمان میتواند 8 دقیقه نوردهی کند.که این مورد هم بسیار نادر است و در کمتر دوربن لایکی دیده شده است.

پاناسونیک هم امکان 60 ثانیه نوردهی دارد و بعد سونی و فوجی ها هر کدام 30 ثانیه و بعد کنون با 15 ثانیه...

در سریعترین سرعت شاتر سونی و فوجی ها هر کدام با داشتن 4000/1 ثانیه سریعتر از بقیه هستند و بعد کنون با 3200/1 . در انتها پاناسونیک و الیمپوس با 2000/1 هستند....

فقط پاناسونیک امکان فیلمبرداری با ابعاد 848 * 480 ( در حالت واید 16:9 ) و 10 فریم بر ثانیه را دارد.

بقیه همگی با ابعاد 640 *480 و 30 فریم بر ثانیه فیلمبرداری میکنند...

کنون در حال فیلمبرداری دارای صدای استریو است...

مموری و توع مدیا ی ذخیره سازی در سونی Memory Stick Duo / Pro Duo compatible که قیمت مناسبی دارد و در آینده نوع 32 گیگی آن به بازرا میاید.

کنون و پاناسونیک SD / SDHC / MMC را ساپورت میکنند . که بسیار ارزان قیمت است و به خوبی یافت میشود.

و المپیوس و فوجی ها از xD-Picture Card استفاده میکنند که قدری گران است و کمتر یافت میشود...

از نظر ابعاد و وزن Fujifilm FinePix S9600 بسیار حجیم و بزرگ و سنگین است و بیشتر به D-Slr ها شبیه است و اصلا شبیه SLR Like ها نیست ، وزن این مدل 750 گرم است.

فوجی بعدی هم بزرگ و سنگین است و دارای 700 گرم وزن است.

سونی هم 554 گرم وزن دارد و بدنه ی پلاستیکی و کمی ظریف...

کنون هم 450 گرم وزن دارد و بدنه ی پلاستیکی....

المیپوس هم 365 گرم است و بدنه ی پلاستیکی و فلزی دارد...

و سبک ترین گروه پاناسونیک با وزنی در حدود 310 گرم....

نکته :

بدنه ی زیاد سبک باعث لرزش دست میشود.

بدنه ی زیاد سنگی از لرزش دست کم میکند ، اما گاهی خسته کننده...

نوع باطری سونی و پاناسونیک لیتیوم یون است...

نوع باطری کنون و فوجی ها و الیمپوس 4 عدد AA است...

انشالله دیگه سوالی باقی نمانده باشه.......................................... ..................

nmroshan، Mashhadi Vahid، gaygeel و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط gaygeel نمایش پست ها
    بعضی از دوستان می گفتن که کار این پست دیگه تمومه و نباید ادامه بدیم ولی فکر می کنم اکثر دوستان و بخصوص اقای شفیع عزیز جوابشو نو نگرفتن و حتی قرت تصمیم گیریشونم ضعیفتر شده:confused:
    ممنونم از محبت همه شما
    :( درسته ! شاید هیچکی باورش نشه سونی قبل از این که این مدل رو وارد بازار کنه من عاشقش شده بودم ولی وقتی توی تالار های گفتگو نظرات بچه ها دیدم چنان سر خورده و افسرده شدم ، نمی دونستم دیگه چی بگیرم :( همه دوستان می گفتن یه چیز دیگه بگیر ولی خوب هر شرکت دیگه رو می دیدم باز هم نسبت به H9 امکاناتش ضعیف و کمتر بود راضیم نمی کرد، ولی دیگه H9 رو فراموش کردم !!!!
    هدف من از خرید دوربین فقط عشق عکاسیه ! فقط عکس ، درسته مثلا فیلمبرداری H9 فوق العادست ولی بعد از جند هفته فکر کردن تونستم H9 رو فراموش کنم، نسبت به این مدل یه طوری شدم دل چرکین شدم :(
    اگه خدا بخواد می خوام SLR بگیرم، هدفم از خرید دوربین عکاسی بود فکر کنم SLR ها بتونه نیازم رو بر طرف کنه
    امروز هم به صورت کاملا اتفاقی وارد این تاپیک شدم دیگه نمی خواستم اینجا بیام:(

تشکر کرده
    8302

Wink پاسخ: می خوام H9 بگیرم

سلام

خیلی ممنون کاوه جان از مقایسه ای که کردی (هر چند که باز هم اونجور که آقای ساریخانی میخواستند , کیفی نبود....) و ممنون از اینکه تعصبت روی سونی باعث نشد لرزشگیرش رو بهتر از پاناسونیک بدونی!!!

خداییش اگر بین این چند دوربین فقط بنا باشه بر حسب قیافه و کلاس و ارگونومی و ... من دوربینی بگیرم (و Panasonic-FZ50 هم تو لیست نباشه ) قطعا" 9600 و بعد 6500 (کاوه جان, مدل 6000 برای آمریکاست!!) فوجی رو میگیرم!!! اصلا" تو یک فاز دیگه ای هستند!!

برای کانورتر هم چون من موقع خرید دوربین یکی از معیار هام وجود کانورتر در بازار و البته با قیمت مناسب بود, در نهایت دیدم که هیچ مارکی چنین مزیتی ندارد و این مورد را از معیارهام حذف کردم, حالا شما مطمئنی که کانورتر برای سونی در بازار وجود دارد و قیمتهای گزافی مثل کانورتر های کانن رو ندارد؟؟؟ (120$ و 150$ و ...)
    وحيد قديري راد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    55

اصلا کانورتور خیلی مهم هست؟؟
    چقدر تاثیر بر لنز و زوم داره؟؟
    مثلا اگه یه کانورتور بزاریم روی s9600 امکانش هست زومش 20 برابر بشه؟؟ یه مثلا حد اکثر 2-3 برابر به زوم اضافه می کنه؟
    مهران خواجوی 15 ساله از اصفهان!
    وبلاگ شخصی من فلیکر من
    سایت من
    FujiFilm Finepix S9600 --Canon PowerShot A450

تشکر کرده
    8302

Arrow پاسخ: می خوام H9 بگیرم

نقل قول نوشته اصلی توسط 30noohe نمایش پست ها
    اصلا کانورتور خیلی مهم هست؟؟
    چقدر تاثیر بر لنز و زوم داره؟؟
    مثلا اگه یه کانورتور بزاریم روی s9600 امکانش هست زومش 20 برابر بشه؟؟ یه مثلا حد اکثر 2-3 برابر به زوم اضافه می کنه؟
    سلام

اگه کانورتر تله باشه, عدد اون ؛مثلا" 1.7 در فاصله کانونی دوربین ضرب میشه, مثلا" روی زوم 12 میشه 20.4 X!!!
    و اگه کانورتر واید باشه, باز هم .....مثلا" 0.7 در 35 میلی متر ضرب میشه و میشه 24.5 (جون میده برای کسانی که واید دوست دارند!!!)

البته کانورتر کلوزآپ هم هست. :rolleyes:
    30noohe تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

تشکر کرده
    14101

دوستان هرکس لوازم جانبی سونی رو ( هر چی که در دنیا عرضه میشود اما در ایران وجود ندارد ) و نیاز داشت کافیه یک پیام خصوصی به بنده بده تا آدرس فروشگاه رو بدم ، کانورتور 1.7 رو دیروز 140 تومان قیمت دارم ، بله به راحتی در تهران یافت میشود.....;)
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    414

پیش فرض می خوام H9 بگیرم

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    لنز سونی 18-70 است.......

آرش جان راهنمایی فرمودند ، اما سعی کنید در دوربین های Slr به هیچ وجه به فکر زوم نباشید ، به خواسته ی شما نزدیک نیست.....
    سلام آقا کاوه !
    یه سوال ازتون داشتم، شما قبلا گفته بودین در SLR ها نباید به فکر زوم باشید، منظورتون چی بود ! منظورتون به خاطره هزینه زیادشه یا دلیل دیگه ای داره ؟ مگه زوم SLR ها بده ؟!!!

و یه نکته دیگه خیلی از ما توی تاپیک های این سایت Cannon S5 IS رو همش با خیلی از مدل های دیگه مقایسه می کنیم، این در صورتیه که این مدل هنوز وارد بازار نشده و هیچکس از کارایی این مدل اطلاعات خوبی نداره، اینکه فلان سایت مشخصاتشو نوشته که دلیل نمی شه، مدل H9 هم مشخصات خوبی داره ولی وقتی اومد... نمی خوام بگم بده، کاری هم به نویزش ندارم، ولی خوب یه مشکلاتی داره و کسی انتظار نداشت مثل باطری ضعیفش،
    منظورم این بود اول صبر کنیم S5 IS وارد بازار شه بعد بره توی لیست مقایسه !

تشکر کرده
    414

پیش فرض می خوام H9 بگیرم

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    خداییش اگر بین این چند دوربین فقط بنا باشه بر حسب قیافه و کلاس و ارگونومی و ... من دوربینی بگیرم (و Panasonic-FZ50 هم تو لیست نباشه ) قطعا" 9600 و بعد 6500 (کاوه جان, مدل 6000 برای آمریکاست!!) فوجی رو میگیرم!!! اصلا" تو یک فاز دیگه ای هستند!!
    آره موافقم ظاهره زیبا و شیکی داره هر کی ندونه فکر می کنه SLR :biggrin:
    ولی خوب من نمی تونم قبولش کنم، ظالهر برام مهم نیست کیفیت عکس + امکانات
    با توجه به یه مشکلات کوچیکی من دارم مثلا لرزه گیر یکی از امکاناتیه که نمی تونم از مدلی که می خوام حذفش کنم.
    ویرایش توسط Shafy : Saturday 30 June 2007 در ساعت 19:43 دلیل: غلط املائی

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    سلام آقا کاوه !
    یه سوال ازتون داشتم، شما قبلا گفته بودین در SLR ها نباید به فکر زوم باشید، منظورتون چی بود ! منظورتون به خاطره هزینه زیادشه یا دلیل دیگه ای داره ؟ مگه زوم SLR ها بده ؟!!!

و یه نکته دیگه خیلی از ما توی تاپیک های این سایت Cannon S5 IS رو همش با خیلی از مدل های دیگه مقایسه می کنیم، این در صورتیه که این مدل هنوز وارد بازار نشده و هیچکس از کارایی این مدل اطلاعات خوبی نداره، اینکه فلان سایت مشخصاتشو نوشته که دلیل نمی شه، مدل H9 هم مشخصات خوبی داره ولی وقتی اومد... نمی خوام بگم بده، کاری هم به نویزش ندارم، ولی خوب یه مشکلاتی داره و کسی انتظار نداشت مثل باطری ضعیفش،
    منظورم این بود اول صبر کنیم S5 IS وارد بازار شه بعد بره توی لیست مقایسه !
    اولا اینکه Canon S5IS وارد بازار شده است ، بنده در پاساژ پایتخت دیدم......!دیروز طبقه ی دوم.....

از بسیاری جهات با سایر رقبا قابل مقایسه است ، اما نظر شخصی بنده این است که کنون نتوانسته است محصول خوبی به بازار بدهد. شاید محصول شایسته ای است ، اما عالی نیست ، شاید اشکال از Canon S3IS باشد ، چرا ؟ چونکه آن دوربیو ( نسل قبلی ) بسیار عالی و برتر بود و از بسیاری جهات از بسیاری از دوربین ها جلو تر بود و هست و کنون نتوانسته است خودش را تکرار کند ، شاید Canon S3IS جلو تر از زمانش بوده و چرا که کنون بسیار قدرتمند است اما در این محصول بسیار ضعیف عمل کرده است ( به نظر بنده )

اما زوم در SLR ، اصلا چیزی به نام زوم در این دوربین ها وجود ندارد ، یعنی شاخصی بنام زوم کاربرد ندارد ، این شاخص در دوربین های SLR Like و کامپک وجود دارد ، در دوربین های حرفه ای بحث بر روی فاصله ی کانونی است ؛ چرا که در دوربین های حرفه ای لنز های بسیار با کیفیت و بی کیفیت وجود دارد و نمیتوان دو لنز مثلا 70-200 یکی با اف ثابت 2.8 و دیگری با اف 3.5 - 5.6 را با هم مقایسه کرد.دوست عزیز شاید هر دو این لنز ها یک زوم را دارند اما یکی مثلا 300 هزرا تومان است و دیگری 1300 هزار تومان.

پس زیاد بر روی مبحث زوم در دوربین های حرفه ای تاکید نکنید و زیاد حساب نکنید.در دوربین های حرفه ای هر چقدر پول دهید آش میخورید.....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 14 از 39 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین