صفحه 15 از 39 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 381
Like Tree159تشکر

موضوع: Sony Cyber-Shot DSC-H9 , DSC-H7 تاپيك جامع

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

پیش فرض می خوام H9 بگیرم

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    اما زوم در SLR ، اصلا چیزی به نام زوم در این دوربین ها وجود ندارد ، یعنی شاخصی بنام زوم کاربرد ندارد ، این شاخص در دوربین های SLR Like و کامپک وجود دارد ، در دوربین های حرفه ای بحث بر روی فاصله ی کانونی است ؛ چرا که در دوربین های حرفه ای لنز های بسیار با کیفیت و بی کیفیت وجود دارد و نمیتوان دو لنز مثلا 70-200 یکی با اف ثابت 2.8 و دیگری با اف 3.5 - 5.6 را با هم مقایسه کرد.دوست عزیز شاید هر دو این لنز ها یک زوم را دارند اما یکی مثلا 300 هزرا تومان است و دیگری 1300 هزار تومان.

پس زیاد بر روی مبحث زوم در دوربین های حرفه ای تاکید نکنید و زیاد حساب نکنید.در دوربین های حرفه ای هر چقدر پول دهید آش میخورید.....
    آقا کاوه ، حرف شما درست ! در SLR ها واژه ای به نام زوم نداریم ولی خوب یه سری عداد داریم که کار همون زوم رو انجام میدن،
    کیفیت لنز ها و عکس های SLR ها خیلی بیشتر از SLR Like ها است ، درسته ؟
    شما گفتین برای زوم در SLR ها میشه از 300 تومن تا 1300 تومن خرخ کرد، یعنی نمیشه با یه خرید یه لنز کم قیمت یه کیفیتی در حد SLR Like ها بدست آورد ؟ نمی دونم طرز فکرم درسته یا نه ، بهم بگید ؟
    یه لنز مثلا 300 تومنی فکر نکنم کیفیتش از دوربین های SLR Like بدتر باشه، درست می گم ؟!!!

تشکر کرده
    414

پیش فرض پاسخ: می خوام H9 بگیرم

فقط منو ببخشید که سوالای نا جور می پرسم، خوب تازه کارم ! خیلی دلم می خواد بیشتر بدونم در مورد ساختار لنز ها و خود دوربین های SLR واسه همین هی سوال می کنم و مزاحمتون می شم

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    آقا کاوه ، حرف شما درست ! در SLR ها واژه ای به نام زوم نداریم ولی خوب یه سری عداد داریم که کار همون زوم رو انجام میدن،
    کیفیت لنز ها و عکس های SLR ها خیلی بیشتر از SLR Like ها است ، درسته ؟
    شما گفتین برای زوم در SLR ها میشه از 300 تومن تا 1300 تومن خرخ کرد، یعنی نمیشه با یه خرید یه لنز کم قیمت یه کیفیتی در حد SLR Like ها بدست آورد ؟ نمی دونم طرز فکرم درسته یا نه ، بهم بگید ؟
    یه لنز مثلا 300 تومنی فکر نکنم کیفیتش از دوربین های SLR Like بدتر باشه، درست می گم ؟!!!
    آخه به خدا اینجوری نمیشه حرف زد...!

مثلا یک لنز SLR Like که در فاصله ی 1 سانتی متری برای ماکرو فوکوس میکند و همان لنز دارای فاصله ی کانونی مثلا بین 28-436 است رو با کدام لنز SLR مقایسه کنیم؟یا مثلا همان دوربین 400 تومان است و یک لنز عادی هم همان حدود است.پس اصلا نمیشود این دو را با هم مقایسه کرد......:)

دوست عزیز ما لنز مثلا 18-55 کنون با قیمت در حدود 50 دلار را داریم ، ۀآن لنز از نظر کیفیت بسیار پایین است ، اما همان لنز هم وایدی را در اختیار ما قرار میدهد که هیچ SLR Like آن مقدار را در اختیار ما نمیگذارد ( به جان خودم از واید 28 فوجی و الیمپوس و بقیه خبر دارم )

دوست گرامی این که دوستان گاهی SLR را گاهی با SLR Like مقایسه میکنند ، به نظرم من یک اشتباه است و اصلا منطقی نیست و اصلا خنده دار است.

شما هیچ گاه هیج SLR Like را نمیتوانید در هیچ مودی با یک SLR مقایسه کنید ، این لنز ها که در SLR Like بکار میرود دارای ساختار کاملا متفاوت و عجیب و غریبی ( در مقایسه با SLR ) است و ابعاد و ظاهر آنها هم گویای همان اصل است.

بهتر است یا فکر خود را بر روی SLR Like متمرکز کنید و یا بر روی SLR .........;)

این قضیه زوم لنز های SLR را نمیدانم چطور باید توضیح داد.....:(اصلا لنز 100-400 کنون به حساب شما دارای 4 ایکس زوم است ، اما آیا این لنز را میشود با مثلا Olympus SP-550uz مقایسه کرد با 18 ایکس زوم ؟ نه به خدا اصلا مسخره و احمقانه است....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    این قضیه زوم لنز های SLR را نمیدانم چطور باید توضیح داد.....:(اصلا لنز 100-400 کنون به حساب شما دارای 4 ایکس زوم است ، اما آیا این لنز را میشود با مثلا Olympus SP-550uz مقایسه کرد با 18 ایکس زوم ؟ نه به خدا اصلا مسخره و احمقانه است....
    آقا کاوه، من که گفتم حرف تون رو قبول دارم ، منظورم اصلا بحث زوم نبود ، منظورم کیفیت کار کیفیت عکس های SLR در مقایسه با SLR Like ها می دونم نمی شه مقایسه کرد منظورم اینه که :

کیفیت عکس های SLR ها با هر لنزی که باشه (بحث سر زوم یا واید نیست) از عکس های SLR Like ها بیشتره ، درسته ؟ منظورم (شفافیت - کنتراست - نویز - ...) خوب باید فرقی داشته باشه که خیلیا SLR می گیرن ، درسته ؟
    خوب نمیشه بین این دو کلاس از لحاظ کیفیتی هیچ فرقی نباشه وگرنه خیلی از عکاسا ... نداشتن یه پاره آجر 1 کیلویی دستشون بگیرن !

تشکر کرده
    14101

آقا کاوه، من که گفتم حرف تون رو قبول دارم ، منظورم اصلا بحث زوم نبود ، منظورم کیفیت کار کیفیت عکس های SLR در مقایسه با SLR Like ها می دونم نمی شه مقایسه کرد منظورم اینه که :

کیفیت عکس های SLR ها با هر لنزی که باشه (بحث سر زوم یا واید نیست) از عکس های SLR Like ها بیشتره ، درسته ؟ منظورم (شفافیت - کنتراست - نویز - ...) خوب باید فرقی داشته باشه که خیلیا SLR می گیرن ، درسته ؟
    خوب نمیشه بین این دو کلاس از لحاظ کیفیتی هیچ فرقی نباشه وگرنه خیلی از عکاسا ... نداشتن یه پاره آجر 1 کیلویی دستشون بگیرن !
    از نظر نویز ازران ترین و ساده ترین و پیش پا افتاده ترین D-Slr از هر بهترین و گران ترین و بالاترین Slr Like بهتر است...

از نظر کارایی هم عینا مطلب بالا صادق است.....

اما...
    شما برای داشت ماکرو یک دوربین ساده و خوب مثل Canon A710 باید در سیستم D-Slr حداقل 400 هزار تومان خرج کنید....

برای داشتن یک لنز همه کاره مثل مثلا Olympus SP-550uz در سیستم D-Slr و در نیکون باید حداقل 1 میلیون تومان خرج کنید ( تازه به همان رنچ هم نمی رسید )

برای داشتم کنتراست و شارپنس بسیاری از Slr Like باید حداقل 500 تومان خرج کنید....

برای داشتن F2.8 باید حداقل 500 تومان خرج کنید....

اما Slr Like ها با حداقل هزینه تمام کارایی های بالا را در ابعاد کوچکتر و با کیفیت اندک تر و برتری کمتر در اختیار شما قرار میدهند...

باز هم عرض کنم این دو دو دنیای متفاوت هستند....

مثل یک HUMMER H2 میماند با یک MINI Coper هر دو اتومبیل هستند ، اما با دو کاربرد کاملا متفاوت و مجزا ، بسیاری از کار های آن یکی را در صورتی میتواند داشت که پول Money خرج کنید......
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    414

یه سوال کلی ازتون داشتم

به نظر شما، شما و همه دوستانی که SLR دارن می خوام بدونم دوربین های SLR چه برتری هایی نسبت به SLR Like ها دارن !
    من خودم یه حدسایی می زنم ولی می خوام یه کسی که خودش SLRکاره بهم بگه !
    اگه هیچ برتری ندارن پس تا حالا دیگه نباید تولید می شد ! درسته ؟

تشکر کرده
    414

آقا کاوه !
    OK
    ممنون، گرفتم :cool:

تشکر کرده
    14101

آقا کاوه !
    OK
    ممنون، گرفتم :cool:
    انشالله که سوالی نمانده باشد....

اما Slr Like ها مثل یک دستگاه چند کاره هستند ، شاید خیلی از کارها را انجام میدهند ، اما به صورت کامل محال است بتوانند انجام دهند...

مثلا در هیچ دوربنی واید 10 نداریم.در هیچ دوربین Slr Like تله 800 نداریم ، در هیچ Slr Like اف 1.4 ندا ریم ، در هیچ دوربینی سرعت شاتر 8000/1 ثانیه نداریم ،در هیچ Slr Like سرعت بالب نامحدود نداریم ، در هیچ Slr Like ایزو و نویز به این خوبی نداریم ، در هیچ دوربن Slr Like تنظیمات دستی D-Slr را نداریم ، امکان فلاش های TTL ، سرعت 10 کادر بر ثانیه ، استحکام و کارایی هیچ Slr Like در حد آنها نیست....

خیلی چیز های دیگه که الان ساعت 3:39 به ذهنم نمیرسه....
    gaygeel تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر آشنا gaygeel آواتار ها
    تشکر کرده
    50

Talking پاسخ: می خوام H9 بگیرم

با سلام خدمت دوستان گرامی...
    خواهشا بحث مربوط به این مدل ها رو پیگیری کنید تا به نتایج دقیقتری برسیم
    Sony H9-fuji s6ooofd-Olympus SP-550-fuji s9600-Panasonic FZ8-Panasonic FZ50-Canon S5 IS
    درسته که در مورد این مدلها در پست های مختلف بحث های زیادی شده ولی نتیجه واحد و مطمئنی حاصل نشده.
    با توجه به اینکه مدل های فوق شاخص های Slr Like ها هستن و اکثر دوستانی که قصد خرید Slr Like دارن و از این سایت کمک می خوان مدل های فوق مد نظرشونه (مثل خود من).لذا لازم دونستم از دوستان اهل فن و با تجربه و دوستانی که تجربه کار با مدلهای فوق رو دارن خواهش کنم کمک کنن دقیقتر به مقایسه جزیئیات و برتری های این مدل ها نسبت به هم بپردازیم تا بهتر نیارامونو بشناسیم و مطمئن تر انتخاب کنیم.
    از دوستانی که راجب این مدلها سوال دارن تقاضا می کنم به جای زدن پست های جدید مسائلشونو همین جا مطرح کنن.اینطوری با تمرکز موضوع بهتر و سریعتر به نتیجه مطلوب می رسیم:biggrin:
    راستش می خواستم پست جدیدی برای بحث فوق ایجاد کنم ولی چون اینجا در این مورد بحث های شده بود و نتایجی خوبی حاصل شده فکر کردم همین جا ادامه بدیم بهتره.هرچند از نظر من اسم این تایپیک باید Slr Like های شاخص باشه.
    اگه مدیران صلاح می دونن این مطلب رو جابجا کنن یا اسم تاپیک رو عوض کنن
    حالا به کمک دوستان به مقایسه دقیقتر یکی از پارامتر های این مدلها می پردازیم

رفتار نویزی :

همانطور که قبلا بحث شد و کاوه خان هم اشاره کردن دو مدل فوجی از سنسور(1/1.6 ") استفاده میکنن در حالی که بقیه مدلها از سنسور(1/2.5 ")بهره می برند.لذا عملکرد نویزی فوجی از بقیه بدون شک برتره.حتی به نظر من مقایسه عملکرد نویزی فوجی با سایر مدل ها به دلیل یکسان نبودن اندازه سنسور زیاد عادلانه نیست هرچند این مزیت فوجی نسبت به سایرین قابل چشم پوشی نیست
    همچنین از گفته های دوستان راجب عملکرد نویزیSlr Like ها اینطور استنباط میشه که اکثرا تا ایزو 800 عملکرد نویزی کاربردی و قابل قبولی دارن ایزوی بالای 800 در این مدل ها عملا کاربردی نیست و بیشتر جنبه تبلیغاتی داره.لذا از دوستان خواهش می کنم مقایسه هاشونو راجب رفتار نویزی این مدلها در همین رنج باشه

در میان مدل های فوق که از سنسور 1/2.5 "بهره میبرن کدامیک رفتر نویزی بهتری دارن؟لطفا مقایسه و رتبه بندی
    و این برتری رفتار نویزی در این مدل ها که سنسور یکسانی دارن به چه علتیه؟ایا به علت لنز با کیفیت تر یا پروسسور قویتره؟

یه خواهش دیگه هم دارم:
    ابتدا فقط راجب مقایسه پارامتر نویز بحث بشه و تا به نتیجه مشترک و مطمئنی نرسیدیم از مطرح کردن مقایسه پارامتر های دیگه پرهیز کنیم.بعد میریم سراغ مقایسه بقیه پارامترها:biggrin:

پیشاپیش از همکاری صمیمانه شما دوستان گرامی کمال تشکر را دارم
    Shafy تشکر می‌کند.
    علیرضا ساریخانی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: می خوام H9 بگیرم

سلام

البته با اجازه من یک مورد رو تصحیح کنم:
    فوجی 9600 ابعاد سنسورش '" 1.6/1 است و مدل 6500fd آن "1.7/1 است!!!!
    gaygeel تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 15 از 39 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین