صفحه 7 از 41 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 406
Like Tree306تشکر

موضوع: Sony Cyber-Shot DSC-H50

كاربر آشنا MMahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    43

پیش فرض پاسخ: Sony Cyber-Shot DSC-H50

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    بنده در خدمت تمام دوستان هستند مهیار جان.شاید سوالی پرسیده اید و بنده ندیده ام.اما اگر سوالی باشد باور بفرمایید در خدمت هستم....
    بنده در لطف شما به همه ی دوستان ودر اختیار گزاشتن تجربه های با ارزشتان شک ندارم،مشکل از اینجا ناشی میشود که بنده در مورد این رشتهبا وجود علاقه ام هیچ چیز جز شنیده هایم که اکثرآ از همین فروم بوده نمیدونم،و خوب میدونم که امثال من در این فروم زیادند، و به شما حق میدهم که از شنیدن سوال های تکراری خسته شید:)
    و همینجا دوباره ازتون تشکر میکنم و خسته نباشید میگم خدمتتون!
    یکی از سوالاتمم که به صفحه قبل رفته بابت همین بود که عکاسی رو باید از کجا شروع کنم!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    در مورد سوال اخیرتان درست متوجه نشدم.اگر منظور است که نویز کمتر شود که خیر احتمال زیاد نویز تاثیری نخواهد داشت.اگر سوال را واضح تر بپرسید راحت تر می توانم نظرم را عرض کنم...
    بله بیشتر منظورم همینه که خوب ما این قدرت رو داریم که مثلا در دوربین با 6mp عکس بگیریم، در حالی که این دوربین با سنسوری بزرگتر یرای 9mp طراحی شده! این یعنی برخورد 6mp به یک سنسور بزرگ !!؟؟ اندازه کوچکتر،اما تصویر شفاف تر و نویز کمتر؟؟؟؟؟
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

ببنید...

باید دید دوربین از چه الگوریتمی استفاده می کند.

اما در کل کاهش نویز نباید زیاد چشمگیر باشد ( به نظر بنده ) شاید بهترین راه امتحان کردن باشد.از یک اتاق تاریک و مونیتور با ایزوی بالا در هر دو شرایط ( با رزلوشن ماکزیمم و 6 مگاپیکسل مثلا ) عکاسی کنید.بعد از هر دو تصویر که مقداری تاریکی کنار مونیتور و مقداری روشنایی مونیتور باشد یک کراپ 100% تهیه کنید تا بتوانیم به یک نتیجه گیری علمی و دقیق برسیم.

در عکس ها هیچ تغییری ایجاد نکنید و در حالت عادی بدون افزایس کنتراست و یا سچوریشن و یا شارپنس باشد.

بنده منظر دیدن نمونه ها هستم....
    DELL تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    43

خب جناب قبادی ظاهرآ اگر من درست تست کرده باشم حرف شما درست بود،عکس ها تفاوتی از نظر نویز و شارپنس نداشتند!!!
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

مهیار خان نمونه تست ها رو قرار نمیدید؟

تشکر کرده
    43

حقیقت دوست دارم،اما سرعتم بسیار پایین، و خوی آپلود بر روی هر یک از Share ها کلی دردسر،و نمیدونم چطور به صورت مستقیم اینجا بزارم!!! آیا سایزها باید کوچیک بشه؟ اینها هم از بیتجربگییه،چون تا به حال در فرومی فعالیت نداشتم!!

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط MMahyar نمایش پست ها
    حقیقت دوست دارم،اما سرعتم بسیار پایین، و خوی آپلود بر روی هر یک از Share ها کلی دردسر،و نمیدونم چطور به صورت مستقیم اینجا بزارم!!! آیا سایزها باید کوچیک بشه؟ اینها هم از بیتجربگییه،چون تا به حال در فرومی فعالیت نداشتم!!
    خوب ... اول در یک نرم افزار مثل فتوشاپ و یا ACDSee عکس ها را باز کنید.

بعد بوسیله ابزار زوم یک تصویر 100% ببینید.یعنی تصویری که شما می بینید یک قسمت بسیار کوچک از کل تصویر خواهد بود.که اگر همان قسمت را جدا کنید و برش دهید می شود کراپ 100%

حجم این کراپ 100% باید کم باشد.بعد آن را ذخیر کنید.بدون دستکاری در تنظیمات فایل jpg .

بعد در یک سایت مثل لینک زیر آن را آپلود کنید و قسمتی را که مربوط به قرار دادن در تالارهای گفتگو است را اینجا قرار دهید...( در این سایت لینک یکی مانده به آخر )

کد:
    http://irapic.com/index.php
    MMahyar تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا Payman87 آواتار ها
    تشکر کرده
    39

به نظرم اگر سونی در h50 از الگوریتم جدیدی برای پردازش تصاویر استفاده نکرده باشد و دقیقا همان شیوه پردازشی که در h9 بکار گرفته بود را در این دوربین اعمال نموده باشد ,به احتمال زیاد باز هم شاهدعکسهای سافت در این دوربین خواهیم بود ..
    شخصا به علت تجربه ی کار کردن با h7 به این نتیجه رسیده ام که سافتنس در مدلهای h7,h9 فقط به علت وجود NR نیست.. چرا که حتی زمانی که NR فعال نیست ( مثلا هنگام استفاده از فلاش ) باز هم تصاویر کمی سافت هستند ...بنابراین به نظر میاید که مساله ی سافتنس در این دوربینها بیشتر از انکه به NR مربوط باشد به نوع پروسسی که دوربین بر روی عکس انجام میدهد بازمی گردد..به نظر من مد RAW در این مواقع می توانست بسیار کارامد باشد و برایم سوال است که چرا سونی این قابلیت را دراین دوربین ها در نظر نمی گیرد.
    SONY DSC-H7 Cyber Shot

تشکر کرده
    43

خوب این هم کرپ 100% با iso 1600 . امیدوارم درست عمل کرده باشم.

"][/URL]

[URL="http://irapic.com/ref.php?mode=forum"][IMG]

Kaveh Ghobadi، Kasra.H، Payman87 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Payman87 آواتار ها
    تشکر کرده
    39

مهیار جان ...
    البته با توجه به سرعت خطوط اینترنت و ... میدانم که زحمت زیادی کشیدی تا این عکسها را اپلود کنی..اما بهتر می بود که iso های پایینتر ( مثلا از 80 تا 400 )را در اینجا قرارمیدادی.چرا که روی عملکرد دوربینهای SLR LIKE در ایزوهای بالا ( اغلب دوربینها از 800 به بالا ) اصلا نمیتوان حساب کرد ( که البته به نظر من چندان کاربردی هم نیست مگر در مواقع خاص)..به نظرم اساسا نویز این دوربینها نهایتا باید تا 400 iso ( شاید هم 800 ) بررسی شود چرا که حساسیتهای بالاتر از ان تقریبا غیرقابل قبول است .
    JiNi تشکر می‌کند.
    SONY DSC-H7 Cyber Shot

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

مهیارجان،
    اول ممنون که زحمت کشیدی و این نمونه ها را در اختیار ما قرار دادی. اما فکر می کنم نمونه تستها می توانند اصولی تر تهیه شوند. یعنی به قول پیمان در این دوربین ها شما باید تقریباً بی خیال ایزوهای بالاتر از 400 (یا حداکثر 800) و از طرفی استفاده از ایزوی 1600 هم در مقابل منبع نور چندان جالب به نظر نمی رسد. خوب است مقدار کمیت های دیگر را هم قید کنید.
    بعد من الان متوجه نشدم که کدام عکس مربوط به کدام تست است و اگر عکس های بالایی کراپ 100% هستند عکس بزرگتر پایین چیست؟

صفحه 7 از 41 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین