صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 90
Like Tree237تشکر

موضوع: انتخاب بین نیکون دی 90 و کانون 500 دی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین نیکون دی 90 و کانون 500 دی

نقل قول نوشته اصلی توسط shenasi نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز من با دوربین 500d یکی از دوستان که مدتی دستم بود حسابی عکاسی کرده ام و خودم هم d90 دارم
    البته 500d لنز خوب 200-18 داشت و d90 خودم 105-18 را.
    در کل هر دو دوربین عکسهای خیلی خوبی میگرفتند و اینکه بگویم کدامیک عکسهای بهتری میگرفت کار بسیار اشتباهی است ولی مسئله مهمی که من را از اینکه d90 خریدم راضی نگه داشت ارگونومی بسیار عالی و راحتی کار کردن و همینطور حرفه ای تر بودن بدنه d90 بود که احساس بهتری در هنگام عکاسی به انسان دست میداد
    نویز هر دو را در نور کم در ایزوهای بالا تست کردم و به مقدار محسوسی d90 بهتر بود اما 500d هم در نور خوب عکسهایی میگرفت که گاه واقعا لذت بخش بودند (عکس آواتار من با 500d است )
    ولی با شناخت بسیار کاملی که از این دو دوربین دارم اگر دوباره به بخواهم خرید کنم و مجبور باشم یکی از این دو را انتخاب کنم حتما دوباره d90 را میگیرم مخصوصا بخاطر این لنز 105-18 نازنین که در عین قیمت پایین عکسهای بسیار شارپی میگیرد .
    ارادتمند شما
    شناسی
    حرف شما رو کاملا قبول دارم
    خودمم دلم پیش d90 گیر کرده
    ولی خیلی از اطرافیانم میگن برای شروع بهتره با یه دوربین beginner تر مثل 450d یا 500d شروع کنم و اگر دیدم واقعا دوست دارم و می خوم ادامه بدم برم یه سری بالاتر بخرم
    واقعا نمی دونم کدوم کار درسته :(

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط scoopy نمایش پست ها
    حرف شما رو کاملا قبول دارم
    خودمم دلم پیش d90 گیر کرده
    ولی خیلی از اطرافیانم میگن برای شروع بهتره با یه دوربین beginner تر مثل 450d یا 500d شروع کنم و اگر دیدم واقعا دوست دارم و می خوم ادامه بدم برم یه سری بالاتر بخرم
    واقعا نمی دونم کدوم کار درسته :(
    سلام.
    اگر در مورد کلیت موضوع و علاقمندی خودتان اینقدر تردید دارید بهتر است فعلا عکاسی را با یک کامپکت خوب با قیمت مناسب مثل Canon SX200is تجربه کنید.
    در مورد اینکه 500D دوربینی biginner تر ! از D90 است نظری ندارم.
    ولی این دو بدنه آنقدر ها تفاوت قیمت ندارند که بخواهند شما را در انتخاب دچار تردید کنند.
    به فرض اینکه شما اساساً در مورد ادامه فعالیتتان در عکاسی پشیمان شدید و خواستید دوربینتان را بفروشید، در هر دو مورد باید 200 الی 300 هزار تومان ضرر را تحمل بفرمایید.
    تصمیم با شما...
    اگر انتخاب تان بین این دو دوربین و لنزهای مورد اشاره باشد، من هم برای شما D90 + 18-105 را توصیه می کنم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    4086

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین نیکون دی 90 یا کانون 500دی با لنز 28-135

نقل قول نوشته اصلی توسط scoopy نمایش پست ها
    سلام
    می دونم سوالی که می پرسم تکراریه ولی خوب واقعا انتخاب برام سخته
    من اولین دوربین Slr مو دارم می گیرم
    از جایی که می خوام بگیرم نیکون d90 رو هم قیمت با کانون 500d با لنز 28-135 میده
    وقتی دوربینها رو دستم گرفتم کلا برام فرقی نداشتند اما خوب وجود دو تا فرمون برای عوض کردن دیافراگم و شاتر روی دی نود خیلی خیلی بهتر بود
    حالا نمی دونم چی کار کنم !
    وسوسه لنز شم یا بدنه ی دی نود

راستی من به عکاسی منظره و پرتره هر دو علاقه مندم ولی منظره یه کم بیشتر :)
    من خودم 500D دارم و تا حالا هم هیچ مشکل خاصی ازش ندیدم؛کاملا جواب میده،ولی حقیقتش اگه الان بخوام دوباره انتخاب کنم D90 رو انتخاب می کنم،بخاطر ارگونومیش،لنزش و یه سری خصوصیات فنی،در ضمن،من فکر نمی کنم D90 و 500D اونقدا هم از لحاظ تکنیکی فرق داشته باشند
    Omid Araki تشکر می‌کند.

كاربر آشنا pinkishmilad آواتار ها
    تشکر کرده
    70

سلام دوستان. من هم تا حدودی بین همین دو انتخاب مردد هستم (بیشتر دنبال عکاسی landscape و حیات وحش و کمی هم پرتره هستم و در حال حاضر هم فوجی S100 دارم)
    آیا این درست هست که Crop factor در d90 برابر 1.5x و در 500d معدل 1.6X هست؟ این یعنی 18 میل نیکون در نهایت نزدیک 2 میل وایدتر هست، درسته؟
    سوال دیگه اینکه من هم در همین انتخاب به دلیل وجود لنز با کیفیت 15-85 در طرف کنونی تا حدود زیادی دارم از خرید D90 منصرف میشم. آیا لنز با همین کیفیت و میزان wide-angle و تله توی نایکانها میتونم پیدا کنم؟چون من حد اقل همین چند روز توی این فارم اینو فهمیدم که لنز با کیفیت مهمتر از بدنه هست.
    با تمام این اوصاف نمیدونم چرا حسم بهم میگه از توی دست گرفتن یه D90 خیلی حس بهتری خواهم داشت تا 500D یا 550D.
    یه سوال دیگه اینکه همه اینجا میگن لنز های نیکون ارزونتر هست. ولی به نظر من جور دیگه ای میاد. برای مثال 18-200 کنون 600 و نیکون 780 قیمت دارن. شاید هم من اشتباه میکنم چون هر چقدر بازار Slr-like ها رو خوب میشناسم از این بازار بی اطلاعم.
    از یه مقدار در هم نوشتنم هم عذر میخوام، الان ساعت 8:50 صبحه و من هنوز صورتم رو نشسته دارم اینجا کامنت میگذارم!

سپاس
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط pinkishmilad نمایش پست ها
    آیا این درست هست که Crop factor در d90 برابر 1.5x و در 500d معدل 1.6X هست؟ این یعنی 18 میل نیکون در نهایت نزدیک 2 میل وایدتر هست، درسته؟
    بله. استاندارد APS-C در نیکون یعنی کراپ 1.5 و در کنون یعنی 1.6. اما این را هم به خاطر داشته باشید که لنزهای 18mm هم آنقدرها که فکر میکنید یکسان نیستند. یعنی آن تفاوت در حالت واید ممکن است آنقدرها کم باشد که اصلا ارزش ورود به معیارهای انتخاب را نداشته باشد.

سوال دیگه اینکه من هم در همین انتخاب به دلیل وجود لنز با کیفیت 15-85 در طرف کنونی تا حدود زیادی دارم از خرید D90 منصرف میشم. آیا لنز با همین کیفیت و میزان wide-angle و تله توی نایکانها میتونم پیدا کنم؟
    به خاطر وجود یک لنز؟

نگاهی به این لنز بیندازید:
    Nikkor AF-S DX 16-85mm F/3.5-5.6 VR

چون من حد اقل همین چند روز توی این فارم اینو فهمیدم که لنز با کیفیت مهمتر از بدنه هست.
    بله. البته به خاطر یک لنز و دو لنز نباید انتخاب دوربینتان را (در این سطح) عوض کنید، اما پیشنهاد میکنم نگاهی به لنزهای نیکون و کنون از نظر تنوع و قیمت بیندازید و ببینید کدامیک بیشتر به کارتان می آید. این هم یکی از معیارهای انتخاب برند خواهد بود.

با تمام این اوصاف نمیدونم چرا حسم بهم میگه از توی دست گرفتن یه D90 خیلی حس بهتری خواهم داشت تا 500D یا 550D.
    اگر دستان کوچک و انگشتان کوتاه دارید، 500D و 550D هم مناسب هستند. اما برای یک فرد عادی، ارگونومی D90 چه از نظر گریپ، چه از نظر وجود دو غربیلک و چه از نظر جایگذاری دکمه ها با 550D و 500D قابل مقایسه نیست.

در مورد قیمت لنزها هم نمیتوان نظر قطعی داد، حداقل من نمیتوانم بدهم. نیکون هم نسخه اول لنز 18-200 اش تقریبا هم قیمت 18-200 کنون است. نظری که من شخصا میتوانم بدهم این است که تنوع لنزهای رده پایین و ارزانتر در کنون بیشتر است.

در نهایت خودتان باید تصمیم بگیرید دوست عزیز. فقط این موضوع را مد نظر داشته باشید که D90 از نظر امکانات یک رده از 500D و 550D بالاتر است.
    Omid Araki، usef، mreza1001 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها

نظری که من شخصا میتوانم بدهم این است که تنوع لنزهای رده پایین و ارزانتر در کنون بیشتر است.

درود

البته فقط در رنج تله چون در مید رنج ها تنوع و انتخاب های بسیار بهتری در نیکون هست زنج 18 تا 85 یا 105 برحسب کیفیت و قابلیت نسبت به قیمت .

کنون فقط دو عدد 70-200 f4 دارد که بخاطر دیاف بسته اش قیمت کمتری دارد و همینطور یکی دو لنز فیکس تله مثلا 400 پرایم اما در باقی موارد آنچنان تفاوت قیمتی وجود ندارد ، و دیروز متوجه شدم که 70-200 جدید کنون قیمتش 2800 است جالب اینجا بود که بخاطر قیمت بالای 70-200 نانوکریستالی جدید نیکون که قیمتش 2400 است به نیکون انتقاد میشد !

موفق باشید

انوش
    raffi، arash1988 و shenasi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.

d90+18-105 چون به قیمت رسیده است و ترکیب باکیفیت و قیمت مناسبی است همه جا توصیه میشود طوری

که بعضا احساس میکنم نیکون همین دوربین را دارد,و آنقدر کنن 15-85 توصیه میشود که باز هم فکر میکنم کنن

همین یک لنز را دارد(بله بهتر است فکر نکنم:biggrin:)

دوست عزیزی که کنن داری,یا نیکون داری,یا تازه میخواهی انتخاب کنی,بیشتر این نقد و بررسی های مو شکافانه

فقط و فقط باعث بالا بردن اگاهی نمیشود,گاها باعث شک و تردید و عدم اعتماد به نفس میشود,و اینجاست که

خلاقیت و هنر عکاسی جای خود را به ابزار میدهد...

---------------------------------------------------------------------------------
    ---------------------------------------------------------------------------------

از شارپنس 18-105 تعریف میشود,از کیفیت ساخت پایین و اعوجاج آن کمتر گفته میشود.از 15-85 تعریف میشود

ولی کسی نمیگوید قیمت این لنز به نسبت بسیار زیاد است.از 17-85 با موتور USM و مونت فلزی و کیفیت ساخت

نسبتا خوب و کیفیت اپتیکی معمولی,فقط بد گفته میشود!در حالی که با قیمت 250-300 به صورت کارکرده بسیار

هم مناسب است.به این 18-55 کارراه انداز با کیفیت/قیمت هم کسی نگاه نمیکند!

هر دو برند 18-200 دارند.هر دو برند 18-135 دارند.هر دو 70-200 دارند.هر دو 10مم دارند.هر دو 400 مم دارند...

عرض بنده فقط این است که دوستانی که تازه میخواهند انتخاب کنند,سعی کنند از خرید خود لذت ببرند و عکاسی

را ادامه دهند نه بازی با ابزار را.

سر درد شد.ببخشید.موفق باشید
    A_Maddah، farhad44، Christ Melikian و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر همراه vahid_cinema آواتار ها
    تشکر کرده
    426

نیکون D90 دو ایراد داره:
    1: نداشتن جک ورودی میکروفن برای فیلمبرداری
    2: وایت بالانس در حالت Auto نسبت به دوربین D300 و بالاتر زردی داره که با انتخاب حالت دستی و یا کلوین این مشکل حل شدنیست.
    دیگر هیچ مشکلی نداره، حتی من میتونم این دوربین رو با نیکون D300 مقایسه کنم و بگم هیچ تفاوتی تو کیفیت نداره.

در ضمن در مقایسه لنز 18-105 و 18-200، لنز 18-105 از شارپنس بهتری برخورداره.
    فیلمبرداری این دوربین در روز فوق العاده میباشد ولی در محیطهای داخلی و کم نور چندان جالب نیست.
    r0otsharp تشکر می‌کند.
    Nikon

وحید شاهوند

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheil.Q نمایش پست ها

از شارپنس 18-105 تعریف میشود,از کیفیت ساخت پایین و اعوجاج آن کمتر گفته میشود
    درود

کلا حق باشماست به جز نکته فوق ، همین ها وقتی جمع بشود میتواند باعث یک ذهینت کلی شود که از واقعیت دور باشد.

و آن پایین بودن کیفیت ساخت لنز 18-105 با قیمت 350 هزار تومان است برای چینین قیمتی حتی کمی بیشتر هم کیفیت ساخت خوبی دارد

اتفاقا شارپنس 18-105 در حد نرمال است و عملا خاص بودن این لنز بخاطر روزولوشن آن است و نمودار های MTF آن است که از سقف چارت در حال بیرون زدن است معمولا لنز های بالای یک میلیون تومان چینین کیفیت با این وسعت رنج دارند اما وقتی لنز 350 هزار فقط قیمت دارد حتی کیفیت ساخت آن هم با توجه به قیمتش عالیست و حتی اگر گرانتر باشد باز هم جذاب خواهد بود. اما اگر این لنز را با 24-70 2 میلیون تومانی مقایسه کنیم آنوقت میتوانیم فرمایش شما را در مورد آن بکار ببریم: کیفیت ساخت پایین تر.

کلا آیتم های اصلی ارجح بودن یک لنز برحسب قوی بودن و یا ضعیف بودن است در

1-کیفیت ایپتیکال

2-کیفیت مکانیکال (ساخت )

3-قیمت نسبت به دو فاکتور فوق

با خوب بودن و یا بد بودن هیچ کدام از سه عامل فوق به تنهایی نمیتوان در مورد هیچ لنزی نظر دارد. بلکه در ریویو ها این موارد را آزمایش کرده و نتیجه نهایی صادر میکنند.

که در مورد لنز 18-105 نیکور خیلی خوب بوده تا حدی که جالی خالی چینین لنزی در برندهای دیگر احساس میشود.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Tuesday 8 June 2010 در ساعت 13:18
    Omid Araki، Saadat، R.Asgari و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد anatema آواتار ها
    تشکر کرده
    14

با سلام دوست عزیز

من هم موقع خرید ، انتخاب بین این دو مدل برایم سخت بود .

اما در نهایت بخاطر اینکه اولین تجربه ام در عکاسی با SLR بود و با در نظر گرفتن این نکته که برای خرید d90 با لنز کیتش حدود 50% بیشتر از خرید 500d با لنز کیتش باید پرداخت مینمودم و جنبه مالی قضیه برایم مهم بود از خیر d90 گذشتم.

500d+kit lens+memory 16g+uv filter = 800.000
    d90+kit lens+memory 16g+uv filter = 1.200.000

در آخر اینکه اگر مشکل مالی ندارید حتما انتخابتان باید d90 باشد (حداقل بخاطر با کیفیت تر بودن لنز کیتش) در غیر اینصورت 500d حتی با لنز کیتش انتخاب بسیار خوبی خواهد بود که حداقل بنده را چندین وقت است که سرگرم خود کرده و از عکاسی با ان لذت میبرم و تا زمانی که به آن درجه از هنر عکاسی برسم که احساس کنم 500d در زمینه خاصی کم می آورد زمان خیلی زیادی باقیمانده است .

پس زمان را از دست ندهید و بروید برای خرید ....
    pinkishmilad، shenasi و Shadow1 تشکر می‌کنند.
    500D + 18-55 IS

صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین