صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 90
Like Tree237تشکر

موضوع: انتخاب بین نیکون دی 90 و کانون 500 دی

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

پیش فرض پاسخ: چرا انتخاب بین نیکون دی 90 و کانون 500 دی

دوست عزيز قابليت كامندر فلش يك امكان بسيار لذت بخشيه كه شما بسته به خلاقيتتون همه جا مي توانيد استفاده كنيد حتي زير نور شديد افتاب

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Sam5154 نمایش پست ها
    یه سوال داشتم. فلاش کامندر برای کنترل فلاش‌های جانبی به غیر از فلاش رو کفشکه؟ درسته؟به غیر از آتلیه کجاها کاربرد داره؟
    اتفاقا ً کاربردش همه جا میتواند باشد, به غیر از آتلیه! چون فلاشهای آتلیه های با این سیستم سازگاری ندارند, تاپیک زیر را یک نگاهی بیاندازید:

استروبیست - Strobist

و در نظر داشته باشید که فلاشهایی هم که با این سیستمهای وایرلس سازگاری دارند, قیمتهای ارزانی ندارند (250 تومان به بالا).
    reza77، Sam5154، Anoosh-Em و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا Sam5154 آواتار ها
    تشکر کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    اتفاقا ً کاربردش همه جا میتواند باشد, به غیر از آتلیه! چون فلاشهای آتلیه های با این سیستم سازگاری ندارند, تاپیک زیر را یک نگاهی بیاندازید:

استروبیست - Strobist
    ووووو عجب چیزی. تا حالا فکر می گردم هرچیش به درد بخوره این کامندرش به دردم نخوره هیچوقت. ولی الان تقریبا مطمئن شدم D90 بگیرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    و در نظر داشته باشید که فلاشهایی هم که با این سیستمهای وایرلس سازگاری دارند, قیمتهای ارزانی ندارند (250 تومان به بالا).
    فقط حیف حالا حالاها باید منتظر فلاشش بمونم

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

هز همه دوستان بابت راهنمایشون ممنونم.
    درباره اینکه گفتین d90 کلا تو یه رده بالاتره. حرف شما درسته. اما مساله‌ای که هست اینه که هرکدوم مزایای خودش داره و نسبت ارزش به قیمت خودشو.برای من این نسبت توی هر خرید مهمی فاکتور خیلی خیلی مهمیه. در حقیقت مساله اینه که پرداخت هزینه D90 برام ممکن هست اما سخته. وگرنه حق با Anoosh-Pro هست. ‌
    در حقیقت من و احتمالا حمیدی عزیز دو تا هدف داشتیم از این سوال، یکی اینکه به این جمع بندی برسیم که تو چه رده‌ایی دوربین بخریم و یکی این که حالا این دوربینی که تو این رده انتخاب کردیم مناسب هست یا نه؟
    و در این مورد خاص این دو تا بدنه(البته به علاوه D5000) تنهای بدنه‌های نیمه‌حرفه‌ای SLR هستند که امکان فیلمبرداری دارن و اگه کسی این امکان براش مهم باشه، مجبوره که این دو (سه تا) رو با هم مقایسه کنه.
    شاید بهتر بود عنوان تاپیک می‌شد "راهنمایی برای انتخاب SLR با قابلیت فیلمبرداری."

یه سوال داشتم. فلاش کامندر برای کنترل فلاش‌های جانبی به غیر از فلاش رو کفشکه؟ درسته؟به غیر از آتلیه کجاها کاربرد داره؟
    دورد

اول پاسخ سوالتان... سیستم CLS فلاش برای فلاش های جانبی به غیذ از فلاش روی کفشک است. کلی هم ماجرا پشت آن است اما همینقدر بگویم اگر بنا باشد فلاش رو روی دوربین بگذاریم و استفاده کنیم که همان وضعیت اسفناک فلاش خود دوربین پیش می آید ، هم جهت بودن زور فلاش با زواویه دوربین بدترین نوع نور پردازی است. و به تخت شدن صورت سوژه و ... ختم میشود. اما با جدا شدن فلاش از دوربین انواع الگوهای نور پردازی را میتوان اعمال کرد. که البته برای کار در آتلیه نیست اینها فلاش پرتابل است برای کارهای غیر آتلیه ای است.
    فلاش آتلیه کلا محصول دیگریست. برای دیدن نمونه کار و عکسها به تاپیک استروبیست مراجعه کنید:

کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=10537&highlight=%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%A8%DB%8C%D8%B3%D8%AA

ضمنا یادتان باشد که با یک دست بیشتر از یک هندوانه نمیتوان برداشت یعنی شما الان دارین یک SLR انتخاب میکنید تمام قدرت مالیتون رو روی انتخاب یک SLR خوب بگذارید لنز چیزی است فعلا هر چیزی بخرید به عنوان لنز کیت یا هر محصول ارزان دیگه بعدی آنرا تعویض خواهید کرد. اما چیزی که تعویض نمیکنید طی حداقل 3 الی 5 سال آینده دوربین است پس بدنه ای انتخاب کنید و بعد از آن به فکر کامل کردن ست لنز مورد نظر خود( با توجه به جنس عکاسی خود) و یا دیگر تجهزات از جلمه فلاش کنید. انتخابی داشته باشید به عنوان بدنه که با میل بعدا برایش این تجهیزات را تهیه کنید.

موفق باشید

با جناب قدیری خط رو خط شدم

مشهدی وحید عزیز پستشون رو 20:15 دقیقه دادن و من 23:.. یعنی من تمام این مدت داشتن مینوشتم خیلی عجیبه من موقع نوشتن پستی از ایشان موجود ندیدم!!!!

انوش
    Sam5154 و Ali Talebi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    48

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین نیکون دی 90 و کانون 500 دی

امروز اتفاقی گذرم افتاد به ساختمان اصلی آفومار تو سهروردی. گفتم حتما اینجا حسابی دوربینارو میشناسن و اگه از اینجا بپرسم هیچ سوالی برام نمیمونه. اما به این نتایج رسیدم
    1. بعد از دو سه دقیقه تصمیم گرفتم من یه خورده اونارو راجع دوربیناشون راهنمایی کنم:biggrin: فقط شرایط گارانتی رو میدونستن و جای لیست قیمت‌ها.
    2. viewfinder کنون 500D واقعا کوچیک بود.
    3.خودشم کوچیک بود.
    4.چیز دیگه‌ای هم نشد بفهمم چون نه دوربین باتری داشت، نه میشد چیز دیگه‌ای پرسید.

یه بخش بیربط هم داره این پستم:
    دلیل رفتنم به آفومار این بود که یکی از دوستام میخواست یه AE-1 رو ببینه میتونه تعمیر کنه (که قطعه شو نداشتن) ولی من به این نتیجه رسیدم که AE-1 هم از d90 هم از 500D و هم از 50D هم خوشدست تر بود. هم تو دست گرفتنش لذتبخشتر. وقتی باهاش فوکوس کردم و اون نیم‌دایره های راهنماشو دیدم ، احساس کردم که واقعا عکاسم. حالا میفهمم چرا عکاسای دوران آنالوگ حتی اگه دیجیتال هم بگیرن دستشون، همشون حسرت دوران آنالوگ رو میخورن. اصلا این بدنه‌های کت و کلفت سیاه پلاستیکی کجا، اون بدنه‌های قشنگ آلومینیومی کجا.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

امروز اتفاقی گذرم افتاد به ساختمان اصلی آفومار تو سهروردی. گفتم حتما اینجا حسابی دوربینارو میشناسن و اگه از اینجا بپرسم هیچ سوالی برام نمیمونه. اما به این نتایج رسیدم
    1. بعد از دو سه دقیقه تصمیم گرفتم من یه خورده اونارو راجع دوربیناشون راهنمایی کنم:biggrin: فقط شرایط گارانتی رو میدونستن و جای لیست قیمت‌ها.
    2. viewfinder کنون 500D واقعا کوچیک بود.
    3.خودشم کوچیک بود.
    4.چیز دیگه‌ای هم نشد بفهمم چون نه دوربین باتری داشت، نه میشد چیز دیگه‌ای پرسید.

یه بخش بیربط هم داره این پستم:
    دلیل رفتنم به آفومار این بود که یکی از دوستام میخواست یه AE-1 رو ببینه میتونه تعمیر کنه (که قطعه شو نداشتن) ولی من به این نتیجه رسیدم که AE-1 هم از d90 هم از 500D و هم از 50D هم خوشدست تر بود. هم تو دست گرفتنش لذتبخشتر. وقتی باهاش فوکوس کردم و اون نیم‌دایره های راهنماشو دیدم ، احساس کردم که واقعا عکاسم. حالا میفهمم چرا عکاسای دوران آنالوگ حتی اگه دیجیتال هم بگیرن دستشون، همشون حسرت دوران آنالوگ رو میخورن. اصلا این بدنه‌های کت و کلفت سیاه پلاستیکی کجا، اون بدنه‌های قشنگ آلومینیومی کجا.
    دوست خوب قیمتی از 500 دی نگرفتی؟
    Sam5154 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    48

در تاپیک قیمت‌های دوربین کانن قیمت همه DSLR های کانن رو گذاشتم (البته با گارانتی آفومار):

http://www.akkasee.com/forum/showpos...&postcount=770
    500D قیمت بدنه‌اش بود 842 تومن. و کیتش 900 تومن.
    adonis تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

در تاپیک قیمت‌های دوربین کانن قیمت همه DSLR های کانن رو گذاشتم (البته با گارانتی آفومار):

http://www.akkasee.com/forum/showpos...&postcount=770
    500D قیمت بدنه‌اش بود 842 تومن. و کیتش 900 تومن.
    ممنونم،در جای دیگه ای هم عنوان کردم که:
    همین موضوع باعث سردرگمی من شده،چند روز پیش که من از حافظ قیمت گرفتم،500 دی برای مثال با گارانتی آفومار و بیمه اطمینان 830 قیمتش بود و این تناقض تنها میتونه یک دلیل داشته باشه و اون هم جعلی بودن افومار ادعایی فروشندگان هست که البته با اعتماد به نفسی که میگفتند و همچنین بیمه اطمینان موجود بر روی دوربینها حداقل تا حدی قابل باور بود ادعاهاشون.

تشکر کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط adonis نمایش پست ها
    ممنونم،در جای دیگه ای هم عنوان کردم که:
    همین موضوع باعث سردرگمی من شده،چند روز پیش که من از حافظ قیمت گرفتم،500 دی برای مثال با گارانتی آفومار و بیمه اطمینان 830 قیمتش بود و این تناقض تنها میتونه یک دلیل داشته باشه و اون هم جعلی بودن افومار ادعایی فروشندگان هست که البته با اعتماد به نفسی که میگفتند و همچنین بیمه اطمینان موجود بر روی دوربینها حداقل تا حدی قابل باور بود ادعاهاشون.
    من البته در مرود دوربین نمیتونم نظر بدم. ولی تا جایی که میدونم هستن فروشگاه‌هایی که زیر قیمتی که باید بفروشن ، میفروشن جنساشونو. و حتی ممکن دوربین‌های اون فروشگاه از قبل مونده بودن توی انبارش اما این قیمت‌ها مال سری جدید واردات آفومار بودن.
    اما توی 830 تومن به نظر من 12 تومن ارزششو نداره. از یه جای مطمئن خرید کنین که ریسک هم نداشته باشه.
    adonis تشکر می‌کند.

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط adonis نمایش پست ها
    ... 500 دی برای مثال با گارانتی آفومار و بیمه اطمینان 830 قیمتش بود ...
    فکر می کنم منظورتون 500D با لنز کیت بوده و قیمت اکثر فروشگاه ها همین حدود است. در این صورت اختلاف قیمت با آفومار 12 تومان نیست. (میشه حدود 70 تومان)
    آقا/خانم Adonis ، اینطور نیست؟
    adonis تشکر می‌کند.

صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین