صفحه 5 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 107
Like Tree135تشکر

موضوع: نیکون دی 3000 یا کانن 1000 دی؟

كاربر همراه farhad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    872

پیش فرض پاسخ: نیکون دی 3000 یا کانن 1000 دی؟

من موقعی که فوجی 1000s داشتم و به سمت slr رفتم فکر میکردم بدون لایو ویو اصلا نمیشه عکاسی کرد ولی باور کنید به نظر من لذت عکاسی در نگاه کردن به داخل ویو فایندر و بررسی اطلاعات توی ذهنمه
    من هم جزو اون کسایی هستم که هیچ علاقه ای به لایو ویو ندارم ولی نمیشه گفت که کاملا بی استفاده هستش.
    ولی در کل جناب پهلوان اگر نمیخواهید هزینه های سنگین لنز رو تحمل کنید یک لایک خوب خیلی کمک کنندست.
    فرهاد کرمی
    Nikon D610 -Nikon 12-24 F/4 & Nikon 24-120 F/4 N & Nikon AF-s 300 f/4 & AF Nikon 80-200 f/2.8 D speedlight 600 & TC14

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

البته با صحبتهایی که شد احساس کردم ممکن است اینطور تلقی شود که لایو ویو یک امکان جانبی شیک ولی غیرضروری است. ممکن است بعضی ها تا حالا مورد استفاده ای برایشان بوجود نیامده باشد ولی در مورد خودم تا حالا بارها استفاده کرده ام.
    در کل عرض می کنم که لایو ویو اصلا چیز بدرد نخوری نیست. بلکه گاهی بسیار مفید و حتی لازم (مخصوصا برای مفاصل پا و کمر ;) ) است. (در اغلب در ماکروگرافی و عکاسی روی سه پایه و زوایای خاص و ... که در این مورد بسیار صحبت شده است و من فقط جهت یادآوری موضوع عرض کردم.)
    Anoosh-Em، arash1988 و SIAMAK™ تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا sina.pahlavan آواتار ها
    تشکر کرده
    0

دوستان عزیز، ممنونم!
    جناب کرمی عزیز، بنده تصمیم گرفتم همین دی 3000 را بگیرم و کم کم به فکر خرید لنز و پیشرفت در عکاسی باشم! چون به نظرم لایک ابجاد محدودیت می کند و در صورت پیشرفت در عکاسی باید دوربین را فروخت و ... اما در اس ال ار این محدودیت وجود ندارد و با توجه به پیشرفت می توان دوربین را هم ارتقا داد.
    به فرمایش دوستان اهل فن، در حال حاضر با توجه به حوزه عکاسی من که لنداسکیپ و منظره و طبیعت و تا حدودی اجتماعی و مردم نگاری است و همچنین با توجه به سطح عکاسی من همین لنز 18-55 کارمان را راه می اندازد.

كاربر آشنا sina.pahlavan آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_k نمایش پست ها
    من موقعی که فوجی 1000s داشتم و به سمت slr رفتم فکر میکردم بدون لایو ویو اصلا نمیشه عکاسی کرد ولی باور کنید به نظر من لذت عکاسی در نگاه کردن به داخل ویو فایندر و بررسی اطلاعات توی ذهنمه
    من هم جزو اون کسایی هستم که هیچ علاقه ای به لایو ویو ندارم ولی نمیشه گفت که کاملا بی استفاده هستش.
    ولی در کل جناب پهلوان اگر نمیخواهید هزینه های سنگین لنز رو تحمل کنید یک لایک خوب خیلی کمک کنندست.
    با توجه به فرمایشات دوستان! اون استفاده ای که من مدنظرم بود از لایو ویو داشته باشم میسر نیست!
    ولی اینطور هم باید خیلی سخت باشد که آدم در ذهنش متصور کند و تنظیمات را بر آن اساس انجام دهد! حالا وارد حیطه عکاسی می شویم، ببینیم اوضاع چطور است!

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

نقل قول نوشته اصلی توسط sina.pahlavan نمایش پست ها
    ولی اینطور هم باید خیلی سخت باشد که آدم در ذهنش متصور کند و تنظیمات را بر آن اساس انجام دهد!
    با سلام.
    من این قسمت بحث شما رو متوجه نشدم.چرا شما توی ذهنتون تصور می کنین.شما از درون چشمی نگاه می کنین و هنگام فوکوس بر روی سوژه تنظیماتی رو که اعمال کردین رو توی چشمی می بینین.در ضمن همانطور که قبلا هم گفته شد می تونین تنظیمات رو از طریق ال سی دی هم انجام بدین.به این نکته هم توجه داشته باشید که لایو ویو یه امکانی هست که شما با اون می تونین به جای نگاه کردن از چشمی هنگام گرفتن عکس از ال سی دی نگاه کنین وگرنه برای انجام تنظیمات می تونین ال سی دی رو فعال کنین.

موفق باشید.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط sina.pahlavan نمایش پست ها

ولی اینطور هم باید خیلی سخت باشد که آدم در ذهنش متصور کند و تنظیمات را بر آن اساس انجام دهد!
    درود

احتیاجی به تصور کردن و تصویر سازی ذهنی نیست. در چشمی نگاه میکنید کادر بندی میکنید عکس میگیرید ، در LCD هم میتوانید نتیجه کار را ببینید هر چند که ّبعدا حتی بعد از گرفتن عکس ، آماده گرفتن عکس بعدی میشوید چون میدانید که چه کرده اید یعنی بعضی اوقات نیازی هم نیست که در LCD ببینید که چی گرفیتین.

در روی SLR ها لایو ویو یک پدیده نو ظهور است . کی در SLRها لایو ویو در کار بود؟! ( نگانتیو ) یا DSLR ها هم تنها چند مدتی است که چنین سیستمی روی آنها گذاشته شده.

همانطور که دوستان گفتند چیز اضافی و زائدی نیست اما چیز پایه و اصلی هم نیست که نبودش خللی در عکاسی به حساب آید . حتی برای بعضی ها از جلمه خودم اصلا بی مصرف است. تصویری که در LCD دیده میشود میتواند کاملا با خروجی تفاوت داشته باشد. از نظر تراز سفیدی و یا حتی نور دهی، لایو ویو که جای خود.
    حتی بعد از گرفتن عکس و ذخیره شدن چیزی که میتوان در LCD دید ، اگرچه ممکن است خیلی خوش رنگ و لعاب باشد اما وقتی در مانیتور کامپیوتر کالیبره شده بررسیش میکینم واقعا افتضاح باشد. باز هم تکرار میکنم بودنش را بی فایده نمیدانم بشخصه اما برای یک عکاسی اصولی و صحیح اصلا استفاده از آن را صلاح نمیدانم وقتی میشود از چشمی استفاده کرد.

فکر میکنم در عکاسی موارد بسیار زیر بنایی تری هست که باید بر آنها تمرکز داشت.

متاسفانه خیلی از ایرانی ها وقتی میخواهند چیزی بخرند ،میخواهند آن محصول همه سیستمی را داشته باشد. حالا آن سیستم ها کی بکار شان خواهد آمد و چه استفاده ای دارد و چه بهایی باید بابتش پرداخت این چیزی است که اصلا مورد توجه قرار نمیگیرد. نمونه اش دوستی که قرار بود D60 بگیره به محض اینکه شنید D60 لایو ویو نداره فکر میکرد پس دوربین خوبی نیست.( با چنین ذهینیت غلطی تمام کامپکتها از D3000 بهتر هستند :biggrin: ) جالب اینجا بود که نمیدونست اصلا لایو ویو چی هست. برای این که من به ایشان توضیح دهم که لایو ویو چیست برای سومین بار ( و آخرین بار تا هنوز ) لایو ویوی دوربینم را روشن کردم ;)

پی نوشت :
    بد نیست به این موضوع اشاره کنم ، جناب وحید قدیری که یکی از کاربران خبره سایت هستند و استاد بنده ، دوربین D60 و بدون لایو ویو دارند آسمان هم به زمین نیامده ، بسیار عالی مشغول لذت بردن از عکاسی هستند ، جالب اینجاست که از همه نظر توان تهیه بدنه ای بسیار گرانتر را هم دارند ، اما صلاح نمیدانند و بیشتر توجه خود را بر روی لنز ها مورد نیاز خود و عکاسی با آنها معطوف کرده اند. این خود معنی واضحی دارد و من خودم بشخصه از آن درس گرفتم.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Sunday 21 March 2010 در ساعت 19:14
    yaghoobi، Ali Talebi، SIAMAK™ و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا hooshmand shokoohi آواتار ها
    تشکر کرده
    88

اگر دوستان اجازه دهند مطلبی راجع به لایو ویو بگویم. بنظر من هر پیشرفتی که به عکاس کمک کند تا عکس بهتری بگیرد جای تقدیر دارد و این مطلب درمورد لایو ویو در 1000D نیز صادق است اگر تعصب خاصی نسبت به نیکون ندارید قبول کنید وجود لایو ویو یک مزیت است و نیکون هم میتوانست ازین مزیت استفاده کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط hooshmand shokoohi نمایش پست ها
    اگر دوستان اجازه دهند مطلبی راجع به لایو ویو بگویم. بنظر من هر پیشرفتی که به عکاس کمک کند تا عکس بهتری بگیرد جای تقدیر دارد و این مطلب درمورد لایو ویو در 1000D نیز صادق است اگر تعصب خاصی نسبت به نیکون ندارید قبول کنید وجود لایو ویو یک مزیت است و نیکون هم میتوانست ازین مزیت استفاده کند.
    درود

بله ، " هر پیشرفتی که به عکاس کمک کند تا عکس بهتری بگیرد جای تقدیر دارد" کاملا درست است.

اما ظاهرا شما اشتباه متوجه شدید مطلب من فقط در مورد: موارد مصرف احتمالی لایو ویو بود ، نه مقایسه کنون با نیکون. و نه جانبداری و یا به قول شما تعصب !

اما از آنجا که این دو محصول در این تاپیک و دیگر پست ها و از نظر شما در حال مقایسه هستند. باید به عرض برسانم هر دو بدنه چه D3000 که دوربین خیلی جدید تری نسبت به 1000d که مدتی است که از عرضه آن میگذرد ، هر دو در رده Enry Level و مقدماتی هستند. اما برای عکاسی کردن ابدا چیزی کم و کسر ندارند که نتوان با آنها عکسهای موفقی گرفت. ولی خیلی از آپشنها و موارد را که در مدلهای بالاتر می بینید در آنها موجود نیست. برای کمتر شدن قیمت تمام شده و ارزانتر شدن محصول حال در D3000 با حذف گزینه Live view این کار را کرده و بجای آن چیز های دیگری در 1000d حذف شده که آنها را نمیبینید. یا مثلا اختلاف در کیفیت ظاهری یا جنس بدنه

یکی از آنها را که در هیچ یک از بدنه های کنون نمیبینید سیستم وایر لس یا بی سیم فلاش است. که به شما امکان میدهد با داشتن یک بدنه نیکون ، بدون لازم بودن وسایل یا هزینه اضافی و دردسر هایش... هر تعداد فلاش نیکون را که خواستید به صورت Off Camera یا بدون اتصال به دوربین با امکان TTL کنترل کاملا فلاشها از طریق دوربین داشته باشید ، و فلاشها را در هر کجایی که خواستید قرار دهید و انواع پلن های نوری را داشته باشید. این به شما امکان گرفتن عکسایی بسیار خلاقانه را میدهد. اما در کنون ها شما با خریدن لوازمی اضافه تر باید به چنین چیزی دست پیدا کنید برای هر یک فلاش جداگانه.

نمونه عکسهایی اینچنین را در تاپیک استوربیست میتوانید ببینید چیزی که بنام سیستم CLS که مخفف Creative Litghing System است .

البته به تازگی کنون در بدنه 7d سیستمی مشابه آنرا بکار برده . ولی تا قبل از آن در هیچ مدل آن حتی رده های High End آن هم چنین سیستمی نداشتند چه برسه به سری مقدماتی یا Entery Level مثل 1000d .

موفق باشید

انوش
    SIAMAK™ تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

البته اينجا همه میدونن که انوش جان هیچ تعصبي نسبت به هیچ برندی ندارند ولی دي3000 به غیر از لایو ویو خیلی کم و کسری های بیشتری دارد. این دوربین حتی AE برکتینگ هم ندارد، امکان نصب گریپ ندارد، موتور فوكوس ندارد و تا جایی که میدونم بر خلاف بدنه های بالاتر نیکن امکان وایرلس فلش كه اينقدر رويش مانور دادند هم ندارد.
    hooshmand shokoohi، BERLANO، arash1988 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه BERLANO آواتار ها
    تشکر کرده
    2760

سلام
    چون بحث live view شد می خواستم بگم علاوه بر موردی که جناب طالبی اشاره کردن که مربوط به عکاسی از زوایای مشکله، موارد دیگه ای هست که لایو ویو رو برای کسایی که عکاسی رو به صورت جدی تر و اصولی تر دنبال می کنن تبدیل به یک امکان حیاتی می کنه

گاهی اوقات در عکاسی طبیعت (منظره و ماکرو) برای حداکثر دقت در فوکوس باید روی سه پایه و از فوکوس دستی استفاده کرد، که اینجا لایو ویو و خصوصا امکان بزرگنمایی همراه با اون یه کمک بسیار بزرگ به عکاسه و در مورد خود من حداقل تفاوت بین نبود لایو ویو و بودنش، تقاوت بین یک عکس با فوکوس دقیق و یک عکس با فوکوس مشکل داره

درسته که میشه از ویزور هم نگاه کرد و عملیات فوکوس رو انجام داد اما من امتحان کردم، به هیچ عنوان دقتی معادل هنگامی که از لایو ویو و بزرگنمایی استفاده می کنم رو نداره و تفاوت گاهی بسیار فاحشه، چون گاهی اوقات(خصوصا در ماکرو) چرخش اندک رینگ فوکوس تفاوت بزرگی رو در ناحیه فوکوس ایجاد می کنه که در ویزور اصلا قابل مشاهده و درک نیست

در لینک زیر هم می تونید مزایای لایو ویو رو از زبان یک عکاس کار کشته طبیعت بخونید

Live View and Mirror Lock Up

در پایان اگر پستم بی ربط به این تاپیکه از مدیران خواهش می کنم جابجا کنن :)
    arash1988، Ali Talebi و SIAMAK™ تشکر می‌کنند.
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

صفحه 5 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین