صفحه 8 از 11 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 104
Like Tree309تشکر

موضوع: Nikon D300s یا Nikon D7000

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    ... هر چند که فرقها بین دو عکس مثال شما به سختی با چشم قابل تشخیص است اما بهر حال فرقشان شارپ تر بودن عکس سمت راست است و در عکس سمت چپ جزئیات کمتر شده است

و بهر حال میشود مقایسه انجام شود
    صحبت این بود اگر بر این عقیده هستید که مقایسه اشتباه است بفرمایید چرا اشتباه است...
    سلام دوباره.
    البته این عکس یک مثال است و در اصل 15MP بود که در فوتوشاپ با تغییر سایز به دو عکس 6 و 3 مگاپیکسل تبدیل شد.
    البته اختلاف شارپنس عکسها به خاطر ریسایزی است که انجام شده است و کلا از آنجایی که این کراپ ، خروجی اصلی نیست و با ریسایز بدست آمده است، به نظر می رسد عکس سمت راست جزئیات بیشتری را نشان می دهد و شارپتر است. هرچند اگر هر دو عکس به گونه ای (با مقیاسی) چاپ شوند که دو المان به یک اندازه دیده شوند، جزئیات تغییری نخواهد کرد.

ولی منظور من این موضوع نیست. منظورم این است که یک المان در کراپ 100% در دو عکس باید به یک اندازه دیده شود تا بتوان کیفیت دیتیل مانند شارپنس و دیستورشن و ... را مقایسه کرد. (یا لااقل من نمی توانم مقایسه کنم!)

فکر می کنم برای مقایسه و قضاوت در مورد خروجی دوربینهای متفاوت، بایستی با یک سایز واحد چاپ و بررسی شوند. (مسلما با یک نوع لنز و فاصله کانونی و دیافراگم و سایر شرایط یکسان) اگر اشتباه می کنم بفرمایید.

مسلما این بحث ، مقایسه فنی و میلیمتری و آزمایشگاهی نیست، مقایسه تجربی و کاربردی است.
    Anoosh-Em و Mr.vAhiD.DI تشکر می‌کنند.

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

با سلام خدمت دوستان اگه لطف کنید و منو در خرید راهنمایی کنید ممنون میشم. با 2 تومن کدوم یک از دور بینهای d300s و d7000 رو پیشنهاد می کنید. من بیشتر به عکاسی در طبیعت علاقه دارم البته با توجه به رشته تحصیلیم می خواهم از سنگها و جزئیات ریزشون هم عکس تهیه کنم منظورم بافت سنگهاست.
    Mr.vAhiD.DI تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط obsidiyan نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان اگه لطف کنید و منو در خرید راهنمایی کنید ممنون میشم. با 2 تومن کدوم یک از دور بینهای d300s و d7000 رو پیشنهاد می کنید. من بیشتر به عکاسی در طبیعت علاقه دارم البته با توجه به رشته تحصیلیم می خواهم از سنگها و جزئیات ریزشون هم عکس تهیه کنم منظورم بافت سنگهاست.
    درود

با توجه به نوع استفاده ای که ذکر فرمودید برتری D300s بر D7000 ندارد ، که حتی اگر بودجه بیشتری هم میداشتید بین این دو مردد میبودید
    حال آنکه قیمت بدنه خالی D300s هم 1740 است و با این اوصاف بودجه برای خرید یک لنز مید رنج هم مثل 18-105 کم می آید چه برسد به لنز ماکرو برای ماکرو گرافی از بافت و تکسچر اجسام !
    ضمنا فراموش نکنید که به مموری و کیف هم احتیاج دارید ، این هزینه ها رو مد نظر داشته باشید ( حال سه پایه را عرض نکردم )

پس بدنه D7000 ( با قیمت 1400 )برای شما مناسب است ، بهتر بررسی کنید که کدام لنز را به همراه آن انتخاب میکنید

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Tuesday 11 October 2011 در ساعت 02:37
    millano، Mr.vAhiD.DI و obsidiyan تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6350

فقط یه مساله ذهن منو مشغول کرده اونم اینه که شنیدم دوربین های نیکون ساخت تایلنده آیا این موضوع صحت داره یا دوربینهایی هم هستن که ساخت ژاپن باشن . ممنون که به سوالاتم جواب میدین

البته لازم به ذکر هست که از انوش خان به خاطر اینکه حوصله میکنن و جواب افراد مبتدی مثل من رو میدن کمال تشکر و قدر دانی رو دارم .

با سلام و خسته نباشید خدمت انوش خان عزیز. اگه من بخام یه لنز ماکرو تهیه کنم به نظر شما برای بادی d7000 چی مناسبه البته قیمتش هم زیاد گرون نباشه .آیا لنزهایی هم هستن که هم ماکرو باشن و هم بشه باهاشون عکس های لندسکیپ( طبیعت) تهیه کرد
    ویرایش توسط Mashhadi Vahid : Tuesday 11 October 2011 در ساعت 18:31 دلیل: ادغام 3 پست
    Mr.vAhiD.DI تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

در مورد ساخت تایلند و ژاپن قبلا صحبت شده است ، نیکون بدنه های کراپدارش را در تایلند تولید میکند و بدنه های فول فریمش را در ژاپن و فرقی هم با هم نخواهند داشت.

خوب برای عکاسی منظره یا لنداسکیپ ، احتیاج به کادر واید هست لنز وایدی هم وجود ندارد که برای عکاسی ماکرو مناسب باشد.

در نتیجه شما یک لنز مثل 18-105 رو که یک مید رنج مناسب است لازم دارید قیمتش 350 هزار تومان ( که البته D7000 به صورت کیت با همین لنز ارائه میشود که مجموعا قیمتش 1740 خواهد بود )

حال برای ماکرو گرافی دقیقا بسته به جنس و نوع ماکرو گرافی که قصد دارید تا انجام دهید باید انتخاب لنز بفرمایید

از ارزانترین گزینه که تازگی هم نیکون آنرا مختص دوربین های کراپدار ارائه کرده و قیمت مناسبی هم دارد، گرفته مثل Micro-Nikkor AF-S 40mm f/2.8 G DX با قیمت 360 هزار تومان

تا گزینه هایی گرانتر مثل:
    Micro-Nikkor AF-S 85mm f/3.5 G DX VR

یا
    Micro-Nikkor AF-S 60mm f/2.8G
    یا

Micro-Nikkor AF-S 105mm f/2.8G IF-ED VR

که قیمتهای مختلفی دارند و هم از لحاظ فاصله کانونی که دارند کارایی متفاوتی خواهند داشت البته فکر میکنم با همه آنها بتوانید کارتان را انجام دهید

اما اینکه دقیقا برای این نوع عکاسی ( عکاسی از تکسچر و یافت سطح اشیاء ) دقیقا کدامشان مناسبتر است را بهتر است دوستانی که تجربه در ماکرو گرافی دارند راهنمایی بفرمایند

البته با خود همان 18-105 هم میتوانید یک کاراهایی بکنید ، اما برای بزرگنمایی های بیشتر احتیاج به لنز تخصصی ماکرو هست پس دقیقا به جنس مصرف شما بستگی دارد
    بهتر است اگر عجله ای ندارید فعلا D7000 را با لنز خودش که همان 18-105 هست تهیه بفرمایید فقط و آنرا تجربه کنید اگر در ماکرو گرافی نیازی فراتر داشتید آنوقت نسبت به خرید لنز ماکرو هم اقدام کنید

موفق باشید

انوش
    Mohamad_Ali، hmirzaei، omid mohebbi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6350

انوش جان ممنونم . ÷س من همون نیکون d7000 رو میگیرم فقط هفته پیش یکی از آشنا هامون که فروشنده لوازم صوتی و تصویریه برام از تهران قیمت کرد 1900 منم چون از سایت دیجی کالا قیمت در آورده بودم متعجب شدم . چون شهرستان هستم خودم نمی تونم بیام تهران . اگه از دوستان کسی لطف کنه بگه از کدوم فروشگاه می تونم با قیمت مناسب و عادلانه تهیه کنم ممنون میشم.

كاربر آشنا Mr.vAhiD.DI آواتار ها
    تشکر کرده
    598

نقل قول نوشته اصلی توسط obsidiyan نمایش پست ها
    انوش جان ممنونم . ÷س من همون نیکون d7000 رو میگیرم فقط هفته پیش یکی از آشنا هامون که فروشنده لوازم صوتی و تصویریه برام از تهران قیمت کرد 1900 منم چون از سایت دیجی کالا قیمت در آورده بودم متعجب شدم . چون شهرستان هستم خودم نمی تونم بیام تهران . اگه از دوستان کسی لطف کنه بگه از کدوم فروشگاه می تونم با قیمت مناسب و عادلانه تهیه کنم ممنون میشم.
    D7000 به خاطر سیل در تایلند+افزایش غیر قابل پیش بینی دلار 200هزار تومان کشیده بالا... این دوربین رو دوست من 1.750 داخل شهرمون (رشت) خریده بود....

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.vAhiD.DI نمایش پست ها
    D7000 به خاطر سیل در تایلند+افزایش غیر قابل پیش بینی دلار 200هزار تومان کشیده بالا... این دوربین رو دوست من 1.750 داخل شهرمون (رشت) خریده بود....
    من دوهفته پیش حدودا ناصر خسرو ۱۷۲۰ قیمت گرفتم با کیت لنز
    omid mohebbi و Mr.vAhiD.DI تشکر می‌کنند.

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

من دوهفته پیش حدودا ناصر خسرو ۱۷۲۰ قیمت گرفتم با کیت لنز
    طبق آخرين قيمت كه ديروز گرفتم دي 7000 تو دوبي 1850000 در مياد. با اين اوصافي كه ارز بالا رفته.
    Mr.vAhiD.DI و iman mehr تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر همراه Asri آواتار ها
    تشکر کرده
    5552

سلام دوست عزیز
    فکر کنم مقایسه dpreview هم برای تصمیم گیریتون بد نباشد .بخش سبز رنگ مربوط به D7000 و زرد رنگ هم D300s
    Untitled.jpg
    omid mohebbi و Mr.vAhiD.DI تشکر می‌کنند.
    You can take the boy out of Suffolk, but you can't take Suffolk out of the boy

صفحه 8 از 11 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین