صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 94
Like Tree356تشکر

موضوع: انتخاب بین D90 / D7000 / 60D

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نوشته اصلی توسط nalix85
    اگر اشتباه نکنم اینطوریه:
    18 مگاپیکسل و امثالهم از ضرب طول و عرض تصویر به دست میاد. پس وقتی ما 18 رو بر 12 تقسیم کنیم ، نسبت کلی تعداد پیکسل به دست میاد. برای به دست آوردن نسبت طول و عرض تصویر ، از نتیجه رادیکال گرفتیم. یعنی اون توان 1/2 که دیدیم. نتیجه شد 1.2 یعنی 120% یعنی 20% بیشتر.
    (18/12)^0.5 = 1.2
    با سلام

من بازم متوجه نشدم

هر عددی برای چی اینجاس، مثلا 0.5 یا علامت توان^ یا 1.2 اینا از کجا بدست اومدن؟؟

ممنون میشم بیشتر توضیح بدید

ببخشید اگه خارج از بحثه!!
    سلام من ریاضیم خوب نیست ولی این نسبت۱.۲ به نظر غلط میاد
    438mm*292mm=127896 60d
    363mm*241mm=87483 d90
    127896/87483=1.46
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    438mm*292mm=127896 60d
    363mm*241mm=87483 d90
    127896/87483=1.46
    درود
    nalix85 تا حدودی درست میگه ولی یه خورده موضوعو تاب داده . به این لینک یه نگاه بنداز :

http://www.kenrockwell.com/tech/mpmyth.htm
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    با درود بی کران

برای محاسبه ی ابعاد چاپ عکس 2 راه وجود دارد که یکیش سخت و پیچیده است (همین راهی که دوستان دارن میگن) و چون میدونم زیاد فایده ای نداره ، ترجمه نمیکنم . با این حال توضیحاتش کامله و آسونه و با یه زبان دست و پا شکسته میشه فهمید چی میگه :

http://www.kenrockwell.com/tech/mpmyth.htm

و اما راه ساده تر ؛ برای این کار دو تا فرمول ساده وجود داره :

عرض چاپ (اینچ) = تعداد پیکسل های عرض تصویر تقسیم میزان پیکسل های انتخاب شده برای چاپ در هر اینچ (ppi)
    طول چاپ (اینچ) = تعداد پیکسل های طول تصویر تقسیم میزان پیکسل های انتخاب شده برای چاپ در هر اینچ (ppi)

واحد ppi مقیاسی برای تعیین پیکسل در هر اینچه . برای مثال شما میتونین عکس هاتون رو با کیفیت خوب 150ppi چاپ کنین ولی اگه میخواین وضوح چاپ اونقدر بالا باشه که با ذره بین هم نشه تفکیک کرد ، باید با کیفیت 300ppi چاپ کنید . تعداد پیکسل طول و عرض تصویر هم معلومه؛برای مثال سنسور 24.6 مگاپیکسل Sony A900 میتونه با ابعاد 4032×6048 در بهترین حالت عکس بگیره (تذکر : همیشه نباید بالاترین ابعاد رو تو فرمول گذاشت و باید دقت کرد که ممکنه با ابعادی دیگه عکس گرفته باشین) . لذا این سنسور میتونه با کیفیت 150ppi ، در ابعاد 26.88×40.32 اینچ چاپ کنه . هر اینچ هم 2.45 سانتی متره که اینجوری میشه تبدیل کرد .

پی نوشت (لینک اصلی روش دوم) : http://www.robsphotography.co.nz/Det...al-Images.html
    با تشکر از شما متوجه شدم (ترجیح میدم همین راه حل رو برم چون هرچی رو اون نگاه میکنم هیچی ازش متوجه نمیشم)

و نکته ای در تکمیل توضیحاتتون اینکه هر اینچ 2.54 می باشد

موفق باشید.....
    persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    438mm*292mm=127896 60d
    363mm*241mm=87483 d90
    127896/87483=1.46
    اون 1.46 شما حاصی 1.2*1.2 می باشد.
    aliii و NetNegar تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

والا من اگه خودم ميخواستم محاسبه کنم بلد نبودم ، اما دوستي که محاسبه کرده بود خيلي واضح نوشته بود که من با اين رياضي ضعيف فهميدم. بازم شما منو به شک انداختين که محاسبه کردم و عدد نهايي شد 1.22 که يعني 22% تفاوت.

به هر حال الان اگر من بخواهم انتخاب کنم اول لنز را انتخاب می کنم ، بعد برای آن به دنبال بدنه مناسب می گردم.
    من ريويو در اين مورد زياد خوندم. در نتيجه من هم دقيقا همين کارو ميکنم. دو لنز مناسب کارم پيدا کردم. يکي 24-105 L کنون و يکي 24-120 نيکون. که هر دو بسيار خفن هستند.
    اولي 1100-1200 قيمت داره که يه بدنه کنون خوب رو از 850 تا 1100 ميشه براش خريد. (مثلا 550دي يا 50دي)
    اما دومي 1400 قيمت داره و يه بدنه 7000 نيکون 1500 قيمت داره. يا بايد دي 90 رو بردارم که به کار من نمياد. در نتيجه کلا به بودجه من نميخوره.
    پس همون گزينه کنوني رو انتخاب ميکنم.

در مورد زمان خرید هم معمولا در روزهای عید نوروز به دلیل تقاضای زیاد و محدودیت عرضه در بازار، شرایط برای خرید مناسب نیست. بهتر است بعد از تعطیلات نوروز و به ثبات رسیدن قیمتها (و چه بسا کاهش قیمتها) اقدام به خرید کنید.
    والا من زنگ زدم به نماينده ايده آل ، و سايت نورنگار هم ، لنز کنون از 1100 قيمت پارسال ، شده 1200
    طرف گفت با اين وضعيت ژاپن احتمال داره که بدتر هم بشه. هنوز قيمتا ثابت نشده. ممکنه جنس ناياب هم بشه.
    کسي نظري داره يا چيزي شنيده؟
    ACTIVE، Ali Talebi و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

یک جایی گفته بودم...!

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    بازار ایران بدون زلزله هم از عطسه اکبر آقای جنس بیار تاثیر می گیرد حالا چه برسد به زلزله در ژاپن ! اصولا معادلات ایران با همه جای دنیا فرق دارد.اینجا 2+2 همیشه 4 نیست بستگی دارد کی جمع بزند.گاهی 3 می شود گاهی 5 شاید بعضی وقت ها هم یکهو بشود 4 به توان شونصد!

یقینا اگر تاثیری هم نداشته باشد همان لفظ اش بازار را داغ می کند و بهانه به دست ناصرخسرویی و جمهوری و ... می دهد.

موضوع گران شدن دلار هم که جای خود دارد با دلار 1200 تومانی دیگر جنس 1000 دلاری را همان 1200 نمی توانید بخرید.بروید روی 1500 به بالا!
    yaghoobi، ACTIVE، Amir Abdolpanah و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

حالا این که درست. اما با این وضعیت باید خرید یا نه؟ یعنی ممکنه بدتر بشه یا بهتر؟
    نمیشه 6 ماه صبر کرد تا وضعیت آروم بشه. باید تصمیم گرفت.
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه M. Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    213

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    با سلام

من بازم متوجه نشدم

هر عددی برای چی اینجاس، مثلا 0.5 یا علامت توان^ یا 1.2 اینا از کجا بدست اومدن؟؟

ممنون میشم بیشتر توضیح بدید

ببخشید اگه خارج از بحثه!!
    قضیه انقدرها هم پیچیده نیست !
    تعداد پیکسلهای طول تصویر ضرب در تعداد پیکسلهای عرض تصویر برابر با تعداد کل پیکسهای یک تصویر می شود !
    حال اگر تصویری دارای 18 مگاپیکسل و تصویر دیگری دارای 12 مگاپیکسل باشد با تقسیم این دو بر هم عدد 1.5 به دست می آید . حال با توجه به هندسه راهنمایی با توجه به اینکه نسبت طول به عرض ثابت است ، نسبت طول مستطیل بزرگتر به مستطیل کوچکتر برابر جذر 1.5 که حدود 1.2 می شود خواهد بود و به همین صورت نسبت عرض دو مستطیل .
    فکر نمی کنم چیز پیچیده ای باشه که این همه کامنت در موردش رد و بدل شده !
    Kaveh Ghobadi و NetNegar تشکر می‌کنند.
    مرتضی باقری
    D7100+Nikkor 18-105mm f3.5-5.6+Nikkor 50mm f1.8 D+Sigma 105mm f2.8 macro+Tokina 11-16 II f2.8 + SB800+Vangard Alta 233AP
    درباره من

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

Lightbulb

نقل قول نوشته اصلی توسط nalix85 نمایش پست ها
    حالا این که درست. اما با این وضعیت باید خرید یا نه؟ یعنی ممکنه بدتر بشه یا بهتر؟
    نمیشه 6 ماه صبر کرد تا وضعیت آروم بشه. باید تصمیم گرفت.
    به نظر من نهایتا تا آخر این ماه بخرید . اصولا در مملکت عزیزمان به ثانیه نمیشه اعتماد کرد چه برسه به 6 ماه دیگه ! چه جوری میشه مطمئن بود 6 ماه دیگه قیمت پایین بیاد ؟ مگه قیمت رم و گرافیک اینقدر تو دنیا افت نکرد ؟ چرا قیمت ها تو ایران کم نشد ( و البته بالاتر هم رفت ! ) ؟
    در ضمن پیشنهاد میکنم یه نگاهی به نمودار دلار در برابر ریال در یکسال اخیر بندازین و بعد تصمیم بگیرین .البته با توجه به احتمال تصمیمی خلق الصاعه (دیکتشو درست نوشتم دیگه ؟) در مورد میزان برابری نرخ ریال و ارز و نیز با توجه به احتمال کسر یک صفر از پول ملی ، ممکنه قیمت ها افت کنه ولی بازم به نظر من نمیشه به بازار اعتماد کرد و آدم باید نقد رو بچسبه نه نسیه .

پی نوشت : از دوستان خواهش میکنم این قدر از موضوع این تاپیک دور نشن و اینجور سوالارو یا در تاپیک مربوطه و یا به شکل پ.خصوصی از هم بپرسن ( ابتدا 550 مطرح شد ، بعد سایز چاپ و حالا هم فصل مناسب خرید ! جالبه من که دارم تذکر میدم ، تو هر سه تاشون نظر دادم ! ;) )
    yaghoobi، ACTIVE و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا ACTIVE آواتار ها
    تشکر کرده
    36

خب دی 7000 ما رسید
    از نور نگار گرفتم
    با مخلفات 1/800 تومان
    شامل دوربین و لنز کیت (18-105 همونجور که فکر میکردم لنز عالیه عالی نیس ولی خوبه)
    به همراه مموری ترنسند 8 گیگ ( نور نگار دلکین نداشت - سن دیسک هم نداشت، این رو همینجوری گرفتم که بی مموری نباشه)
    و فیلتر یووی هویا ژاپن

دوربین خوبیه در مقایسه با 60 دی یکسری معایب و مزایا دیدم
    احساس کردم دی 7000 کیفیت ساخت بدنه خیلی بهتری نسبت به 60 دی داره و 60 دی هم از نظر ارگونومی بهتر از دی 7000 بود

باز سعی میکنم اطلاعات بیشتری که بدست آوردم در اختیارتون قرار بدم

ممنون از دوستان بالاخص جناب آقای انوش عزیز

صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین