صفحه 5 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 94
Like Tree356تشکر

موضوع: انتخاب بین D90 / D7000 / 60D

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

از آنجا که سهم لنز در خروجی بهتر بسیار بیشتر از بدنه هست اهمیت لنز آزمایش شده روی بدنه کاملا مشخص هست لذا یک بدنه ساده 800 دلاری اما با یک لنز خوب ، خروجی بهتری از یک بدنه حرفه ای 8 هزار دلاری اما با لنزی ارزان دارد

و دو لنز 24-104 کنون و 18-135 تفاوتهای کاملا محسوسی در خروجی هر یک نسبت به هم دارند. البته لنز تاثیری بر میزان نویز خروجی ندارد

در یک بدنه سه چیز در خروجی تاثیر مستقیم دارد:

1- عمق رنگ
    2- دینامیک رنج
    3- نویز

که همگی مربوط به سنسور میشوند

اما چیزی که در لنز ها مهم هست گذشته از خطاهای اپتیکی کمتر ( مثل خطای ویگنتینگ ، خطای دیستروشن ، و بدتر از همه خطای Ca ) و شارپنس و رزولوشن بیشتر ، اینها در خروجی تحت تاثیر لنز هستند

موفق باشید

انوش
    Kaveh Ghobadi، ACTIVE، Navid7h و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا ACTIVE آواتار ها
    تشکر کرده
    36

این ویدئو هم کامپیر بین D7000 و 60D هستش "Nikon D7000 vs Canon 60D" توسط Digital RevTV - Kai W

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط ACTIVE نمایش پست ها
    من در این سایت http://www.dkamera.de/testbericht/ca...qualitaet.html تمامی مدلها رو یک به یک (پدرم در اومد) با D7000 با لنز 18-105 تست کردم واله چی بگم؟؟؟ از همشون بهتر بود به نظرم به غیر از یکی D3S با لنز 24-70 که واقعاً از همه نظر عالی بود...
    حتی Canon 5D Mark II هم عکساش پیش D7000 چندان دلچسب نبود... نمیدونم آیا این سایت معتبره یا نه؟؟!!!

این لنز 24-70 چه جوریاست؟ رو D7000 بیاد کیفیتش خوبه یا نه؟ از نظر اعوجاج و شارپنس و اپتیک اینا خوبه؟

ولی از D7000 همچین کیفیتی رو انتظار نداشتم!

نظر شما چیه؟ من کلی وسوسه انگیزناک شدم...

--- راستی این شرکت نیکو نگرش چه جوریاست؟ این بهتره یا نورنگار؟ منظور کدوم اورجینالتره (;

ممنون
    به عقیده ی من اگه به سایت های معتبر تر مثل DP یا CAMERALABS مراجعه کنین بهتره . در مورد گارانتی هم اگه تو تاپیک "کدام گارانتی" مطرح کنین بهتره ولی در کل من کسی رو ندیدم که از نورنگار گله ای داشته باشه .
    Kaveh Ghobadi، ACTIVE، NetNegar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

ببینید تست های که اغلب ارائه می شوند هیچ کدام در شرایط یکسان نیستند و سندیت ندارند.یک سری تست ها که توسط نرم افزار های شرکت imatest انجام می شود تا حدود زیادی به واقعیت نزدیک تر هستند مثل فتوزون و .... .هر سایتی که یک سری سمپل در شرایط نوری و تجهیزات غیر یکسان قرار دهد قابل استناد نیست.

www.imatest.com

اکثر سایت های معتبر از نرم افزار های imatest استفاده می کنند که تا حدودی علمی و کاربردی است.برخی هم که لابراتوآر های اختصاصی دارند ( مثل DP ) و برخی هم که یک سیستم دیگر دارند مثل DXO که واقعا تست های علمی و مستندی انجام می دهند.چرا که تاثیر نور محیطی و ابزار های جانبی ( لنز و ...) را به حداقل می رسانند.

مقایسه دو ابزار شرایط و مراحل بسیار پیچیده ای دارد و به راحتی نمی توان قضاوت کرد.

از سایت آلمانی هم که اسم بردید به نظرم به هیچ وجه مستند نیست.

و اما! بعد نویز!

دوستان قدیمی فروم به خاطر دارند که چه داستان ها داشته ایم با نویز.مسعود جان هر کجا هست سالم و زنده و شاداب و نویزی ! باشد انشالله.

نویز معقوله بسیار بسیار پیچیده ای است و ما با وجود اینکه سالها ( تقریبا 3 سال ) در مورد اش بحث و تحقیق علمی و عملی کردیم باز هم به نتیجه جامع و کاملی نرسیدیم.

پرشین عزیز بنده هم خوشحالم که شما فعال هستید و فعالیت می کنید.اما باید مقداری قاطعیت را در این عرصه کم کنید.
    ARASH II، Daruosha، raffi و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    ببینید تست های که اغلب ارائه می شوند هیچ کدام در شرایط یکسان نیستند و سندیت ندارند.یک سری تست ها که توسط نرم افزار های شرکت imatest انجام می شود تا حدود زیادی به واقعیت نزدیک تر هستند مثل فتوزون و .... .هر سایتی که یک سری سمپل در شرایط نوری و تجهیزات غیر یکسان قرار دهد قابل استناد نیست.

www.imatest.com

اکثر سایت های معتبر از نرم افزار های imatest استفاده می کنند که تا حدودی علمی و کاربردی است.برخی هم که لابراتوآر های اختصاصی دارند ( مثل DP ) و برخی هم که یک سیستم دیگر دارند مثل DXO که واقعا تست های علمی و مستندی انجام می دهند.چرا که تاثیر نور محیطی و ابزار های جانبی ( لنز و ...) را به حداقل می رسانند.

مقایسه دو ابزار شرایط و مراحل بسیار پیچیده ای دارد و به راحتی نمی توان قضاوت کرد.

از سایت آلمانی هم که اسم بردید به نظرم به هیچ وجه مستند نیست.

و اما! بعد نویز!

دوستان قدیمی فروم به خاطر دارند که چه داستان ها داشته ایم با نویز.مسعود جان هر کجا هست سالم و زنده و شاداب و نویزی ! باشد انشالله.

نویز معقوله بسیار بسیار پیچیده ای است و ما با وجود اینکه سالها ( تقریبا 3 سال ) در مورد اش بحث و تحقیق علمی و عملی کردیم باز هم به نتیجه جامع و کاملی نرسیدیم.

پرشین عزیز بنده هم خوشحالم که شما فعال هستید و فعالیت می کنید.اما باید مقداری قاطعیت را در این عرصه کم کنید.
    اگه شما میگین این دو دوربین کیفیت عکس یکسانی دارند ، من دیگه به خودم اجازه نمیدم که بخوام روی این موضوع صحبت کنم و حرفتونو سند میدونم . از راهنماییتون مرسی .
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    71

پیش فرض خرید

حقیقتش یه موضوع مهم بودجه و میزان پول هست . بستگی داره واقعا چقدر هزینه برای خرید دوربین به پای آدم ثبت بشه . من خودم یه دوربین نیمه حرفه ای میخواستم بگیرم آخرش به خاطر هزینه های بالا و کمبود پول یه پایین تر رو گرفتم مطمئن باشید اگر هزینه خیلی اذیت نمیکرد هر چی مدل بالاتر بهتر . d7000 نیکون پولش تقریبا دو برابر کانن هست و همچنین با مقایسه ها بین کانن دی 60 و نیکون دی 90 من نیکون رو بهتر دیدم البته این دید یه شخص آماتور هست و من حرفه ای نیستم . ولی به هر حال هزینه حرف اول و آخر رو میزنه . همیشه پول دوربین نیست . هزینه های مثل رم و وسایل جانبی دوربین . و ذخیره کردن پول برای خرید دو لنز به جای یک لنز و .... اهمیت داند . انشالله دوربین رو که خریدید حتما قیمت خرید و تجهیزات دیگه رو هم به ما نشون بدید با یک عکس ممنون .
    Walkman، NetNegar و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا aminaks آواتار ها
    تشکر کرده
    60

با سلامی دوباره
    نظر من:60دی با لنز 105-18
    امیدوارم بهترین را انتخاب کنید.
    NetNegar تشکر می‌کند.
    Amin Rahmani/canon EOS 7D+EF 70-300 is USM / EFs 15-85 is usm
    وبلاگ عکاسی

كاربر همراه Austin.A آواتار ها
    تشکر کرده
    2192

داشتم این تاپیک رو مرور می کردم که ... :

لنز هایی که گفتین از لحاظ کیفیت فرقی نداره و فقط کاربردشون متفاوته . لنز 16-85 یک لنز وایده و برای عکاسی پرتره و عکاسی هایی که در محیط های داخل ساختمان صورت میگیره کاربرد داره و به نظر من عالیه . البته فکر نکم بتونه به اندازه ی لنز 18-105 زوم کنه .
    ؟؟؟؟
    دوست عزیزم که اسمتون رو نمیدونم ( پرشین بوی ) ممکنه جمله بولد شده رو برای من تشریح کنید ؟؟ به هر حال شاید من یا شما یا دیگران در زمینه قیمت و کلیات وسایل و تجهیزات عکاسی آگاهی هایی داشته باشیم اما اینگونه اظهار نظرها باعث شک افتادن در کل مطالبی که پست شده میشه . بنده توی یک فروم دیگه برای توضیح به بعضی دوستان بیش از 10 خط در مورد لنز و فوکال و . . . نوشتم ولی اینجا دیگه با وجود این همه تاپیک راهنمایی مفاهیم اولیه و کلی عکاسی ، دیدن چنین جملاتی کمی دور از ذهن هستش . آخه دیگه زوم ؟؟ خوب اون 85 هستش و این 105 ... زوم دیگه چه صیغه ایه !؟

در مورد فریز کردن قطره آب هم ... بله نیازی به سرعت های بالا نیست و با استفاده از فلش هرگونه آب رو میشه فریز کرد چه آبشار و چه قطره و چه دوش حمام

در ضمن یادمون نره که موضوع تاپیک چیه !! :) من هم با 60 دی و هم با دی 90 عکاسی کرده ام ... به نظر شخص بنده هیچ تفاوت آشکاری از لحاظ نویز و اینها ندارند و البته از لحاظ فیلمبرداری 60 دی سرتر هستش ولی در نهایت به نظرم چندان تفاوتی نیست ( اگر من بودم شاید 60 دی رو خریداری میکردم ) . پیشنهاد میدم شما هر دو رو توی دست بگیر و تست کن و با هر کدوم راحت تر بودی و به قول خودمون بیشتر حال میداد همون رو بدون فکر اضافه خرید کن .

با سلامی دوباره
    نظر من:60دی با لنز 105-18
    امیدوارم بهترین را انتخاب کنید.
    ؟؟؟
    18-105 با 60 دی ؟ یا 60 دی یا 18-105 رو احتمالا جابجا نوشتید . هرچند که تاجایی که در خاطرم هست لنزهای نیکون با کنن ست می شوند ولی با مکافات و از دست دادن مواردی ...

پی نوشت : دوستان تاپیک در مورد 60 دی ، دی 90 و دی 7000 هستش . این همه بحث 550 دی برای چیست ؟

شاد باشید .
    ویرایش توسط Austin.A : Friday 25 March 2011 در ساعت 02:31 دلیل: اضافه کردن نقل قول جدید
    Daruosha، Kaveh Ghobadi، sepehrmm و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علامه
    " Canon XXD + Some Stuffs "

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Austin.A نمایش پست ها
    دوست عزیزم که اسمتون رو نمیدونم ( پرشین بوی ) ممکنه جمله بولد شده رو برای من تشریح کنید ؟؟ به هر حال شاید من یا شما یا دیگران در زمینه قیمت و کلیات وسایل و تجهیزات عکاسی آگاهی هایی داشته باشیم اما اینگونه اظهار نظرها باعث شک افتادن در کل مطالبی که پست شده میشه . بنده توی یک فروم دیگه برای توضیح به بعضی دوستان بیش از 10 خط در مورد لنز و فوکال و . . . نوشتم ولی اینجا دیگه با وجود این همه تاپیک راهنمایی مفاهیم اولیه و کلی عکاسی ، دیدن چنین جملاتی کمی دور از ذهن هستش . آخه دیگه زوم ؟؟ خوب اون 85 هستش و این 105 ... زوم دیگه چه صیغه ایه !؟

در مورد فریز کردن قطره آب هم ... بله نیازی به سرعت های بالا نیست و با استفاده از فلش هرگونه آب رو میشه فریز کرد چه آبشار و چه قطره و چه دوش حمام

در ضمن یادمون نره که موضوع تاپیک چیه !! :) من هم با 60 دی و هم با دی 90 عکاسی کرده ام ... به نظر شخص بنده هیچ تفاوت آشکاری از لحاظ نویز و اینها ندارند و البته از لحاظ فیلمبرداری 60 دی سرتر هستش ولی در نهایت به نظرم چندان تفاوتی نیست ( اگر من بودم شاید 60 دی رو خریداری میکردم ) . پیشنهاد میدم شما هر دو رو توی دست بگیر و تست کن و با هر کدوم راحت تر بودی و به قول خودمون بیشتر حال میداد همون رو بدون فکر اضافه خرید کن .

؟؟؟
    18-105 با 60 دی ؟ یا 60 دی یا 18-105 رو احتمالا جابجا نوشتید . هرچند که تاجایی که در خاطرم هست لنزهای نیکون با کنن ست می شوند ولی با مکافات و از دست دادن مواردی ...

پی نوشت : دوستان تاپیک در مورد 60 دی ، دی 90 و دی 7000 هستش . این همه بحث 550 دی برای چیست ؟

شاد باشید .
    خداییش هرچی فکر میکنم اون لحظه ای که اینو نوشتم ، دقیقا به چی فکر می کردم که مقوله ی زوم رو اشتباهی وارد بحث کردم ، چیزی یادم نمیاد . امیدوارم منو به خاطر این اشتباه سهوی ببخشید . کاش یکی زودتر میگفت تا تصحیح کنم . در مورد 550D هم من فقط یه کلمه گفتم که اگه قراره D90 بخرین ، میتونین به 550D هم فکر کنین و بی راه هم نگفتم . اساتید خودشون علاقه نشون دادن که موضوع مبسوط بشه .
    در پایان یه دنیا از تذکرتون سپاسگذارم
    NetNegar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4662

چون بحث لنز پیش اومد ، اگه قراره D7000 بخرین ، من یکی از دو لنز زیر رو پیشنهاد میکنم :
    Nikon AF-S DX Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR
    Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR

اینم یه مقایسه ی کامل ازین دو لنز در DXO :

پی نوشت : با تشکر از کاوه جان که این سایت ارزشمند رو به من معرفی کردن .
    Kaveh Ghobadi، NetNegar و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین