صفحه 4 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 94
Like Tree356تشکر

موضوع: انتخاب بین D90 / D7000 / 60D

كاربر آشنا ACTIVE آواتار ها
    تشکر کرده
    36

سه قیمت متفاوت از دوربین D7000 :

سایت کم شاپ : ۱,۶۹۰,۰۰۰ تومان

سایت دیجی کالا : ۱,۸۱۰,۰۰۰ تومان

سایت دوربین شاپ : ۱,۸۵۰,۰۰۰ تومان

به نظر شما تفاوت بین این ارقام در چیست؟ و قیمت معقول این دوربین در بازار کدام رقم است؟

من از سمپلهای این دوربین که جناب amironline در سایت http://www.dkamera.de/testbericht/ca...qualitaet.html پیشنهاد داده بودند خیلی خوشم اومد و راضی کننده بود...

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط ACTIVE نمایش پست ها
    سه قیمت متفاوت از دوربین D7000 :

سایت کم شاپ : ۱,۶۹۰,۰۰۰ تومان

سایت دیجی کالا : ۱,۸۱۰,۰۰۰ تومان

سایت دوربین شاپ : ۱,۸۵۰,۰۰۰ تومان

به نظر شما تفاوت بین این ارقام در چیست؟ و قیمت معقول این دوربین در بازار کدام رقم است؟

من از سمپلهای این دوربین که جناب amironline در سایت http://www.dkamera.de/testbericht/ca...qualitaet.html پیشنهاد داده بودند خیلی خوشم اومد و راضی کننده بود...
    اصولا اولی که هیچ!

دومی هم که اصولا موجودی ندارد و از بازار ناصرخسرو تهیه می کند و اگر در ناصرخسرو باشد برایتان می خرد و یک سودکی ( این سودکی اش را توجه کنید ! ) بر رویش می کشد و بعد تحویل می دهد.

سومی هم که اگر موجود داشته باشد بهتر است تلفنی ( یا حتی حضوری ) قیمت را باز هم استعلام کنید و بعد سفارش دهید.

اما قیمت دومی به واقعیت نزدیک تر است.
    Walkman، amironline، m.a.i و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

در مورد 60d نسبت به 550d :

1. Better layout of controls with a top LCD
    2. A faster body with improved continuous burst shooting and large range of shutter speed
    3. Tilt-able LCD for those who need to shoot at awkward angles
    4. Integrated Speedlite Transmitter for better off camera lighting control
    5. A more rugged weatherproof body

و جنس بدنه

550D
    Stainless Steel and polycarbonate resin with glass fiber
    60D
    Aluminium and polycarbonate resin with glass fibre
    R.Asgari، amironline، NetNegar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    NikonD700&D3200*Nikkor24-70*Nikkor70-200VRII*Tokina11-16*2sb800+2Sb600*Slik 500

تشکر کرده
    36

آقای قبادی عزیز عرض شما کاملاً منطقی است ولی خب در شرایط کنونی بالاخره داشتن تکنولوژی خوب البته نسبت به جیب مبارک هم به نظرم شرط هستش شاید کارتیه برسون اوون موقع اگر دوربینی که سرعت شاترش 1/8000 داشته بود چه بسا تصاویری خارق العاده تری از لحظات قطعی خلق می کرد (مثلاً)... به هر حال تمامی این گفته ها ما رو راهنمایی می کنه تا به یک انتخاب صحیح تر نسبت به میزان هزینه و کاربرد آن وسیله نزدیک تر یا شاید هم دورتر بکنه!! ولی در نهایت من هم با این عقیده موافقم که مهم دید یک عکاس نسبت به هنر عکاسیه نه تجهیزاتش ولی خب شرط دوم هم تجهیزاتشه
    من سالهاست که با یک دوربین Canon Powershot SX100 معمولی عکاسی میکنم ولی الان بنا به نیازم سعی می کنم ارتقا دوربین بدم (اونم بسته به جیب و کاربردم)...

به هرحال ممنون از شما که زحمت راهنمایی رو کشیدید.

تشکر کرده
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    اصولا اولی که هیچ!

دومی هم که اصولا موجودی ندارد و از بازار ناصرخسرو تهیه می کند و اگر در ناصرخسرو باشد برایتان می خرد و یک سودکی ( این سودکی اش را توجه کنید ! ) بر رویش می کشد و بعد تحویل می دهد.

سومی هم که اگر موجود داشته باشد بهتر است تلفنی ( یا حتی حضوری ) قیمت را باز هم استعلام کنید و بعد سفارش دهید.

اما قیمت دومی به واقعیت نزدیک تر است.
    خب اولی چرا هیچ؟ قیمتش با سومی یه 150 تایی فرق داره... فکر کنم گارانتی مهمه نه؟ از بین این سه تا... درضمن جایه خاصی رو میشناسین که از اوونجا بشه تهیه کرد من احتمال اینکه هفته بعد تهران بیام زیاده اگه جایه مطمئن و فروشنده منصفی رو میشناسید بگید لطفاً

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط ACTIVE نمایش پست ها
    خب اولی چرا هیچ؟ قیمتش با سومی یه 150 تایی فرق داره... فکر کنم گارانتی مهمه نه؟ از بین این سه تا... درضمن جایه خاصی رو میشناسین که از اوونجا بشه تهیه کرد من احتمال اینکه هفته بعد تهران بیام زیاده اگه جایه مطمئن و فروشنده منصفی رو میشناسید بگید لطفاً
    زمان بسیار بدی برای خرید انتخاب کرده اید.

در مورد اینکه چرا اولی هیچ نظری ندارم و بعضی حرف ها را نمی توان زد.چند روز پیش به یکی از دوستان در تاپیک کدام بازرگان کدام ضمانت گفتم که پشت سر فروشگاه ها و شرکت ها چیزی نگوییم!داستانمان رطب خورده و منع رطب کردن نشود .

در مورد جایی برای خرید هیچ وقت توصیه ای نکرده و نمی کنم.اما جاهای معتبر تر هم هستند.همان گزینه سوم جای بدی نیست.اما باز هم گزینه های بیشتری هست.

نوع گارانتی و بیمه هم بسیار مهم است.

اما اینکه جای معتبر خوش قیمت باشد را نمی توان با اطمینان گفت.اما قیمت اش همان حدود 1750 تا1800 است و کمتر مشکوک است و بیشتر گران.حداقل می گذاشتید بعد از 20 فروردین ( البته شاید گران تر شود ) اما باز هم بازار به آرامش نزدیک تر می شود.
    R.Asgari، amironline، m.a.i و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    70

سلام دوست عزیز فکر کنم اون اولی که 1690زده منظورش فقط قیمت بدنه بدون لنز باشه
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه payman_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2997

نقل قول نوشته اصلی توسط ariu نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز فکر کنم اون اولی که 1690زده منظورش فقط قیمت بدنه بدون لنز باشه
    اونجوری که قیمتش با لنز بالای 2 میلیون میره!!!
    NetNegar تشکر می‌کند.
    Nikon D3100 +Nikkor 18-55

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

استاد عزیز ، نوید خان سلام .
    علی الظاهر بنده در تعریف و تمجید از 60d یه کم زیاده روی کردم . کیفیت عکاسی 60D در قیاس با 550D یه خورده بهتر به نظر میرسه و استفاده از واژگانی نظیر "قطعا" یه کم زیاده رویه و من اشتباهم رو کاملا می پذیرم . اما از هر دری که نگاه کنیم واقعا نمیشه گفت کیفیت ارایه شده از سوی این دو دوربین یکیه . در کیفیت عکس عوامل متعددی مثل میزان نویز ، کنتراست ، وضوح و ... موثره . من فقط یکی از این عوامل یعنی میزان نویز رو براتون بسط میدم . برای این که ثابت کنم 550D بیشتر نویز داره و در نتیجه کیفیت عکس پایین تری داره ، با استفاده از برهان خلف ، فرض رو بر "یکسان بودن کیفیت و نویز 550D و 60D " میگیرم . برهان رو در 2 قسمت ثابت میکنم :

الف) فضای باز :
    برای نمونه عکس هایی رو سایت cameralabs گرفته و مشخصات دو دوربین در هنگام عکاسی به صورت زیره :
    Canon EOS 60D: RAW with Canon 24-105mm
    Canon EOS 550D / Rebel T2i : RAW with Canon 18-135mm

البته لنزها متفاوته ولی چون از یک کمپانیه ، فکر نکنم تاثیری بر کیفیت نهایی داشته باشه و تفاوت تنها در میزان گستره ی دیده که ربطی به موضوع نداره . حالا می پردازم به عکس ها با این توضیح که در تمام عکس هایی که ازین پس ارایه میکنم ، عکس اول مربوط به 60D و دومی مال 550D یه . عکس های مرجع بصورت زیر هستن :

می بینید که در عکس 60D هوا ابریه و طبق فرض مساله اگه کیفیت عکس ها یکسان باشه ، باید نویز عکس های 60D بیشتر باشه . به اتفاق ، دو عکس اول ( خام - ایزو :100 ) رو میبینیم :

نویز در عکس های 550D روی "سطح آب" و در "چمن فوتبال" بیش از قسمت های مشابه در 60D یه ( تذکر : دوستان به رنگ بیشتر در عکس های 550D توجه نکنن و اینو پای کیفیت عکس بهتر نذارن چون همون طور که گفتم هوا به هنگام عکسبرداری با 60D ابریه و این باعث شده عکس هاش اینجوری شه ) . به دو عکس دوم ( خام - ایزو :100 ) توجه کنید :

دوباره می بینید که نویز عکس دوم ( گرفته شده توسط 550D ) در "چمن پارک محلی" و در "اتوبان سمت غرب تصویر" بیشتره ( بقیه ی جاها رو هم با کمی دقت میشه دید که همین جوریه ولی مکان هایی که من اشاره می کنم ، تفاوت توشون محسوس تره ) . در نتیجه فرض مساله ( نویز عکس های گرفته شده توسط 550D و 60D یکسانه ) بنابر برهان خلف باطله !!!

ب)فضای بسته :
    برای نمونه عکس هایی رو سایت cameralabs گرفته و مشخصات دو دوربین در هنگام عکاسی به صورت زیره :
    Canon EOS 60D: RAW with Canon 24-105mm
    Canon EOS 550D / Rebel T2i : RAW with Canon 18-135mm

البته لنزها متفاوته ولی چون از یک کمپانیه ، فکر نکنم تاثیری بر کیفیت نهایی داشته باشه و تفاوت تنها در میزان گستره ی دیده که ربطی به موضوع نداره . حالا می پردازم به عکس ها با این توضیح که در تمام عکس هایی که ازین پس ارایه میکنم ، عکس اول مربوط به 60D و دومی مال 550D یه . عکس های مرجع بصورت زیر هستن :

می بینید که در عکس 60D محیط تاریک تره و طبق فرض مساله اگه کیفیت عکس ها یکسان باشه ، باید نویز عکس های 60D بیشتر باشه ( توضیح : پیشاپیش عذر میخوام که صحنه های مورد مقایسه یکسان نیستن . خداییش هرچی گشتم مقایسه ی معتبری از نویز های این دو دوربین پیدا کنم ، موفق نشدم و در اینجا مجبورم دو عکس متفاوت رو مقایسه کنم ) . با هم دو عکس نخست ( JPEG - ایزو :100 ) رو میبینیم :

اصولا من نویزی نمیبینم . اشیاء مرزشون رو کاملا حفظ کردن . به دو عکس دوم ( JPEG - ایزو :800 ) توجه کنید :

لطفا به دیوار در عکس نخست توجه نکنید چون نمونشو تو عکس دو نداریم که بخوایم مقایسه کنیم و نگاهتون رو معطوف نقاط همرنگ مثل "درب کمد به رنگ قهوه ای کمرنگ در عکس دو" و "کمد به رنگ قهوه ای کمرنگ در عکس یک" کنید . برخلاف انتظار میزان نویز برابره . اگه تو سایت مذکور برین به وضوح میبینید که در ایزو 12800 هم نویز برابره و برخلاف انتظار ، تفاوتی وجود نداره . در نتیجه برخلاف فرض مسئله ( نویز عکس های گرفته شده توسط 550D و 60D یکسانه ) که در شرایط کم نور ، نویز بیشتر از سوی 60D رو تلقین می کرد ، میتونیم بگیم که فرض باطل و خلاف اون یعنی نویز کمتر از سوی 60D ثابته .

حالا می پردازم به باقی عرایض عزیزان :
    به نقل از نوید
    بدنه 60D و جنس بدنه 60D از 550D بهتر است.
    در مورد ارگونومی هم با اینکه این مسئله مقداری سلیقه ای است اما عموم افراد بر این باورند که 60D نسبت به 550D ارگونومی بهتری دارد.
    جنس بدنه ی این دو دوربین :
    60D : Polycarbonate resin with glass fibre on aluminum chassis
    550D:Stainless Steel and polycarbonate resin with glass fiber
    من نمیدونم چجوری میگین جنس بدنه ی 60D بهتره ! هر کی یکبار این دوتارو تو دست گرفته باشه ، به کیفیت عالی بدنه ی 550D میرسه و اونو به 60D ترجیه نمیده . نوید خان به نظر شما پلی کربنات بهتره یا استیل ضد زنگ ؟!!! در مورد ارگونومی هم من حرفی نزدم چون سلیقه ایه ولی با استناد به سلیقه ی خودم باهاتون موافقم .

به نقل از پادشاه سیاهی
    .....عواملی مثل خوش دست بودن و قرار گرفتن در رده ی xxd ها باعث قیمت بالای ان نسبت به 550 دی شده است......
    استاد خدمت شما هم عرض سلام و احترام دارم . به شخصه فکر نمیکنم خوش دست بودن موجب تفاوت قیمت تا این حد بشه . دلیل اصلی این تفاوت قیمت ، دارا بودن امکانات xxd ها مثل سرعت بالاست و این دوربین فقط نام یک xxd رو یدک نمیکشه ( البته این با گفته ی شما تضادی نداره و من فقط بسطش دادم ) .

ahmad-d
    من از صحبت های اول شما برداشتم این بود که60D بهترین دوربینdSLR ، ولی در ادامه گفتید که 550D از 60D بهتره
    خدمت شما هم سلام . آقا چرا حرف تو دهن این حقیر میذارید :biggrin: !!! مگه میشه با وجود این همه فول فریم تو بازار گفت 60D بهترین DSLR اِ ! تو رو خدا ببینید من چی گفتم :
    این دوربین از دید من بهترین "دوربین dSLR میان قیمت" ساله
    اینا همه هیچ،من کی گفتم 550D از 60D بهتره؟! همین جوریشم دارن منو سلاخی میکنن !!! چه برسه بخوام ازین افاضات بکنم ! ( توضیح : تکه ی آخرو شوخی کردم ، یه وقت به عزیزی برنخوره :) )

پی نوشت 1: یه لینک برای مقایسه ی 550D و 60D ( البته یه خورده تندروی کرده) : http://canon60d.amirw.net/canon-eos-...2i-comparison/
    پی نوشت 2:کاوه جان سلام . این حقیر با توجه به موقعیتی که دارم برای اینکه به اینترنت وصل شوم ، از چهار IP مختلف میگذرم تا به شما برسم ! با اینکه اینترنتم فیبر نوریه ولی بخاطر دلیلی که گفتم الان سرعتم تو ایران 10 کیلو بایته که منو برای ارسال هر کامنت اصولا زجرکُش میکنه . در مورد این شاگرد کوچک امیدوارم این استثنا رو قائل شید که دیر به دیر کامنت بذارم. مرسی .
    Kaveh Ghobadi، m.a.i، NetNegar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    36

من در این سایت http://www.dkamera.de/testbericht/ca...qualitaet.html تمامی مدلها رو یک به یک (پدرم در اومد) با D7000 با لنز 18-105 تست کردم واله چی بگم؟؟؟ از همشون بهتر بود به نظرم به غیر از یکی D3S با لنز 24-70 که واقعاً از همه نظر عالی بود...
    حتی Canon 5D Mark II هم عکساش پیش D7000 چندان دلچسب نبود... نمیدونم آیا این سایت معتبره یا نه؟؟!!!

این لنز 24-70 چه جوریاست؟ رو D7000 بیاد کیفیتش خوبه یا نه؟ از نظر اعوجاج و شارپنس و اپتیک اینا خوبه؟

ولی از D7000 همچین کیفیتی رو انتظار نداشتم!

نظر شما چیه؟ من کلی وسوسه انگیزناک شدم...

--- راستی این شرکت نیکو نگرش چه جوریاست؟ این بهتره یا نورنگار؟ منظور کدوم اورجینالتره (;

ممنون

صفحه 4 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین