صفحه 6 از 10 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 94
Like Tree356تشکر

موضوع: انتخاب بین D90 / D7000 / 60D

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    استاد عزیز ، نوید خان سلام .

علی الظاهر بنده در تعریف و تمجید از 60d یه کم زیاده روی کردم . کیفیت عکاسی 60D در قیاس با 550D یه خورده بهتر به نظر میرسه و استفاده از واژگانی نظیر "قطعا" یه کم زیاده رویه و من اشتباهم رو کاملا می پذیرم . اما از هر دری که نگاه کنیم واقعا نمیشه گفت کیفیت ارایه شده از سوی این دو دوربین یکیه.

برای نمونه عکس هایی رو سایت cameralabs گرفته و مشخصات دو دوربین در هنگام عکاسی به صورت زیره :
    Canon EOS 60D: RAW with Canon 24-105mm
    Canon EOS 550D / Rebel T2i : RAW with Canon 18-135mm

البته لنزها متفاوته ولی چون از یک کمپانیه ، فکر نکنم تاثیری بر کیفیت نهایی داشته باشه و تفاوت تنها در میزان گستره ی دیده که ربطی به موضوع نداره

...

جنس بدنه ی این دو دوربین :
    60D : Polycarbonate resin with glass fibre on aluminum chassis
    550D:Stainless Steel and polycarbonate resin with glass fiber

من نمیدونم چجوری میگین جنس بدنه ی 60D بهتره ! هر کی یکبار این دوتارو تو دست گرفته باشه ، به کیفیت عالی بدنه ی 550D میرسه و اونو به 60D ترجیه نمیده . نوید خان به نظر شما پلی کربنات بهتره یا استیل ضد زنگ ؟!!! در مورد ارگونومی هم من حرفی نزدم چون سلیقه ایه ولی با استناد به سلیقه ی خودم باهاتون موافقم .
    پسر پارسی عزیز

سلام

قبل از هرچیز؛ من استاد نیستم !!

من هم مثل شما فکر میکنم اگر کیفیت تصاویر دوربین 60D از 550D بهتر نباشد، بدتر نیست.

اما با آن نگاه و دقتی که شما به موضوع دارید و پیکسل به پیکسل مقایسه میکنید،اصلا نمونه های خوبی را انتخاب نکرده اید.همانطور که جناب قبادی هم توضیح دادند بحث نویز و ... بحث های پیچیده ای است و شرایط بسیار خاص آزمایشگاهی طلب میکند. و اگر بنا بر مقایسه فایل های خام دوربین ها باشد حتی باید دید چه کسی با چه نرم افزاری عکس ها را پردازش کرده است.

در مورد انتخاب دوربین برای عکاسان آماتور و آماتور جدی شخصا اعتقاد دارم، اکثر دوربین های موجود مثل D90, D7000, D300S و یا 50D 60D 7D, 550D از نظر خروجی سنسور و میزان نویز جوابگوی 90 درصد نیاز های اکثر عکاسان آماتور و آماتور جدی هست.

آنهایی که نیازهای خاص دارند باید دقیق تر انتخاب کنند. مثل عکاسی تاتر که خوب به دوربین با توانایی ثبت تصاویر با نویز بسیار کم نیاز دارد که البته در صورت مشخص بودن برند مورد علاقه و مقدار هزینه اصلا کار سختی نیست.

در ضمن !

البته لنزها متفاوته ولی چون از یک کمپانیه ، فکر نکنم تاثیری بر کیفیت نهایی داشته باشه و تفاوت تنها در میزان گستره ی دیده که ربطی به موضوع نداره
    ای بابا ! نگید تورو خدا !
    یعنی به نظر شما، 85 میلمتر روی لنز 17-85 ، 18-135 ، 24-105، 70-200 f4.0 IS و 85 F1.8 همه یکسانند ! چون همه Canon هستند !؟!؟

---------------------------

در مورد مقایسه بدنه دوربین های Canon EOS 60D و Canon EOS 550D

من نمیدونم چجوری میگین جنس بدنه ی 60D بهتره ! هر کی یکبار این دوتارو تو دست گرفته باشه ، به کیفیت عالی بدنه ی 550D میرسه و اونو به 60D ترجیه نمیده . نوید خان به نظر شما پلی کربنات بهتره یا استیل ضد زنگ ؟!!!
    یک توضیح کلی :

کلا، بحث بدنه 60D از آنجا بالا گرفت که بدنه 60D مانند سری 40D و 50D نبود ! یعنی بدنه فلزی (آلیاژ) نداشت.( میشه گفت بدنه ای فلزی که کار شاسی را هم میکند)

در مورد سری XXXD خیلی ها اعتقاد دارند که اصلا شاسی ندارد ! (البته من خیلی موافق این جمله نیستم) اما منظور آنها این است که یک بدنه فلزی که هم کار شاسی و هم کار بدنه را بکند ندارند.
    مثلا Mirror Box این سری کاملا پلاستیکی است

در سری XXXD در قلب دوربین، یک تکه فلزی، به عنوان شاسی، وجود دارد که قطعات روی آن سوار میشوند و سپس قطعات پلاستیکی روی آن سوار میشوند. سپس یک پوسته بیرونی روی قطعات نصب میشود.

نظر شخصی :

من با 350D زیاد کار کرده ام. یک سالی 400D داشته ام و تا حالا دو تا 500D برای دوستانم خریده ام. با 550D و 60D زیاد عکاسی نکرده ام اما هر دو را در دست گرفته ام و تست کردم.

به نظرم کلا بدنه 60D از 550D بهتر است. چه از نظر ابعاد و ارگونومی، چه از نظر حس و حال بدنه و چه از نظر Finishing !

چرا فکر میکنم نظر شما غلط است !

اول : دوست عزیز وقتی شما چه 60D و چه 550D را در درست میگیرید نه Stainless Steel را درست گرفته اید و نه یک چیز پلی کربناتی !
    این ها مواد Composite ای هستد !

به نظر شما استفاده از فلز برای کاپوت ماشین، صندوق عقب، سینی زیر موتور و ... بهتر است و یا مواد کامپوزیتی (مثل SMC , BMC) مثل همین رزین هایی که نام بردید !

بررسی این گونه مواد رشته ای تخصصی خاصی از مهندسی های شییمی و مکانیک هست که من سواد بررسی آنها را ندارم. فقط بدانیم که اصلا نمیتوانیم به همین راحتی بگوییم این بهتر است یا اون !؟

ولی در قسمت بعدی نوشته ام ( بند دوم) به شما خواهم گفت که اگر هم میتوانستیم مقایسه کنیم، شما کلا مقایسه اشتباهی انجام داده اید.

به قول آرش خان، این از این ! :)

دوم : چون شما از فرض غلط به یک حکمی رسیده اید.

فرض شما غلط است .اما چرا ؟

توید خان به نظر شما پلی کربنات بهتره یا استیل ضد زنگ ؟
    شما شاسی یک بدنه را با جنس بدنه و پوسته دیگری مقایسه میکنید !

اون شاسی کوچکی که در قلب دوربین 550D هست از جنس Stainless Steel است و آن شاسی که در 60D هست از جنس Aluminum! و در هر دو دوربین آن چیزی که ما در دست میگیریم مجموعه ای از قطعات پلاستیکی و پوسته ای لاستیکی است (Composite Materials) که سازنده مواد اصلی آنرا اینگونه بیان کرده است :

Polycarbonate resin with glass fibre

پس نمی شود گفت پلی کربنات بهتر است یا آهن ضد زنگ !

صفحه 3 از ریویو Canon EOS 550D از وب سایت Dpreview

The 550D inherits the 450D and 500D's body and construction, and other than the surface finish and minor tweaks to the casing, it stays essentially the same. As such, it's primarily made from three materials; a stainless steel chassis, the mirror box which is made of high-strength 'engineering plastic' and the body made of a special lightweight polycarbonate resin with glass fiber, which also provides some electromagnetic shielding

کلا از همه دوستان عذر خواهی میکنم که تا این حد وارد جزئیات شدم! بهتر است برای انتخاب دوربین اینقدر وسواس به خرج ندهیم. دانستن اطلاعات عمومی کلی بسیار خوب هست ولی اینکه اینقدر دقیق شویم به نظرم ما را از هدف اصلی ( لذت بردن از عکاسی و خلق عکس های خوب ) باز میدارد.

شاد باشید و سرفراز

Daruosha، Kaveh Ghobadi، Mashhadi Vahid و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

به نقل از نوید
    سلام
    قبل از هرچیز؛ من استاد نیستم !!
    اختیار دارید .
    ای بابا ! نگید تورو خدا !
    یعنی به نظر شما، 85 میلمتر روی لنز 17-85 ، 18-135 ، 24-105، 70-200 f4.0 IS و 85 F1.8 همه یکسانند ! چون همه Canon هستند !؟!؟
    جناب حسینیان بنده هرگز نگفتم این دو لنز یکسانند ! بنده وقتی صحبت از "کیفیت نهایی" می کنم ، هزاران مطلب مثل رنگ ، شفافیت و ... رو در ذهنم مجسم می کنم و در آخر به این واژه ی جمع و جور میرسم که شاید ذهن شما معنای دیگه ای از این واژه داشته باشه . با توجه به تجربه ی کوچک این حقیر ، کنتراست تصویر و شفافیت این دو لنز تا اونجا که چشم بنده اجازه میده یکسانه و تفاوتشون به چیز های دیگه ای بر میگرده که شما بهتر میدونی . اگه بخوام به صورت ساده بیان کنم در واقع بیشتر منظورم این بود که اگه قسمتی از تصویر در لنز یک سیاه دیده شه ، اون قسمت در لنز دو هم سیاهه و کنتراست این سیاهی در هر دو مدل یکیه و تفاوت نویز در اصل به تفاوت این دو لنز برنمیگرده . البته اشکالی بر گفته ی شما وارد نیست چون اصولا شما یه چیزی می فرمایید و من یه چیز دیگه !

به نظرم کلا بدنه 60D از 550D بهتر است. چه از نظر ابعاد و ارگونومی، چه از نظر حس و حال بدنه و چه از نظر Finishing !
    من با جملاتی که عرض کردید موافقم و به نظر من کلا 60d در دست،حس بهتری نسبت به 550d میده.اما این دلیل نمیشه که بدنه ی 60d بهتر از 550d باشه . ظاهرا مقایسه ای که من درباره ی بدنه انجام دادم بی ربط بوده و در این مورد حق با شماست اما به نظرم هر کس یکبار 550d رو در دست بگیره ، به استحکام بیشتر این بدنه پی می بره . این نظر شخصیه منه و چون هر 2 تارو در دست گرفته و باهاشون کار کردم ، این مطالب رو عرض می کنم. اصولا نظر هایی که در باره ی بدنه ارایه میشه ، معمولا نظراتی شخصیه و به نظرم نباید اینقدر رو صحبت های هم مانور بدیم . همونطور که هم شما فرمودید و هم آقا کاوه ، آدم نباید با پرداختن و ریز شدن روی جزییات ، از بحث اصلی یعنی عکاسی دور بشه .

این حقیر در پایان این بحث آموزنده و زیبا ، به ترتیب ، مدل های زیر را پیشنهاد کرده و برای همه ی عزیزان آرزوی موفقیت و تندرستی دارم :
    1)نیکون D7000
    2)کانن 60D
    3)نیکون D90 ( طبق توضیحاتی که دادم به نظر من اگه نخرینش بهتره )

پی نوشت : با توجه به اینکه ظاهرا سوال کننده ی اصلی علاقه ای به خرید 550D ندارند ، پیشنهاد 550D بی مورد بوده و از عزیزان و اساتید بزرگوار (و صد البته خود من :) ) خواهشمندم به بسط بیشتر در باب مقایسه ی 60D و 550D نپردازند .
    ACTIVE، Navid7h، Walkman و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا ACTIVE آواتار ها
    تشکر کرده
    36

با سلام
    دوستان و اساتید عزیز ممنون از راهنماییهاتون من هم نظر نهاییم فعلا رو D7000 هستش و با 550D چون عکاسی کردم زیاد راغب نیستم...

-- در مورد این ذوربین اگه توضیحات تکمیلی و یا نکته و نظری دارید برام بگید...
    -- راستی از اساتید فرموده بودن که الان فرصت مناسب برای خرید دوربین نیست! میشه این مورد رو بیشتر بسط بدیم؟
    -- روی این دوربین من یکسری لوازم جانبی هم میخام دیدم بهتره همین جا مطرح کنم:
    فیلتر (UV , Polarize) - شارژر - کیف (بصورت کوله) - سه پایه (نه زیاد گرون و نه ارزون و اینکه بتونه D7000 رو تحمل کنه) و ...
    شما چه مارکی رو پیشنهاد می کنید و متوسط قیمتشون رو هم اگه دارید برام بگید.

ممنون از یکایک شما عزیزان

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط ACTIVE نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان و اساتید عزیز ممنون از راهنماییهاتون من هم نظر نهاییم فعلا رو D7000 هستش و با 550D چون عکاسی کردم زیاد راغب نیستم...

-- در مورد این ذوربین اگه توضیحات تکمیلی و یا نکته و نظری دارید برام بگید...
    -- راستی از اساتید فرموده بودن که الان فرصت مناسب برای خرید دوربین نیست! میشه این مورد رو بیشتر بسط بدیم؟
    -- روی این دوربین من یکسری لوازم جانبی هم میخام دیدم بهتره همین جا مطرح کنم:
    فیلتر (UV , Polarize) - شارژر - کیف (بصورت کوله) - سه پایه (نه زیاد گرون و نه ارزون و اینکه بتونه D7000 رو تحمل کنه) و ...
    شما چه مارکی رو پیشنهاد می کنید و متوسط قیمتشون رو هم اگه دارید برام بگید.

ممنون از یکایک شما عزیزان
    سلام.

پیشاپیش مبارک باشه. دوربین بسیار خوبی را انتخاب کرده اید.
    شارژر همراه دوربین هست(جزو متعلقات دوربین هست)

در مورد سه پایه، کیف و فیلتر در تاپیک های مخصوص خودشان پرس و جو کنید.

شاد باشید.
    Kaveh Ghobadi، Walkman و NetNegar تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام به همه دوستان
    من هم در چاه مشابهي گير کرده ام.
    يه عکاس بهم يه پيشنهاد خوب کرد و اون اينکه اگه پولت محدوده ، يا بدنه رو خوب بگير يا لنز رو. و ترجيحا لنز رو. اينطوري ميدوني لااقل يک چيزت خوبه. اگه هردو رو متوسط بگيري ، مجبوري به زودي هر دوش رو عوض کني.

يک چيز رو فکر ميکنم همه دوستان قبول داشته باشن و اون اينکه تاثير يک لنز خوب روي تصوير نهايي خيلي بيشتر از بدنه است. (با فرض اينکه بدنه هاي مورد بحث تو يه سطح باشن. مثلا از لحاظ اندازه سنسور)

با بودجه محدود تقريبا تو سطح دوستمون ، من 2 تومن کنار گذاشتم.
    تا ديروز من تصميم داشتم يک Canon 550D با يک لنز 24-105 L IS USM بگيرم که تقريبا 2 تومن آب ميخوره. خود لنز به تنهايي حدود 1100 قيمت داره. اما بسيار لنز خوبيه.
    امروز يه D90 نيکون رو با لنز کيت 18-105 دستم گرفتم و واقعا بدنه اغوا کننده ايست.
    اما لنز کيتي که روش هست بيشتر از 450 تومن قيمت نداره. پس به نظرم بايد به فکر يه لنز بهتر بود.
    حالا سه تا سوال:

1- آيا با همون بدنه کنون 550 بسازيم و اون لنز رو روش ببنديم؟
    2- اگر بدنه نيکون D90 رو بگيريم که تقريبا اندازه 550 قيمت داره ، چه لنزي تو سطح 24-105 L USM تو نيکون وجود داره؟
    خوبي کنون اينه که حلقه قرمز L مشخص ميکنه که اين يه لنز حرفه ايه. اما گويا نيکون همچين چيزي نداره.
    3- تفاوت مگاپيکسل تو سايز چاپ بزرگ موثره و من اين کاربرد رو دارم. حالا سنسور 12 مگ نيکون به نسبت 18 مگ کنون ، کم مياره يا نه؟

پ.ن. کاربرد من براي پرتره و صنعتي هست و رنج لنز همين کفايت ميکنه.
    پ.ن. دوستمون بدنه D7000 رو انتخاب کردن که شخصا انتخاب درستي ميدونم اما به نظرم براي ارتقاي کار بايد در آينده فکر يه لنز درست حسابي به جاي اين کيت باشن.
    Anoosh-Em، M. Beyrami، NetNegar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط nalix85 نمایش پست ها
    2- اگر بدنه نيکون D90 رو بگيريم، چه لنزي تو سطح 24-105 L USM تو نيکون وجود داره؟
    خوبي کنون اينه که حلقه قرمز L مشخص ميکنه که اين يه لنز حرفه ايه. اما گويا نيکون همچين چيزي نداره.
    3- تفاوت مگاپيکسل تو سايز چاپ بزرگ موثره و من اين کاربرد رو دارم. حالا سنسور 12 مگ نيکون به نسبت 18 مگ کنون ، کم مياره يا نه؟

پ.ن. کاربرد من براي پرتره و صنعتي هست و رنج لنز همين کفايت ميکنه.
    پ.ن. دوستمون بدنه D7000 رو انتخاب کردن که شخصا انتخاب درستي ميدونم اما به نظرم براي ارتقاي کار بايد در آينده فکر يه لنز درست حسابي به جاي اين کيت باشن.
    درود

اولا که لنز 18-105 نیکون لنز خوبی هست

اما سوال شما در خصوص: کنون حلقه قرمز L مشخص ميکنه که اين يه لنز حرفه ايه. اما گويا نيکون همچين چيزي نداره؟
    نیکون حلقه طلایی داره و چنین لنز هایی بنام رینگ طلایی معروفند ، و گذشته از آن این سری لنز ها تا آنجا که دیدم همگی سری N هستند که مشخصه نانوکریستال بودن هست مثل لنز جدید AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR که سری N هست:

در مورد سایز چاپ 12 مگاپیکسل تا سایز چاپ 70 سانت بسیار مناسب هست اما اگر خواستید چاپ متری داشته باشید مگاپیکسل بیشتر اولویت خواهد داشت.

موفق باشید

انوش
    ACTIVE، Rouzbeh Ehsani، R.Asgari و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

بله. این لنز AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR رو امروز از نماینده ایده آل هم شنیدم. حالا یه بررسی هم توی ریویوها میکنم.
    اما لنز 18-105 کیت رو فکر نمیکنم به پای 24-105 L کنون برسه. این لنز 1100 قیمت داره.
    persian.boy، NetNegar و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

هرچند که دوست دارم نیکون بگیرم ، اما با این پول نمیشه یه لنز و بدنه درست حسابی گرفت.
    اون لنز 24-120 نیکون با رینگ طلایی رو اگه گیر بیارین حدود 1400 قیمت داره و یه بدنه d7000 هم 1500 که میشه حدود 3 تومن.
    به نظر من D90 برای چاپهای بزرگ خیلی کمه. کسی تجربه همچین چاپی رو داره؟
    اصلا چرا دوربین های نیکون به نسبت کنون ، انقدر رزلوشن پایینی دارن؟
    NetNegar و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M. Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    213

نقل قول نوشته اصلی توسط nalix85 نمایش پست ها
    هرچند که دوست دارم نیکون بگیرم ، اما با این پول نمیشه یه لنز و بدنه درست حسابی گرفت.
    اون لنز 24-120 نیکون با رینگ طلایی رو اگه گیر بیارین حدود 1400 قیمت داره و یه بدنه d7000 هم 1500 که میشه حدود 3 تومن.
    به نظر من D90 برای چاپهای بزرگ خیلی کمه. کسی تجربه همچین چاپی رو داره؟
    اصلا چرا دوربین های نیکون به نسبت کنون ، انقدر رزلوشن پایینی دارن؟
    همچین میگید انقدر رزولوشن پایینی داره که هر کی ندونه فکر می کنه با دوربینای نیکون حداکثر میشه عکس 3*4 چاپ کرد!!!
    دوربین 12 مگاپیکسل نسبت به 18 مگا پیکسل فقط 20 درصد در طول و عرض کمتره !
    (18/12)^0.5 = 1.2 پس میبینید که تفاوت خیلی ناچیزه.
    M. Beyrami، Ali Talebi، Mohamad_Ali و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مرتضی باقری
    D7100+Nikkor 18-105mm f3.5-5.6+Nikkor 50mm f1.8 D+Sigma 105mm f2.8 macro+Tokina 11-16 II f2.8 + SB800+Vangard Alta 233AP
    درباره من

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط oljlj نمایش پست ها
    همچین میگید انقدر رزولوشن پایینی داره که هر کی ندونه فکر می کنه با دوربینای نیکون حداکثر میشه عکس 3*4 چاپ کرد!!!
    دوربین 12 مگاپیکسل نسبت به 18 مگا پیکسل فقط 20 درصد در طول و عرض کمتره !
    (18/12)^0.5 = 1.2 پس میبینید که تفاوت خیلی ناچیزه.
    با سلام خدمت شما جناب باقری

کمی در مورد این فرمول توضیح میدین، بنده هرچی ذهن سوزوندم نفهمیدم چرا اینجوری شده و .....

در جواب جناب nalix85 که همزمان با بنده پستی ارسال کردن (پست بالایی من) باید بگم که در این مورد هزینه کردن برای لنز به جای بدنه در تاپیک های متفاوتی بحث شده با جستجو در فروم مطالبی میتوانید پیدا کنید

موفق باشید......
    NetNegar و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

صفحه 6 از 10 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین