صفحه 3 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 94
Like Tree356تشکر

موضوع: انتخاب بین D90 / D7000 / 60D

كاربر آشنا aminaks آواتار ها
    تشکر کرده
    60

با سلام
    من چند ماهی است دی 60 خریدم، قبلش هم کاملا دربارش تحقیق کردم،دی 90 هم داشتم ولی 60دی یه چیز دیگه ایه،تا نخرید متوجه نمی شید چی میگم،هم خوش دسته هم خوش استیل و هم عکسهایی با کیفیت بالا تا ایزوی 3200می گیره وهم ...
    به نظرم با بودجه شما این دوربین مناسبه،اگه بتونید یه مقدار هم روش بذارید یک لنز خوب کنارش بگیرید،وسایل جانبی هم به غیر از چند قلم لازم نیست هزینه کنید و سر فرصت تهیه کنید.
    این نظر منه چون این دوربین را دارم میگم
    ویرایش توسط aminaks : Thursday 24 March 2011 در ساعت 17:14
    rima215، M. Beyrami، milad_iut و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Amin Rahmani/canon EOS 7D+EF 70-300 is USM / EFs 15-85 is usm
    وبلاگ عکاسی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    آقا به خدا بدنه ی 60D اونقدرها هم داغون نیست که برخی از اساتید میگن ! ***این دوربین از دید من بهترین "دوربین dSLR میان قیمت" ساله*** ؟
    راستی به عقیده ی من میتونین به 550D هم فکر کنی. .............. . این دوربین از لحاظ کیفیت بدنه بسیار بهتر از 60Dیه ..

سلام
    من با 550D کار کردم دوربین خوبیه ولی به 60Dنمی رسه داخل دست خوب جای نمی گیره یک مقدار کوچکه
    من با نظر انوش موافقم اگر بحث هزینه را در نظر نگیریم مسلما D7000 ازD90 و 60D از550D بهتره

موفق باشید
    rima215، M. Beyrami، NetNegar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad-d نمایش پست ها

سلام
    من با 550D کار کردم دوربین خوبیه ولی به 60Dنمی رسه داخل دست خوب جای نمی گیره یک مقدار کوچکه
    من با نظر انوش موافقم اگر بحث هزینه را در نظر نگیریم مسلما D7000 ازD90 و 60D از550D بهتره

موفق باشید
    با سلام ، با توجه به علامت think که نسبت به عرایض اینجانب قرار دادین ، به نظر میرسه نسبت به صحبتم ابراز شبهه کردین و دقیقا بعدش اومدینو حرفای منو تکرار کردید ! بنده در پست های قبلی عرض کرده ام که جنس بدنه ی 550d از 60D بهتره اما کیفیت عکسش واقعا پایین تره . همچنین گفته بودم که این دوربین کوچیکه و از ارگونومیش تعریف نکرده بودم . دلیل اینکه 60D رو بهتر از D7000 میدونم هم دقیقا به محدودیت هزینه ی شخص سوال کننده برمیگرده .
    موفق باشید
    aminaks، NetNegar و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام
    من از صحبت های اول شما برداشتم این بود که60D بهترین دوربینdSLR ، ولی در ادامه گفتید که 550D از 60D بهتره
    در ضمن شما از کجا می گویید بدنه 60D نسبت به 550D ضعیفتر است؟
    NetNegar و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلاام.من D7000 دارم.ولی حرفه ای کار نکردم هنوز.ولی عالیه
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه M-ESMAILZADEH آواتار ها
    تشکر کرده
    1583

جنس بدنه ی 550d از 60D بهتره اما کیفیت عکسش واقعا پایین تره .
    کسی که حتا مدت کمی با این دو دوربین کار کند متوجه خواهد شد که از نظر کیفیت عکس تفاوتی با هم ندارند و عواملی مثل خوش دست بودن و قرار گرفتن در رده ی xxd ها باعث قیمت بالای ان نسبت به 550 دی شده است . تعجب می کنم . شما که اینقدر فعال هستید و سایت ها را ترجمه می کنید چطور اینقدر مطمئن این حرف را زدید .؟
    NetNegar و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

میشه یکم توضیح بدین ؟ یعنی تو فریز کردن ، 1/4000 با 1/8000 فرقی نداره ؟ آیا اکشنی که گفتین در مورد فریز کردن های بزرگتر مثل فریز سقوط آبشار هم صادقه ؟
    چرا...سرعت شاتر در فریز کردن کاملا موثر است زمانی که از نور محیطی استفاده میکنید.ولی وقتی از نور فلاش استفاده میکنید ( مثل فریز کردن قطرات آب یا موارد مشابه ) دیگه سرعت شاترتون محدود به سرعت سینک دوربین میشه ( مثل 1/200 ثانیه ) و نور محیطی وشاتر دیگه نقشی در فریز کردن نداره...بلکه این سرعت انفجار نور فلاش هست که حکمرانی میکنه.فلاشهای معمول هات شو تا حدود 1/40000 ثانیه سرعت تخلیه دارند.
    در مورد آبشار اگه نور فلاشتون برای کادری که بستین کافی باشه چرا نشه. ولی همونطور که گفتین بخاطر بزرگی صحنه معمولا کافی نیست.
    Kaveh Ghobadi، ACTIVE، amironline و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا ACTIVE آواتار ها
    تشکر کرده
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    چرا...سرعت شاتر در فریز کردن کاملا موثر است زمانی که از نور محیطی استفاده میکنید.ولی وقتی از نور فلاش استفاده میکنید ( مثل فریز کردن قطرات آب یا موارد مشابه ) دیگه سرعت شاترتون محدود به سرعت سینک دوربین میشه ( مثل 1/200 ثانیه ) و نور محیطی وشاتر دیگه نقشی در فریز کردن نداره...بلکه این سرعت انفجار نور فلاش هست که حکمرانی میکنه.فلاشهای معمول هات شو تا حدود 1/40000 ثانیه سرعت تخلیه دارند.
    در مورد آبشار اگه نور فلاشتون برای کادری که بستین کافی باشه چرا نشه. ولی همونطور که گفتین بخاطر بزرگی صحنه معمولا کافی نیست.
    بصورت عملی تست کردم و موافقم با این حرفتون...

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

بنده در پست های قبلی عرض کرده ام که

جنس بدنه ی 550d از 60D بهتره

اما کیفیت عکسش واقعا پایین تره.

همچنین گفته بودم که این دوربین کوچیکه و از ارگونومیش تعریف نکرده بودم .
    جناب Persian Boy عزیز

سلام

میشه بگین چطور اینقدر دقیق و قاطعانه نتیجه گیری میکنید ؟

بدنه 60D و جنس بدنه 60D از 550D بهتر است.
    در مورد ارگونومی هم با اینکه این مسئله مقداری سلیقه ای است اما عموم افراد بر این باورند که 60D نسبت به 550D ارگونومی بهتری دارد.

اما اگر از این دو مورد بگذریم و آنها سلیقه ای بپنداریم، در مورد کیفیت عکس ها لطفا توضیح دقیق بفرمایید.

اما کیفیت عکسش واقعا پایین تره.
    چه عکسی، با چه فرمتی با چه تنظیماتی و ....
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

دوستان عزیز لطفا از اظهاراتی که سند معتبری برایشان ندارید و یا سلیقه و انتخاب شخصی شما است بپرهیزید!

وقتی مطلبی را ابراز می کنید یا باید واقعا در آن موضوع صاحب نظر باشید و یا اطلاعات شما کاملا کافی باشد.

با دیده ها و شنیده ها وخوانده ها و .... به هیچ وجه نمی توان قضاوت کرد.

بنده هم سالها پیش گاهی از روی نقد ها Review هایی که مطالعه می کردم به نتایجی می رسیدم.اما واقعیت با نقد ها متفاوت بود و هست.

دیروز یک تست کوچک انجام دادم !

3 گوشی اسمارت فون را به دست چند تن از دوستانی که همگی اسمارت فون داشتند دادم.( گوشی هایشان را تقریبا عوض کردم )

اولین سوالم این بود که کدام یک سنگین تر است ( چیزی که بسیار ساده است و نیازی به دقت و یا تجربه فراوان ندارد )

همگی نظرشان بر روی یکی از آنها بود ( بدنه اش کوچک تر بود ) و همگی نظرشان این بود که آن از همه سنگین تر است و بعد یکی دیگر و بعد دیگری...!

اما وقتی متوجه شدند که سومی که از همه حجیم تر بود از همه سنگین تر است باور نکردند.حتی وزنی که در سایت ها نوشته شده را قبول نکردند و با وزن کردن آن سه گوشی همگی متوجه شدند که آن گوشی موبایلی که احساس می کردند از بقیه سبک تر است حدود 25 گرم از دو تای دیگر سنگین تر است! چون بدنه اش حجیم تر بوده و چگالی اش متفاوت با دو تای دیگر.

قصدم از ابراز این موضوع آن بود که تا هنگامی که به قطعیت و کمال نرسیده اید به هیچ وجه نظرتان را قاطعانه نگویید.

مگر چند نفر از ما 60D را در دست گرفته که بگوییم ارگونومی خوبی ندارد؟

یا چند بار به سرعت 1/8000 ثانیه نیاز پیدا کرده اید و متوجه شده اید که 1/4000 ثانیه کافی نیست؟

اصولا فرق بین 1/4000 ثانیه با 1/6400 ثانیه آنقدر کم است که بنده اطمینان دارم خیلی از دوستان متوجه این مورد نمی شوند.

در ثانی این همه عکاس حرفه ای با 1/4000 ثانیه به راحتی کار می کنند ( حتی با 1/2000 ثانیه ) یا وقتی در گذشته دوربین ها نهایتا تا 1/1000 ثانیه بودند و سرعت فیلم ها تا نهایتا800 ASA کسی عکس خوب نمی گرفت؟

برسون ها ، آنسل آدامز ها ، من ری ها ، بیل برانت ها ، نورمن پارکینسون ها ، دیوید بیلی ها ، ریچارد آودون ها ، هوپه ها ، ادوارد وستون ها ، پل استراند ها و ...................... چطور و با چه تجهیزاتی هنر را خلق کردند و زیبایی را آفریدند؟

اینکه دکمه شاتر فلان دروبین گرد است یا بیضی یا باطری اش 1294 میلی آمپر است یا 1299 میلی آمپر چه تاثیری در عکاسی دارد؟

عکاسی؟!!!

عکاسی نه چیز دیگر؟

خلق!

آفرینش!

هنر!!!!

مفاهیمی که اکثر دوستان نشنیده اند و یا فراموش کرده اند و در چاله ابزار و ابزار بازی افتاده اند.....
    amirfox، raffi، ACTIVE و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 3 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین