صفحه 2 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 94
Like Tree356تشکر

موضوع: انتخاب بین D90 / D7000 / 60D

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

سلام
    با توجه به نظرات دوستان و شرايط شما به نظر من هم D90 بهترين انتخابه. نگاه نكنيد كه D90 توليد 2008 هست.اين دوربين هم از اون مواردي بوده كه نيكون در توليدش گازشو گرفته و زيادي خوب عمل كرده ;)
    و هنوزم هم Discontinued نشده و توليد ميشه.
    در مورد فريز كردن قطره آب و يا موارد استوديويي از اين دست شما با فلاش كار ميكنيد و نيازي به سرعتهاي بالاي شاتر نداريد.
    در مورد ايزو هم دوستان فرمودند. D90 همچنان عملكرد مناسبي داره و جاي نگراني نيست.
    Ali Talebi، amironline، persian.boy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

موضوع دیگری هم لازم است ذکر کنم ،یکی از دوستان که اسمشان را فراموش کرده ام تا چندی پیش d90 داشتند و به d7000 آپ گرید کردند،و ایشان نوشته بودند که چه به لحاظ گریپ و به لحاظ راحتی کار با دوربین d90 بهتر بوده
    ( شاید هم چون دوربین را برای مدت کوتاهی در دست گرفته بودند اینگونه نوشته بودند!) اما با خیال راحت این مدل را تهیه کنید و از آن لذت ببرید،و مابقی بودجه را به فلاش و فیلتر اختصاص بدهید
    ویرایش توسط ramink2 : Thursday 24 March 2011 در ساعت 10:51 دلیل: گرافیک
    ACTIVE، NetNegar و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

در مورد 60d شاید دوستان دیگر بهتر آگاهی دارند فقط یک مطلبی در مورد طراحی بدنه و خوش دست نبودن آن گفته شد که بی انصافی در حق آن بود ، چون این دوربین یک پیشرفت خوب در این زمینه نسبت نسل قبلیهای خود داشته است.

اما اگر در مورد D90 بگوییم عالی مسلما باید به D7000 بسیار عالی گفته شود ، این را از بابت فرق بین این دو دوربین عرض کردم. چون مسلما D90 حرفی در برابر D7000 نخواهد داشت. به شرط آنکه بودجه آن محیا باشد و برجستگی های D7000 نسبت به D90 برای جنس مصرف ما ، کاربرد داشته باشد. و بقول دوستان این چیزی از کارهایی و تجربه خوبی که با D90 داشته ایم کم نخواهد کرد

اساسا با مقایسه این سه بدنه مخالفم چرا که فرقهایی واضح دارند هر کدام نیاز بخشی از مصرف کنندگان را بخوبی تامین میکنند و از بهترین های بازار هستند و دلیل انتخاب یکی از آنها برای شخصی دلیل بر نامناسب بودن دیگری نیست.

فقط کافی است مشخصات آنها را نگاه کنید تا ببنید کدام برایتان کاربرد دارد و کدام ندارد ، پس دلیل ندارد من و دیگر دوستان مشخصات این سه دوربین را ( چه غلط و چه درست) برشمریم

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 24 March 2011 در ساعت 11:28
    vbigdeli، ACTIVE، Navid7h و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    من با هر ۳ دوربین ها زیاد کار کردم اگه فیلم برداری براتون مهم نباشه از همین لحظه اول میتونید 60d خط بزنید در مورد d7000 و d90 اختلاف قیمت نزدیک به ۲ برابر وجود داره اگه نیاز به چاپ تو ابعاد بزرگ دارید و تا دست کم ۳ سال دیگه دوربین رو نمیخواهید ارتقا بدید d7000 دوربین مدرنتر با امکانات بیشتر دقیقتر تو iso بالا با نویز کمتر بدنه و شاتر مقاومتردگمه های بیشتر و خوش دست تر در کل ۱ کلاس بالاتر از d90 قرار داره معمولا با 7d مقایسه میکنند تا 60d ولی اگه بوجه محدوده d90 انتخاب بهتری هست تا 60d با توجه به قیمت و کیفیت تو این لینک مقایسه کلی بین d7000 60d کردم http://www.akkasee.com/forum/showthr...4065&highlight
    با سلام و تبریک سال نو

جناب علی میشه کمی در مورد قسمت بولد شده توضیح بدبد؟؟!!

ببخشید اگه آف تاپیکه

موفق باشید.....
    ویرایش توسط Walkman : Thursday 24 March 2011 در ساعت 11:16
    NetNegar و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر آشنا ACTIVE آواتار ها
    تشکر کرده
    36

دوستان و سروران گرامی از توضیحات و راهنماییهای شما عزیزان ممنون و سپاسگذارم.
    در حقیقت همونطوری که در ابتدا گفته بودم من بیشتر رو D90 فوکوس داشتم و انتخابم رو اوون بود که شکر خدا شما دوستان هم تایید کردید.

-- حالا یه سوال با فرض اینکه من D90 بگیرم (که احتمالش زیاده) به همراه این بادی چه لنزی رو پیشنهاد میدهید؟ البته تا سقف 1700 تومن بیشتر نشه (کمتر هم باشه به نفع منه !) یعنی منظورم اینه که 18-105 خود D90 رو بدم به فروشنده و یک لنز بهتر بگیرم (نه از نظر بازه بلکه از نظر کلیه کیفیت های اپتیکی و بدون خطا و شارپ باشه) البته بصورت walkaround هم باشه بهتره... پیشنهاد شما چیست؟ تو تاپیک های فاروم که میخوندم لنز (16-85) رو خیلی تعریف می کردند دوستان... منتها آیا ارزش داره واقعاً تفاوت فاحشه که لنز کیت خود D90 رو بدم و 16-85 بگیرم؟
    در هر حال این تحقیقات ناقص الخلقه منه در باره لنز... اگه شما دوستان پیشنهاد بهتری دارید بفرمایید (البته خودم دوست ندارم با دوتا لنز که مثلا واید به نرمال و نرمال به تله باشه کار کنم چون نمیخام هی در جاهای مختلف لنز عوض کنم... بیشتر دوست دارم لنزی باشه با کیفیتهایی که گفتم و نسبتاً واید به تله مناسبی هم داشته باشه).

در هر حال ممنون و منتظر راهنماییهای خوبتونم...

راستی نگفتین از کجا باید بخرم که مناسب و منصف باشه؟
    ممنون

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط ACTIVE نمایش پست ها
    - من تنها دلیلی که 60D دلسردم میکنه با توجه به کانتهایی که در انجمنها موجود بود مبنی بر اینکه 60D از نظر بدنه ضعیفه و خیلی سبکه و حسه خوبی موقع عکاسی نداره، هستش... و چون از سری xxD کانن هستش بالاخره مجذوب به انتخابم کرد منتها اگه از نظر بدنه مشابه به مثلا 550D هستش خوب باید زیاد روش فکر کنم (البته من 60D رو از نزدیک ندیدم منتها 50D رو دیدم ولی میگن این دوتا از نظر بدنه با هم فرق دارن).
    - در مورد دوربین D7000 هم حقیقتش نسبت به D90 سرعت شاتر و ایزوی مناسب و سنسورش هستش که راغبم کرده تا جایی هم که اطلاع دارم متوسط قیمتش هم حدود 1600 الی 1700 هستش و با هود و مموری و فیلتر و سه پایه و کیف فکر کنم 1850 بشه که درسته زیاده قیمتش اما دیگه دیگه!!
    - در مورد D90 هم از بادیش خوشم میاد قیمتش هم به نفع منه منتها ایزو و سرعتش یه کم بحث برام ایجاد کرده... (میان پارانتز اگه این گزینه رو بخرم یه دوربینه خیلی خیلی عادی مثله Canon Power Shot A495 رو هم میخرم... همینجوری! )

در هر حال خودم فکر می کنم این سه تا دوربین تو یه رنج خروجی میدن و شاید اوونقدرا هم محسوس نباشه تفاوتشون و هرکدوم رو بخرم کارم راه میوفته منتها تنها مکثم روی جزییات هستش مثلا تو ایزوی بالاتر کدوم نویز بیشتری داره (شاید ایزوی بالا سالی یه بار به دردم بخوره) یا سرعت شاتر (شاید اصلا ازش استفاده نکنم) منتها بالاخره مزیته دیگه باید تو انتخاب در نظر گرفته بشه...

ممنون از توضیحات و راهنماییتون
    با سلام دوباره .
    آقا به خدا بدنه ی 60D اونقدرها هم داغون نیست که برخی از اساتید میگن ! ***این دوربین از دید من بهترین "دوربین dSLR میان قیمت" ساله*** . البته به خاطر پلاستیک یه کم نسبت به مدل های قبلی سبک تره ولی توی دست بسیار خوب جا میشه و در کل دوربین حرفه ای و فوق العاده ایه . دلیل اینکه توش از پلاستیک استفاده شده اینه که قیمت پایین بیاد و اگر این کار صورت نمی گرفت ، وقتی با قیمت بالا وارد بازار میشد و با امثال ، D7000 مقایسش می کردیم ، دیگه توجیهی واسه خریدش باقی نمیموند . اما حالا ما یه دوربین ارزون ولی تمام عیارو از کانن شاهدیم که واقعا تونسته نیازمون رو پوشش بده .
    میان صحبت هایی که شد ، من صحبت انوش خان رو خیلی پسندیدم . از دید من اگه قراره در حدّ D90 خرج کنین ، بهتره یه خورده بیشتر پول بدین و 60D رو بگیرین . اگه هم میخواین دور و بر 1.8 م پول بدین ، D7000 هم انتخاب خوبیه . البته همون طور که تو همین تاپیک و نیز همیشه گفتم ، آدم باید واسه یه DSLR به اندازه قیمت بدنه ی دوربین ، واسه لنز هم خرج کنه تا بتونه از قابلیت های بدنه ، درست و حسابی استفاده کنه . در واقع به عقیده ی من بهتره شما 60D رو با یه لنز خوب تهیه کنین تا اینکه بخواین D7000 رو با لنز کیت استفاده کنین .
    راستی D7000 رو با لنز کیت اگه جایی 1.6 م پیدا کردین ، یکی هم واسه ما بخرین ! این دوربین در بهترین شرایط کمتر از 1.7 م قیمت نداره . پس من نتیجه میگیرم که وقتی میگین D7000 رو با تجهیزات مذکور میخواین با 1.85 م بخرین ، یعنی اینکه واسه تجیزات جانبی 150 تومن در نظر گرفتین . در صورتی که تجهیزات جانبی ای که گفتین گمون نکنم 150 تومن بشه ! مثلا فقط فیلتر پلاریزه ، 75تومنه . با توجه به کاربردتون ، احتمالا فیلتر ND هم به کارتون میاد که اونم در همین حدوده . یه 3 پایه ی درست و حسابی حدود 30تومن میشه.مجموع قیمت مموری،هود،کیف و کابلHDMI(که از قلم انداختین) هم حدود 80 تومنه.تازه اگه نخواین ND رو بگیرین ، باز هم به 150 تومن نمیرسه .

پی نوشت : مطلبی که با نشان *** مشخص گردیده کاملا نظری شخصی از دید اینجانب می باشد و به هیچ عنوان بسط عام نداشته و در باب مقایسه نمی باشد . امید است اساتید محترم به بسط و مقایسه ی عام درباره ی این نظر شخصی نپردازند .

در حقیقت همونطوری که در ابتدا گفته بودم من بیشتر رو D90 فوکوس داشتم و انتخابم رو اون بود که شکر خدا شما دوستان هم تایید کردید.
    نکنید این کارو ! اگه بین D7000 و 60D انتخاب کنین بهتره . در کل انتخاب با شماست و ما فقط نظر دهنده ایم .

آیا ارزش داره واقعاً تفاوت فاحشه که لنز کیت خود D90 رو بدم و 16-85 بگیرم؟
    لنز هایی که گفتین از لحاظ کیفیت فرقی نداره و فقط کاربردشون متفاوته . لنز 16-85 یک لنز وایده و برای عکاسی پرتره و عکاسی هایی که در محیط های داخل ساختمان صورت میگیره کاربرد داره و به نظر من عالیه . البته فکر نکم بتونه به اندازه ی لنز 18-105 زوم کنه .

به نقل از روزبه
    در مورد فريز كردن قطره آب و يا موارد استوديويي از اين دست شما با فلاش كار ميكنيد و نيازي به سرعتهاي بالاي شاتر نداريد.
    میشه یکم توضیح بدین ؟ :) یعنی تو فریز کردن ، 1/4000 با 1/8000 فرقی نداره ؟ آیا اکشنی که گفتین در مورد فریز کردن های بزرگتر مثل فریز سقوط آبشار هم صادقه ؟
    ACTIVE، m.a.i، NetNegar و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    71

سلام . شما نیکون دی 90 رو بگیرید یه سایت هم برای مقایسه انواع دوربین ها در ایزوهای مختلف معرفی میکنم مقایسه کنید

http://www.dkamera.de/testbericht/ca...qualitaet.html

كاربر آشنا ACTIVE آواتار ها
    تشکر کرده
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط amironline نمایش پست ها
    سلام . شما نیکون دی 90 رو بگیرید یه سایت هم برای مقایسه انواع دوربین ها در ایزوهای مختلف معرفی میکنم مقایسه کنید

آقا امیر دستت درد نکنه واقعا سایت جالبی بود... منتها D90 در مقابل 60D و D7000 نمایش خیلی ضعیفی داشت! البته اگه ری ویو صحیح و معتبر بوده باشه...
    به هر حال انتخاب رو بهتر و راحتر می کنه

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط amironline نمایش پست ها

امیر جان درود .
    عزیزم حداقل یه سایت انگلیسی میذاشتی تا بفهمیم چی میگه ! از بابت لینکی که دادی مرسی ولی اگه همونجا عکس های D90 و 60D رو مقایسه میکردی ( در ایزو 1600 و تنظیمات شب ) میدیدی که 60D بسیار بهتر عمل کرده . اما برای مقایسه ی D7000 و 60D من از سایت معتبر http://www.cameralabs.com کمک گرفتم :

60D با ایزو 3200 :
    http://www.cameralabs.com/reviews/Ni...se_3200iso.jpg
    60D با ایزو 12800:
    http://www.cameralabs.com/reviews/Ni...e_12800iso.jpg
    D7000 با ایزو 3200:
    http://www.cameralabs.com/reviews/Ni...se_3200iso.jpg
    D7000 با ایزو 12800:
    http://www.cameralabs.com/reviews/Ni...e_12800iso.jpg

واضحه که D7000 عملکرد بهتری داره ( البته قیمت بالاتری هم داره ) . در کل از نظر کیفیت عکس در ایزوهای مختلف درجه بندی به صورت زیره :
    1)D7000
    2)60D
    3)D90
    ACTIVE، Walkman، amironline و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط ACTIVE نمایش پست ها
    آقا امیر دستت درد نکنه واقعا سایت جالبی بود... منتها D90 در مقابل 60D و D7000 نمایش خیلی ضعیفی داشت! البته اگه ری ویو صحیح و معتبر بوده باشه...
    به هر حال انتخاب رو بهتر و راحتر می کنه
    لینک زیر ریویوی کامل و معتبری از D7000 رو در 4 صفحه ارایه میده . اگه همونجا بگردین ، ریویوی D90 و 60D رو هم پیدا میکنین :
    http://www.cameralabs.com/reviews/Ni...ise_JPEG.shtml

و البته ریویوی DP درباره ی D7000 و 60D :
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond7000/
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos60d/

راستی به عقیده ی من میتونین به 550D هم فکر کنی. چون اگه بخوای 550D بگیری ، دستت واسه لنز بازتر خواهد بود و دوربین و تجهیزات جانبی و لنز حداکثر 1.5 م میشه که با بودجه ای که گفتی مطابقه . این دوربین از لحاظ کیفیت بدنه بسیار بهتر از 60Dیه . ولی از لحاظ سرعت و کیفیت عکاسی در سطح پایین تری قرار میگیره .البته به عقیده ی من از D90 در کیفیت عکس سرتره و اگه قراره به اندازه ی D90 پول بدی، حیفه که نیم نگاهی به این دوربین کوچک ولی خوش ساخت و با کیفیت نداشته باشی.

صفحه 2 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین