صفحه 4 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 90
Like Tree161تشکر

موضوع: P500 نیکون بهتره یا SX30 کانن یا G12 کانن؟؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    821

درود
    جناب مینایی ؛ یک لنز تله-واید با کیفیت اپتیکی مطلوب میتونه تا مدت ها (شاید تا یکی دو سال) برای یک آماتور یا مبتدی کافی باشه . نیازی نیست حتما آدم 4 تا پرایم و یه نرمال و یه سوپر واید و ... بخره تا بتونه عکاسی کنه . برای مثال لنز 200-18 نکس ، هم از لحاظ اپتیکی خوبه و هم به اصطلاح عام ، زوم و واید خوبی داره . این لنز رو میشه همراه بدنه ی نکس 3 با قیمت حدود 1م تهیه کرد .
    خب آنوقت برای عکاسی ماکرو چه کند؟
    .اگه بخواهد از یک شی خیلی نزدیک عکاسی کند
    باز هم به همان قضیه هزینه و تجهیزات زیاد میرسیم که توضیح دادم

دوست عزیز جناب رضا اقبالی

توجه کنید که ایشون میگن :

راستش برای عکسهای خانوادگی و نهایتا اگر ذوق عکاسیمون گل کرد، چندتا منظره و سوژه جالب بخوام عکس بگیرم.

در کل اینکه همه ما پیشنهاد دهنده هستیم و کسی که باید انتخاب کنه کس دیگری است
    خدای نکرده قصدمان این نیست که انتخاب خودمان را دیکته کنیم و بگوییم که فقط اینی که من میگویم درست است
    mahdi20 تشکر می‌کند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

با درود دوباره

خب آنوقت برای عکاسی ماکرو چه کند؟
    .اگه بخواهد از یک شی خیلی نزدیک عکاسی کند
    باز هم به همان قضیه هزینه و تجهیزات زیاد میرسیم که توضیح دادم
    واقعا اینجا جاش نیست که بحث ماکروگرافی باز بشه و به شخصه قصد مبسوط کردن این موضوع رو ندارم ولیکن به شکل خرد و خلاصه عرض کنم که با همین 200-18 ، میشه ماکروگرافی هم انجام داد .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت : دوست عزیزم جناب احمدی در پست 22 واقعا حرف سنجیده و زیبایی زدن . درسته که این بحث ها واقعا کاربردی و به درد بخوره ولیکن واقعا احساس می کنم وقتی آقا مهدی (پُرسنده) بیاد و این بحث ها رو بخونه ، نه تنها آگاه نمیشه بلکه به نظرم سردرگم تر هم خواهد شد .

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها

جناب اقبالی و جناب جناب دانش پایه ؛ درود بر شما
    راستش من یکم گیج شدم ! یعنی می فرمایید با افزایش فاصله ی کانونی ، کیفیت اپتیکی کاهش پیدا می کنه (با تمام قوا مطمئنم که این مطلب به خودی خود درست نیست) ؟ یه سوال هم دارم ؛ با یه لنز در فاصله ی کانونی 600 نسبت به حالت نرمال چند برابر بزرگنمایی داریم ؟

بله بعلت سایز کوچک سنسور کیفیت در تله تا حدودی کیفیت کاهش می یابد

بزرگنمایی لنز=بلندترین فاصله کانونی / کوتاه ترین فاصله کانونی

برای مثال فرصا یک لنز 100-400 دارای بزرگنمایی 4 است

نقل قول نوشته اصلی توسط minaei نمایش پست ها
    دوست عزیز جناب رضا اقبالی
    همه ما پیشنهاد دهنده هستیم و کسی که باید انتخاب کنه کس دیگری است
    خدای نکرده قصدمان این نیست که انتخاب خودمان را دیکته کنیم و بگوییم که فقط اینی که من میگویم درست است
    جناب مینایی بنده صرفا قصد راهنمایی داشتم، وگرنه من چیکاره ام این وسط....:)

ارادتمند
    persian.boy و Miri تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    821

پسر خوب پارسی
    شما میدانید که منظور من چیز دیگریست

یک دوربین کوچک و جمع و جور که نه تنها عکس های قابل قبولی میگیرد بلکه به راحتی میتوان آن را دست کس دیگری هم داد تا عکاسی کند و فیلم بگیرد
    خب این دوربین مناسب تر است

شما از دریچه نگاه خودتان دارید به قضیه نگاه میکنید

=========

مدتی پیش یکی از آشنا های حدود 45 ساله را به این تالار معرفی کرده بودم برای انتخاب دوربین ( قضیه مربوط به یک سال پیش است )
    این بنده خدا حدود 500 تومان داشت و به قول خودش یه کمی بیشتر هم میتوانست خرج کند

خلاصه من نمیدانم در این تالار بوده یا تالار دیگر
    ولی خلاصه سوقش داده بودند که یک 500دی دست دوم کنون بگیرد و کلی هم برایش گفته بودند که کیفیت بی نظیری داردو در شب مثل ماه عکس میگیرد و بعدا برایش میتوانی لنز بخری

خلاصه کلی باهاش حرف زدم که این دوربین به درد شما نمیخورد و بعدا باید برایش کلی خرج کنی و در ثانی شما که نمیخواید پوستر باهاش چاپ کنی

برایش یک sx20 IS گرفتم و کلی هم راضی است و هر بار هم که مرا میبیند کلی میخندیم راجع به این موضوع
    جالب اینکه کلی هم عکس های زیبا و قشنگ اتفاقا از پرنده و چرنده و ... گرفته و کلی هم به عکاسی علاقه مند شده
    در حالی که مطمئنم اگر آن دوربین SLR را خریده بود امروز اینقدر ذوق و شوق عکاسی نداشت

اینها را گفتم که به هر کسی که از راه میرسد یک دوربین SLR پیشنهاد ندهید
    mahdi20 تشکر می‌کند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    بله بعلت سایز کوچک سنسور کیفیت در تله تا حدودی کیفیت کاهش می یابد
    با درود دوباره
    در واقع می فرمایید که به خودی خود ، با افزایش فاصله ی کانونی ، افت کیفیت نخواهیم داشت و ایراد از سایز سنسوره ؛ درست می گم ؟

اینها را گفتم که به هر کسی که از راه میرسد یک دوربین SLR پیشنهاد ندهید
    جناب مینایی درود بر شما
    بنده دقیقا با شما موافقم . به نظرم نباید در پیشنهاد افراط کرد . ولیکن بنده یک هیبرید پیشنهاد دادم (نه SLR) که اطمینان دارم کار باهاش راحت خواهد بود و با یک لنز 200-18 ، اگر ایشون نخوان به شکل حرفه ای کار رو دنبال کنن ، تا چند سال کارشون راه میوفته . چیزی که من دارم پیشنهاد می دم ، با سوپر زومی که شما دارید می فرمایید ، به غیر از تفاوت های کیفیت عکاسی و بعضا امکاناتشون فقط در میزان زوم متفاوتن .
    بنده در نهایت می خوام بگم که اگه براشون کیفیت مهمه ، همین هیبرید رو بگیرن و اطمینان میدم خرج اضافی در بر نخواهد داشت ... اگر هم زوم براشون واجبه و نیازی به کیفیت نکس ندارن ، خب برن همون سوپر زوم رو بگیرن . به نظرم بهتره دیگه انتخاب رو به خود ایشون واگذار کنیم .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    ویرایش توسط persian.boy : Sunday 5 June 2011 در ساعت 15:19
    vahidmir2000 و mahdi20 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

با درود دوباره
    در واقع می فرمایید که به خودی خود ، با افزایش فاصله ی کانونی ، افت کیفیت نخواهیم داشت و ایراد از سایز سنسوره ؛ درست می گم ؟

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    البته در کامپکت ها اینجوریه(معمولا)

اما در SLR ها بستگی به کیفیت و اپتیک لنز هم داره

موفق باشید.......

پ.ن: از یکساعت پیش خوابم میاد، اما چون بحث شیرینی بود قید خوابو زدم
    vahidmir2000 و persian.boy تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    821

افت کیفیت ناشی از کوچک بودن سنسور که علتش لنز باشد فقط و فقط مربوط به دیافراگم و پدیده دیفرکشن است که در دوربین های کامپکت و سنسور های کوچک از دیافراگم خیلی پائین تر , حدود 5 شروع می شود

اما فاصله کانونی بلند و افت کیفیت آن بیشتر مربوط به لنز است تا سنسور
    persian.boy و Miri تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

با درود دوباره

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    به نظر من دو موضوع دخیله
    1- وقتی در فاصله کانونی بالا عکساسی میکنید لرزش دست بسیار موثر است و باید از سرعت شاتر بالا استفاده کرد. در این حالت باید ایزو را افزایش داد. در سنسورهای کوچک کیفیت بالایی در ایزوهای بالا نداریم. برای مثال همین سنسور SX30 را در نظر بگیرید عکسهای دوربین 550دی در ایزوی 3200 بهتر از 100 sx30 است.حالا خودتون تصور کنید این دوربین در ایزوی 400 یا 800 چقد نویز خواهد داشت. حالا لرزه گیر نچندان موثر را هم در نظر بگیرید.
    2- لنزهایی با دامنه بالا از نظر اپتیکی خیلی شارپ نیستند. لنزی که فرضا 24-800 باشد تصویر شارپی روی سنسور ایجاد نمیکند. به همین دلیل همچین لنزی در اس ال آر ها نداریم.

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

وقتی عکس خوبی ندارند مسلما کیفیت فیلم خوبی هم نخواهند داشت. حتی فول HD هم رکورد کنن.
    دوست من کیفیت عکس و فیلم در یک دوربین میتونه متفاوت باشه. سنسور یک دوربین 16 مگاپیکسلی شاید برای گرفتن عکس در همه شرایط کوچک باشه ولی سایز این سنسور برای فیلمبرداری اچ دی هم معمولا کافیه. توجه داشته باشد که رزولوشن یک فیلم فول اچ دی به سه مگاپیکسل هم نمیرسد(رزولوشن هر فریم) پس کیفیت فیلم در دوربینها معمولا خوبه مگر اینکه ایرادهای دیگری غیر از کیفیت کلی داشته باشند مثل کمبود فریم ریت یا تکه تکه شدن تصویر براثر حرکتهای شدید دوربین یا سوژه و...
    persian.boy تشکر می‌کند.
    Back for Good

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    821

خب البته بحث لرزش دست که میحثی جدا است و مثلا میتوانید از سه پایه یا تک پایه استفاده کنید

منتها بحث فاصله کانونی بلند و افت کیفیت ناشی از آن مخصوصا در دیاف های باز چیزی است که تا آنجا که یادم می آید در این سایت روی آن زیاد بحث شده و تاپیک های زیادی به این مبحث پرداخته اند و اتفاقا لنز هایی با فاصله کانونی بلند ( منظورم رنج زیاد نیست ) و کیفیت مطلوب هم کم نداریم .
    ولی خب این بیشتر مربوط به لنز است

صفحه 4 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین