صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 64
Like Tree231تشکر

موضوع: D7000 یا 7D ؟!

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط Benygh نمایش پست ها

من تا بحال دوربین نداشته‌ام، و مشکل سازگاری با برند خاصی از نظر ارگونومی نخواهم داشت. ولی نمیدونم چرا اینطوره که نسبت به نیکون حس بهتری دارم.

حالا به نظر شما من کدام دوربین رو بگیرم ؟

پیشاپیش ممنونم از شما.
    سلام

همان دی ۷۰۰۰ را بخرید. هر دوی این دوربین ها عالی هستند.

خوب باشید و موفق
    Benygh، lamagra، Akas و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    250

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    کجای پستم من گفتم فاکتور قیمت مهمی نیست؟!
    بعدش چرا اینقدر مغلطه میکنید؟! من گفتم ایشون عکاس حیات وحش هستن؟ داشتم برتری ها رو برای از دید کسی که بهشون نیاز داره و قدرشون رو خواهد دونست میگفتم که شما برداشت دیگری کردید.
    من دی7000 و 7دی رو مدت طولانی کنار هم داشتم.اگر کسی به برتری های سرعتی دقتی 7دی نیازی نداشته باشه یا همانی که در دی7000 هست براش کافی باشه با توجه به قیمت کمتر دی7000 بدنه مناسبتری است.پیشنهاد من هم همینه که اگر قصد عکاسی اکشن جدی ندارند امکان نداره از خرید دی7000 پشیمان بشن.همه چیز این بدنه بسیار خوبه.
    والا ما که مغلطه ای نکردیم اما شما انگار بهت برخورده !
    ایشون تاپیک زده هر کس اطلاعی داره در اختیارشون میزاره و تصمیم نهایی هم با خودشون هست
    پس وقتی این اقا نه عکاس حیات وحش هستند و نه قصد عکاسی جدی در زمینه اکشن رو دارن پس برتری با 7000 هست ( به خاطر قیمت )
    و پیشنهاد من هم به ایشون اشتباه نبوده که شما بحث نداشتن تجربه و اطلاعات کافی رو وسط میکشی
    ashkan 78 تشکر می‌کند.

كاربر همراه Benygh آواتار ها
    تشکر کرده
    771

ممنونم از همه شما.
    میدونستم بلاخره یکی میاد و سر مسئله حس بهم میگه که باید نیکون رو بخرم. :D

راستش، چون تا بحال دوربین نداشته ام نمیتونم بگم به دوربینی عادت و یا به برندی ارادت دارم، این مسئله نیکون هم شاید به این خاطر بوده که دوستانم تماما نیکون داشته اند.

ترجیح میدم انتخابی منطقی داشته باشم در مورد این خرید، چرا که تا چند سال باید جواب بده.

در مورد حرکات سریعتر و ... کنون چقدر از نیکون بهتره ؟

دوست دارم عکاسی حیات وحش هم انجام بدم چرا که نه ؟!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    250

دوست عزیز اینکه هر از گاهی از حیات وحش یا صحنه های اکشن عکس بگیری تا اینکه کارت این باشه خیلی متفاوته

چون 7000 در حد معقول نیازهای شما رو در این زمینه هم برطرف میکنه...

سرعت عکاسی در 7d :
    8فریم بر ثانیه
    D7000 :

6 فریم بر ثانیه

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

ممنونم از همه شما.
    میدونستم بلاخره یکی میاد و سر مسئله حس بهم میگه که باید نیکون رو بخرم. :D

راستش، چون تا بحال دوربین نداشته ام نمیتونم بگم به دوربینی عادت و یا به برندی ارادت دارم، این مسئله نیکون هم شاید به این خاطر بوده که دوستانم تماما نیکون داشته اند.

ترجیح میدم انتخابی منطقی داشته باشم در مورد این خرید، چرا که تا چند سال باید جواب بده.

همین که دور و بری هایتان تجهیزات نیکون دارند، کفه ترازو را به سمت دی7000 سنگین خواهد کرد!
    دوربین خوبی است به نظر من و با توجه به نکته بالا در خریدش شک نکنید.
    ashkan 78، Navid7h، masoudrejae و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

شما همین طور پیش بری و به حرف دوستات گوش کنی چند وقت بعد تاپیک میزنی
    5D mark III یا D800
    دی 7000 بخر خیالت را هم راحت کن.با اون یک تومن بیشتر هم میتونی یک کیف کوله عالی .یک گریپ . دو تا مموری پرسرعت .یک فلاش پرتابل یک چتر برای عکاسی چند تا فیلتر و یک لنز 50 پرایم بخری که چون دی 7000 موتور فوکوس هم داره سری D اش را میتونی بخری و...
    لنز 18-105 نیکون هم به نظر من از 18-135 بهتره(شایدم من اشتباه میکنم )
    yaghoobi، ashkan 78، Benygh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

من برای مدت حدودا 8 سال عکاسی طبیعت انواع کنون ها رو داشتم من جمله 7 دی(البته این دوربین قرضی دستم بود به مدت زیاد). اما به دلایلی تجهیزاتم رو فروختم و طی یه حرکت عجیب رفتم سمت نیکون. نزدیک به 1 ماه من در مورد خرید 7 دی و دی 7000 تحقیق کردم تا گرفتم. شما با مراجعه به سایتی مثل snapsort و قیاسه دو دوربین متوجه میشین که برتری با دی 7000 هست. در عمل هم در مورد عکاسی طبیعت و اجتماعی و عکاسی عادی روزمره خروجی دوربین دی 7000 بسیار عالی و دلچسب تر از 7 دی هست که حتما می دونید به خاطر داینامیک رنج بالای دوربین های نیکون بر کنون هست که شامل همه دوربین های نیکون میشه. اما از لحاظ بدنه ضعیف تر هست نسبت به 7ی و این ضعف زمانی معلوم میشه که مثلا یه لنز 300 یا 500 روی هردو ببندین که واقعا از کنون لذت می برین و از نیکون نه! من از چند دوست کنونی شنیدم که در آتلیه رنگ های نیکون در چاپ زرد خواهد شد و بد اون رو هم رفتم تست کردم در کنار 5دی و چاپ کردم. نه تنها زرد نشد بلکه از لحاظ کیفیت با 5دی نسبتا برابری میکرد با توجه به اینکه نیکون من لنز کیت داشت و کنون 24-105. برتری دیگه دی 7000 شارپی عالی اون و اینکه سیستم نورسنجی بسیار جدیدی داره که جایی خوندم (که یادم نیست کجا اما پیداش می کنم) حاصل 2 سال کار فشرده تیم نیکون بوده و از بسیار شبیه به سیستم نورسنجی d4 هست. نکته مهم دیگه اینه که شما 7 دی رو باید حتما با یه لنز خوب بگیرین لنز کیتش که یه لنز معمولی خوب به حساب میاد و باز برای اون دوربین به شدت کمه 18-135 هست که با بدنه میشه چیزی حدود 4800. اما دی 7000 با لنز 18-105 که واقعا و به صورت عجیبی لنز خوبی هست در میاد 3600 که خب این تفاوت واقعا ارزشی نداره خودش پول یه لنزه! تجره کلی من از این دوربین اینه که شما اگه کار خبری و یا عکاسی حیات وحش اونم در حد حرفه ای میکنید و یا به نحوی با سرعت خیلی بالا سروکار داریددر خرید 7دی شکی نکنید. در غیر این صورت و در کلیه موارد کاملا برتری با دی 7000 هست و در خریدش شکی نکنید شما بد چند روز کار کردن با این دوربین اونچنان بهش علاقه مند میشید که کار به جایی میرسه شبها موقع خواب هم با سرو کله زدن با اون می خوابید:))
    یه مقدار بد دست بودن دی 7000 رو هم با خرید یه گریپ هنل به قیمت 100 تومان کاملا میشه حل کرد و خوش دست میشه اما باز نه برای لنزهای سنگین.
    ویرایش توسط nimapix : Thursday 15 November 2012 در ساعت 02:32
    iranh00، ashkan 78، Benygh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

به این دو لینک هم نگاهی بندازید:

Canon 7D vs Nikon D7000 - Our Analysis

Nikon D7000 vs Canon EOS 7D

البته فراموش کردم بگم که 7d در زمینه فیلمبرداری هم یه مقدار از دی 7000 قویتر هست. یه مقدار جزئی نه زیاد که البته این مزیت شاید به کار کیلیپ سازان عروس داماد یا فشن کارها بیشتر بیاد.
    Benygh و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

دوست دارم عکاسی حیات وحش هم انجام بدم چرا که نه ؟![/QUOTE]

اگه دیگه اینقدر شما می خوای حرفه ای کار کنی و حیات وحش عکس بگیری پس حداقل یه 10 تومانی هم واسه لنز بزار کنار. در عکاسی حیات وحش سرعت دوربین حرف اول رو میزنه و سرعت فوکوس شدیدا بالا که در قیاس این دو دوربین در این دو مورد 7d برنده هستش.
    Benygh و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Benygh آواتار ها
    تشکر کرده
    771

ممنونم از شما دوست عزیز،
    اتفاقا، دلیل تاخیرم در پاسخگویی بررسی مقایسه‌های SnapSort بودم.

در این مقایسه، در بخشی که نقاط مثبت 7D رو نسبت به D7000 نشون میده دیده میشه که تنها برتری های قابل مشاهده موارد زیره:

شاتر لگ: 131ms به ms238
    کراس فوکوس پوینت: 19 به 9
    عکاسی پشت سر هم: 8 به 6

حالا این موارد فقط توی حرکات سریع و اکشن خودش رو نشون میده ؟

آیا این بدین معناست که من نمیتونم انتظار زیادی از D7000 برای عکاسی طبیعت داشته باشم ؟

ممنون میشم یک مثال عینی از عملکرد این دو دوربین بزنید.

(مثلا پرنده ای در حال حرکت و یا ایستاده روی شاخه، و یا روباهی در حال دویدن...)

اول اینکه کراس فوکوس پوینت با اون پراکندگی چه فرقی میکنه ؟!
    و اینکه آیا این دو لنز هر دو موتور فوکوس دارند ؟!
    در مورد این لنز 50 پرایم، سری D موتور فوکوس نداره و ارزون تره و برام به صرفه تره، درسته ؟

راستی، در مورد K-5 و D600 نیکون نظرتون چیه ؟!
    فکر میکنم برای D600 اگر قرار باشه اقدام کنم هزینه‌های وسایل جانبی‌م به شدت بره بالا ... درسته ؟
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین