صفحه 10 از 18 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 180
Like Tree708تشکر

موضوع: انتخاب بین Canon 6D و Canon 5D III

كاربر همراه Hoda Zaeimi آواتار ها
    تشکر کرده
    2372

سلام

من خودم از مخالفان سرسخت 6D بودم و اصلا حاضر نبودم به عنوان فول فریم سراغ این بدنه برم. حالا به چه دلایلی بماند. اما برای کوچ از کراپ داری مثل 7D به فول فریم برام واقغا سخت بود انتخاب بین 5d lll و 6D و همچنین با توجه به اختلاف قیمت بالاخره 6D رو خریدم. هر چند اولش با بدبینی کامل باهاش شروع به کار کردم اما الان به جرات میگم که این دوربین واقعا عالیه و به خصوص ترکیب یک لنز تله مثل 200-70 با این بدنه یقینا شما رو چنان راضی میکنه که کمترین تردیدی در خریدش میکنید.
    به علاوه توی این مدتی که با این بدنه دارم کار میکنم اصلا و ابدا کمتر بودن نقاط فکوسش نسبت به 5دی lll به هیچ عنوان شما رو اذیت نخواهد کرد و کاملا راضی کننده هست. و مزیت دیگه ای در کار طولانی خودش رو کاملا نشون میده وزن سبک اون هست که دست رو خسته نمیکنه و باهاش بسیار راحت میتونید کار کنید. زنده بودن رنگها دقت فکوس و همه چی بسیار خوب و راضی کننده هست.

6.jpg
    این هم یک نمونه عکس با ترکیب 200-70 اف 4 و 6D

البته امیدوارم کیفیت عکس بعد از آپلود خیلی بد نشه
    ویرایش توسط Hoda Zaeimi : Sunday 10 May 2015 در ساعت 13:57
    Niaz، yaghoobi، K_NMT و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    برقی از منزل لیلی بدرخشید سحر ، وه که با خرمن مجنون دل افگار چه کرد

instagram: hoda.zaeimi

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط Alias_239 نمایش پست ها
    سلام
    بنده دوربین eos 600 d را دارم و پسر عموی ما هم eos 5d m iii.
    این دو دوربین از نظر فکوس قابل مقایسه نیستند.5D بسیار بسیار قوی تر است که به 61 نقطه فکوس و توانایی های نرم افزاری دوربین برای کنترل این نقاط فکوس بر می گردد.
    از جهات دیگری مانند کراپ فاکتور و دانینامیک رنج باید با دقت به نتیجه کار نگاه کنید تا متوجه شوید که کدام تصویر مال کدام دوربین است.
    تفاوت اصلی این دو دوربین در عملکرد نویزی است که حقیقتاً از زمین تا آسمان است.5d m iii عملکرد خیره کننده ای در مورد نویز دارد و عملاً در برابر دوربین 600d می توان گفت چندین بار قوی تر است.
    نکته دیگر در مورد این دو دوربین که در کنار هم تست کردیم و خیلی راحت به نتیجه آن می رسید شارپ تر بودن تصاویر 5d با یک لنز است.
    البته که این مقایسه ها در شرایط آزمایشگاهی انجام نشده ولی در این حد هست که بگوییم در این ضمینه تفاوت دو دوربین در کنار هم محسوس است یا خیر.که در مورد رفتار نویزی واقعاً تفاوت انکار نشدنی است.

دیروز با دوربین خودم و لنز 18-55 به شدت با مشکل رو به رو شدم.هم از نظر این که ISO رو نمی توانستم بالا ببرم و هم از این نظر که اون لنز من رو کلافه کرده بود.تمام مشکلات لنز ها در این 18-55 جمع شده بودند.جدای بحث لنز می فرماید چرا سرمایه گذاری بر لوازم جانبی بیشتر از دوربین در نتیجه کار اثر دارد؟
    دوست من
    نظر من در جواب سوال اون دوستمون بود...وگرنه من اصلا معتقد نیستم که برتری مارک 3 یا 6d نسبت به مثلا 600d قابل چشمپوشی است و کلا به استفاده بجا از ابزار برتر شدیدا معتقدم و شدیدا مخالف صرف سرمایه زیاد برای ابزار صرفا با توجه به مشخصات اسمی ابزار و بدون توجه به نوع مصرف هستم
    M.Mobin و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر آشنا lord57 آواتار ها
    تشکر کرده
    23

من برعکس معتقدم که تعداد و نوع نقاط فوکوس خیلی خیلی مهمتر هستش ، من خودم مجبور شدم 6 بگیرم اما واقعا کمبود نقاط فوکوس حتی در مدلینگ و پرتره خیلی رو کیفیت خروجی تاثیر داره و کار عکاس رو چند برابر میکنه

points.jpg

توی این عکس مارک 3 و مارک 2 مقایسه شدن که 6 هم تقریبا صفحه فوکوس مارک 2 رو داره تفاوت ها قشنگ قابل لمسه
    mreza1001، Nima Sadigh، obsidiyan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Photography helps people to see

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط lord57 نمایش پست ها
    من برعکس معتقدم که تعداد و نوع نقاط فوکوس خیلی خیلی مهمتر هستش ، من خودم مجبور شدم 6 بگیرم اما واقعا کمبود نقاط فوکوس حتی در مدلینگ و پرتره خیلی رو کیفیت خروجی تاثیر داره و کار عکاس رو چند برابر میکنه

points.jpg

توی این عکس مارک 3 و مارک 2 مقایسه شدن که 6 هم تقریبا صفحه فوکوس مارک 2 رو داره تفاوت ها قشنگ قابل لمسه
    روی کیفیت هیچ تاثیری ندارد! ولی روی راحتی چرا ... کیفیت را با راحتی اشتباه نگیرید.
    Niaz، yaghoobi، K_NMT و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

درود...
    در محضر اساتید بزرگوار جسارته که بنده هم نظری بدم... امیدوارم حقیر رو عفو بفرمایید..
    بنده معتقدم که این بحث تنها یک سوال و یک جواب کلی و اساسی داره ...والسلام.. و ادامه این مقایسه ها و ارائه جدولها و آمارها و واکاوی ها و کالبد شکافیها و لینک دادنها و غیره و غیره بعد از مشخص شدن جواب این تک سوال , بی فایده است !

سوال اینه : آیا توانایی مالی خرید دوربین کانن 5 دی مارک تری رو دارید و یا خیر ؟؟؟

اگر جواب مثبته پس بسم الله ! یکی از بهترین دوربینهای موجود در بازار مبارکتون باشه و گوارای وجودتان!! بخرید و از عکاسی لذت ببرید ....
    اگر جواب منفیه پس لطفا چنین تصور کنید که دوربینی به نام 5 دی مارک تری ساخته نشده و وجود خارجی نداره!! با خیالی راحت و خاطری آسوده برید سراغ 6 دی و باز از عکاسی لذت ببرید !

امیدوارم خدایی نکرده به دوستان و اساتیدی که در این بحث حضور دارن جسارتی نکرده باشم ..این نظر شخصی بنده است و میتونه کاملا نادرست و اشتباه باشه...

منم دقیقا همین مشکل انتخاب رو داشتم و این سوال رو واسه خودم مطرح کردم و دیدم توانایی خرید 5 مارک تری رو دارم...بنابراین ازخوندن بقیه ریویوها و آمارها و جداول مربوط به 6 دی منصرف شدم...
    در ضمن هیچکس از در اختیار داشتن یک دوربین پرقدرت همه فن حریف بسیار با کیفیت بدش نمیاد !
    مخلص تک تک دوستان
    Amin Zarif، mreza1001، pargraphic و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    درود...
    در محضر اساتید بزرگوار جسارته که بنده هم نظری بدم... امیدوارم حقیر رو عفو بفرمایید..
    بنده معتقدم که این بحث تنها یک سوال و یک جواب کلی و اساسی داره ...والسلام.. و ادامه این مقایسه ها و ارائه جدولها و آمارها و واکاوی ها و کالبد شکافیها و لینک دادنها و غیره و غیره بعد از مشخص شدن جواب این تک سوال , بی فایده است !

سوال اینه : آیا توانایی مالی خرید دوربین کانن 5 دی مارک تری رو دارید و یا خیر ؟؟؟

اگر جواب مثبته پس بسم الله ! یکی از بهترین دوربینهای موجود در بازار مبارکتون باشه و گوارای وجودتان!! بخرید و از عکاسی لذت ببرید ....
    اگر جواب منفیه پس لطفا چنین تصور کنید که دوربینی به نام 5 دی مارک تری ساخته نشده و وجود خارجی نداره!! با خیالی راحت و خاطری آسوده برید سراغ 6 دی و باز از عکاسی لذت ببرید !

امیدوارم خدایی نکرده به دوستان و اساتیدی که در این بحث حضور دارن جسارتی نکرده باشم ..این نظر شخصی بنده است و میتونه کاملا نادرست و اشتباه باشه...

منم دقیقا همین مشکل انتخاب رو داشتم و این سوال رو واسه خودم مطرح کردم و دیدم توانایی خرید 5 مارک تری رو دارم...بنابراین ازخوندن بقیه ریویوها و آمارها و جداول مربوط به 6 دی منصرف شدم...
    در ضمن هیچکس از در اختیار داشتن یک دوربین پرقدرت همه فن حریف بسیار با کیفیت بدش نمیاد !
    مخلص تک تک دوستان
    با احترام به نظر شما دوست عزیز, فکر میکنم علت این بحثها در این فروم, به عنوان فروم تخصصی عکاسی (و نه تخصصی فروش لوازم عکاسی), کمک به ارتقاء دانش عکاسی یکدیگر است
    شخصا فکر میکنم حتی لذت عکاسی با لوازمی که منطبق با نیاز و دانش مصرف کننده انتخاب شده بسیار بیشتر از لوازم همه فن حریف است و موجب تشویق شخص به عکاسی و ارتقاء تواناییها و در صورت لزوم ارتقاء لوازم خواهد شد
    حالا سوال اینجاست: آیا مثلا خرید 5D MIII مشکلی در عکاسی شخص ایجاد میکند؟...چه اشکالی در داشتن مثلا همه فن حریف نسبتا گران قیمت هست؟
    و جواب بنده: بله...ممکن است باعث دلسردی و سردرگمی مصرف کننده شود...اگر درست راهنمایی نشده باشد و این چیزی است که ما همگی میخواهیم اینجا اتفاق نیفتد و صد البته برای شرکتهای تولید کننده و بازار اصلا مهم نیست!
    باز هم تاکید میکنم نظر همه قطعا محترم است و تصمیم نهایی با عکاسان و خریداران است :)
    Kourosh Kahal، KHAKSAR، M.Mobin و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر آشنا ximballchin آواتار ها
    تشکر کرده
    137

درود...

مخلص تک تک دوستان
    باسلام خدمت دوستان
    این فرم معرفی شده برای راهنمایی دوستان یه مثال ساده من نوعی پول 5 دی داشته باشم نمیدم چون دوبین سنگینه ومن نیاز به این تعداد نقطه فکوس ندارم و هیچ وقت شاترم روی 1/8000 ثانیه نمیره پس چه دلیلی داره بابت 5 دی پول بدم تازه بااین اختلاف لنزای بهتری می تونم بخرم وهرکس بر اساس نیازش دوربین انتخاب می کنه
    K_NMT، jalalkarimi، M.Nouri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    60d +400d+tamron 17-50 f2.8 vc +tamron 70-300 f4.-5.6 +50 f1.8II

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

فاصله نقاط کناری رو اگر با هم مقايسه کنيد انچنان اختلافی ندارند و با کمی جابجا يی دوربين به راحتی ميشه فکوس کرد بدون اينکه سوژه از فکوس خارج بشه
    هنوز هم خيلی از عکاس های معروف با نقطه مرکزی عکاسی ميکنند (با اينکه پيشرفته ترين دوربين ها رو در اختيار دارند)
    نقاط فکوس زياد برای تراکينگ بيشتر کاربرد داره

papyruus جان به نظر من اگر بودجه به اندازی خريد بقيه لوازم هم باشه فرمايش شما درسته
    اما من خيلی ها رو ديدم که 5 3 دارند و با 50 1.8 کار ميکنند

برای پرتره 6دی +85 1.2 يا 135 خيلی بهتر از 5 دی 3 + 70-200 4
    K_NMT، Mehrdad-PL، m.daneshpayeh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

درود...

مخلص تک تک دوستان
    حامدجان برای خریدهیچوقت قطعیت وجودنداره.مطمئنن همه انذازه جیبشان را میدانند ولی موضوع خرید منطقی ست. برای امثال بنده متوسط الجیب! همیشه بهترین خریدها با کمترین بودجه ها دغدغه بوده، گرچه همان خریدبه اندازه جیب هم ممکن است موجب دردسرشود، چه بسا کسانی که جیبشان میرسدولی بزرگی دوربین وسنگینی ان برایشان دردسرشود.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    فاصله نقاط کناری رو اگر با هم مقايسه کنيد انچنان اختلافی ندارند و با کمی جابجا يی دوربين به راحتی ميشه فکوس کرد بدون اينکه سوژه از فکوس خارج بشه
    هنوز هم خيلی از عکاس های معروف با نقطه مرکزی عکاسی ميکنند (با اينکه پيشرفته ترين دوربين ها رو در اختيار دارند)
    نقاط فکوس زياد برای تراکينگ بيشتر کاربرد داره

papyruus جان به نظر من اگر بودجه به اندازی خريد بقيه لوازم هم باشه فرمايش شما درسته
    اما من خيلی ها رو ديدم که 5 3 دارند و با 50 1.8 کار ميکنند

برای پرتره 6دی +85 1.2 يا 135 خيلی بهتر از 5 دی 3 + 70-200 4
    تنها زمانی که با سیستم فکوس 6دی مشکل داشتم زمانی بود که از لنز 85 1.2 روی این بدنه استفاده میکردم.البته بیشتر مشکل این ترکیب فکر میکنم مربوط به سیستم فکوس لنز 85 باشه تا بدنه 6دی.روی مارک تری هم این مشکل فکوس با این لنز وجود داره ولی احتمالا % خطا در ترکیب مارک تری با اون لنز کمتر خواهد بود.در هر صورت فکر میکنم استفاده از این لنز به همراه بدنه 6دی خیلی گزینه خوبی نباشه.
    K_NMT، Mehrdad-PL، m.daneshpayeh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 10 از 18 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... آخرینآخرین