صفحه 9 از 18 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 180
Like Tree708تشکر

موضوع: انتخاب بین Canon 6D و Canon 5D III

كاربر جديد
    تشکر کرده
    149

نقل قول نوشته اصلی توسط viper.killer نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان.
    600D کنن دارم با کیت 18-55 و یه لنز 85MM F.1.8 فعلا خونگی پرتره و مدلینگ کار میکنم
    چند وقتی هست تصمیم دارم یه دوربین فول فریم بگیرم و بین این دو مدل گیرکردم میدونم که مارک3 از 6دی خیلی بهتره و البته گرونتر
    الان مارک3 7.500.000 و 6دی 4.500.000 و راحت میتونم 6دی بگیرم ولی مارک 3 خیلی سخت تره
    طبق پستهایی که دوستان گذاشتن ظاهرا بهترین انتخابم 6دی هست فقط میترسم یه موقع پشیمون بشم از خریدنش و به ای کاش بیوفتم که چرا مارک 3 نخریدم
    من تو یه جایی خوندم که بعضی از دوربینهای هم رده که گرونترن بخاطر عمر شاتر هم هست که گرونن فکر کنم مارک 3 15000 باشه 6دی چقدر هست؟
    6دی با 70-200 f 2.8 خوب مچ میشن و مشکلی ندارن؟
    سلام
    بنده 5d رو ترجیح میدم و خودمم بین این 2 تا مارک iii رو انتخاب کردم - بزرگترین مشکل 6d از نظر من نقاط فکوسش هست که تنها 11 نقطه فوکوس داره ولی 5d دارای 61 نقطه فوکوس هست که تو کیفیت عکس قطعا تاثیر بسزایی داره

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط jinger نمایش پست ها
    سلام
    بنده 5d رو ترجیح میدم و خودمم بین این 2 تا مارک iii رو انتخاب کردم - بزرگترین مشکل 6d از نظر من نقاط فکوسش هست که تنها 11 نقطه فوکوس داره ولی 5d دارای 61 نقطه فوکوس هست که تو کیفیت عکس قطعا تاثیر بسزایی داره
    توی کیفیت؟ درست نیست دوست عزیز.
    K_NMT، Kourosh Kahal، amin85 و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    93

سلام دوست عزیز
    با توجه به اینکه شما عکاسی پرتره انجام میدهید، به نظر من 6d گزینه خوبی است اما اگر بخواهید عکاسی حیات وحش یا پرتره اجتماعی و یا ورزشی رو به ژانرهای عکاسیتون اضافه کنی، قطعا به 5d نیاز خواهید داشت.

سلام خدمت دوستان.
    600D کنن دارم با کیت 18-55 و یه لنز 85MM F.1.8 فعلا خونگی پرتره و مدلینگ کار میکنم
    چند وقتی هست تصمیم دارم یه دوربین فول فریم بگیرم و بین این دو مدل گیرکردم میدونم که مارک3 از 6دی خیلی بهتره و البته گرونتر
    الان مارک3 7.500.000 و 6دی 4.500.000 و راحت میتونم 6دی بگیرم ولی مارک 3 خیلی سخت تره
    طبق پستهایی که دوستان گذاشتن ظاهرا بهترین انتخابم 6دی هست فقط میترسم یه موقع پشیمون بشم از خریدنش و به ای کاش بیوفتم که چرا مارک 3 نخریدم
    من تو یه جایی خوندم که بعضی از دوربینهای هم رده که گرونترن بخاطر عمر شاتر هم هست که گرونن فکر کنم مارک 3 15000 باشه 6دی چقدر هست؟
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط m_o_3586 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    با توجه به اینکه شما عکاسی پرتره انجام میدهید، به نظر من 6d گزینه خوبی است اما اگر بخواهید عکاسی حیات وحش یا پرتره اجتماعی و یا ورزشی رو به ژانرهای عکاسیتون اضافه کنی، قطعا به 5d نیاز خواهید داشت.

سلام دوست عزیز منم حرف دوستمون رو تایید میکنم منم خودم برای خرید بین 6 دی و مارک 3 مردد بودم ولی مارک 3 رو انتخاب کردم و برای دوستم 6d گرفتم به جرات میتونم بگم طراحی و آزادی عملی که توی مارک 3 هست توی 6 دی نیست و اینکه نقاط فوکوس 6 دی واقعا روی اعصابه فکرشو بکن بخوای از پرنده یا اجسام سریع عکس بگیری اونوقت که مارک 3 خودشو نشون میده و خیلی خیلی کارتو توی فوکوس راحت میکنه ضمنا من برای اولین بار دیروز با لنز 70-220 f2.8 کار کردم خداییش میتونم بگم واقعا تو استفاده طولانی چیز مضخرفیه من حدود 7 ساعت دیروز عکاسی کردم تمام گردن و دستام کوفته شده چون واقعا ترکیبش با مارک 3 عذاب آوره مگر روی سه پایه تازه فکرشو بکن میخوای پرتره عمودی باهاش بگیری واقعا اذیت میکنه به نظرم همون f4 is رو بگیر + فلاش
    amin85 تشکر می‌کند.

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز منم حرف دوستمون رو تایید میکنم منم خودم برای خرید بین 6 دی و مارک 3 مردد بودم ولی مارک 3 رو انتخاب کردم و برای دوستم 6d گرفتم به جرات میتونم بگم طراحی و آزادی عملی که توی مارک 3 هست توی 6 دی نیست و اینکه نقاط فوکوس 6 دی واقعا روی اعصابه فکرشو بکن بخوای از پرنده یا اجسام سریع عکس بگیری اونوقت که مارک 3 خودشو نشون میده و خیلی خیلی کارتو توی فوکوس راحت میکنه ضمنا من برای اولین بار دیروز با لنز 70-220 f2.8 کار کردم خداییش میتونم بگم واقعا تو استفاده طولانی چیز مضخرفیه من حدود 7 ساعت دیروز عکاسی کردم تمام گردن و دستام کوفته شده چون واقعا ترکیبش با مارک 3 عذاب آوره مگر روی سه پایه تازه فکرشو بکن میخوای پرتره عمودی باهاش بگیری واقعا اذیت میکنه به نظرم همون f4 is رو بگیر + فلاش
    خب البته اینجوری ها هم نیست شما اگر با لنز سیگما ۶۰۰-۱۵۰ که ۳ کیلو وزن داره عکاسی کنی قطعا عکاسی با ۲۰۰-۷۰ براتون خیلی دلچسب خواهد بود ....فراموش هم نکنید این لنز یکی از بهترین لنزهای کانن هست و مقایسش با ۲۰۰-۷۰ اف ۴ درست نیست (گرچه اونم لنر با ارزشی هست )
    K_NMT، Amin Zarif، lamagra و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

سلام خدمت دوستان.
    به نظر من فعلا شما با همین دوربین به کارتون ادامه بدید...اگر میخواید میتونید روی لوازم جانبی مثل فلاش و لنز در زمینه مورد علاقتون سرمایه گذاری کنید
    Amin Zarif، m.daneshpayeh و lamagra تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

با آقای کیوان موافقم. چرا میخواهید بدنه جدید بگیرید. همین خوب است در واقع برای پرتره آنهم پرتره استودیویی این بدنهها چیز خیلی بیشتری بشما نمیدهند.
    اما انتخاب بین ۶ یا ۵ دی! شخصا ترجیح میدهم بجای ۵دی با همان هزینه یک ۶دی بعلاوه یک لنز خوب داشته باشم!
    K_NMT، Amin Zarif، Amir Abdolpanah و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

سلام خدمت دوستان.

دوست عزیز هیچکدام از دوربین ها با لنزهایی که براشون ساخته شده اند مشکلی ندارن. در شرایط محدود مالی بهترین کار برای شما تهیه 6دی همراه با یک لنز تازه است. 55-18 شما به درد دوربین جدید نخواهد خورد (این لنز برای کراپ 1.6 و دوربین های کراپ دار ساخته شده) و شما نیاز به یک لنز مناسب با کاربردتان خواهید داشت که بخشی از بودجه را جذب خودش خواهد کرد
    yaghoobi و kiavash تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Alias_239 آواتار ها
    تشکر کرده
    1864

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    به نظر من فعلا شما با همین دوربین به کارتون ادامه بدید...اگر میخواید میتونید روی لوازم جانبی مثل فلاش و لنز در زمینه مورد علاقتون سرمایه گذاری کنید
    سلام
    بنده دوربین eos 600 d را دارم و پسر عموی ما هم eos 5d m iii.
    این دو دوربین از نظر فکوس قابل مقایسه نیستند.5D بسیار بسیار قوی تر است که به 61 نقطه فکوس و توانایی های نرم افزاری دوربین برای کنترل این نقاط فکوس بر می گردد.
    از جهات دیگری مانند کراپ فاکتور و دانینامیک رنج باید با دقت به نتیجه کار نگاه کنید تا متوجه شوید که کدام تصویر مال کدام دوربین است.
    تفاوت اصلی این دو دوربین در عملکرد نویزی است که حقیقتاً از زمین تا آسمان است.5d m iii عملکرد خیره کننده ای در مورد نویز دارد و عملاً در برابر دوربین 600d می توان گفت چندین بار قوی تر است.
    نکته دیگر در مورد این دو دوربین که در کنار هم تست کردیم و خیلی راحت به نتیجه آن می رسید شارپ تر بودن تصاویر 5d با یک لنز است.
    البته که این مقایسه ها در شرایط آزمایشگاهی انجام نشده ولی در این حد هست که بگوییم در این ضمینه تفاوت دو دوربین در کنار هم محسوس است یا خیر.که در مورد رفتار نویزی واقعاً تفاوت انکار نشدنی است.

دیروز با دوربین خودم و لنز 18-55 به شدت با مشکل رو به رو شدم.هم از نظر این که ISO رو نمی توانستم بالا ببرم و هم از این نظر که اون لنز من رو کلافه کرده بود.تمام مشکلات لنز ها در این 18-55 جمع شده بودند.جدای بحث لنز می فرماید چرا سرمایه گذاری بر لوازم جانبی بیشتر از دوربین در نتیجه کار اثر دارد؟
    mreza1001 و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    حسینی

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

از قدیم معروفه میگن عکس رو لنز میگیره. لوازم جانبی اگر منظور لنز باشه قطعا بسیار مهمه . اگر نگوییم تحقیقاً ... تقریباً بدترین لنز کنون همین 55-18 است

برای همین بنده عرض کردم داشتن یک دوربین فول فریم خیلی خوبه ولی بدون لنز خوب به دردی نخواهد خورد. برای همین هم اگر مشکل تامین پول باشه بهتره که 6دی + لنز بخرید تا اینکه 5دی مارک3 + فقط 85 1.8
    rezanazemi87، Dariush Chegini و Alias_239 تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 9 از 18 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین