صفحه 3 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 77
Like Tree167تشکر

موضوع: SLT-A57 or D5100 ؟ چرا؟

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

این دو نظر ، به یک شکل غلط هستند.

این حرف کسی میتواند باشد که از موارد خلاف آن اطلاع نداشته باشد مرتضی جان
    شما چرا؟!
    انوش خان من منظورم ایران خودمون و سطح درآمد ایرانیه...وگرنه با سرمایه ی نا محدود نیکون قطعا جوابگوی تمام نیاز ها خواهد بود.
    mehrashkan تشکر می‌کند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    انوش خان من منظورم ایران خودمون و سطح درآمد ایرانیه...وگرنه با سرمایه ی نا محدود نیکون قطعا جوابگوی تمام نیاز ها خواهد بود.

درود

بینید موضوع تاپیک مقایسه قیمتی لنز های کنون و نیکون نیست ! اگر نه هر چند که تکرار مکررات میبود اما لنز های برتر نیکون رو که از نظر قیمتی هم برتری بر معادل کنون خود دارند برای شما لیست میکردم ، اما مطرح شدن چند باره اینها اگر قرار بود نتیجه ای بدهد قبلا داده بود ، این موضوعات در تاپیک های اصلی خودشان کم مطرح نشده اند .

موفق باشید
    persian.boy، Moty و mehrashkan تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    هرچند از ویزور پنتمیرور هم استفاده میکنه که در مقابل ویزور دیجیتالی سونی مزیت محسوب میشه

فکر کنم d5100حدود 20 دقیقه فیلم فول اچ دی برای یکبار ضبط رو انجام میده بعد دوباره کات که شد 20 دقیقه دیگه

نکته بعدی هم افکتها و مود های گوناگون روی دوربین هست که با اطمینان به شما میگم اصلا نتایجش راضی کننده نیست شما تصویری رو که با دوربین سیاه سفید می کنید و عکس میگیرید رو با عکسی که روی سیستم و نرم افزار های مخصوص مثل فتوشاپ و عیره دست به تغییر و سیاه سفید می کنید فرقش زمین تا اسمونه
    فقط به عنوان توصیه دوستانه واسه مواردی که استفاده زیادی ازش نمیشه هزینه نکنید بیشتر این قابلیت ها جنبه های تبلیغاتی و فروش دارند نه کاربردی
    دوست عزیز تشکر از راهنماییتون
    در خصوص اختلاف ویزور ها من نمیدونم که چه تاثیری دارن هرکدوم و چه فرقی با هم میکنن؟ یعنی پنتمیرور بودن اون ویزور چه مزیتی داره؟
    در مورد فیلمبرداری تا جایی که من پرسیدم بهم گفتن 2گیگ یا 5دقیقه... و صحبتی از 20 دقیقه نبوده
    و چیز جدید تر اینکه گویا فوکوس نیکون در فیلمبرداری ممتد نیست!!! این که خیلی بده! (البته برای من چون شاید برای خیلی کاربرا اصلا امکان فیلبرداری این دوربین مهم نباشه کلا)
    و مورد دیگه اینکه گویا صدای حاصل از زوم اپتیکال در فیلم ضبط شده شنیده میشه!!؟
    و نهایتا در خصوص صحبت آخرتون که فرمودین برای مودها و افکتها که اعمال کردن اونها با نرم افزار نتیجه به مراتب بهتری نسبت به خروجی خود دوربین با اون فیلترها و افکتها داره حرفتون رو کاملا میپذیرم و قبول میکنم حق باشماست ممنون از این بابت
    Moty تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط Miladend نمایش پست ها
    اما اگه قبلا زیاد عکاسی کردی ممکنه ویزور الکترونی سونی سخت باشه هر چند عادت میکنی اما اگه نه مشکلی نخواهی داشت...کلا خیلی هم به نظرم چیزه جالبیه چون تغییرات و کلا امکانات بیشتری از اوپتیکی داره هر چند اوپتیکی دیگه اصله :d
    باید ببینی نویز برات مهمتره در وجهه اول یا دشاتن نقاط بیشتر فوکوس(بخصوص کراس)
    یک خوبی که این سیستم SLT سونی داره و خیلی اعتیاد آوره(نمیدونم خوبه یا نه اساتید باید نظر بدهند)اینه که در Liveview هیچ محدودیتی نداری و تمام قابلیت های دوربین قابل استفاده است اما در SLR ها نه برای همین ممکنه خیلی از LCD استفاده کنی و کلا راحتتر میشه برات....و اینکه فوکوس ممتد در فیلمبرداری و کلا فیلم برداری سونی بهتره...
    اما خوب در ایران یا کنون یا نیکون میخرند (جدای از مباحث دیگه)به خاطر اینکه لوازم اونها و مراکز پشتیبانی بیشتری وجود داره و هم لنز های دست دوم و دوربین رو راحت تر میشه بعدا فروخت...هر چند الان میشه روی دوربین های سونی از لنز های مینولتا استفاده کرد که بیشتر دوستانی که دارند همین کارو میکنند چون دربرابر قیمت کمتر لنزهای خیلی خوبی میتونید بخرید که در سیستم های دیگه با این قیمت موجود نیست(هر چند جدیدا فروشنده ها آگاه شدن از این داستان و دندان گردتر از همیشه)
    در آخر به نظرم برو و با هر دو کا کن تو دستات و ببین از کدوم بیشتر خوشت میاد چون اونقدرها باهم فرق ندارند
    سپاس
    ممنون از لطف شما
    دوست عزیز من متاسفانه هنوز متوجه منظورتون در خصوص قسمت اول صحبتتون نشدم
    میشه بفرمایید امکانات بیشتری که ویزور الکترونیک داره چیه؟ و چرا برای عده ای کار کردن با همچین ویزوری سخته؟
    محدودیتی که در مود لایو ویو نیکون هست چطور؟ منظورتون چه محدودیت هایی است که در SLT سونی نیست؟
    و سوال آخر اینکه فیلمبرداری نیکون دارای فوکوس پیوسته نیست؟؟
    درود بر شما...

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود
    بر عکس تصور خیلی ها کارایی امکانات دوربین به تنهایی نیست ، بلکه دستیابی به یک خروجی مناسب ، باعث کاربردی شدن یک انتخاب میشود با انتخاب دوربین موضوع تمام نمیشود بلکه تازه شروع میشود ، با انتخاب یک برند محدود به انتخاب لنز و فلاش و سایر تجهیزات از همان برند خواهیم شد.

خصوصا اینکه بارها گفته شده ، برای رسیدن به خروجی مناسب بیشتر از بدنه لنز است که اهمیت دارد. بسیار بیشتر از بدنه.
    بارها هم گفته شده ترکیب حرفه ای ترین بدنه بدنه های چند میلیونی D4 و 1Dx با یک لنز معمولی ، هیچگاه نمیتواند از ترکیب یک SLR ساده اما بهمراه یک لنز عالی ، خروجی بهتری بدهد.

این یعنی اینکه امکاناتی نظیر منیزیمی بودن بدنه ، داشتن سیلینگ ، کیفیت LCD با رزولوشن شونصد ! سرعت فریم در ثانیه در عکاسی متوالی ، هیچکدام برای رسیدن به یک عکس عادی با خروجی مناسب کمترین ارتباطی نخواهند داشت. تنها این امکانات دوربینها باعت رفاه و در مواردی ،کمک برای گرفتن نتیجه بهتر میشود

یا برای یک عکاس منظره ، دینامیک رنج خروجی خیلی اهمیت دارد و وجود لنز مقبولی مثل Nikon 14-24 میتواند بیشتر از اینکه در برند کنون میتوان به لنز سوپر تله ارزان دسترسی داشت ، کاربرد و اهمیت داشته باشد. اینها همه بیانگر جنس نیاز کاربر است ، و انتخاب باید بر اساس آن باشد.

موفق باشید
    درود برشما
    ببینید اشکال کار من اینجاست که عده ایی عکاس حرفه ایی همچون شما به من مشاوره میدن و ناخودآگاه از دید خودشون به قضیه نگاه میکنن و این در مشورتشون بی تاثیر نیست
    ببینید دوست عزیز و بزرگوار
    من کاملا واقفم که آنچه که در کیفیت خروجی به مراتب تاثیرگذارتره لنز هست و نه بدنه
    اما وقتی صحبت من در پست اول اینگونه بوده که بین این دو مدل دودل هستم مسلما هر کدوم رو که بخوام خرید کنم با لنز کیت 55-18 خودشون میخرم پس شرایط لنز کاملا مشخصه
    اگه من از شما میپرسم کدوم مدل منظورم با این لنز هست چون من نه تخصصی میخوام عکس بگیرم که دنبال لنز حرفه ای و خاصی باشم و نه سر درمیارم و نه بودجه دارم شاید نهایتا یه لنز 200-55 بتونم اضافه کنم ولاغیر!!
    پس لنزها برای هرکدوم از انتخابها مشخص و تغیر نکردنیه
    پس اینو در نظر بگیرید من هیچگونه تجهیزاتی اعم از فلاش و لنز و... اضافه نمیکنم (مگر بعدها لنز 200-55 بگیرم) پس خواهشا با این شرایط راهنمایی بفرمایید (هر دوربینی رو مدنظر دارید با لنز کیتش 55-18 در نظر بگیرید و پیشنهاد بدین)
    و همونطور که شما فرمودین منم میدونم که سرعت عکاسی پی درپی و کیفیت صفحه شونصد به قول خودتون تاثیری در خروجی نداره (کاملا بدیهیه) اما طبق صحبت خودتون این امکانات باعث رفاه و ..... که منم قصدم همین رفاه و.... بوده که در پست یک ذکر کردم اما گویا مدنظر قرار ندادید
    در پایان صحبتتون کاملا صحیح هستش که میفرمایید جنس نیاز کاربر تعیین کنندس و کاملا موافقم و خواهشم اینه با توجه به همین فرمایش راهنماییم کنید
    سپاس از توجه شما...

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    وقتی بخوایم کمی جلو تر بریم هم از نظر فراوانی و هم از نظر قیمت و کیفیت کنون گزینه های بهتری رو در اختیار ما قرار میده
    درود
    میشه یه مدل مشابه و مناسب در برند کنون و زیر قیمت 2,200 (با تجدید نظر در خصوص بودجه) پیشنهاد بدین؟
    ممنون

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrashkan نمایش پست ها
    دوست عزیز تشکر از راهنماییتون
    در خصوص اختلاف ویزور ها من نمیدونم که چه تاثیری دارن هرکدوم و چه فرقی با هم میکنن؟ یعنی پنتمیرور بودن اون ویزور چه مزیتی داره؟
    در مورد فیلمبرداری تا جایی که من پرسیدم بهم گفتن 2گیگ یا 5دقیقه... و صحبتی از 20 دقیقه نبوده
    و چیز جدید تر اینکه گویا فوکوس نیکون در فیلمبرداری ممتد نیست!!! این که خیلی بده! (البته برای من چون شاید برای خیلی کاربرا اصلا امکان فیلبرداری این دوربین مهم نباشه کلا)
    و مورد دیگه اینکه گویا صدای حاصل از زوم اپتیکال در فیلم ضبط شده شنیده میشه!!؟
    و نهایتا در خصوص صحبت آخرتون که فرمودین برای مودها و افکتها که اعمال کردن اونها با نرم افزار نتیجه به مراتب بهتری نسبت به خروجی خود دوربین با اون فیلترها و افکتها داره حرفتون رو کاملا میپذیرم و قبول میکنم حق باشماست ممنون از این بابت
    فرق ویزور دیجیتال و ویزورهای منشوری مثل پنتا پریسم و پنتا میرور خیلی فرقه در واقع در مدل های منشوری تصویر حقیقی که در جلوی لنز میبینید در ویزور مشاهده می کنید با استفاده از بازتابش نور و تشکیل تصویر در اینه البته به زبون خیلی ساده یعنی شما یک تصویر با عمق و وضوح رنگهای حقیقی پوشش خوب و......دارید در حالی که در دیجیتالی از اسمش هم معلومه دیگه تصویر به صورت مجازی دیده میشه که خب البته در دوربین های رده بالا به نسبت دوربین های معمولی بهتر هست ولی دقت و عمق اینه ای رو ندارد و در پنتا پریسم از منشور 5 وجهی استفاده میشه در حالی که در میرور از اینه 5 وجهی که عموما از پلاستیک ساخته میشن
    در مورد 20 دقیقه فیلم برداری من مطمین هستم اصلا نگران نباشید

ولی اگه شما یک دوربین در سطح خانواده می خوایند که با 18 55 در سفر و.... عکاسی کنید زیاد درگیر این مشخصات نشید برید بیرون و هر دو دوربین رو از نزدیک لمس کنید مثلا من خودم وقتی از نزدیک دوربین d7000 رو دیدم فوق العاده مجذوبش شدم ......شما هم بهتره برید و ببینید به نطر من خود دوربین هم مهمه در انتخاب شما با دوربینتون اگه ارتباط برقرار نکنید هیچوقت نمی رید سمتش که باهاش عکاسی کنید
    ویرایش توسط Moty : Thursday 28 February 2013 در ساعت 12:24
    mehrashkan تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

درود
    میشه یه مدل مشابه و مناسب در برند کنون و زیر قیمت 2,200 (با تجدید نظر در خصوص بودجه) پیشنهاد بدین؟
    ممنون
    Canon 600D + 18-55
    persian.boy، Moty و mehrashkan تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود برشما
    ببینید اشکال کار من اینجاست که عده ایی عکاس حرفه ایی همچون شما به من مشاوره میدن و ناخودآگاه از دید خودشون به قضیه نگاه میکنن و این در مشورتشون بی تاثیر نیست
    ببینید دوست عزیز و بزرگوار
    من کاملا واقفم که آنچه که در کیفیت خروجی به مراتب تاثیرگذارتره لنز هست و نه بدنه
    اما وقتی صحبت من در پست اول اینگونه بوده که بین این دو مدل دودل هستم مسلما هر کدوم رو که بخوام خرید کنم با لنز کیت 55-18 خودشون میخرم پس شرایط لنز کاملا مشخصه
    اگه من از شما میپرسم کدوم مدل منظورم با این لنز هست چون من نه تخصصی میخوام عکس بگیرم که دنبال لنز حرفه ای و خاصی باشم و نه سر درمیارم و نه بودجه دارم شاید نهایتا یه لنز 200-55 بتونم اضافه کنم ولاغیر!!
    پس لنزها برای هرکدوم از انتخابها مشخص و تغیر نکردنیه
    پس اینو در نظر بگیرید من هیچگونه تجهیزاتی اعم از فلاش و لنز و... اضافه نمیکنم (مگر بعدها لنز 200-55 بگیرم) پس خواهشا با این شرایط راهنمایی بفرمایید (هر دوربینی رو مدنظر دارید با لنز کیتش 55-18 در نظر بگیرید و پیشنهاد بدین)
    و همونطور که شما فرمودین منم میدونم که سرعت عکاسی پی درپی و کیفیت صفحه شونصد به قول خودتون تاثیری در خروجی نداره (کاملا بدیهیه) اما طبق صحبت خودتون این امکانات باعث رفاه و ..... که منم قصدم همین رفاه و.... بوده که در پست یک ذکر کردم اما گویا مدنظر قرار ندادید
    در پایان صحبتتون کاملا صحیح هستش که میفرمایید جنس نیاز کاربر تعیین کنندس و کاملا موافقم و خواهشم اینه با توجه به همین فرمایش راهنماییم کنید
    سپاس از توجه شما...
    درود

اون 18-55 باعث نمیشه چیزی در مطالبی که عرض کردم عوض بشه !
    Moty، Dariush Chegini و mehrashkan تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

درود
    ممنون
    کنون 550 دی و 600 دی البته میشه دست دوم با یه لنز بهتر هم فکر کنی
    ویرایش توسط Moty : Thursday 28 February 2013 در ساعت 12:09
    persian.boy و mehrashkan تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

صفحه 3 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین