صفحه 10 از 49 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 486
Like Tree1782تشکر

موضوع: Nikon D7100 VS Canon 70D

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط eqbal نمایش پست ها
    من تست فنی و مقایسه‌های علمی سنسور DXOMark رو بشدت قبول دارم چون در تجربه صحت شو رو سنجیدم، البته شاید برای دیگران وثاقتی نداشته باشه بهرحال اینجا لینک مقایسه سنسورهای دی۷۱۰۰ و ۷۰دی رو می‌ذارم برای اونایی که ندیدن:

Compare cameras side by side - DxOMark

می‌بینید علاوه بر اختلافی که بین دی۷۱۰۰ و ۷۰دی هست سنسور ۷۰دی نسبت به۶۰دی پیشرفت کیفی قابل توجهی نداشته:

فایل پیوست 51108
    سنسور از عناصر مهم دوربينه اما کل دوربين نيست اين سايت فقط سنسور رو تست ميکنه
    مثل نتيجه اي که برای ايزو دی 800 در مقابل 5 دی 3 يا 6 دی زده اما تو عمل ميبينيم 6 دی و 5 دی خيلی بهتر تو ايزو بالا عمل ميکنن

تو اين لينک هم حرفی از برتری های 70 دی مثل سيستم فوکوسش نزده
    درسته نيکون نقاط فکوس زيادتری داره اما چون همه کراس پوينت ها وسط هستن تو ويدئو هايی که تو همين تاپيک هم هست نگاه کنيد تو استفاده عملی تعداد نقاط کمتر اما پراکنده 70 دی بهتر عمل ميکنه (مگر اينکه شما دوربين رو برای عکاسی از چارت ها بگيرين)
    به نظر من بهتره بيشتر روی تست های عملی حساب کنيد تا تست های روی کاغذ
    Niaz، Dariush Chegini، MEHRDAD.D و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

dpreview خیلی سایت بهتری هست برای نتیجه گیری.
    امتیاز خیلی خوبی هم به 7100 داده. 85 درصد. حالا باید دید 70دی چی میشه.
    اینهم دو ریویو از این دو مدل :
    http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EOS_70D/
    http://www.cameralabs.com/reviews/Nikon_D7100/

هنوز از بچه های سایت کسی 70D نخریده ؟
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

میدونید که هر N بیت رنگ مساویست با 2 به توان N تا رنگ، که برای نیکون میشه 24.2 به توان 2 مساوی میشه با تقریبا 19 میلیون رنگ .
    در حالی که چشم انسانها (دنیای واقعی) در بهترین شرایط قادر به تشخیص بیش از 10 میلیون رنگ نیست.
    حالا این عدد برای کانن 22.5 هست و با اختلاف 2.3 بیت معنیش اینه که کانن فقط 6 میلیون رنگ تولید میکنه و این یعنی 13 میلیون رنگ کمتر از نیکون.

نیاز عزیز، سلام، بعد از چندین سال از این که شما را مجددا در اینجا می‌بینم خوشحالم.

در مورد DXO من هم نمی‌توانم با نتایجشان ارتباط برقرار کنم. نمی‌گویم که نتایج را عمدا دستکاری می‌کنند یا نتایج غیرواقعی است. اما چیزی که مشخص است این نتایج با خروجی دوربین در Real World هماهنگ نیست. حداقل در برخی شرایط چنان تفاوتهای زیادی بین دوربینها وجود ندارد.

اما در مورد این قسمت نقل قول شده از صحبتهای شما :
    تفاوت خروجی رنگ دوربینها در بسیاری از موارد با چشم قابل مشاهده نیست اما قرار هم نیست این تفاوتها با چشم قابل مشاهده باشد. یعنی قرار نبوده که چشم بتواند فلان میلیون رنگ را از فلان میلیون رنگ تشخیص دهد. اما به عنوان نمونه آنچه که چشم می‌تواند تشخیص می‌دهد، تفاوت در طیف رنگهای دارای Hue مشترک است که براحتی و به سادگی در عکسها خودش را نشان می‌دهد و به عنوان عیب رنگ ( حتی با ثبت RAW ) مشخص می‌گردد. و نمونه دیگر : تفاوت خروجی غنی رنگ خودش را در پروسس فایلها نشان خواهد داد. نمونه دیگر: خروجی‌های خوب رنگ خود را در تبدیل فضاهای رنگی و یا هنگام چاپ خودش را نشان می‌دهد.
    اینها تفاوتهایی است که در بین خروجیهای رنگ دوربینهای مختلف وجود دارد و در عمل هم قابل مشاهده خواهد بود.

اما اینکه آیا DXO می‌تواند این تفاوتهای رنگ را نشان دهد و مقایسه درستی انجام می‌دهد، نمی‌توانم نظری بدهم.
    Niaz، farsad، Amin Zarif و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    نیاز عزیز، سلام، بعد از چندین سال از این که شما را مجددا در اینجا می‌بینم خوشحالم.

...
    سلام خدمت دوست و استاد بزرگوارم جناب آقای دکتر نعما روشن. بله همونطور که فرمودید چندین سال گذشت از اون دورانی که در پرشین تولز و اون روزهای اوایل راه اندازی سایت و فروم عکاسی افتخار این رو داشتم که از دوستان و شاگردان شما استاد بزرگوارم بودم و همیشه از فرمایشاتتون در هر دو فروم خیلی چیزها یاد گرفتم.

به خاطر مشغله درسی و کاری زیاد در طول این چند سال هیچ فعالیتی در زمینه هنر مورد علاقه ام عکاسی نداشتم و واقعاً دریغ از عمری که بدون دوربین و عشق عکاسی گذشت.

تو این ایام دوری همیشه به یاد دوستان عزیزم به خصوص شما بودم و میدونستم که یک روزی دوباره به اون جمعی که خیلی دوسشون داشتم برمیگردم.
    میشه گفت که از دو سه روز پیش مجددا فعالیتم رو در فروم شروع کردم و بعد از سالها دوری از دوربین، اومدم که از اساتید و دوستان عزیزم کلی چیزهای جدید یاد بگیرم .

خدا شاهده دیروز و امروز همش به این فکر میکردم که باید به دکتر روشن پیام بفرستم برای عرض ادب و ارادت، ولی نمیدونستم بعد از این همه سال پیامم رو با چی شروع کنم.

یک دنیا ممنونم به خاطر همه چیز به خصوص از این که شما هم به یاد من بودید و منو فراموش نکرده بودید.

و از سایر دوستان خیلی خیلی عذرخواهی میکنم به دلیل این پست نامربوط به بحث.

با فرمایشات استاد روشن کاملا موافقم
    .
    nmroshan، yaghoobi، MEHRDAD.D و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3379

استاد روشن نظر شما در مورد این دو بدنه چیست ؟
    میشه تحلیلی روی این دو بدنه داشته باشید ؟
    بعضی طرفداران نیکون به شدت نیکون رو توصیه میکنند و کنون را اسباب بازی مدانند و کیفیت خروجی اون را با مدل قبلی یعنی 60D یکسان میدونن . ولی تا کنون هیچ دلیل محکمی برای رد کردن کنون نداشتیم

10884_309888195815204_961656908_n.jpg13106_611198645573659_1957601054_n.jpg
    ویرایش توسط MEHRDAD.D : Tuesday 15 October 2013 در ساعت 20:22 دلیل: اضافه کردن عکس
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    34

دوستان منم تا چند روز دیگه دوربین می خرم و دقیقا ما بین این 2 دوربین گیر کردم.

البته کار اصلی من تصویربرداری هست و فیلم کوتاه می سازم. و فیلمبرداری برام اولویت داره...

فعلا روی 70D بیشتر اصرار دارم که به نظرم گزینه بهتریه برای کار من.

نظر شما دوستان و متخصصان چیه؟
    MEHRDAD.D و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3379

نقل قول نوشته اصلی توسط Samanhp نمایش پست ها

البته کار اصلی من تصویربرداری هست و فیلم کوتاه می سازم. و فیلمبرداری برام اولویت داره...

شماهم به جمع مرددان اضافه شدید ؟
    اگه تمرکزتون بیشتر روی فیلمبرداری هست قطعا کنون 70 دی بهتره.
    ولی در مورد عکاسی هنوز مردد هستیم.
    hsotoudeh، Samanhp و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

بله - بنده هم توصیه میکنم اگر برای فیلم برداری میخواهید حتما 70D را بخرید .....
    Samanhp و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    34

بله من تا قبل اینکه 70 دی رو کامل بشناسم گزینه 7100 رو انتخاب کرده بودم...

ولی خب با دیدن فیلم کوتاه تبلیغاتی که با دوربین 70 دی ساخته شده بودم قانع شدم که خود کنون هم خودش رو آماده کرده که بگه این یه دوربین مناسب برای فیلم هم هست.
    Niaz و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

قبل از هر چیز عضویت و اولین پستتون در فروم عکاسی رو بهتون تبریک میگم. خوش اومدید.

فرمودید کار اصلیتون تصویربرداریه. به طور قطع کانن 70D یکی از بهترین دوربین های DSLR برای فیلمبرداریه. و یا حتی بهترینشون.

نیکون D7100 برای شما توصیه نمیشه.

حتی وبسایت dpreview هم این دوربین رو به videographer ها توصیه کرده که سمتش نرن

not so good for videographers

ولی کانن 70D یکی از بهترین گزینه ها برای فیلمبرداریه.

فقط کافیه ویدیوی دموی تبلیغاتی خود کانن که با کانن 70D فیلمبرداری شده رو ببینید تا به قابلیت های فیلمبرداری و فوکوس عالی و نرم و کیفیت فوق العاده فیلمبرداریش ایمان بیارید

کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=7xf66NFX0Zo
    و اینم پشت صحنه اش :

کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=G6LmMR6FwUE
    yaghoobi، Samanhp و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

صفحه 10 از 49 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین