صفحه 6 از 49 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 486
Like Tree1782تشکر

موضوع: Nikon D7100 VS Canon 70D

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام؛

Shutter Lag با سرعت فكوس تفاوت دارد. Shutter Lag منحصرا وابسته به دوربين است و فاصله ميان فشردن دكمه شاتر (بعد از انجام فكوس) تا عمل كردن سيستم شاتر است. اما سرعت فكوس علاوه بر دوربين و سيستم فكوس آن، وابستگي مستقيمي به لنز مورد استفاده دارد.
    در مورد انتخاب ميان دو بدنه هم همان طور كه دوستان گفتند در عمل تفاوت آنچنان محسوس نيست و شايد شما اگر بارها و بارها هم در شرايط يكسان هر دو بدنه را در كنار هم آزمايش كنيد، متوجه تفاوتها نشويد.
    شايد شما الان تفنني عكاسي كنيد و با هزينه بسيار كمتر هم نيازهاي شما رفع شود. اما وقتي متمركز بر شاخه خاصي از عكاسي شويد قضيه كاملا فرق مي كند. به عنوان مثال شايد الان براي شما بدنه با 9 نقطه فكوس (يك نقطه كراس) و بدنه با 18 نقطه فكوس (همگي كراس) در عمل تفاوت چنداني نداشته باشد اما اگر به سمت عكاسي حيات وحش برويد آنوقت سيستم فكوس (هم سرعت و هم دقت)، حجم بافر، عملكرد نويزي، سرعت عكاسي پياپي و ... با اهميت مي شود و البته نياز به لنزهاي گرانقيمت تر سوپر تله هم پيدا مي كنيد. پس همان طور كه بارها و بارها گفته شده لطفا، حتما اول نيازهاي خود را بشناسيد، كسب تجربه كنيد و بعد به سراغ خريدهاي گران برويد كه بسيار در آينده از هزينه هاي اضافي جلوگيري مي كند. موفق باشيد.
    Niaz، Amin Zarif، Nima Sadigh و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

بله. من الان این ویدئو رو دیدم و با خواندن چند PREVIEW به سرعت بالاتر کنون و امکانات بیشتر و کاربردی تر اون بیشتر واقف شدم.
    http://www.youtube.com/watch?v=bOM4r1gxsbs
    واقعا با صفحه نمایش لمسی اش کار فوکوس و تغییر مقادیر تنظیمات رو خیلی راحت کرده. در ایزو های بالاتر هم که نویز کمتری داره. فیلمبرداری بهتر هم که به اون اضافه میشه.
    فکر میکنم با این شرایط کنون بهتره. سرعت عکاسی بالاتر اون هم به دلیل رشته ورزشی مورد علاقه من موتور کراس خیلی کارامد خواهد بود.
    با این اوصاف باید سمت کنون برم. داخل ایران هم پشتیبانی قوی تری میده. ولی لنز 18-135
    در کل فکر کنم صفحه نمایش لمسی و چرخان را کم کم باید نیکون بپذیره و در مدل هاش اعمال کنه

yaghoobi و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3379

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام؛

Shutter Lag با سرعت فكوس تفاوت دارد. Shutter Lag منحصرا وابسته به دوربين است و فاصله ميان فشردن دكمه شاتر (بعد از انجام فكوس) تا عمل كردن سيستم شاتر است. اما سرعت فكوس علاوه بر دوربين و سيستم فكوس آن، وابستگي مستقيمي به لنز مورد استفاده دارد.
    در مورد انتخاب ميان دو بدنه هم همان طور كه دوستان گفتند در عمل تفاوت آنچنان محسوس نيست و شايد شما اگر بارها و بارها هم در شرايط يكسان هر دو بدنه را در كنار هم آزمايش كنيد، متوجه تفاوتها نشويد.
    شايد شما الان تفنني عكاسي كنيد و با هزينه بسيار كمتر هم نيازهاي شما رفع شود. اما وقتي متمركز بر شاخه خاصي از عكاسي شويد قضيه كاملا فرق مي كند. به عنوان مثال شايد الان براي شما بدنه با 9 نقطه فكوس (يك نقطه كراس) و بدنه با 18 نقطه فكوس (همگي كراس) در عمل تفاوت چنداني نداشته باشد اما اگر به سمت عكاسي حيات وحش برويد آنوقت سيستم فكوس (هم سرعت و هم دقت)، حجم بافر، عملكرد نويزي، سرعت عكاسي پياپي و ... با اهميت مي شود و البته نياز به لنزهاي گرانقيمت تر سوپر تله هم پيدا مي كنيد. پس همان طور كه بارها و بارها گفته شده لطفا، حتما اول نيازهاي خود را بشناسيد، كسب تجربه كنيد و بعد به سراغ خريدهاي گران برويد كه بسيار در آينده از هزينه هاي اضافي جلوگيري مي كند. موفق باشيد.
    ممنونم .بله.
    مشکل اینجاست که تا دوربین به دست نباشی و مدتی کار نکنی دقیقا نیاز ها مشخص نمیشه.
    من الان به لنز های زوم بیشتر علاقه دارم. بارها هم شده سوژه ای را به خاطر دوربودن از خودم از دست دادم.یا بیشتر سوزه های عکاسی من در فواصل دورتر از من قرار داشتند.حالا به دلیل شرایط و محل زندگی من
    همینطور به عکاسی در شب نیز خیلی علاقمندم.
    الان بیشتر از این نمیتونم نیازهای خودم رو مشخص کنم.
    ولی صفحه نمایش کنون خیلی کاربردی تر هست و کار کردن باهاش راحت تره که مسلما زمان کار با اون توجه زیادی به خودش جلب میکنه.اینطور نیست؟
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3379

به نظرتون برای عکاسی در این سبک چه تجهیزاتی بهتره ؟ کدوم بدنه عملکرد بهتری داره 70 یا 7100 ؟ و آیا لنز های خاصی میطلبه یا همین لنز 18-135 هم پاسخگوست ؟
    [Group 0]-DSC_6454_DSC_6465-11 images.jpg088A4038.jpg92.5grms7966.jpgaDSC_0021final.jpgDSC_0031 (1).jpgDSC_6479.jpg
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر آشنا eqbal آواتار ها
    تشکر کرده
    16

این جواب رو بعد خوندن پست اولت نوشتم بنابراین ممکنه در این ۵ صفحه قبلن هم گفته شده باشه.

من خودم بین این دو مردد بودم و نهایتن نیکون دی ۷۱۰۰ رو خریدم (بعد تحقیق کافی).

در یک جمله بخوام خلاصه کنم اگر هدف فتوگرافی است برو سراغ دی۷۱۰۰ و اگر ویدیوگرافی اولویت اولت هست در خرید ۷۰دی شک نکن.

چند تفاوت عمده:
    سنسور ۷۰دی پیشرفت چشمگیری نسبت به ۶۰دی نداشته و در تست فنی DXOmark بطور قابل ملاحظه‌ای نمره‌ی پایینتری نسبت به دی۷۱۰۰ داره بنابراین می‌شه گفت پول بیشتری که نسبت به ۶۰دی میدی بابت سنسور نیست.

تکنولوژی جدید جفت پیکسلی در ۷۰دی کاملن پیشرو است، اختلاف در سرعت فوکوس در حالت لایو نسبت به دی۷۱۰۰ قابل مشاهده است که علتش استفاده از phase detection در حالت لایو برای ۷۰دی نسبت به contrast detection در حالت لایو برای دی ۷۱۰۰ است. هر چند در حالت viewfinder سرعت فوکوس دی۷۱۰۰ بقدرکفایت بالاست :) و بنظرم کمبودی از این بابت حس نخواهید کرد.

در ویدیوگرافی هم ۷۰دی بخاطر امکان متحرک بودن ال سی دی و تغییر دیاف همزمان با فیلمبرداری کاملن برتره.

تفاوت های دیگری هم هست مث میزان رزولوشن بالاتر در دی۷۱۰۰ یا پوشش ۱۰۰ درصدی در viewfinder دی۷۱۰۰ و....

بنظر من برای فتوگرافی سنسور از داشتن امکان wifi از نظر عقلایی کاملن مهم‌تره، و خیلی نباید دنبال این جینگولک بازی‌های برویم :)

می‌شه بیشتر هم نوشت ولی وقت نیست :)
    Niaz، masoudrejae، M.Nouri و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

برای این سبک عکاسی از ستارگان و کهکشان که در اون trail (رد , و اثر و دنباله) ستارگان دیده نمیشه چهار تا ملاک مهم مد نظر هست .

1. ISO
    2. Shutter Speed
    3. Aperture
    4. remote

اگر میخواهید رد گردش ستارگان تو عکستون نباشه باید تا حد امکان از f های کوچکتر استفاده کنید تا در کوتاهترین زمان ممکن بیشترین مقدار نور به سنسور دوربین برسه. برای جذب حداکثر نور در کمترین زمان ISO رو هم باید خیلی بالا برد. برای همین نویز کمتر در ISO های بالاتر خیلی مهمه. در مورد تعیین سرعت شاتر از یک قانونی به اسم قانون 600 استفاده میکنن که من فقط شنیدم و تا حالا امتحان نکردم. عدد 600 رو تقسیم بر فاصله کانونی لنز میکنن عدد به دست اومده رو بر حسب ثانیه مقدار شاتر در نظر میگیرن تا با این روش اون حداکثر زمان باز بودن شاتر رو پیدا کنند و رد حرکتی ستارگان تو عکس ثبت نشه. مثلا اگر از لنر 18-105 استفاده میکنید 600 تقسیم بر 18 میشه تقریبا 30 ثانیه. البته این فرمول برای کراپ ها و فول سنسور ها متفاوت هست که دقیق نمیدونم چجوریاست.

حالا با توجه به اینکه تو این سبک عکاسی استفاده از ISO های خیلی بالا و کم بودن نویز خیلی مهمه برای همین دوربین های فول فریم بهترین گزینه برای این نوع عکاسی هستند. ولی با توجه به هزینه وحشتناک فول فریم ها در صورت استفاده از دوربین کراپ ، هرچقدر نویز دوربین انتخابیتون در ISO های بالاتر کمتر باشه بهتره

==========
    ادیت : ریموت رو فراموش کردم بگم که در این سبک عکاسی برای اینکه فشار دادن دکمه شاتر باعث مختصر تکون وردن دوربین و در نتیجه تار شدن تصویر میشه حتما باید از ریموت استفاده کنید.

و میدونید که برای این سبک عکاسی باید کیلومترها از شهر و هر نوع تمدنی دور بشید تا اینکه آسمان شبتون هیچ گونه آلودگی نوری نداشته باشه.
    ویرایش توسط Niaz : Sunday 13 October 2013 در ساعت 19:50
    masoudrejae، a.g g.a، MEHRDAD.D و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط Niaz نمایش پست ها
    برای این سبک عکاسی از ستارگان و کهکشان که در اون trail (رد , و اثر و دنباله) ستارگان دیده نمیشه چهار تا ملاک مهم مد نظر هست .

1. ISO
    2. Shutter Speed
    3. Aperture
    4. remote
    در تکمیل صحبت های دوستمون،
    این تاپیک
    حتما حتما کامل مطالعه کنین. قانون 600 که گفتین اینجا کامل توضیح داده شده.
    مهرداد جان، من از تمام پست های اینجا به این نتیجه رسیدم بدنه مورد نظرت پیدا کردی.... به نظرم دیگه دو دل نباش... حالا سری به جیبت بزن ببین چقدر برات پول میمونه دنبال لنز ایده آل باش. به نظرم بیشتر از این وقت رو بدنه بذاری بازم نتیجه همون 70d کنون میشه ( احساس میکنم دلت کامل با کنونه )
    پ.ن: اگه همچنان مشتاق به پیگیری بحث بدنه هایی ( بازم دقیقتر میخوای چک کنی ) بد نیست نگاهی به دوربین جدید پنتاکس بندازی ( اگه از یکسری ایرادات کلی پنتاکس در ایران بتونی بگذری بهت قول میدم تو همه گزینه هات یک بازنگری اساسی داشته باشی! )
    ویرایش توسط amir.komeily : Sunday 13 October 2013 در ساعت 22:33
    yaghoobi، MEHRDAD.D و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    به نظرتون برای عکاسی در این سبک چه تجهیزاتی بهتره ؟ کدوم بدنه عملکرد بهتری داره 70 یا 7100 ؟ و آیا لنز های خاصی میطلبه یا همین لنز 18-135 هم پاسخگوست ؟
    [Group 0]-DSC_6454_DSC_6465-11 images.jpg088A4038.jpg92.5grms7966.jpgaDSC_0021final.jpgDSC_0031 (1).jpgDSC_6479.jpg
    جناب مهرداد خان همونطور که دوست نازنینم Niaz در مورد این نوع عکاسی فرمودند در تکمیل صحبتهای ایشون باید عرض کنم که شما با هر دوی این دوربینها میتونید عکسهای اینچنینی بگیرید. اولین چیزی که به اون نیاز خواهید داشت یک لنز سوپر واید هست که در سیستم نیکون لنزی به اسم 12-10 برای قطع DX طراحی شده و حتما معادل اون در کنون هم موجود خواهد بود. این لنز به این خاطره که دید وسیعی از آسمون داشته باشید. دوم اینکه اون لنز دیافش بیشتر از f/2.8 نباشه و کمتر هم باشه که چه بهتر. سوم یک سه پایه محکم و چهارم ریموت کنترل. همون طور که خودتونم مشاهده کردید تنظیم نسبتهای شاتر و دیافراگم طبق جدول قانون 600 باید انجام بشه تا نتیجه مطلوب به دست بیاد. و مورد آخر اینکه باید به یک جایی برید که آلودگی نوری اونجا حداقل باشه و بتونید ستاره های بیشتری رو تو آسمون ببینید و ماه هم تو آسمون نباشه.
    yaghoobi و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3379

بله کنون رو مناسب تر دیدم تا اینجا.
    البته نیکون هم خیلی عالیه ولی نویز کمتر کنون در محیط های تاریک و ایزو های بالا -سرعت بالاتر عکاسی- فیلمبرداری بهتر.صفحه نمایش بهتر و امکانات بیشتر داخل ایران و قطعات ارزان تر منو سمت کنون میکشونه. کار کردن با کنون هم راحت تره.با وجود صفحه لمسی.
    البته به شرطی که 70D به 4 تومن برسه. الان 5 میلیونه که واقعا زیاده برای من.
    البته منتظر نقد و نظر بیشتر دوستان در مورد 70 دی هستم.
    هر چی باشه سنسور جدیدی داره و نیاز به نقد و بررسی بیشتری داره.
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3379

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    جناب مهرداد خان همونطور که دوست نازنینم Niaz در مورد این نوع عکاسی فرمودند در تکمیل صحبتهای ایشون باید عرض کنم که شما با هر دوی این دوربینها میتونید عکسهای اینچنینی بگیرید. اولین چیزی که به اون نیاز خواهید داشت یک لنز سوپر واید هست که در سیستم نیکون لنزی به اسم 12-10 برای قطع DX طراحی شده و حتما معادل اون در کنون هم موجود خواهد بود. این لنز به این خاطره که دید وسیعی از آسمون داشته باشید. دوم اینکه اون لنز دیافش بیشتر از f/2.8 نباشه و کمتر هم باشه که چه بهتر. سوم یک سه پایه محکم و چهارم ریموت کنترل. همون طور که خودتونم مشاهده کردید تنظیم نسبتهای شاتر و دیافراگم طبق جدول قانون 600 باید انجام بشه تا نتیجه مطلوب به دست بیاد. و مورد آخر اینکه باید به یک جایی برید که آلودگی نوری اونجا حداقل باشه و بتونید ستاره های بیشتری رو تو آسمون ببینید و ماه هم تو آسمون نباشه.
    ممنون از همه دوستان واقعا خوشحالم که در حضور اساتیدی مقل شما هستم و برای من وقت میگذارید تا اطلاعات ناقص خودم رو کامل کنم و به انتخابی برسم که پشیمانی نداشته باشه.

بله. در مورد ریموت که با انتخاب کنون 70D یک پله جلو هستیم. به جهت اینکه WIFI داخلی داره و برنامه EOS REMOTE که همین الان هم روی آیفون نصب دارم میشه از طریق همین برنامه کنترلدوربین رو دست گرفت و شاتر و الباقی تنظیمات رو انجام داد.

در مورد لنز هم فعلا باید با همین 18-135 سر کنم تا ببینم چی پیش میاد. دیاف این 3.5 تا 5.6 هست. برای این کار جواب میده ؟
    مکان هم من محل سکونت شهرکرد هستم و آسمان شفاف و بدون آلودگی و بام ایران هست و محل کارم هم ماموریت میخورم روی سکو های پارس جنوبی که وسط خلیج فار هست و آسمان گاهی خیلی زیباست. واین بود که علاوه بر عکاسی با لنز هایم متغییر به این نوع عکاسی در شب و حالت های بالب هم علاقمند شدم.
    در اینجا فکر کنم کنون بهتر هست . اینطور نیست ؟ حداقل با توجه به ریموت با موبایلی که داره و نویز کمتر که در چند گزارش به اون اشاره شد.
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

صفحه 6 از 49 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین