صفحه 9 از 49 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 486
Like Tree1782تشکر

موضوع: Nikon D7100 VS Canon 70D

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط Niaz نمایش پست ها
    با توجه به اینکه بنده هم در انتخاب بین این دو مردد هستم ، خواستم نظرمو در مورد این نتیجه گیریتون عرض کنم.

فرمودید : " از نظر قیمت و ارزش NIKON D7100 گزینه بهتری هست ."

موافقم، چون قیمت کنن فعلا کاذبه و به حد معقول نرسیده

فرمودید : "کیفیت عکسها کاملا مشهوده که نیکون بهتره" ... "برای عکاسی در شب و نور کم هم نیکون بهتر هست."

با اینکه قبول دارم نیکون داینامیک رنج بهتری داره و به خاطر عدم وجود فیلتر پایین گذر عکسهاش میتونه شارپ تر باشه ولی این نتیجه گیری کلی رو قبول ندارم چون کیفیت عکاسی این دو مدل باید تو شرایطی تست بشه که هر دو از یک سوؤه یکسان، با استفاده از لنز های هم رده، نور پردازی یکسان، تنظیمات یکسان و حتی دمای محیط یکسان انجام بگیره، متاسفانه در اکثر سایت های بررسی کمتر معتبر به این مساله هیچ توجههی نمیشه و تنها سایتی که این بررسی و مقایسه کاملا در شرایط یکسانی انجام میگیره وبسایت dpreview هست که کیفیت و اعتبار کارشون واقعا یک سر و گردن از تمامی سایت های دیگر بالاتره.
    تو این وبسایت تو قسمت مقایسه تصاویر دو دوربین که تو scene قدیمی و جدیدشون انجام گرفته، مخصوصا در ISO های بالاتر، نیکون عملکرد ضعیفتری داره....
    ...
    دوست عزیزم، تا جایی که ذهن من یاری میده قبلا دوستان اشاره کرده بودن که این مقایسه ملاک عمل نیست. شما رو jpeg هم مقایسه کردی که باید رو raw مقایسه کنی. اگه این مقایسه ملاک 100 درصد باشه و بی نقص باشه، شاید با اضافه کردن چند فول فریم به لیست و همچنین 2 دوربین رده بالای پنتاکس ، نتایج خیلی جالبی به دست بیاد. چندین بار این بحث تو فروم بود که تا جایی که من یادمه نتیجه این شد این مقایسه آن چنان هم مطمئن نیست. خوبه دوستان بیان تو گود و برای یکبار ما رو مطلع کنن که این مقایسه درست هست؟ نیست؟ ملاک هست نیست؟ سپاس
    پ.ن: عذرخواهی بابت آف تاپیک
    MEHRDAD.D و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

مقایسه های پست قبلی در حالت JPEG بود

حالا چند تا RAW :

تست Shades of Black :

70D_200_Blacks.jpg
    .
    .
    70D_6400_Blacks.jpg
    .
    .
    Shades of Color :

70D_6400_Color.jpg
    .
    .
    70d-high-iso-raw-1.jpg
    .
    .
    Canon-EOS-70D-HIGH-ISO-TEST-Image.jpg

.
    70D_6400_SkinTones.jpg
    yaghoobi، MEHRDAD.D و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

جناب niaz شما الان خودتون به نتیجه ای رسیدید ؟ 70 یا 7100 ؟
    لینک سایت تصاویر بالا رو میشه ارسال کنید ؟
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1154

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    جناب niaz شما الان خودتون به نتیجه ای رسیدید ؟ 70 یا 7100 ؟
    لینک سایت تصاویر بالا رو میشه ارسال کنید ؟
    دوست عزیزم منم مثل شما فعلا در حال سبک سنگین کردن مزایا و معایب دو دوربین هستم و با توجه به اینکه فیلد مورد علاقه من طبیعت و مناظر هست، دینامیک رنج و شارپ بودن تصویر برای من خیلی مهمه، که تو موارد نیکون واقعا شارپ تر هست و حتی تو این عکسهای مقایسه ای dpreview هم این امر کاملا مشهوده ولی از طرف دیگه صفحه نمایش چرخان، بافر بیشتر و نو آوری های کنون رو خیلی دوست دارم.
    من شخصا منتظر نتیجه بررسی حرفه ای همون سایت میمونم، اگر امتیاز و نتیجه گیریشون در حد نزدیک به امتیاز نیکون بود ممکنه انتخابم 70D باشه. ولی اگر تو نتیجه گیریشون زیاد ازش تعریف نکنن انتخابم نیکون خواهد بود.
    همین الان هم اگر قیمت 70 دی هم قیمت دی 7100 باشه، بدون نتیجه گیری review اون سایتی که عرض کردم به سمت هیچ کدوم نمیرم.
    میدونم با این که تفاوت ها در سطحی نیست که اینهمه وسواس به خرج داد ولی من شخصا این وسواس رو دارم و میخوام بین خوب و خوبتر اون گزینه خوبتر رو انتخاب کنم حتی اگر تفاوتشون خیلی کم باشه.

در تصاویری که برای مقایسه ارسال کردم، عملکرد ISO کنن بهتره. این ها مربوط به تست scene قدیمیشون هست.
    در مقایسه جدیدشون شارپ بودن و عملکرد بهتر نیکون در نور کم کاملا مشخصه

لینکها رو خودتون ببینید و بیشتر برررسی کنید.

در بررسی و امتیاز دهی نیکون D7100 ، این دوربین یکی از بهترین و عالی ترین امتیازات این سایت رو کسب کرده و بعید میدونم کنن 70D بتونه به این امتیاز نزدیک بشه ولی حتی اگر 3-2 پله پایین تر هم باشه با توجه به نو آوری های بیشترش من ببیشتر به خرید کنن وسوسه میشم ولی اگرتفاوت خیلی زیاد بود به طور قطع نیکون D7100 رو انتخاب میکنم.

Nikon-D7100-In-Depth-Review--Digital-Photography-Review.jpg
    MEHRDAD.D، amir.komeily، Amin.S و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3379

این نتیجه کی منتشر میشه ؟
    در تست جدیدشون هم که کنون نویز کمتری داره !
    Canon EOS 70D Hands-on Preview: Digital Photography Review

كاربر آشنا eqbal آواتار ها
    تشکر کرده
    16

من تست فنی و مقایسه‌های علمی سنسور DXOMark رو بشدت قبول دارم چون در تجربه صحت شو رو سنجیدم، البته شاید برای دیگران وثاقتی نداشته باشه بهرحال اینجا لینک مقایسه سنسورهای دی۷۱۰۰ و ۷۰دی رو می‌ذارم برای اونایی که ندیدن:

Compare cameras side by side - DxOMark

می‌بینید علاوه بر اختلافی که بین دی۷۱۰۰ و ۷۰دی هست سنسور ۷۰دی نسبت به۶۰دی پیشرفت کیفی قابل توجهی نداشته:

dxomark.jpg

تشکر کرده
    1154

در تست جدیدی که 4-3 روز پیش منتشر شد و در مورد Dual Pixel AF بود همون ابتدای مطلب نوشتن :

کد:
    Canon's latest enthusiast digital SLR sports a radical new sensor-based autofocus system, where nearly every pixel is dedicated to phase-detect autofocus. As we come close to completing our review of the Canon EOS 70D, we've run the new AF system through a battery of tests to see what, if anything, it means for the enthusiast shooter.
    یعنی خودشون گفتن که review داره تموم میشه، با این تفاسیر به نظر من نهایتاً تا آخر همین هفته، یعنی تا روز شنبه منتشر میشه، البته امیدوارم.

.

تشکر کرده
    3379

پس منو هم با خبر کنید
    لینک این صفحه رو دارید ؟

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/nikon-d7100/24
    Niaz، MEHRDAD.D و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    مهدی

تشکر کرده
    1154

نقل قول نوشته اصلی توسط eqbal نمایش پست ها
    من تست فنی و مقایسه‌های علمی سنسور DXOMark رو بشدت قبول دارم چون در تجربه صحت شو رو سنجیدم، البته شاید برای دیگران وثاقتی نداشته باشه بهرحال اینجا لینک مقایسه سنسورهای دی۷۱۰۰ و ۷۰دی رو می‌ذارم برای اونایی که ندیدن:

Compare cameras side by side - DxOMark

می‌بینید علاوه بر اختلافی که بین دی۷۱۰۰ و ۷۰دی هست سنسور ۷۰دی نسبت به۶۰دی پیشرفت کیفی قابل توجهی نداشته:

دوست عزیز اتفاقا بنده این سبک امتیاز دهی DXOMark رو نه تنها قبول ندارم حتی اون امتیازاتی که به دوربین ها میدن رو غیر واقعی و خیلی هم بی مصرف و گمراه کننده میدونم. البته این نظر شخصی منه، ممکنه کاملا در اشتباه باشم و اگر احیاناً از اساتید با دلایل بهتری نظر منو رد کنند با کمال میل میپذیرم و از DXO عذرخواهی میکنم.

تو مقایسه اومده 3 تا عنصر رو بررسی کرده، عمق رنگ در حالت پرتره، داینامیک رنج در حالت عکاسی مناظر و طبیعت و عملکرد ISO در یک محیط ورزشی کم نور.

شاید تست هایی که انجام میدن در محیط لابراتوار با سیستم های کامپیوتری باشه و نتایج توسط کامپیوتر به دست اومده ولی به نظر من این نتایج کاملا بیخود و غیر قابل استفاده در دنیای واقعی هستند. حالا عرض میکنم چرا.

مثلا در مقایسه فوق نتایجی که در مورد color depth هستش 24.2 بیت برای نیکون هست.
    میدونید که هر N بیت رنگ مساویست با 2 به توان N تا رنگ، که برای نیکون میشه 24.2 به توان 2 مساوی میشه با تقریبا 19 میلیون رنگ .
    در حالی که چشم انسانها (دنیای واقعی) در بهترین شرایط قادر به تشخیص بیش از 10 میلیون رنگ نیست.
    حالا این عدد برای کانن 22.5 هست و با اختلاف 2.3 بیت معنیش اینه که کانن فقط 6 میلیون رنگ تولید میکنه و این یعنی 13 میلیون رنگ کمتر از نیکون.

آیا عکس های مقایسه ای در دنیای واقعی تا این حد با هم فرق دارند؟

در مورد ISO این امتیازات DXO کاملا بر خلاف تصاویری هست که در عکسهای مقایسه dpreview در دنیای واقعی میبینیم. به نظر من کانن 70D در ISO های بالاتر عملکرد نسبتا بهتری داره.

حالا یک مورد مثال میزنم که نشون میده این امتیازات DXO خیلی بی ارزشن. البته تاکید میکنم به نظر من.

به نظر شما دوربین های حرفه ای کانن 1D Mark IV و کانن Canon EOS 1Dx دوربین های قویتر و بهتری هستند یا دوربین آماتوری نیکون D5200 ؟

حالا به امتیازاتشون در سایت DXO توجه کنید :

3.png
    .
    .
    .
    خوب حالا نظرتون در مورد مقایسه کانن 5D Mark III و نیکون D3200 چیه؟ آیا نیکون 3200 رنگ ها و کیفیت عکس همسطح و یا حتی بهتری از مارک 3 داره؟
    .
    .
    .
    4.png

.
    .
    حالا مقایسه 6D , 5D II و نیکون D3200 ... ایا نیکون 3200 دوربین بهتری از کانن 5 دی مارک 2 هست؟ ایا همسطح 6D هست؟ آیا 3200 رنگهای بهتری از 6D و 5 مارک 2 تولید میکنه؟ آیا نیکون 3200 کیفیت بهتری از این دو تا دوربین حرفه ای کانن داره؟
    .
    .
    .
    5.png
    .
    .
    از این موارد میتونم 50 مورد دیگه مثال بزنم.

به نظر من DXO صرفا به خاطر اون نرم افزار عالی اش مورد احترام همه است ولی review هاش و امتیازاتی که به دوربین ها داده چرت و پرتی بیش نیستند.
    M.Mobin، Soheil Qoddusi، Usef Bagheri و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 9 از 49 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین