صفحه 8 از 49 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 486
Like Tree1782تشکر

موضوع: Nikon D7100 VS Canon 70D

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    بله. جایی دیگه هم تا 4.800 هم قیمت دادن.
    باید هم حساس باشیم. به هر حال بعد از چند سال انتظار و سختی یه دوربین میخوام بخرم و اگه هم اشتباه بشه که دیگه هیچی.مجبوری بسازی باهاش...
    حالا باز من از اینهمه مدل و دوربین به این دو مدل رسیدم .باز هم جای شکرش باقیه
    دوست عزیز چرا g16 ? با قیمت g16 میتونی یدونه اس ال ار مدل پائین تر حتی بگیری. 1100d که میتونی بخری.
    فکر میکنم برای کنون باید کمی صبر کرد تا این سنسور جدیدش کامل تست بشه و نتیجه بده.
    70d فکر نکنم منیزومی باشه. هست ؟ جایی ندیدم
    در اون ویدئو وای فای و ال سیدی لمسی و فوکوس بهتر و نویز کمتر در ایزو بالا و همچنین سرعت عکاسی کنون رو برتر دونسته.
    برای همه نمی توان یک نسخه ی واحد پیچید. برای خیلی آدما و در خیلی موقعیت ها G16 خیلی برتر از 1100 یا حتا EOS 1Ds ممکنه باشه!
    yaghoobi، Amin Zarif، MEHRDAD.D و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

بله. جایی دیگه هم تا 4.800 هم قیمت دادن.
    باید هم حساس باشیم. به هر حال بعد از چند سال انتظار و سختی یه دوربین میخوام بخرم و اگه هم اشتباه بشه که دیگه هیچی.مجبوری بسازی باهاش...
    حالا باز من از اینهمه مدل و دوربین به این دو مدل رسیدم .باز هم جای شکرش باقیه
    دوست عزیز چرا g16 ? با قیمت g16 میتونی یدونه اس ال ار مدل پائین تر حتی بگیری. 1100d که میتونی بخری.
    فکر میکنم برای کنون باید کمی صبر کرد تا این سنسور جدیدش کامل تست بشه و نتیجه بده.
    70d فکر نکنم منیزومی باشه. هست ؟ جایی ندیدم
    در اون ویدئو وای فای و ال سیدی لمسی و فوکوس بهتر و نویز کمتر در ایزو بالا و همچنین سرعت عکاسی کنون رو برتر دونسته.
    مهرداد عزیز، برای کسی که فعلا نمیتونه هزینه اضافه خرید لنز بده و به این زودی ها هم پولی دستش نمیرسه، یا تو فکر شروع عکاسیه در حد ساده تر و نه خیلی حرفه ای ( به دوستمون جسارت نشه کلیات عرض میکنم ) یا مثلا میخواد تو عکاسی خیابونی شروع به کار بکنه و به شرایط عکاسی تو ایران وافقه، خرید دوربینی با کیفیت عالی و تضمین شده مثل g16 میتونه منطقی باشه.
    در مورد 70d حق با شماست. بدنه منیزمی تا جایی که من تو سایت ها نگاه کردم اشاره ای بهش نشده. برتری هایی هم در خط آخر نوشتی کاملا درسته... فکر میکنم اقبال عزیز هم درست میگه، مزایای این دوربین که نامبردین برای ویدئو گرافی خیلی خوبه ( در عکاسی هم عالیه، به دوستان کنونی بر نخوره ) بازم به نیازهات نگاه کن و اولویت هایی که بهشون علاقه مندی... من خودم نیکون ترجیح میدم
    MEHRDAD.D، eqbal، Amin.S و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

من اولین دوربینم g7 بود که 2-3 سال داشتمش. ولی خیلی با دنیای دوربینهای حرفه ای تفاوت داره. اینو وقتی متوجه شدم که دوربین دوستم رو که یک 600d بود در دست گرفتم
    برا همین عرض کردم که اگه کسی علاقمند باشه با داشتن یک دوربین اس ال ار میتونه هر روز قدرت عکاسیش رو بالاتر ببره و باهاش تمرین کنه.به هر حال پول ممکنه جور بشه و یه لنز دست دومی هم حداقل براش بخری
    تظیمات اس ال ار هم خوبه دیگه . تنظیماتی که در دوربین کامپکت نیست.
    و البته پاور شات ها هم قیمت بالائی که دارن و افت قیمتی هم که همیشه متوجه اونها هست.
    منکر این هم نیستم که ممکنه شما صحنه ای رو ببینی و با g16 خیلی زودتر بتونی دست به دوربین بشی و اون صحنه رو شکار کنی تا یک اس ال آر. والبته زوم خوبی هم دارن این سری پاورشات.
    yaghoobi، amir.komeily، Amin.S و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3379

چرا کنون داخل 70d فیلتر low pass گذاشته ؟ کارائیش چی هست ؟
    الان در این عکس کیفیت رنگها کاملا بی روح و سرد هستند.
    نمونه عکس 70d هست. ولی در نیکون عکسها خیلی زنده تر هستند و جذاب تر
    http://img.photographyblog.com/revie...eos_70d_03.jpg
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

من اولین دوربینم g7 بود که 2-3 سال داشتمش. ولی خیلی با دنیای دوربینهای حرفه ای تفاوت داره. اینو وقتی متوجه شدم که دوربین دوستم رو که یک 600d بود در دست گرفتم
    برا همین عرض کردم که اگه کسی علاقمند باشه با داشتن یک دوربین اس ال ار میتونه هر روز قدرت عکاسیش رو بالاتر ببره و باهاش تمرین کنه.به هر حال پول ممکنه جور بشه و یه لنز دست دومی هم حداقل براش بخری
    تظیمات اس ال ار هم خوبه دیگه . تنظیماتی که در دوربین کامپکت نیست.
    و البته پاور شات ها هم قیمت بالائی که دارن و افت قیمتی هم که همیشه متوجه اونها هست.
    منکر این هم نیستم که ممکنه شما صحنه ای رو ببینی و با g16 خیلی زودتر بتونی دست به دوربین بشی و اون صحنه رو شکار کنی تا یک اس ال آر. والبته زوم خوبی هم دارن این سری پاورشات.
    کاملا باهات موافقم. در تفاوت زیاد حرفه ای بودن dslr با این رده دوربینها هیچ شکی نیست. این سری خصوصا جدیدهاش، برای عکاسی خانوادگی و عکسهای از این دست بسیار بسیار عالین باز اگه قصد ادامه دادن به عکاسی نداشته باشی و زوم زیاد هم برات اولویت نباشه که دیگه حرف ندارن.
    رو گزینه Pentax K-3 که گفتم فکر کردی؟ صد در صد میدونم ایرادات زیادی ( به خاطر بازار ایران ) داره ولی واقعا میتونه گزینه ایده آلی باشه ( برای کسی که بتونه با مشکلات پیش رو بازار ایران کنار بیاد )
    MEHRDAD.D، Amin.S و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

یک نکته ای که از حرفاتون متوجه شدم اینه که در عین حال که شما چند بار گفتید هیچ تعصب برندی ندارید اما از نوع بیانتون تو بعضی قسمت ها حس میشه که علاقه ای پنهان به کنون دارید و حتی در زمانی که یک میلیون و چهارصد اختلاف قیمت با D7100 داشت در حالی که زیاد اهل فیلم برداری حرفه ای نبودید و در بحث عکاسی از D7100 تعریف زیادی شده بود باز هم تمایل به خرید 70D داشتید ......

پس به نظر من اگر حتی مقدار کمی علاقه به سمت کنون هست یک ماه صبر کنید تا قیمتش پایینتر بیاد و همون رو بخرید.......

َ
    Nima Sadigh و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    مهدی

تشکر کرده
    3379

پنتاکس اصلا هر چقدر گشتم توی این فروشگاههای ایرانی که پیدا نشد.
    به نظر من باید چیزی بخرید که پشتیبانی داشته باشه.
    زمانی یکی از اقوام یخچال white westing house خریدند و عیبی پیدا کرد که مربوط به استارت میشد و به خاطر همین یخچال بلااستفاده شد.
    حالا این دوربین هم همین قضیه رو داره.
    واینکه در کل بعد از کلی سبک سنگین به این دو بدنه رسیدم.ترجیح میدم انتخابم بین این دو باشه
    تا الان دلم با کنونه و عقلم با نیکون . البته نیکون رو هم بهش علاقمندم چون از کیفیت عکسهاش راضی هستم.
    خوب به هر حال من چندین دوربین کنون داشتم و این باعث میشه گوشه ای از ذهن شما درگیر اون بشه و در نهایت به ابراز علاقه منتی میشه.

اینطور که من نتیجه گرفتم نیکون هم عکسهای بهتری میده و هم به نظر حرفه ای تر میاد.
    (بسیاری از عکاسان رو دیدم که از ابتدا کنونی بودن ولی در انتها به نیکون رسیدند) قیمت نیکون هم الان برای من مناسبه.
    فقط منتظرم دوستانی که قصد خرید کنون رو داشتند اطلاعات بیشتری از کنون بدهند. و قیمت کنون کمتر بشه. چون بنده هر نمونه عکسی از هر دو بدنه دیدم برتری با نیکون بود.
    amir.komeily، sh_asian و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amin.S آواتار ها
    تشکر کرده
    1227

نمیخوام از موضوع تاپیک خارج بشم
    اما همونطور که فرهاد و امیر عزیز گفتن و بعدش هم خودتون
    واسه بعضی شرایط دوربین های کوچک کاربرد بیشتری داره

یک موضوع اینه که من این دوربین رو واسه کارم و عکاسی خانوادگی میخوام ...
    چیزی که به غیر از خودم بقیه هم بتونن استفاده کنن
    و همینطور همیشه تو کیفم راحت حملش کنم و بتونم از سوژه های کاری عکس بگیرم
    واسه همین کوچیک بودنش مهمه
    از طرفی فعلا بیشتر از این نمیتونم هزینه کنم که مثلا یه دوربین 3/4 ام بگیرم
    منم با خودم خیلی کنجار رفتم تا آخرش به G16 رسیدم
    البته واسه شروع

اگه با اون کار کردم و دیدم میتونم وقت بیشتری واسه عکاسی بذارم حتما یه Dslr خوب هم بعدش تهیه میکنم
    Dariush Chegini، MEHRDAD.D، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3379

خوب جمع بندی که تا اینجای کار میتونم بکنم اینه که از نظر قیمت و ارزش NIKON D7100 گزینه بهتری هست .
    در مورد عکاسی نیکون کاملا برتری داره. کیفیت عکسها کاملا مشهوده که نیکون بهتره. در مورد بدنه -فوکوس و مگاپیکسل بالاتر هم تمام امتیازات رو نیکون میگیره و همینطور قیمت مناسبتر و اینکه امتحان خودش رو هم پس داده.
    در مورد کنون سرعت عکاسی بالاتر-صفحه نمایش بهتر و فیلمبرداری بهتر رو داریم.
    اما قیت کنون هم در حال حاضر 600 تومن از نیکون بالاتره.
    ظاهرا برای عکاسی در شب و نور کم هم نیکون بهتر هست.

تا اینجا انتخاب من NIKON D7100 خواهد بود.
    eqbal، Amin.S و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

خوب جمع بندی که تا اینجای کار میتونم بکنم اینه که از نظر قیمت و ارزش NIKON D7100 گزینه بهتری هست .
    در مورد عکاسی نیکون کاملا برتری داره. کیفیت عکسها کاملا مشهوده که نیکون بهتره. در مورد بدنه -فوکوس و مگاپیکسل بالاتر هم تمام امتیازات رو نیکون میگیره و همینطور قیمت مناسبتر و اینکه امتحان خودش رو هم پس داده.
    در مورد کنون سرعت عکاسی بالاتر-صفحه نمایش بهتر و فیلمبرداری بهتر رو داریم.
    اما قیت کنون هم در حال حاضر 600 تومن از نیکون بالاتره.
    ظاهرا برای عکاسی در شب و نور کم هم نیکون بهتر هست.

تا اینجا انتخاب من NIKON D7100 خواهد بود.
    با توجه به اینکه بنده هم در انتخاب بین این دو مردد هستم ، خواستم نظرمو در مورد این نتیجه گیریتون عرض کنم.

فرمودید : " از نظر قیمت و ارزش NIKON D7100 گزینه بهتری هست ."

موافقم، چون قیمت کنن فعلا کاذبه و به حد معقول نرسیده

فرمودید : "کیفیت عکسها کاملا مشهوده که نیکون بهتره" ... "برای عکاسی در شب و نور کم هم نیکون بهتر هست."

با اینکه قبول دارم نیکون داینامیک رنج بهتری داره و به خاطر عدم وجود فیلتر پایین گذر عکسهاش میتونه شارپ تر باشه ولی این نتیجه گیری کلی رو قبول ندارم چون کیفیت عکاسی این دو مدل باید تو شرایطی تست بشه که هر دو از یک سوؤه یکسان، با استفاده از لنز های هم رده، نور پردازی یکسان، تنظیمات یکسان و حتی دمای محیط یکسان انجام بگیره، متاسفانه در اکثر سایت های بررسی کمتر معتبر به این مساله هیچ توجههی نمیشه و تنها سایتی که این بررسی و مقایسه کاملا در شرایط یکسانی انجام میگیره وبسایت dpreview هست که کیفیت و اعتبار کارشون واقعا یک سر و گردن از تمامی سایت های دیگر بالاتره.
    تو این وبسایت تو قسمت مقایسه تصاویر دو دوربین که تو scene قدیمی و جدیدشون انجام گرفته، مخصوصا در ISO های بالاتر، نیکون عملکرد ضعیفتری داره.

.
    Canon-EOS-70D-High-ISO-3200.jpg
    .
    .
    Canon-EOS-70D-High-ISO-6400.jpg
    .
    .
    Canon-EOS-70D-High-ISO.jpg
    .
    .
    Canon-EOS-70D-High-ISO-12800-1.jpg
    .
    .
    Canon-EOS-70D-High-ISO-25600.jpg
    .
    ...
    MEHRDAD.D، Amin.S و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

صفحه 8 از 49 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین