صفحه 23 از 433 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 73 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 221 تا 230 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر همراه ahmadsht آواتار ها
    تشکر کرده
    365

نقل قول نوشته اصلی توسط arash.am نمایش پست ها
    سلام ، متشکرم از راهنمایی شما.
    ظاهرا مطلب را بد رسانده ام، آفیش در اصطلاح خبری به برنامه ای خاص میگویند ، چه برای عکس و یا تهیه خبر... مثلا عنوان می شود سمینار فلان برنامه پارک ملت برای فلان روز آفیش شده است... و با فیش آی تفاوت دارد.

بیشتر در فضاهای داخلی ( بارها پیش آمده) و گاهی هم برای پرسپکتیو خاصی که میدهد ( مثالا در عکسی از چهره یک فرد در میان راهپیمایی یا ...) احساس کرده ام 10 میلیمتری جذاب تر است. اما دردسر تعویض لنز هم برایم آزارنده است...

باز هم سوالم را تکرار میکنم، در شرایط من ( یک بادی ) فکر میکنید استفاده از واید 10 بهتر است یا داشتن رنج 15-85 میلیمتری؟؟؟
    سلام
    به نظر من با توجه به اینکه می فرمایید ممکن است با تعویض لنز , با از دست دادن سوژه مواجه شوید و شرایط شما که در حال حاضر شامل یک بادی می شود , فکر می کنم همین لنز خودتان یعنی 15-85 بهترین گزینه است . چون مطمئنا با 10-22 در فواصل کانونی بالاتر هم با از دست دادن سوژه مواجه خواهید شد و قطعا نیاز به تعویض لنز وجود خواهد داشت .
    ویرایش توسط ahmadsht : Saturday 11 December 2010 در ساعت 22:11 دلیل: حاظر -----> حاضر (:
    Arash Sh تشکر می‌کند.
    احمد شيخ‌الاسلامي

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

ظاهرا مطلب را بد رسانده ام، آفیش در اصطلاح خبری به برنامه ای خاص میگویند ، چه برای عکس و یا تهیه خبر... مثلا عنوان می شود سمینار فلان برنامه پارک ملت برای فلان روز آفیش شده است... و با فیش آی تفاوت دارد.

بیشتر در فضاهای داخلی ( بارها پیش آمده) و گاهی هم برای پرسپکتیو خاصی که میدهد ( مثالا در عکسی از چهره یک فرد در میان راهپیمایی یا ...) احساس کرده ام 10 میلیمتری جذاب تر است. اما دردسر تعویض لنز هم برایم آزارنده است...

باز هم سوالم را تکرار میکنم، در شرایط من ( یک بادی ) فکر میکنید استفاده از واید 10 بهتر است یا داشتن رنج 15-85 میلیمتری؟؟؟

سلام

آقا شرمنده، نمی‌دانم چرا فیش‌آی خواندم.

بنده هم با دوستان دربارۀ 15-85 موافقم، در شرایط شما مطمئناً انتخاب معقول‌تری است.
    Arash Sh تشکر می‌کند.
    .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2548

سلام به همه

از عزیزانی که غالبا هم عکاسی اجتماعی انجام میدهند سوالی دارم که اگر به جای من بودید چه میکردید؟ و اگر برای یک آفیش مجبور به انتخواب یکی از این دو بودید؟ کدام؟

البته میدانم که 10-22 در کنار 24-105 غالبا استفاده می شود تا رنج هم را کامل کنند...

از طرفی اگر این لنز را نخرم میتوانم هزینه آن را صرف فلاش یا .. بکنم !!!
    با اطمینان کامل خدمت شما عرض میکنم که از لنز 10-22 با داشتن یک بدنه به هیچ وجه نمیتوانید استفاده خبری کنید (مگر در شرایت بسیار خاص یا اینکه بخواهید انبوه جمعیت رو نشون بدید)
    توی همکاران دیدم که اغلب با 24-105 هم توی رنج کم می آورند
    مثلا سه شنبه همین هفته توی بوستان نهج البلاقه برای سخنرانی دکتر قالیباف آفیش شده بودیم که فاصله جایگاه عکاسان و خبر نگاران از جایگاه سخنرانی حدود 10-12 متر فاصله داشت حالا خودتون حساب کنید برای گرفتن یک کلوزآپ بسته از سوژه به چه رنجی نیاز بود
    یا دوستانی که جمعه همایش شیرخوارگان مصلا رو اومدن میدونن که نسبت به جایگاهی که به خبرنگاران داده بودن چقدر نیاز لنزهای بالای 200mm با F های باز محسوس بود
    در کل میخواستم به این مطلب برسید که در اکثر آفیشهای کار خبری (مخصوصا شخصیتها) اصلا اجازه نزدیک شدن به سوژه رو به شما نمیدهند و همیشه در بهترین و نزدیکترین حالت ،شما حدود 4-5 متر با سوژه فاصله دارید چه برسه به استفاده از لنز واید 10-22
    ویرایش توسط Mazy : Sunday 12 December 2010 در ساعت 00:53
    Persian، lamagra، farhad_k و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

نقل قول نوشته اصلی توسط Mazy نمایش پست ها
    با اطمینان کامل خدمت شما عرض میکنم که از لنز 10-22 با داشتن یک بدنه به هیچ وجه نمیتوانید استفاده خبری کنید (مگر در شرایت بسیار خاص یا اینکه بخواهید انبوه جمعیت رو نشون بدید)
    توی همکاران دیدم که اغلب با 24-105 هم توی رنج کم می آورند
    مثلا سه شنبه همین هفته توی بوستان نهج البلاقه برای سخنرانی دکتر قالیباف آفیش شده بودیم که فاصله جایگاه عکاسان و خبر نگاران از جایگاه سخنرانی حدود 10-12 متر فاصله داشت حالا خودتون حساب کنید برای گرفتن یک کلوزآپ بسته از سوژه به چه رنجی نیاز بود
    یا دوستانی که جمعه همایش شیرخوارگان مصلا رو اومدن میدونن که نسبت به جایگاهی که به خبرنگاران داده بودن چقدر نیاز لنزهای بالای 200mm با F های باز محسوس بود
    در کل میخواستم به این مطلب برسید که در اکثر آفیشهای کار خبری (مخصوصا شخصیتها) اصلا اجازه نزدیک شدن به سوژه رو به شما نمیدهند و همیشه در بهترین و نزدیکترین حالت ،شما حدود 4-5 متر با سوژه فاصله دارید چه برسه به استفاده از لنز واید 10-22
    سلام

متشکرم از راهنمایی شما. در عکاسی از شخصیت ها که صد البته نیاز به تله بلندتر یا کراپ است... مقصودم از مقایسه این دو لنز کاربرد اجتماعی - خبری آن بود. مثلا همانطور که اشاره شد در دل جمعیت راهپیمایی یا تهیه مجموعه عکس از یک روستای کم امکانات ( نشان دادن افراد در محیط بسته ، منزل و ..)

باز هم متشکر.
    Mazy تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

آفیش یک عبارت فرانسوی است که در صدا و سیما برای معانی بسیاری استفاده میشود از مجوز ورود به جام جم تا نوبت ضبط برنامه و هر چیز بی ربطی که بتوانند. بعنوان یک فرد با تجربه در این زمینه پیشنهاد میکنم اصلا از این لفظ بی معنی استفاده نکنید.

كاربر آشنا digicam آواتار ها
    تشکر کرده
    62

پیش فرض لنز خبری

عرض ادب
    دوست گرامی در عکاسی حبری به لنز واید حتما احتیاچ دارید و باید شما لنزهایی را تهیه نماید که که تعویض لنز را برای شما به حداقل برساند و نیز لنزهایی با استحکام بالا و نیز عدم نفوذپذیری غبار مهم است
    پس شما ۱۵ ۸۵ را منتفی بدانید و بدنبال لنزهای سری ال باشید
    شما یک واید ۸ ۱۶ ال و ۲۴ ۱۰۵ و یک لنز فیکس تله تهیه کنید
    پایدار باشید

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

سلام
    صحبت هایی رو اینجا خوندم که لازم دونستم اگر کسی قصد خرید لنز برای کار خبری داره گمراه نشه و خرید اشتباه نکنه.
    کار خبری یعنی indoor ( اکثراً ) و محیط های بسته نور محدودی دارند . حالا شما تصور کنید قرار است ورود و خروج افراد و شخصیت ها رو در این نور ثبت کنید با مشکل مواجه میشوید اگر نخواهید از فلش استفاده کنید.
    برای کاربران canon تنها لنز بسیار واید (ultra wide) مورد نیاز برای کار خبری که دیافراگم باز داشته باشد 35-16 است و بس. که اگر روی فول فریم ببندید چه بهتر.
    تله هم 70-200 f2.8 is
    شما برای انجام کار خبری انتخاب های زیادی ندارید که از بین اونها برای انتخاب مردد باشید.
    اگر سوالی داشتید میتونید به بنده ایمیل بزنید . اینجا رو دیگه چک نمیکنم.
    Mazy تشکر می‌کند.
    امیر نادری

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

سلام به همه دوستان
    من قصد خرید یک لنز دارم(نه به این زودی ها ولی باید اول تصمیم بگیرم تا تامین بودجه بشه)
    لنز کیت 18-55 خود دوربینم رو دارم.نمیدونم برای اینکه یه رنج کامل داشته باشم به خصوص برای پرتره بهتره یه لنز 55 به بالا بگیرم یا نه یه لنز 18-200 بهتره
    البته خودم علاقه چندانی به حمل و جا به جایی لنز های متعدد ندارم
    خودم لنز های رنج کاملی مثل 18-200 کنن یا این مدل ها رو خیلی دوست دارم
    همین لنز رو ظاهرا تامرون داره با قیمتی نصف لنز کنن.کیفیت اون چه جوریه؟
    من تعریف 15-85 رو زیاد شنیدم اما باز هم کمی محدودیت ایجاد میکنه چون حالت تله متوسط داره
    آیا این رنج برای عکاسی پرتره مناسب هست؟چون کیفیتش کمی آدم رو دو دل میکنه ضمن اینکه وایدتره و من هم بالای 80 درصد کارم طبیعت هست.البته تا اونجایی که من شنیدم این لنز از قیمت دوربین خودم هم گرونتره که فکر نکنم خریدش راحت باشه.اگه زیر 500 تومان بتونم لنز بگیرم خیلی بهتره
    لنز 18-135 هم هست که خوب راجع به اون و کیفیتش هم زیاد نمیدونم
    اما نمیدونم آیا هزینه ای که برای لنزی مثل 18-200 یا 15-85 یا 18-135 کنن میکنم ارزش داره یا نه؟
    و اصولا این لنزها کیفیت خوبی دارند یا نه؟ توقع زیادی هم از لنز ندارم مثلا کیفیت همین لنز کیت 18-55 برای من کیفیت بدی نیست البته اگه کمی بهتر هم باشه بهتره.
    در ضمن اگه امکانش هست قیمت این چند تا لنز رو هم دوستان اعلام کنند ممنون میشم چون معیار مهمیه برام
    در ضمن لنزهایی با همین مشخصات اما با برند دیگه رو چی؟پیشنهاد میشه؟مثل سیگما / تامرون ... و قیمت اونها چه حدودیه؟
    گفتم از اساتید بپرسم
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    ویرایش توسط djmehdi_67 : Sunday 12 December 2010 در ساعت 21:33
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر آشنا digicam آواتار ها
    تشکر کرده
    62

سلام
    دوست کرامی اگه از ۱۸ ۵۵ رضایت داری شما لنز ۵۵ ۲۵۰ را تهیه کنید که از لحاظ قیمت و خروجی قابل قبول هست اما آکه یه لنز همه کاره میحوای ولی خروجی زیاد مهم نیست میتوانی ۱۸ ۲۷۰ تامرون را تهیه کنی که بهترین در این رنج محسوب میشه
    اما اگر یک لنز حوب میحوای با یه تله متوسط بهترین گزینه برای شما ۱۵ ۸۵ هستش و در اینده هم یک تله بلند تهیه کنید
    پاینده باشید
    djmehdi_67 تشکر می‌کند.

كاربر همراه farhad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    872

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من قصد خرید یک لنز دارم(نه به این زودی ها ولی باید اول تصمیم بگیرم تا تامین بودجه بشه)
    لنز کیت 18-55 خود دوربینم رو دارم.نمیدونم برای اینکه یه رنج کامل داشته باشم به خصوص برای پرتره بهتره یه لنز 55 به بالا بگیرم یا نه یه لنز 18-200 بهتره
    البته خودم علاقه چندانی به حمل و جا به جایی لنز های متعدد ندارم
    خودم لنز های رنج کاملی مثل 18-200 کنن یا این مدل ها رو خیلی دوست دارم
    همین لنز رو ظاهرا تامرون داره با قیمتی نصف لنز کنن.کیفیت اون چه جوریه؟
    من تعریف 15-85 رو زیاد شنیدم اما باز هم کمی محدودیت ایجاد میکنه چون حالت تله متوسط داره
    آیا این رنج برای عکاسی پرتره مناسب هست؟چون کیفیتش کمی آدم رو دو دل میکنه ضمن اینکه وایدتره و من هم بالای 80 درصد کارم طبیعت هست.البته تا اونجایی که من شنیدم این لنز از قیمت دوربین خودم هم گرونتره که فکر نکنم خریدش راحت باشه.اگه زیر 500 تومان بتونم لنز بگیرم خیلی بهتره
    لنز 18-135 هم هست که خوب راجع به اون و کیفیتش هم زیاد نمیدونم
    اما نمیدونم آیا هزینه ای که برای لنزی مثل 18-200 یا 15-85 یا 18-135 کنن میکنم ارزش داره یا نه؟
    و اصولا این لنزها کیفیت خوبی دارند یا نه؟ توقع زیادی هم از لنز ندارم مثلا کیفیت همین لنز کیت 18-55 برای من کیفیت بدی نیست البته اگه کمی بهتر هم باشه بهتره.
    در ضمن اگه امکانش هست قیمت این چند تا لنز رو هم دوستان اعلام کنند ممنون میشم چون معیار مهمیه برام
    در ضمن لنزهایی با همین مشخصات اما با برند دیگه رو چی؟پیشنهاد میشه؟مثل سیگما / تامرون ... و قیمت اونها چه حدودیه؟
    گفتم از اساتید بپرسم
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    با سلام:
    سوالی که در ذهن شماست فکر کنم که ذهن اکثر دوستان این فورم را قبلا مشغول کرده است.
    اگر قصد فقط رسیدن به رنجهای بالاست که حرفی نیست و 18-200 کنون راحت ترین و معقول ترین است ولی اگر در همین فورم جستجو میکردید بسیار ازاین نوع سوال میدید.
    ولی اگر مقصود علاوه بر رنج بالا کیفیت هم در حد اعلای خود میباشد به ناچار باید از دو یا چند لنز استفاده کنید که قطعا قیمت بالا را نیز باید پرداخت کنید.
    بنده هم با کنون 1000d و 18-55 شروع کردم و در اولین زمان ممکن برای تکمیل رنج 55-250 گرفتم . سپس از تعویض لنز خسته شده و به دنبال تک لنز رفته و 18-135 گرفتم که کیفیت ان اصلا مرا راضی نکرد.(البته مقدار زیادی هم از بیتجربگی بنده و استفاده از مود اتو برای هر کاری بود)و خلاصه تعوض دوربین با 500 d و تعویض برند با نیکون و خرید 5000d وباز تعویض لنز در نیکون و تعویض دوربین مجدد و ......
    وخلاصه پول بی زبانی که به خاطر بیتجربگی و عدم مطالعه کافی و نداشتن صبر و حوصله و اعتماد به فروشنده ها بر باد دادم.
    جای شما بودم فعلا هیچ لنزی نمیخریدم .
    کل پروسه داستان بالا کمتر از 2 ماه طول کشید.
    امیدوارم هیچگاه مجبور به فروش لنز یا دوربین نشوید تا با برخورد جالب فروشنده ها روبرو نشوید.
    فرهاد کرمی
    Nikon D610 -Nikon 12-24 F/4 & Nikon 24-120 F/4 N & Nikon AF-s 300 f/4 & AF Nikon 80-200 f/2.8 D speedlight 600 & TC14

صفحه 23 از 433 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 73 123 ... آخرینآخرین