صفحه 19 از 433 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 69 119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر آشنا hajmohammad آواتار ها
    تشکر کرده
    163

پیش فرض پاسخ : برای دوربین 550D کدام لنز را پیشنهاد میکنید ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saadi126 نمایش پست ها
    اگر به بررسي عكسهاي نمونه اي كه از لنزهاي مختلف گذاشته شده توجه كنيد خودتون متوجه ميشيد كه كانن پول ماركش رو نميگيره و تو رده هايي كه فرموديد كيفيتش نسبت به تامرون و سيگما بالاتره. در مورد هزينه هم كه بسته به اهميت كارتون داره كه بخواييد چه مقدار هزينه كنيد. لنز 18-200 بازه خوبي رو پوشش ميده و كيفيت قابل قبولي داره. به عنوان پيشنهاد اگر نياز بالايي براي تغيير بين وايد و تله نداشته باشيد ميتونيد كانن 55-250‌ بگيريد كه به نسبت قيمتش كيفيت قابل قبولي داره و در كنار لنز كيت دوربينتون، بازه كاملي از وايد تا تله رو خواهيد داشت. باز دوستان و اساتيد بهتر ميتونن راهنمايي كنند
    خب این 250 که لنز (55-250) به ما میده با 250 که لنز (18-250) میده از نظر کیفیت با هم فرق دارند ؟
    canon 7D+EF-S 18-55mm IS USM+EF-S 18-200mm f/4 IS USM
    محمد ابراهیم فلاحی
    www.Hajmohammad.ir

كاربر آشنا hajmohammad آواتار ها
    تشکر کرده
    163

دوستی گفتند کانون پول مارکش رو نمیگیره . یه دوستی هم مخالف بودند
    ممنون میشم دوستان هم نظر بدهند
    با توجه به اختلاف 300 هزار تومانی در لنز 18-250 تامرون و کانون . ارزش داره من 300 ت اضافه بدم برای خود کانون ؟
    ممنونم
    canon 7D+EF-S 18-55mm IS USM+EF-S 18-200mm f/4 IS USM
    محمد ابراهیم فلاحی
    www.Hajmohammad.ir

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط hajmohammad نمایش پست ها
    دوستی گفتند کانون پول مارکش رو نمیگیره . یه دوستی هم مخالف بودند
    ممنون میشم دوستان هم نظر بدهند
    با توجه به اختلاف 300 هزار تومانی در لنز 18-250 تامرون و کانون . ارزش داره من 300 ت اضافه بدم برای خود کانون ؟
    ممنونم
    ابراهيم خان
    بنده عرض نكردم در همه چيز پول ماركش رو ميگيره و بطور عمومي عرض كردم.
    دوم اينكه چون شما قصد خريد لنز با رنج پاييني را داريد من همچنان به شما كانن را پيشنهاد ميكنم و حداقل 18-200 را.
    دليلش هم اين است كه مطمئن هستم بالاخره شما قصد تعويض در آينده را خواهيد داشت و در آن موقع نفرين آنرا به ما خواهيد نمود كه چرا اين لنز third party فروش نميرود.
    البته توهين به دوستان تامروني و سيگمايي نباشد ولي از نظر كيفي لااقل در اين رنج كانن بهتر عمل ميكند. كنتراست رنگها بهترو سرعت فوكوس بالاتره.
    hajmohammad تشکر می‌کند.
    نادر مسلمی

fazel graphic
    Guest

دوستان این لنز 250-55 از نظر کیفیت چطوره ؟
    آیا نسبت به قیمت پائینی که داره کیفیت قابل قبولی داره یا نه ؟

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

نقل قول نوشته اصلی توسط fazel graphic نمایش پست ها
    دوستان این لنز 250-55 از نظر کیفیت چطوره ؟
    آیا نسبت به قیمت پائینی که داره کیفیت قابل قبولی داره یا نه ؟
    در اینجا مفصل بحث شده
    به نسبت قیمتش لنز خوبیه
    fazel graphic تشکر می‌کند.
    امیر نادری

fazel graphic
    Guest

پیش فرض درخواست مشاوره برای خرید لنز

سلام
    میخواستم بدونم که بین 250-18 و 55-250 کدوم از نظر کیفیت بهتره.
    ببخشید این سئوال رو میکنم چون شنیدم که 250-18 بیشتر به خاطر رنجش قیمتش بالاست و از نظر کیفیت با قیمتش توازن نداره.
    تجهیزاتم هم تو امضام ثبت شده. تازه کارم و خیلی مشاق به یادگیری. این لنز کیت خیلی دستم رو بسته.
    ضمنا لازم به ذکر است که بیشتر به پرتره و ماکرو گرافی علاقه دارم.
    اگه لنز دیگه ای با قیمت مناسب هم برای کار من مناسب بود معرفی کنید خوشحال میشم.
    با تشکر
    یا علی

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

پیش فرض پاسخ : درخواست مشاوره برای خرید لنز

سلام

میخواستم بدونم که بین 250-18 و 55-250 کدوم از نظر کیفیت بهتره.
    اول بفرمایید کدوم برند و مدل از 250-18 ها رو میفرمایید ( کنون که چنین رنج زومی نداره ) و چقدر بودجه در نظر گرفتین ؟ ( سوالات همیشگی برای خرید بدنه و لنز ! ) . در ضمن صرف علاقه تون به پرتره و ماکرو گرافی و اینکه 55-18 رو هم توی تجهیزاتتون دارید فکر نمیکنم داشتن هرکدام از 250-18 ها براتون واجب باشه ( وایدش رو تا 55 که دارید و تازه اینارو بیشتر برای مسافرت و گردشهایی که نمیخوان دائم لنز عوض کنند می بندند ) .
    اگر 250-55 کنون مد نظرتون هست و دور و بر این قیمت میخواهین بچرخین بهتر از این بااین بودجه پیدا نخواهید کرد و رنجتون هم تکمیل میشه ( البته مینیمم فوکوسش 110 سانت هست و ضریبش بزرگنماییش 3.22 شاید ماکروش زیاد براتون جالب نباشه )

http://www.lenstip.com/index.html?pr...38&typ=0&moc=0

که در تمام این موارد هم توی فروم بسیار صحبت شده . یه چرخی هم توی تاپیک لنزها بزنین به نتایج جالبتری هم ممکنه برسین .

موفق باشید.
    Anoosh-Em و fazel graphic تشکر می‌کنند.
    فرهاد برنجی

fazel graphic
    Guest

ممون از راهنمایی تون دوست عزیز
    فعلا زیاد نمیخوام هزینه کنم . شاید هم یک بار برای همیشه بخوام لنز بگیرم
    برای همین یه لنزی میخوام که هم رنجش به کارم بیاد و هم از هر نظر کیفیت خوبی داشته تا حدود 400 تومن معرفی کنید.
    یا علی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

برای همین یه لنزی میخوام که هم رنجش به کارم بیاد و هم از هر نظر کیفیت خوبی داشته تا حدود 400 تومن معرفی کنید.
    یا علی

درود

بگذارید همین اول دو نکته رو به شما یاد آور بشوم ( فارغ از بودجه ای که فرمودید )به ترتیب اولویت:

اول : بین رنج زیاد و کیفیت اپتیکال میتوانید یکی را انتخاب کنید یا رنج بیشتر که در این صورت لنز هایی که گستره بالایی دارند نمیتوانند کیفت لنز های شناخته شده را از نظر مرغوبیت بدهند ... یا کیفیت اپتیکال بیشتر را انتخاب کنید که در این صورت کیفیت بهتر را در کل اون رنج لنز خواهید داشت. یک مثال به فرض شما میتوانید یک لنز مثل 18-200 بگیرید که رنج وسیعی داره اما کیفیتاخیلی معمولی است ( با ارفاق! )و ارزانتر هم تمام میشود

اما همان رنج را می شود با دو لنز داشت 15-85 +70-200 که کیفیت اپتیکی خیلی بهتری دارند. و البته قیمتی بیشتر در مجموع. و البته شما لازم نیست از همان اول هر دو را یکجا بخرید ، شما میتوانید یکی یکی آنها را تهیه کنید بر حسب اولویت.

دوم: اینکه فواصل کانونی مختلف هر کدام برای کار بخصوصی مصرف دارند و بسته به نیازتان باید دنبال رنج خاصی از لنز ها باشید. نه اینکه همینجوری بروید و از فلان رنج تا فلان رنج را تهیه کنید اما همیشه فقط از قسمتی از آن استفاده کنید. مثلا برای عکاسی منظره یا لند اسکیپ و پرتره و ماکرو حیاط وحش و.... فواصل متفاوتی لازم است. پس فاصله کانونی که شما لازم دارید بستگی به جنس و نوع عکاسی شما دارد.

این دو فاکتور مهم را در انتخابتون در نظر داشته باشید

اما نظر شخصی خودم حیف است که روی اون دوربینی که دارید به دنبال اون لنز هایی که نام بردید باشید کیفیت خروجی ، به لنز بستگی دارد نه بدنه ، اگر بنا باشد لنز های ارزانی استفاده کنید و یا از برندهای متفرقه برای لنز استفاده کنید پس چه لزومی دارد بدنه کنون و یا نیکون بخریم؟ میتوانید فعلا دست نگهدارید و بودجه تان را بیشتر کنید. به طوری که بتوانید یک لنز شناخته شده و توصیه شده را برای نوع مصرفی که دارید تهیه کنید

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Wednesday 22 September 2010 در ساعت 13:04
    M.Meghdari، Farhad71 و fazel graphic تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Arash Oskooie آواتار ها
    تشکر کرده
    102

یا علی
    دوست عزیز به نظر من
    با توجه به لنز 18-55 خودتون فقط و فقط 55-250 کانون رو خرید کنید.
    من خودم برای دوستم این ترکیب رو در نظر گرفتم و با توجه به هزینه عالی از آب در اومد
    18-55 کانون + 55-250 کانون و با محاسبه قیمت حدودا 80 تومان برای 18-55 ( البته شما که دارید این لنز رو) و 270 تومان حدودا برای 55-250 شما در کل 350 تومان هزینه می فرمائید در قبال داشتن رنج 18 تا 250 و به هنگام فروش احتمالی لنز 55-250 هم ضرر کمتری رو متحمل میشید چون هر چه لنز گرونتر باشد ضرر و افت قیمت هم بالاتر هست.
    اما در مورد 18-200 به نظرم فقط برای کسانی خوب هست که حوصله تعویض لنز را ندارند خوب هست و الا با در نظر گرفتن موارد فنی ارزش قیمت 650 تومان حدودی رو ندارد
    بابت هزینه ش اصلا نمی ارزه.
    موفق باشید
    Farhad71 و fazel graphic تشکر می‌کنند.
    آ ر ش ا سـکـو یـی

{ بـاوركـن كـه مـي تـوانـي آنـگـاه خـواهـي تـوانـسـت }

صفحه 19 از 433 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 69 119 ... آخرینآخرین