صفحه 277 از 433 نخستنخست ... 177 227 267 273 274 275 276 277 278 279 280 281 287 327 377 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,761 تا 2,770 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    البته منظور دوستمون لنزهاي آينه اي ساميانگ بود و گر نه ساميانگ پرايم هاي خيلي خوبي داره كه به لحاط قيمت بي رقيب هستند هر چند داخل ايران با قيمتي خيلي بالاتر از ارزش دلاري به فروش مي رسند.
    درود
    البته از نظر قیمت بی رقیب هستند! وگرنه در سری های پرایم بعضا لنزهای بسیار با ارزش ولی گرانی وجود دارند
    ارادتمند
    ehsan1، hanif azizzadeh و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    البته از نظر قیمت بی رقیب هستند! وگرنه در سری های پرایم بعضا لنزهای بسیار با ارزش ولی گرانی وجود دارند
    ارادتمند
    سلام

از نظر اپتيك هم چيزي كم ندارند. ارزون هستند چون فاقد تجهيزات الكترونيكي هستند.اگه با فوكوس دستي مشكلي نداشته باشيد انتخاب خيلي معقولي هستند.

توي ريويو زير 35mm f1.4 با لنزهايي با چهار برابر قيمت خودش مقايسه شده و نتايج جالب توجه هستند.

Samyang/Rokinon Lens: Primes - Samyang/Rokinon 35mm f/1.4 Aspherical UMC (Tested) - SLRgear.com!

https://photographylife.com/reviews/samyang-35mm-f1-4/4

اين هم نظر راكول در مورد 8mm اين مارك.

8mm f/3.5 Fisheye Lens: Samyang, Pro-Optic, Bower
    SHOK53، ehsan1 و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

با سلام به دوستان و اساتید محترم
    چند تا سٶال دارم که نیاز به راهنمایی و تجربیات شما عزیزان دارم۔
    به نظر شما برای عکاسی از حیات وحش (بیشتر پرنده) برای یک آماتور خیلی جدی! کدام یک از آپشن های زیر بهتره:
    1- لنز 400-100 اف 6۔5 کنون
    2- لنز 200-70 اف 8۔2 کنون + تله کانورتور 2x
    3- گر چه اپتیک لنزهای بالا با این یکی قابل قیاس نیستند ولی میخواستم بدونم لنز 300-70 تامرون رومیشه با تله کانورتور استفاده کرد؟ اتوفوکوس و سرعت فوکوسش از دست نمیره؟ (شاید تا قبل از جور شدن بودجه برای گزینه های بالا بتونم این یکی رو بگیرم!

ببخشید که زیاد شد
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

درود
    من یک روش برای خودم دارم و به آن پایبند هستم!
    همیشه قبل از خرید به گونه ای تحقیق میکنم که پس از آن اگر فردی بگه خوب بود این را نمی خریدی به دلیل A
    من دلایل منفی را بتوانم تا Z برای او ردیف کنم و بعد بگم به چه دلیل خریدم!
    لنز200-18 سیگما را وقتی تهیه کردم از مشکلات لنز کاملا آگاه بودم ولی به قول جناب شهبازی آن زمان جو سوپر زوم داشتم! نتیجه این شد که تازه حالا به فکر تهیه لنزهای تخصصی هستم!
    شما هم اگر یک لنز مثل این را بخواهید تهیه کنید، بهتره تمام جوانب را بسنجید، نکات مثب و منفی، بعد در کنار هم قرار دهید و نتیجه نهایی را بگیرید!
    ولی باید طوری تصمیم بگیرید که بعد از خریدتان پشیمان نشوید!
    بعنوان مثال یکی از نکات منفی که دوستمون اشاره کردند مشکل اعوجاح یا CA هست! این مشکل شاید در مراحل اول برای شما قابل تحمل باشه ولی به مرور زمان مشکلات زیادی را ایجاد خواهد کرد.
    ارادتمند
    بله دقیقا قبل از خرید باید تحقیق کرد برای همین بنده همیشه برای تحقیق و کسب اطلاعات اسباب زحمت شما و دیگر دوستان عزیز میشم که همیشه شرمنده میکنید با توضیحات و وقتی که میزارید ،
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    با سلام به دوستان و اساتید محترم
    چند تا سٶال دارم که نیاز به راهنمایی و تجربیات شما عزیزان دارم۔
    به نظر شما برای عکاسی از حیات وحش (بیشتر پرنده) برای یک آماتور خیلی جدی! کدام یک از آپشن های زیر بهتره:
    3- گر چه اپتیک لنزهای بالا با این یکی قابل قیاس نیستند ولی میخواستم بدونم لنز 300-70 تامرون رومیشه با تله کانورتور استفاده کرد؟ اتوفوکوس و سرعت فوکوسش از دست نمیره؟ (شاید تا قبل از جور شدن بودجه برای گزینه های بالا بتونم این یکی رو بگیرم!

ببخشید که زیاد شد
    به نظر من Tamron SP 150-600mm از هر سه گزينه بالا براي كار شما بهتر باشه.در ضمن استفاده كانورتور روي لنزهاي تاريك توصيه نمي شود.
    lamagra، tahers96i و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    به نظر من Tamron SP 150-600mm از هر سه گزينه بالا براي كار شما بهتر باشه.در ضمن استفاده كانورتور روي لنزهاي تاريك توصيه نمي شود.
    ممنون دوست عزیز ولی بعید میدونم کیفیتش منو راضی کنه! تو این ریویو از سافتی تصویرش تو 600 م م گفته و همچنین فوکوسش تو نور مناسب هم گیج میزنه!

Tamron 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD Lens Review

ضمن اینکه قیمتش باید بالای سه و نیم میلیون باشه۔ در اینصور خرید یه لنز 400-100 کنون دست دوم تمیز گزینه مناسب تری خواهد بود۔ یکی از بچه های فروم یه 400-100 خیلی تمیز داره حدود چهار و دویست میشه خریدش۔
    بازم ممنون
    SHOK53 و peacekeeper تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1716

ممنون دوست عزیز ولی بعید میدونم کیفیتش منو راضی کنه! تو این ریویو از سافتی تصویرش تو 600 م م گفته و همچنین فوکوسش تو نور مناسب هم گیج میزنه!

ضمن اینکه قیمتش باید بالای سه و نیم میلیون باشه۔ در اینصور خرید یه لنز 400-100 کنون دست دوم تمیز گزینه مناسب تری خواهد بود۔ یکی از بچه های فروم یه 400-100 خیلی تمیز داره حدود چهار و دویست میشه خریدش۔
    بازم ممنون
    سلام

من با هیچ کدوم کار نکردم ولی توی سایت dpreview در انتها ادعا شده که از نظر اپتیک بر 400-100 برتری دارد. در ضمن فراموش نکنید اختلاف بین 400 و 600 میلی متر نسبتا زیاد است.البته اگه تصمیم خودتون رو گرفتید که دیگه بحثش جداست.

http://www.dpreview.com/lensreviews/...-150-600-5-6p3
    msh2200، SHOK53 و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

بازم ممنون
    درود
    لنز تامرون ذکر شده در فوکال مشابه 400-100 کیفیت بسیار خوب (در برخی فوکالها بهتر و برخی در حد هم هستند) دارند
    درضمن در فوکال بالای 400 باید به این نکته فکر کنید که اگر بخواهید این فوکال را پرکنید باید چه کاری انجام دهید؟
    شاید راه استفاده از تله کانورتور باشه ولی دقت کنید در صورت بستن تله کانورتور مطمئنا کیفیت لنز تامرون از لنز 400-100 با استفاده از تله کانورتور بالاتر خواهد بود.
    در خصوص قیمت هم یا باید هزینه کنید و یا کیفیت را فدای قیمت کنید!

اما در مورد انتخاب بین سه گزینه،
    تنها گزینه شما 400-100 هست بدلیل فوکال بلند تر
    لنز 200-70 اگر سری II تهیه کنید (که البته لنز سنگینی هست) با تله کانورتور کیفیت فوق العاده ای داره و حتی نزدیک به کیفیت لنز 400-100 هست
    اما در مورد لنز تامرون تا جایی که بنده اطلاع دارم یا راه استفاده نداره و یا اگر استفاده کنید کیفیت به شدت افت میکنه
    ارادتمند
    SHOK53، ata_m3، peacekeeper و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    5057

درود
    لنز تامرون ذکر شده در فوکال مشابه 400-100 کیفیت بسیار خوب (در برخی فوکالها بهتر و برخی در حد هم هستند) دارند
    درضمن در فوکال بالای 400 باید به این نکته فکر کنید که اگر بخواهید این فوکال را پرکنید باید چه کاری انجام دهید؟
    شاید راه استفاده از تله کانورتور باشه ولی دقت کنید در صورت بستن تله کانورتور مطمئنا کیفیت لنز تامرون از لنز 400-100 با استفاده از تله کانورتور بالاتر خواهد بود.
    در خصوص قیمت هم یا باید هزینه کنید و یا کیفیت را فدای قیمت کنید!
    درود
    یادمه خود شما فرمودین هیچ ارزانی بی دلیل نیست! ضمأ تامرون تو بعضی موارد گیجی فوکوس داشته حتی تو نور مناسب! وگرنه منم خوشم نمیاد پول اضافی بدم!
    آیا سیلینگ و کیفیت ساخت این دو لنز مشابه هم هست؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    252

با سلام
    دوستان برای پرتره برای دوربین غیر فول فریم هم 85 میلی متر توصیه میشه یا نه 50 میلی متر؟ ممنون