صفحه 177 از 433 نخستنخست ... 77 127 167 173 174 175 176 177 178 179 180 181 187 227 277 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,761 تا 1,770 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط parasto2 نمایش پست ها
    برای indoor باشد وشارپ باشد وبا لنزی که معرفی کردید برای پرتره حداکثر 2میلیون شود
    ممنون
    یاحق
    اگر منظور شما لنز زوم باشد و تقریبا یک لنز همه کاره که بیشتر فواصل معمول رو پوش بده و با توجه به قیمتی که فرموده اید، من برای شما لنز 105-18 نیکون رو پیشنهاد می کنم که

حداکثر قیمت اون 1 میلیون تومن هست و لنز خوبی هست و قابل قبول، اما شارپی اون در حد 50mm f/1.8 G نیست.
    msh2200 و parasto2 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    اگر منظور شما لنز زوم باشد و تقریبا یک لنز همه کاره که بیشتر فواصل معمول رو پوش بده و با توجه به قیمتی که فرموده اید، من برای شما لنز 105-18 نیکون رو پیشنهاد می کنم که

حداکثر قیمت اون 1 میلیون تومن هست و لنز خوبی هست و قابل قبول، اما شارپی اون در حد 50mm f/1.8 G نیست.
    ممنون از راهنماییتان
    آیا لنز 18-105 شارپتر است یا 18-140 ؟
    بعضی افراد 105 را شارپتر میدانند
    لطفا بدون توجه به گستره لنز وفقط شارپنس من را راهنمایی کنید
    یاحق

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

ممنون از راهنماییتان
    یاحق
    خیر آنقدر محسوس نیست، ولی عموما بین دولنزی که از یک بازه شروع میشوند(مثلا از 18 شروع میشن جفتشون) اونی که تله کمتر داره کیفیتش بالاتره (18-105، بازم میگم نه خیلی!)
    به طور کلی هرچه بازه لنز کمتر باشد بهتر است (به شرط همرده بودن)
    به همین دلیل لنزهای فیکس کیفیت بهتری دارند.
    parasto2 و ata_m3 تشکر می‌کنند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

ممنون از راهنماییتان
    یاحق
    در مورد مقایسه دو لنز، صرف نظر از عامل شارپنس، موارد دیگری نیز مانند vignetting، CA، اعوجاج و ... هم دخیل هستند اما من فکر می کنم که با توجه به پستهای شما، عامل شارپنس در انتخاب شما حرف اول و آخر رو میزنه.

برای مقایسه دقیق این دو لنز لازمه که شارپنس اونها در تمامی فواصل کانونی و در تمامی دیافراگم ها و در شرایط آزمایشگاهی تست بشه.

در این باره می تونید به لینک زیر مراجعه کنید:

Lens review data: Digital Photography Review

در این میان و کسانی که با این لنزها و در محسط بیرون عکاسی کرده اند، نظراتشان متفاوت بوده که بعضی به 140 و بعضی هم به 105 رای داده اند.

به نظر من هم رای قطعی نمی توان صادر کرد که کدومیکی بر دیگری از لحاظ شارپنس برتری داره و هر دو جزو لنزهای خوب نیکون محسوب میشند.

لینکهای زیر میتونه جهت انتخاب یکی از این دو لنز برای شما مفید باشه.

Test results: Nikon 18-140mm vs 18-105mm: Nikon SLR Lens Talk Forum: Digital Photography Review

عکسهای لینک بالایی همگی با دیافراگم 5.6 گرفته شده اند بدیهی هست یا بستن دیافراگم به f/8 مقدار شارپنس هم کمی افزایش می یابد.

http://digital.photorecommendations....nd-discussion/

Review Nikon AF-S DX 18-140 mm f/3.5-5,6 G ED VR (N DX) | Nikon lens review | Lens | Reviews

همونطور که مشاهده می کنید دو لنز از لحاظ شارپنس بسیار نزدیک به هم هستند. شاید 140 به مقدار جزئی و نا محسوس شارپتر باشد.
    در کل با توجه به فاکتور شارپنس، هر کدوم ار این دو لنز رو بخرید، ضرر نخواهید کرد و کیفیت و شارپنس هر دو راضی کننده خواهد بود.

باز هم تاکید می کنم که در بررسی یک لنز حتما باید عوامل دیگر هم در نظر گرفته بشوند که شارپنس یکی از آنهاست.
    msh2200، MahBaz، parasto2 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

...
    ...
    Nikkor 18-140mm F3.5-5.6G ED VR
    parasto2 تشکر می‌کند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    در مورد مقایسه دو لنز، صرف نظر از عامل شارپنس، موارد دیگری نیز مانند vignetting، CA، اعوجاج و ... هم دخیل هستند اما من فکر می کنم که با توجه به پستهای شما، عامل شارپنس در انتخاب شما حرف اول و آخر رو میزنه.

برای مقایسه دقیق این دو لنز لازمه که شارپنس اونها در تمامی فواصل کانونی و در تمامی دیافراگم ها و در شرایط آزمایشگاهی تست بشه.

در این باره می تونید به لینک زیر مراجعه کنید:

Lens review data: Digital Photography Review

در این میان و کسانی که با این لنزها و در محسط بیرون عکاسی کرده اند، نظراتشان متفاوت بوده که بعضی به 140 و بعضی هم به 105 رای داده اند.

به نظر من هم رای قطعی نمی توان صادر کرد که کدومیکی بر دیگری از لحاظ شارپنس برتری داره و هر دو جزو لنزهای خوب نیکون محسوب میشند.

لینکهای زیر میتونه جهت انتخاب یکی از این دو لنز برای شما مفید باشه.

Test results: Nikon 18-140mm vs 18-105mm: Nikon SLR Lens Talk Forum: Digital Photography Review

عکسهای لینک بالایی همگی با دیافراگم 5.6 گرفته شده اند بدیهی هست یا بستن دیافراگم به f/8 مقدار شارپنس هم کمی افزایش می یابد.

Nikon 18-140 vs 18-105- Lens Review, Samples and Discussion | CameraRec

Review Nikon AF-S DX 18-140 mm f/3.5-5,6 G ED VR (N DX) | Nikon lens review | Lens | Reviews

همونطور که مشاهده می کنید دو لنز از لحاظ شارپنس بسیار نزدیک به هم هستند. شاید 140 به مقدار جزئی و نا محسوس شارپتر باشد.
    در کل با توجه به فاکتور شارپنس، هر کدوم ار این دو لنز رو بخرید، ضرر نخواهید کرد و کیفیت و شارپنس هر دو راضی کننده خواهد بود.

باز هم تاکید می کنم که در بررسی یک لنز حتما باید عوامل دیگر هم در نظر گرفته بشوند که شارپنس یکی از آنهاست.

لینک های بسیار جامع و کاملی بود این هم مقایسه آزمایشگاهی DXO که مانند لینک هایی که شما دادید شارپنس 18-140 رو بیشتر دونسته البته حدود 10 درصد.....

parasto2 و ata_m3 تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام

دوستان برای دوربین 6D لنز پرایم دیاف باز ( به عنوان لنز عمومی و پرتره)چه لنزی را پیشنهاد می دهید. البته در کنار 24-105 و 100 ماکرو. از بین کانن 50 f1.8 و f1.4 یا 85 f1.8 یا سیگما 50 . ممنون میشوم راهنمایی فرمایید با دلیل.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط mb2000 نمایش پست ها
    با سلام دوستان برای دوربین 6D لنز پرایم دیاف باز ( به عنوان لنز عمومی و پرتره)چه لنزی را پیشنهاد می دهید. البته در کنار 24-105 و 100 ماکرو. از بین کانن 50 f1.8 و f1.4 یا 85 f1.8 یا سیگما 50 . ممنون میشوم راهنمایی فرمایید با دلیل.
    ٨٥ ١.٨
    msh2200، Mehrdad-PL، armin1374 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

با سلام به دوستان گرامی
    احتیاج به یک راهنمایی بسیار سریع دارم:
    بین لنزای 28 میلی متر برای ریورز لنز کدوم ورژن لنزای قدیمی نیکون بهتره؟ 28 f/2.8 یا f/3.5؟ تا جایی که خوندم 2.8 بهتره گویا.

و اینکه قیمت دست دوم یک لنز Nikon 28mm f/2.8 ai-s در حال حاضر چنده؟ آیا پیدا میشه؟ دست دوم تقریباً خوب و بدون شکستگی و ضربه و ...
    (این قسمت مربوط به خرید و فروش میشه: ضمناً اگر دوستی این لنز رو داره خوشحال میشم پیشنهادش رو ظرف یکی دو روز آینده اعلام کنه)
    ویرایش توسط Iman.sh : Tuesday 15 July 2014 در ساعت 13:52

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    با سلام به دوستان گرامی
    احتیاج به یک راهنمایی بسیار سریع دارم:
    بین لنزای 28 میلی متر برای ریورز لنز کدوم ورژن لنزای قدیمی نیکون بهتره؟ 28 f/2.8 یا f/3.5؟ تا جایی که خوندم 2.8 بهتره گویا.

و اینکه قیمت دست دوم یک لنز Nikon 28mm f/2.8 ai-s در حال حاضر چنده؟ آیا پیدا میشه؟ دست دوم تقریباً خوب و بدون شکستگی و ضربه و ...
    (این قسمت مربوط به خرید و فروش میشه: ضمناً اگر دوستی این لنز رو داره خوشحال میشم پیشنهادش رو ظرف یکی دو روز آینده اعلام کنه)
    در مورد لنز معکوس بهتر بود تالار خودش سوال می پرسیدید!
    در مورد F/2.8 یا 3.5، در زمان دیدن تصویر ممکنه F/2.8 بهتر باشه ولی در کل و هنگام عکاسی تاثیری در تصویر نداره! چون چه 3.5 و چه 2.8 هر دو عمق میدان پایینی در حالت معوکوس دارند و شما عملا مجبورید دیاف را ببندید!

حالا چرا یک 18-55 تهیه نمی کنید که کاربردی تر باشه؟
    Dariush Chegini و Iman.sh تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات