صفحه 276 از 433 نخستنخست ... 176 226 266 272 273 274 275 276 277 278 279 280 286 326 376 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,751 تا 2,760 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    در حال حاضر که رویو کاملی از این لنز ندیدم
    ولی با این حال با توجه به ماهیت این لنز که سوپر زوم هست، کار صحیحی نیست و بنظرم کیفیت ترکیب لنزهایی که دارید از این لنز بهتر خواهد بود
    ارادتمند

سلام
    لینکهای زیرو هم ملاحظه بفرمایید

16-300mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD - Tamron

Tamron 16-300mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD Lens

گفته شده به یک لنز همه کاره که کلیه نیازهای عکاسان را برآورده کرده ...
    خیلی وسوسه کننده هستش
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    سلام

خیلی وسوسه کننده هستش
    احسان جان این جمله که فرمودید برگرفته از خود سایت تامرون هست. هیچ بقالی هم نمیگه که ماست من ترشه.

برای نتیجه گیری بهتر، ریویوهای سایتهای معتبر و همچنین نمونه عکسهای این لنز رو در دیافها و فوکالهای مختلف ببینید. همچنین خطاهای اپتیکی رو هم مد نظر داشته باشید.
    S_Mahdi و ehsan1 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    احسان جان این جمله که فرمودید برگرفته از خود سایت تامرون هست. هیچ بقالی هم نمیگه که ماست من ترشه.

برای نتیجه گیری بهتر، ریویوهای سایتهای معتبر و همچنین نمونه عکسهای این لنز رو در دیافها و فوکالهای مختلف ببینید. همچنین خطاهای اپتیکی رو هم مد نظر داشته باشید.

ممنون عطا جان
    من مقایسه این لنزو با لنزها 135-18 و 250-55 کنونو میخوام بدونم که آیا ارزش داره اینکارو انجام بدم
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

ممنون عطا جان
    من مقایسه این لنزو با لنزها 135-18 و 250-55 کنونو میخوام بدونم که آیا ارزش داره اینکارو انجام بدم
    به نظرم ارزش نداره.

Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD Macro Lens Expert Review

نمونه عکسها رو ببینید. هر دو لنز کنون از نظر شارپنس برتر هستند.

تو این عکس هم به شارپنس کلی تصویر و ca موجود روی شاخه های درختها در سمت چپ و بالای تصویر دقت کنید.

https://www.flickr.com/photos/lanawa...l-2684544@N21/
    msh2200، SHOK53، peacekeeper و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

ممنون عطا جان
    هنوز ریویو های کمی وجود داره.لینک زیر رو ببینید بد نیست.طرف که خیلی راضی به نظر میاد.

Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD Macro Lens - Photo Review
    msh2200، ata_m3 و ehsan1 تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

سلام

خیلی وسوسه کننده هستش
    درود
    برای مقایسه لنز با لنزهای خودتون باید در فوکالهای یکسان دو لنز مقایسه شود!
    اگر در این فوکال کیفیت در حد و یا بهتر از لنزهای فعلی شما باشه، تازه حالا می شه به فوکال بالاتر حتی به قیمت کمتر بودن کیفیت فکر کرد.

در تکمیل فرمایش عطای عزیز و دیگر دوستان، اصولا باید برای رویو به سایتهای بی طرف تر مراجعه کنید! شما کیفیت عکس لنز 300-70 سیگما را در سایت خودش ببینید مجذوبش خواهید شد. ولی در عمل قضیه کمی متفاوته!
    یا حتی لنزی مثل 800 یا 500 سامیانگ نمونه عکس های تبلیغاتی فوق العاده ای دارند ولی آیا واقعا خروجی همان چیزی است که در تبلیغات می بینید؟

برای مثال، شما می توانید لنز 250-18 تامرون، 270-18 تامرون، 200-18 سیگما، تامرون و کنون را با هم مقایسه کنید! اگر اشتباه نکنم در این سری 270-18 در فوکال مشابه کیفیت بهتری داره! اما الزاما بهترین نیست! چون کیفیت همین لنز در فوکال مشابه از 135-18 کمتره
    در پایان آقا احسان عزیز یک نصیحت خدمتتون می کنم!
    چون احساس می کنم دقیقا 6 سال قبل من هستید!
    هیچ گرانی بی دلیل نیست! بخصوص در حوزه لنز و فوکال بالا هم بدون هزینه میسر نخواهد بود مگر به بهای فدا کردن کیفیت تصویر
    ارادتمند
    ارادتمند
    SHOK53، ata_m3، ehsan1 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا Dr-Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    129

سلا م.
    من هم اتفاقا چند روز است كه دارم اين لنز ١٦-٣٠٠ تامرون رو مطالعه مى كنم.
    در اكثر بررسي ها نكات مثبت رو زياد گفته اند و نكته منفي رو اعواج اون در برخي فوكال ها ذكر كرده اند.
    البته هيچ چيز تجربه ى شخصي نمي شود، مثلا لنز ٧٠-٣٠٠ سيگمايي كه من خريدم بسيار براي من راضي كننده هست و با دوستان حرفه اي هم كه تست زديم براي اونها تعجب آور بود كه شارپنس خوبي رو ارائه مي دهد، در حالي كه كسي توجه به اين لنز نمى كند.
    من معتقدم كه هركس بايد حساب كار خودش رو بكند و شخصا اين لنز براي من مفيد خواهد بود، چون براي عكاسي كه مى روم هم لنداسكيپ مى گيرم، هم از پرندگان و هم ماكرو. در حال حاضر سه لنز دارم كه بايد به دوش بكشم و تعويض مكرر اونها سخت است.
    حس مى كنم اين لنز براي من كه در حد اماتور متوسط هستم نتيجه ى خوبي رو خواهد داشت، گرچه مسلما به پاي لنز هاي درجه يك نخواهد رسيد ولي عطش عكاسي من را در سطح خودم سيراب خواهد كرد.
    براي من نوعي شارپنس و اعواج اون به اندازه رنج خوب و همه كاره بودنش اهميتي ندارد و در نهايت خود شما هستيد كه تصميم مي گيريد از اين لنز لذت ببريد يا نه.
    SHOK53، ehsan1 و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    برای مقایسه لنز با لنزهای خودتون باید در فوکالهای یکسان دو لنز مقایسه شود!
    اگر در این فوکال کیفیت در حد و یا بهتر از لنزهای فعلی شما باشه، تازه حالا می شه به فوکال بالاتر حتی به قیمت کمتر بودن کیفیت فکر کرد.

در تکمیل فرمایش عطای عزیز و دیگر دوستان، اصولا باید برای رویو به سایتهای بی طرف تر مراجعه کنید! شما کیفیت عکس لنز 300-70 سیگما را در سایت خودش ببینید مجذوبش خواهید شد. ولی در عمل قضیه کمی متفاوته!
    یا حتی لنزی مثل 800 یا 500 سامیانگ نمونه عکس های تبلیغاتی فوق العاده ای دارند ولی آیا واقعا خروجی همان چیزی است که در تبلیغات می بینید؟

برای مثال، شما می توانید لنز 250-18 تامرون، 270-18 تامرون، 200-18 سیگما، تامرون و کنون را با هم مقایسه کنید! اگر اشتباه نکنم در این سری 270-18 در فوکال مشابه کیفیت بهتری داره! اما الزاما بهترین نیست! چون کیفیت همین لنز در فوکال مشابه از 135-18 کمتره
    در پایان آقا احسان عزیز یک نصیحت خدمتتون می کنم!
    چون احساس می کنم دقیقا 6 سال قبل من هستید!
    هیچ گرانی بی دلیل نیست! بخصوص در حوزه لنز و فوکال بالا هم بدون هزینه میسر نخواهد بود مگر به بهای فدا کردن کیفیت تصویر
    ارادتمند
    ارادتمند
    ممنون مصطفی جان
    همیشه با توضحیات کاملتون به بنده کمک میکنید، درسته همیشه تو بحث تبلیغات اغراق زیاد میشه...در مورد لنز های سامیانگ هم کاملا درست میفرمایید کلا باعث دلسردی میشه ولی تو تبلیغاتش آدم مجذوب این لنزها میشه...
    باز هم تشکر
    msh2200، ata_m3، peacekeeper و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

ممنون مصطفی جان
    همیشه با توضحیات کاملتون به بنده کمک میکنید، درسته همیشه تو بحث تبلیغات اغراق زیاد میشه...در مورد لنز های سامیانگ هم کاملا درست میفرمایید کلا باعث دلسردی میشه ولی تو تبلیغاتش آدم مجذوب این لنزها میشه...
    باز هم تشکر
    درود
    من یک روش برای خودم دارم و به آن پایبند هستم!
    همیشه قبل از خرید به گونه ای تحقیق میکنم که پس از آن اگر فردی بگه خوب بود این را نمی خریدی به دلیل A
    من دلایل منفی را بتوانم تا Z برای او ردیف کنم و بعد بگم به چه دلیل خریدم!
    لنز200-18 سیگما را وقتی تهیه کردم از مشکلات لنز کاملا آگاه بودم ولی به قول جناب شهبازی آن زمان جو سوپر زوم داشتم! نتیجه این شد که تازه حالا به فکر تهیه لنزهای تخصصی هستم!
    شما هم اگر یک لنز مثل این را بخواهید تهیه کنید، بهتره تمام جوانب را بسنجید، نکات مثب و منفی، بعد در کنار هم قرار دهید و نتیجه نهایی را بگیرید!
    ولی باید طوری تصمیم بگیرید که بعد از خریدتان پشیمان نشوید!
    بعنوان مثال یکی از نکات منفی که دوستمون اشاره کردند مشکل اعوجاح یا CA هست! این مشکل شاید در مراحل اول برای شما قابل تحمل باشه ولی به مرور زمان مشکلات زیادی را ایجاد خواهد کرد.
    ارادتمند
    ata_m3، S_Mahdi، ehsan1 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

ممنون مصطفی جان
    باز هم تشکر
    البته منظور دوستمون لنزهاي آينه اي ساميانگ بود و گر نه ساميانگ پرايم هاي خيلي خوبي داره كه به لحاط قيمت بي رقيب هستند هر چند داخل ايران با قيمتي خيلي بالاتر از ارزش دلاري به فروش مي رسند.
    ehsan1 و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده