صفحه 278 از 433 نخستنخست ... 178 228 268 274 275 276 277 278 279 280 281 282 288 328 378 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,771 تا 2,780 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر آشنا Saleh Kh آواتار ها
    تشکر کرده
    79

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_el نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان برای پرتره برای دوربین غیر فول فریم هم 85 میلی متر توصیه میشه یا نه 50 میلی متر؟ ممنون
    85 میلی متر از شارپنس و بوکه ی بهتری برخوردار است اما زاویه ی دیدتان روی سنسورهای کراپ بسیار بسته می شود زیرا فاصله ی کانونی حدود 130 میلی متر خواهد شد و باید از سوژه فاصله ی زیادی بگیرید که در محیط های بسته مشکل ساز است بنابراین تنها برای هدشات مناسب است. درنتیجه 50میلی متر مناسب تر است.
    SHOK53، mehran2190 و sina_el تشکر می‌کنند.

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

سلام خدمت اساتید عزیز
    یک سوال داشتم :
    1- آیا خرید لنز EF 28-300mm به دلیل جبران شدن تقریبی فاصله کانونی بین 24 تا 200 که مانع خریدن دو لنز EF 24-70mm f/2.8L و EF 70-200mm f/2.8L IS II میشود
    اندیشه درستی است ؟

2- به جای لنز EF 28-300mm ، لنز EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II را خریداری کنم تا با ترکیب آن با EF 24-105mm f/4L فاصله به مراتب بیشتری از
    نظر کانونی را در اختیار داشته باشم ؟

اصلا مشکل کم شدن قیمت نیست ، یکی شدن لنز است که با این کار بازه نسباً مناسبی را بدون تغییر لنز میتواند پوشش دهد.

پ.ن : اگر تفاوت بین لنزهای پیشنهادی بنده و دو لنز EF 24-70mm f/2.8L و اEF 70-200mm f/2.8L IS II از نظر کیفت چشم گیر است
    نیز بفرمایید تا کلا از خر شیطان به زیر بیایم و مثل پسر خوب همان دولنز را خریداری کنم (برنامه آینده نزدیک ! )

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید عزیز
    یک سوال داشتم :
    1- آیا خرید لنز EF 28-300mm به دلیل جبران شدن تقریبی فاصله کانونی بین 24 تا 200 که مانع خریدن دو لنز EF 24-70mm f/2.8L و EF 70-200mm f/2.8L IS II میشود
    اندیشه درستی است ؟

2- به جای لنز EF 28-300mm ، لنز EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II را خریداری کنم تا با ترکیب آن با EF 24-105mm f/4L فاصله به مراتب بیشتری از
    نظر کانونی را در اختیار داشته باشم ؟

اصلا مشکل کم شدن قیمت نیست ، یکی شدن لنز است که با این کار بازه نسباً مناسبی را بدون تغییر لنز میتواند پوشش دهد.

پ.ن : اگر تفاوت بین لنزهای پیشنهادی بنده و دو لنز EF 24-70mm f/2.8L و اEF 70-200mm f/2.8L IS II از نظر کیفت چشم گیر است
    نیز بفرمایید تا کلا از خر شیطان به زیر بیایم و مثل پسر خوب همان دولنز را خریداری کنم (برنامه آینده نزدیک ! )
    درود بر شما

تفاوت تنها در بازه فاصله کانونی نیست ( که قطعا خودتون مطلع هستید ) تفاوت ها در خروجی ها ٬ دیاف بازتر در ۲.۸ ٬ شارپنس٬ سبک و سنگینی لنز ... و خیلی چیزهای دیگه هستش.
    لنز ۴۰۰-۱۰۰ به هیچ وجه لنزی نیست که بشه دستتون بگیرید برید توی خیابون باهاش عکاسی کنید چون از نظر اندازه و شکل و شمایل با توجه به تغییر اندازه در فواصل کانونی مختلف اصلا قابل قیاس با ۲۰۰-۷۰ ان هم ورژن نازنین ۲.۸ نیست.جدا از اینکه شارپنس هم به مراتب در ۲۰۰-۷۰ حتی در دیاف ۲.۸ بهتر از ۴۰۰-۱۰۰ در دیاف ۴.۵ است.ضمن اینکه ۲۰۰-۷۰ میتواند با یک اکستندر تبدیل به ۴۰۰ دیاف ۵.۶ شود و ...

اصولا داشتن یک لنز که قاصله کانونی زیادی را پوشش دهد وسوسه انگیز و دوست داشتنی است ولی باید قید خیلی چیزهارو زد.من فکر میکنم ۳۰۰-۲۸ لنزی باشه که بشه بست روی دوربین و باهاش رفت یه مسافرت و عکاسی کرد و از دست تغویض لنز خلاص شد ولی گاهی حتی یک استاپ دیاف باز تر اونقدر کارایی داره که مجبوریم قید فاصله کانونی بلند رو بزنیم و بریم سراغ یک لنز دیگه.

من روی d610 از لنز ۳۰۰-۲۸ استفاده میکنم و برای کاربری عمومی بسیار عالیه ( فقط از نظر بازه فاصله کانونی عرض میکنم و قصد مقایسه با لنز کنون مورد نظر شمارو ندارم ) ولی برای پرتره و عکاسی در نور کم و ... متاسفانه پاسخگو به عنوان یک لنز ایده ال نیست.

خیلی حرف زدم :) نتیجه اینکه 24-70 + 70-200 بسیار عالی و بهتر است.

موفق باشید
    SHOK53، darkness_land، S_Mahdi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    درود
    یادمه خود شما فرمودین هیچ ارزانی بی دلیل نیست! ضمأ تامرون تو بعضی موارد گیجی فوکوس داشته حتی تو نور مناسب! وگرنه منم خوشم نمیاد پول اضافی بدم!
    آیا سیلینگ و کیفیت ساخت این دو لنز مشابه هم هست؟
    درود
    هنوز هم اعتقادم همینه!
    ولی سوال اینجاست که شما دارید مقایسه دو محصول از دو شرکت متفاوت انجام می دهید!
    در خصوص کیفیت و فوکوس هم جناب نژادی توضیحات کاملی را در تاپیک مربوطه ارائه داده اند که می توانید مطالعه بفرمایید
    اما در مورد سیلینگ و کیفیت ساخت، سیلینگ این لنز در زمینه رطوبت وجود داره ولی در مورد گرد و غبار شاید جدی نباشه! البته دوستان در بخش مربوط به خود لنز توضیح داده اند که حتی 400-100 هم به همین شکل بوده و حتی یکی از کاربران گفته بود این لنز عملکردش بهتره!
    از نظر کیفیت ساخت بنده شخصا این لنز را که محصول 2014 هست بیشتر از 400-100 قدیمی می پسندم! حالا اگر صحبت سر ورژن II لنز باشه که دیگه داستان به کل فرق خواهد کرد.
    ارادتمند
    lamagra، SHOK53، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما

تفاوت تنها در بازه فاصله کانونی نیست ( که قطعا خودتون مطلع هستید ) تفاوت ها در خروجی ها ٬ دیاف بازتر در ۲.۸ ٬ شارپنس٬ سبک و سنگینی لنز ... و خیلی چیزهای دیگه هستش.
    لنز ۴۰۰-۱۰۰ به هیچ وجه لنزی نیست که بشه دستتون بگیرید برید توی خیابون باهاش عکاسی کنید چون از نظر اندازه و شکل و شمایل با توجه به تغییر اندازه در فواصل کانونی مختلف اصلا قابل قیاس با ۲۰۰-۷۰ ان هم ورژن نازنین ۲.۸ نیست.جدا از اینکه شارپنس هم به مراتب در ۲۰۰-۷۰ حتی در دیاف ۲.۸ بهتر از ۴۰۰-۱۰۰ در دیاف ۴.۵ است.ضمن اینکه ۲۰۰-۷۰ میتواند با یک اکستندر تبدیل به ۴۰۰ دیاف ۵.۶ شود و ...

اصولا داشتن یک لنز که قاصله کانونی زیادی را پوشش دهد وسوسه انگیز و دوست داشتنی است ولی باید قید خیلی چیزهارو زد.من فکر میکنم ۳۰۰-۲۸ لنزی باشه که بشه بست روی دوربین و باهاش رفت یه مسافرت و عکاسی کرد و از دست تغویض لنز خلاص شد ولی گاهی حتی یک استاپ دیاف باز تر اونقدر کارایی داره که مجبوریم قید فاصله کانونی بلند رو بزنیم و بریم سراغ یک لنز دیگه.

من روی d610 از لنز ۳۰۰-۲۸ استفاده میکنم و برای کاربری عمومی بسیار عالیه ( فقط از نظر بازه فاصله کانونی عرض میکنم و قصد مقایسه با لنز کنون مورد نظر شمارو ندارم ) ولی برای پرتره و عکاسی در نور کم و ... متاسفانه پاسخگو به عنوان یک لنز ایده ال نیست.

خیلی حرف زدم :) نتیجه اینکه 24-70 + 70-200 بسیار عالی و بهتر است.

موفق باشید
    ممنون از بابت راهنمایی شما دوست عزیز ، بله قبول دارم سخنان شمارو اما مدتی بود که قیمت های این دو لنز ذهن من رو به خودش جلب
    کرده بود ، وای که چه قدر انتخاب لنز کار مشکلی شده

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    252

سلام دوست عزیز
    باور کنید این مشکل شمارو راکول هم داره منم دارم خود شرکتهای لنز ساز هم دارن... خود من الان تو خرید لنز اولترا واید کلی وسواس دارم... اما بهتون بگم اینقدی که ما رو اینا وسواس داریما خود لنزا وسواس ندارن... اگر واقعا کارتون قراره تو چاپ های بزرگ در بیاد شاید مهم باشه اما اگر نه بنظرم اینقدرا تاثیر ندارن

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها
    ممنون از بابت راهنمایی شما دوست عزیز ، بله قبول دارم سخنان شمارو اما مدتی بود که قیمت های این دو لنز ذهن من رو به خودش جلب
    کرده بود ، وای که چه قدر انتخاب لنز کار مشکلی شده
    من هم تا مدتی پیش که کنون داشتم کلکسیونی از لنزها رو دور خودم جمع کرده بودم و اگه بخوام حقیقتش رو بگم باید اعتراف کنم نه تنها کمکی به بهتر شدن عکاسیم نکرده بود ( با توجه به اینکه شغلم عکاسی نیست و فقط برای خودم عکس میگیرم ) بلکه بیشتر باعث درد سر حمل و تعویض لنز شده بود که در یک سفر یه کوله بزرگ همیشه وبال گردنم بود...ولی با کوچ به نیکون و تنها خرید یک ۳۰۰-۲۸ به علت نداشتن بودجه بیشتر ٬ امروز حس بهتری دارم.البته کمبود لنزهایی با دیاف باز مثل f/4 35 رو حس میکنم و نمیخوام بگم اصلا نیاز نیستن ولی بهتره بجای درگیر شدن در لنزهای مختلف ( اگر شغل عکاسی نداریم و مثلا به لنز مخصوص پرتره نیاز چندانی نداریم ) به عکاسی بپردازیم و عکس بگیریم...

موفق باشید
    SHOK53، mehran2190 و sina_el تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

سلام دوستان
    برای دی7100ام میخوام یه لنز با بودجه 2.5م تومان تهیه کنم
    اغلب استفاده ام در عکاسی از طبیعت و عکاسی از انسان در مسافرت هاست
    از طرفی دیاف باز و شارپنس هم خیلی برام اهمیت داره
    با کمی تحقیق به سه گزینه:
    سیگما 18-35 f1.8
    و توکینا 11-16 f2.8
    سیگما 17-70 f2.8رسیدم
    نظر خودم بیشتر روی 18-35
    به نظرتونکدومو انتخاب کنم
    و اینکه تو سایت های اینترنتی موجود نیست ممنون میشم راهی برای تهیه این لنزها پیشنهاد بدین.

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

دوستاي عزيزم من نيكون d5100 دارم
    ميخواستم نيكون d7100 بخرم با ٣٥مم اف ١.٨
    موندم كه اين كارو بكنم يا روي همين دوربينم يك لنز سيگما ١٨-٣٥ مم اف ١.٨ بگيرم
    كمكم كنيد :)

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

دوستاي عزيزم من نيكون d5100 دارم
    ميخواستم نيكون d7100 بخرم با ٣٥مم اف ١.٨
    موندم كه اين كارو بكنم يا روي همين دوربينم يك لنز سيگما ١٨-٣٥ مم اف ١.٨ بگيرم
    كمكم كنيد :)