صفحه 46 از 433 نخستنخست ... 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 56 96 146 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 451 تا 460 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود
    چون روی صحبتتون با من بود ناچارم که پاسخ بدم . من سوالی رو مطرح نکردم که کسی بخواد پاسخ بده . بنده حرفم رو در 12-13 کامنت پیش عرض کردم . این دوستان بودن که اصرار داشتن (و دارن) که صحبت من اشتباهه . در ضمن بنده کجا برداشت شخصی کردم ؟ فرمول ها رو از خودم اختراع نکردم که ؟ فرمولی که من دارم ازش صحبت می کنم در نهایت به این گفته ختم می شد :

در واقع اگر اشتباه نکنم ، بعد از این همه بحث ثابت شد که 200-70 می تونه با حداکثر بزرگنمایی 0.21 در ماکروگرافی کاربرد داشته باشه . من می دونم که دوستان چی میگن ؛ جناب عاشوری نیا قصد داره بگه که 200-70 برای ماکروگرافی مناسب نیست . ولی سوال اینجاست که مگه من گفتم مناسبه ؟ صحبت من اینه که این لنز در ماکروگرافی می تونه کاربرد داشته باشه و همچنین با توجه به فوکالش ، می تونه اثری که در عکس جناب قشقایی نمایش داده شد رو هم ایجاد بکنه .
    سلام

خیر :) واقعیت این است بزرگنمایی ( مبحث ماکرو گرافی ) ارتباطی به فوکال لنت ندارد، و اشاره من در آن پست برای بیان مطلب و توضیح پیرامون کلمه Magnification در عکاسی بود. یعنی اگر دیدید برای یک لنز تله یا سوپر تله از کلمه بزرگنمایی استفاده شد این بزرگنمایی لزوما همان Magnification نیست که برای مکرو گرافی مد نظر قرار خواهد گرفت و مفهومی دیگر دارد. چیزی همانند استفاده از این مفهوم در مبحث نجوم؛ برای استفاده از کلمه Magnification در بحث مورد اشاره آقای عاشوری نیا مکرو گرافی همان چیزی است که در عکسهای ارسالی ایشان دیدید. و در MFD یا همان حداقل فاصله فکوس تعریف خواهد شد.

Magnification and Field of View

fig1.3.4.gif

Anyone who has played with a magnifying glass knows that, as the name suggests, lenses magnify. The amount of magnification depends on the focal length. The “longer” the lens, the more it magnifies the image. Short focal lengths have the opposite effect, reducing the size of the image

Read more: http://www.digital-photography-schoo...#ixzz1Wvvh4kHu

یا این مطلب

The focal length tells us the angle of view—how much of the scene will be captured—and the magnification —how large individual elements will be. The longer the focal length, the narrower the angle of view and the higher the magnification. The shorter the focal length, the wider the angle of view and the lower the magnification.
    کد:
    http://www.nikonusa.com/Learn-And-Explore/Photography-Techniques/g3cu6o2o/1/Understanding-Focal-Length.html

موفق باشید :)
    Arash، Amir Mohebi، Persian و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_milad نمایش پست ها
    جناب M.Mobin ادامه این بحث دیگه خاتمه پیدا کرده .

شما باانجام این کار قصد ندارید که جناب پارسی رو حذف کنید .

پس بهتره از مخاطب قرار دادن ایشون خوداری کنید .
    اگر هم مایل به ادامه بحث هستید لطفا درپیغام خصوصی پیگیری کنید .
    سلام

من چون در سفر هستم فقط شب ها فوروم را کامل چک می کنم و در طول روز فقط یکی دوبار با تلفن همراه و به سرعت یک نظری می اندازم که مشکلی نباشد برای همین الان مجبور شدم بحث پیش آمده را از ابتدا تا انتها بخوانم (الان از بی خوابی زیر پلک هایم مثل پلنگ صورتی علامت $ دیده می شود!) و در نتیجه مثل دوستانی که لحظه به لحظه تاپیک را دنبال کرده اند بعضی چیزهای ابتدای بحث را فراموش نکرده ام. مشکل اینجاست که آقای مهرزاد صدیقی با نام کاربری Persian Boy (بر عکس نظر شما گاهی باید دقیقا نام برده شود) وقت بسیاری از کاربران را با برداشت های اشتباهشان گرفتند و اعلام کردند که اگر اشتباهشان محرز شد پوزش خواهند خواست ولی نه تنها این کار را نکردند بلکه تا آخرین لحظه بر اشتباهشان پافشاری کردند.

مشکل از آنجایی آغاز می شود که دوستان تیوری (همزه ندارم) های محض (در اینجا فیزیک) را بدون داشتن تجربه استفاده از ابزار واقعی به کار می گیرند و یک تنه به قاضی می روند و نظریه ارایه می دهند قافل از اینکه در هر رشته ای معانی و مفاهیم و تعاریف مشخصی وجود دارد. نکته ای که ایشان در اینجا متوجه نشده بودند و باعث گمراهی خودشان و بحث شده است این است که تمام تعاریف بر مبنای تصویر ثبت شده ی فوکوس و واضح داده می شود. بله ممکن است با یک تله فوتو بتوان تصویر ۱:۱ یا مکرو داشت ولی بدون وضوح تصویر. همانطور که تصاویر آرش به درستی و به شکل عملی نشان داد چون عنصر محدود کننده ای به اسم می نیمم فاصله فوکوس در هر لنز وجود دارد با هر لنزی نمی توان تصویر ۱:۱ فوکوس شده ساخت (مگر با کراپ تصویر).

من فکر می کنم اگر ایشان یک بار سعی کرده بودند که یک لنز تله را در دست بگیرند و کمی با آن به قول خودمان ور رفته بودند (به جای استناد به تصاویر موجود در اینترنت) چنین برداشت اشتباهی را مرتکب نمی شدند و دوستان خود را دچار سر در گمی و خستگی نمی کردند. نمی خواستم این را اینجا بگویم ولی متاسفانه به دلیل کم کاری دوستان مطلع و کارکشته فوروم روز به روز در تاپیک های مختلف به ویژه در تاپیک های راهنمایی خرید لنز و دوربین راهنمایی های اشتباه و توصیه های نابخردانه بیشتر نمود پیدا می کند تا جایی که مثلا به دوستی که قصد خرید دوربین کامپکت ساده ای مثلا برای عکسهای خانوادگی و روزمره دارد و نه اطلاعات عکاسی دارد و نه علاقمند به داشتن آن است گاه دوربین های DSLR و NEX و امثالهم توصیه می شود و .... مثالهای مشابه دیگر که جفا در حق کاربرانی است که به دنبال کمک افراد مطلع به اینجا آمده اند. من همین جا عاجزانه از همه ی دوستان خوبم خواهش می کنم اگر حرفی برای گفتن ندارند و اگر در موردی اطلاع دقیق و کامل ندارند لطفا سکوت کنند.
    Arash، Amir Mohebi، infinity و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mohebi نمایش پست ها
    "‌می‌تونه کاربرد داشته باشه" عزیز دل، با این تعریف تمام لنزها میتونن در ماکروگرافی کاربرد داشته باشن!

باید به شما رسماً اخطار کنم که در صورت تکرار پافشاری روی نتیجه غلط، برای مدتی از دسترسی به فوروم محروم خواهید شد.

لنز‌ها برای قابلیت ماکروی خود فقط و فقط از نظر reproduction ratio طبقه‌بندی می‌شوند و در این زمینه اختراع دیگری نمی‌توان کرد.

جناب آقای محبی ایشون هم این لنز را لنز ماکرو نمیدانند و مثل همه ما هیچ وقت نه این لنز را برای ماکرو خریداری میکنند و نه به کسی پشنهاد. تمام بحث از جایی شروع شد که کاربری پرسیدند با ان لنز عکس ماکرو هم میتوان گرفت که ایشون با نمایش چند عکس ماکرو نشان دادند که این لنز قابلیت گرفتن عکس ماکرو را دارد. شما برای لنز ماکرو تعریفی آوردید آیا برای عکس ماکرو هم میتوانید تعریفی بیاورید؟ آیا این عکس جزء عکسهای ماکرو قرار نمیگیرد؟ http://aks.akkasee.com/photos/14312/...3BsortBy%253A&
    نمونه این عکسها بسیار است.
    محروم کردن کاربری به دلیل پافشاری منطقی و بدون سوء نیت روی دانسته هایش درست نیست. چه این دانسته های درستی باشد چه اشتباه. مهم انست که با بحث اشتباهات برطرف میشود
    DELL تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

من فکر میکردم پست جناب محبی تا مدتی اینجا رو خلوت نگه میداره مثل اینکه اشتباه کردم
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    جناب آقای محبی ایشون هم این لنز را لنز ماکرو نمیدانند و مثل همه ما هیچ وقت نه این لنز را برای ماکرو خریداری میکنند و نه به کسی پشنهاد. تمام بحث از جایی شروع شد که کاربری پرسیدند با ان لنز عکس ماکرو هم میتوان گرفت که ایشون با نمایش چند عکس ماکرو نشان دادند که این لنز قابلیت گرفتن عکس ماکرو را دارد. شما برای لنز ماکرو تعریفی آوردید آیا برای عکس ماکرو هم میتوانید تعریفی بیاورید؟ آیا این عکس جزء عکسهای ماکرو قرار نمیگیرد؟ http://aks.akkasee.com/photos/14312/...y%3BsortBy%3A&
    نمونه این عکسها بسیار است.
    محروم کردن کاربری به دلیل پافشاری منطقی و بدون سوء نیت روی دانسته هایش درست نیست. چه این دانسته های درستی باشد چه اشتباه. مهم انست که با بحث اشتباهات برطرف میشود
    در تعاریف عمومی لینک مورد نظر شما یک عکس کلوزآپ است نه ماکرو.
    ماکرو، تصویر یک به یک و ... با یک جستجوی کوچک در نت متوجه موضوع می‌شوید.

آیا برای عکس ماکرو هم میتوانید تعریفی بیاورید؟
    این همه پست آب در هاون کوبیدن بود؟

http://en.wikipedia.org/wiki/Macrophotography

کلاً
    m.daneshpayeh، KHAKSAR و M.Mobin تشکر می‌کنند.
    .

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    در تعاریف عمومی لینک مورد نظر شما یک عکس کلوزآپ است نه ماکرو.
    ماکرو، تصویر یک به یک و ... با یک جستجوی کوچک در نت متوجه موضوع می‌شوید.
    این همه پست آب در هاون کوبیدن بود؟

http://en.wikipedia.org/wiki/Macrophotography

کلاً
    در مورد تفاوت تعاریف ماکرو و کلوزآپ اطلاع دقیقی ندارم. فعلا حرف شما را قبول میکنم.
    اما این که شما گفتید یعنی تصویر 1:1 تعریف لنز ماکرو است. نه عکس ماکرو. عکس خروجی از لنز ماکرو را میتوان در هر سایزی کراپ کرد ویا روی هر بدنه ای یک ساز ویا جزءیاتی دارد.
    دیگر علاقه ای به ادامه بحث ندارم. به قول شما کلا آب در هاون کوبیدن است .
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    Nikon AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G
    این لنز همون ورژن اتو فکوسش هست نه؟؟
    دوستان نظرتون راجع به این لنز چیه؟؟
    اگه بخوام تو این 2-3 روز تهیه کنمش از انگلیس امکان پذیر هست؟؟ (یعنی تو بازار اومده؟؟)

قیمتش چقدره؟
    تو آمازون Grey market زده
    یعنی چی؟
    سپاس
    لطفا به من هم توجه کنید دوستان
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

واقعیتی که فرهاد بزرگوار گفت، برای سایت عکاسی اهمیت دارد. اولویت تالار گفتگوی عکاسی نه کمیت ارسال مطالب که صحت آنهاست. اما اخیرا در قسمتهای مختلف تالار مطالب ناقص و اشتباه زیاد دیده می‌شود. تا جایی که دیده شوند و متوجه شویم، حذف می‌شوند اما گاه هم دیده نمی‌شوند.
    بنده نیز از اعضای محترم تالار درخواست می‌کنم که اصراری بر پاسخ به تمام سوالات و شرکت در تمام بحث‌ها نداشته باشند. هر چند ذات تالار گفتگو با این درخواست منافات دارد اما این روشی است که از ابتدا در این جا مورد توجه بوده است.
    این درخواست معادل تذکر رسمی تالار نیز هست و احتمالا دوستانی که این رویه را رعایت نکنند، از ما دلگیر خواهند شد.
    Arash، Amir Mohebi، Babak54 و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

علی جان این لنز به تازگی وارد بازار شده و بر طبق بررسی ها بسیار لنز ارزشمندی شمرده شده.تووی ایران که بعید میدونم اونو پیدا کنید و در خارج به راحتی
    این هم تاپیکش،به دقت مطالعه کنید
    NIKKOR AF-S 50mm f/1.8G
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

یاد یک بحث قدیمی افتادم که دوستی می‌گفتند یک لنز 24 م‌م بخریم و با توجه به فوکالی که لازم داشتیم کراپ کنیم!

سؤال من این است اگر شخصی آمد و با توجه به این دست توصیه‌ها، لنزی خرید فردا روزی که خود متوجه داستان شد، مسئولیت اخلاقی این نوشته‌ها با چه کسی است؟
    Arash، Amir Mohebi، infinity و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

صفحه 46 از 433 نخستنخست ... 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 56 96 146 ... آخرینآخرین