صفحه 390 از 433 نخستنخست ... 290 340 380 386 387 388 389 390 391 392 393 394 400 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,891 تا 3,900 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817
    M.Nouri و meisam_em تشکر می‌کنند.
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط henrikkhach نمایش پست ها
    سلام به همگی

دوربین من NIKON7100 هست و به غیر از لنزهای ثابتی که دارم یک لنز VRII 18-200 هم دارم که تصمیم گرفتم بفروشم . الان به جای اون یک 300-70 NIKKOR گرفتم و میخام یک لنز دیگه هم برای رنج وایدتر بگیرم. در تحقیقاتم روی این دو لنز متوقف شدم
    SIGMA 17-70 و NIKKOR 18-105

برای من وضوح تصویر در اولویت هست.
    در سایت DXOMARK نگاه کردم وضوح تصویر SIGMA 17-70 خیلی بهتر بود، همچنین در وبسایت pixelpeeper.com هم عکسهای گرفته شده رو حتی الامکان در شرایط مساوی مفایسه کردم ، باز SIGMA 17-70 بهتر به نظر میرسید.

خواهش میکنم دوستانی که تجربه این دو رو دارند راهنمایی کنند.

ممنون
    سلام به همگی

پیرو همین پست خودم و بعد از کلی تحقیق روی NIKON 16-85 متوقف شدم و به نظر انتخاب مناسبی میتونه باشه. منتها از آنجایی که من در حال حاضر NIKON 18-200 رو دارم آیا کسانی که تجربه هر دو لنز رو دارند میتونند بگن که اختلاف وضوح تصویرشون اونقدری هست که من 200-18 رو بفروشم و 85-16 رو بخرم، با در نظر گرفتن این که 300-70 رو دارم.
    در این لینک زیر که ظاهرا اختلاف کیفیت 200-18 و 85-16 خیلی زیاد به نظر میرسه.

Nikon 16-85mm f/3.5-5.6G AF-S VR DX Nikkor Lens Image Quality

ممنون
    ویرایش توسط M.Mobin : Wednesday 4 May 2016 در ساعت 23:17 دلیل: اصلاح فونت.

كاربر همراه ShahramUae آواتار ها
    تشکر کرده
    466

سلام دوستان
    برای خرید لنز دست دوم عمدتا به چه فاکتورهایی باید توجه کرد ؟ آیا راهی هست که مدت یا تعداد استفاده از لنز رو بشه فهمید‌؟
    و سوال آخر اینکه ۴۰۰ هزار تومان کمتر از قیمت نو برای ریسک خرید لنز دست دوم توجیهی داره ؟

ممنون از راهنمایی
    https://500px.com/Shahramuae
    Canon Shooter

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط ShahramUae نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای خرید لنز دست دوم عمدتا به چه فاکتورهایی باید توجه کرد ؟ آیا راهی هست که مدت یا تعداد استفاده از لنز رو بشه فهمید‌؟
    و سوال آخر اینکه ۴۰۰ هزار تومان کمتر از قیمت نو برای ریسک خرید لنز دست دوم توجیهی داره ؟

ممنون از راهنمایی
    من تقريباً اکثر لنز های کنون رو دست 2 گرفتم
    اول مانت لنز رو چک کنيد ، از خط های روی کانکتور ها معلوم ميشه چقدر لنز باز و بسته شده
    سريال لنز رو چک کنيد ببينيد مال چند سال پيشه
    رينگ های زوم و فکوس رو بچرخونيد اگر خيلی نرم و بدون مقاومت باشه لنز زياد کار کرده
    رينگ ها رو در جا تکون بديد ببينيد چقدر لقی داره (لنز زياد کار کنه واشر های دور پيچ ها خرده ميشه و هم مقاومت در مقابل چرخش کم ميشه هم اينکه لنز لق ميشه)
    با نور موبايل از طرف مخالف داخل لنز رو روشن کنيد ببينيد چقدر غبار و گرد داخلش هست ، اگر قارچ يا آب ديديد کلاً بيخيال بشيد فقط مراقب باشين از گوشه های لنز داخل رو نگاه کنيد اگر مستقيم از وسط لنز به چراغ پيشتش نگاه کنيد نور خيلی شديدی به خاطر عدسی ها به چشمتون ميخوره

بعد چند تا تست شات با ديافراگم های مختلف بگيريد (گاهی ديافراگم لنز ها روی ديافراگم های بسته گير ميکنه)
    چند بار وقتی لنز روی دوربينه زوم کنيد و ديافراگم رو کم و زياد کنيد و عکس بگيريد (اينجوری از سالم بودم کابل داخلی مطمئن ميشيد)

اخرين مرحله هم چند تا عکس با ديافراگم باز رو روی مانيتور چک کنيد اگر لنز ضربه خورده باشه ممکنه يک طرف شارپ باشه يکطرف نباشه (24-70 کنون زياد اين مشکل براش پيش مياد )

اگر 400 تومن روی 50 1.8 باشه 100% اگر روی 85 1.2 باشه نه
    من معمولاً 30% زير قيمت باشه ميگيرم
    Nima Sadigh، Hamed Ziyaei، S_Mahdi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    466

نقل قول نوشته اصلی توسط Majix نمایش پست ها
    من تقريباً اکثر لنز های کنون رو دست 2 گرفتم
    اول مانت لنز رو چک کنيد ، از خط های روی کانکتور ها معلوم ميشه چقدر لنز باز و بسته شده
    سريال لنز رو چک کنيد ببينيد مال چند سال پيشه
    رينگ های زوم و فکوس رو بچرخونيد اگر خيلی نرم و بدون مقاومت باشه لنز زياد کار کرده
    رينگ ها رو در جا تکون بديد ببينيد چقدر لقی داره (لنز زياد کار کنه واشر های دور پيچ ها خرده ميشه و هم مقاومت در مقابل چرخش کم ميشه هم اينکه لنز لق ميشه)
    با نور موبايل از طرف مخالف داخل لنز رو روشن کنيد ببينيد چقدر غبار و گرد داخلش هست ، اگر قارچ يا آب ديديد کلاً بيخيال بشيد فقط مراقب باشين از گوشه های لنز داخل رو نگاه کنيد اگر مستقيم از وسط لنز به چراغ پيشتش نگاه کنيد نور خيلی شديدی به خاطر عدسی ها به چشمتون ميخوره

بعد چند تا تست شات با ديافراگم های مختلف بگيريد (گاهی ديافراگم لنز ها روی ديافراگم های بسته گير ميکنه)
    چند بار وقتی لنز روی دوربينه زوم کنيد و ديافراگم رو کم و زياد کنيد و عکس بگيريد (اينجوری از سالم بودم کابل داخلی مطمئن ميشيد)

اخرين مرحله هم چند تا عکس با ديافراگم باز رو روی مانيتور چک کنيد اگر لنز ضربه خورده باشه ممکنه يک طرف شارپ باشه يکطرف نباشه (24-70 کنون زياد اين مشکل براش پيش مياد )

اگر 400 تومن روی 50 1.8 باشه 100% اگر روی 85 1.2 باشه نه
    من معمولاً 30% زير قيمت باشه ميگيرم
    ممنون آقا مجید ، لنز مذکور 17-40 F4 canon هست که به گفته فروشنده خیلی کم کار کرده و ۴۰۰ هزار تومان زیر قیمت نو میدن ( ۲،۴۰۰،۰۰۰ قیمت آکبند )
    توصیه های شما رو انجام میدم فقط اطمینان از سالم بودن کابل داخلی رو متوجه نشدم ! . منظورتون اینه که دوربین رو در مود TV بزارم و درحالت زوم با دیافراگم های متفاوت تست بگیرم ؟
    علایم خرابی کابل داخلی چیه ؟

ممنون از وقتتون
    Canon Shooter

تشکر کرده
    3755

ممنون آقا مجید ، لنز مذکور 17-40 F4 canon هست که به گفته فروشنده خیلی کم کار کرده و ۴۰۰ هزار تومان زیر قیمت نو میدن ( ۲،۴۰۰،۰۰۰ قیمت آکبند )
    توصیه های شما رو انجام میدم فقط اطمینان از سالم بودن کابل داخلی رو متوجه نشدم ! . منظورتون اینه که دوربین رو در مود TV بزارم و درحالت زوم با دیافراگم های متفاوت تست بگیرم ؟
    علایم خرابی کابل داخلی چیه ؟

ممنون از وقتتون
    خواهش ميکنم
    اگر قيمت بازار 2400 باشه و لنز خيلی تميز باشه خوبه اما اگر زياد کار کرده بود نه . من باشم با اين قيمت زير سريال uz باشه نميگيرم (uz ua ub uc خوبه)

بعضی از لنز ها مثل 24-105 28-135 17-70 کابل داخليشون که ديافراگم رو به برد پشت مانت وصل ميکنه ضعيفه و زود خراب ميشه (البته درست کردنش هم 15 دقيقه بيشتر وقت نميگيره)
    وقتی لنز تو حالت جمع شده باشه همه چيز درسته اما وقتی زوم ميکنيد و لنز کشيده ميشه به بيرون اون قسمت که قطعی داره کشيده ميشه و ديافراگم کار نميکنه و دوربين يک ارور ميده
    تا وقتی که ديافراگم بسته نشده باشه (دکمه شاتر رو فشار نداديم ) هرچی جلو عقب کنيد طبيعی به نظر مياد اما وقتی با ديافراگم بسته ميخواهيد عکس بگيريد ارور ميده

17-40 زوم داخلی داره و مشکلی از اين نظر نداره فقط ممکنه براش مشکل فکوس پيش بياد
    توی نور زياد به سوژه های خيلی دور مثل کوه يا ابر فکوس کنيد ببينيد راحت فکوس ميکنه يا گيج ميشه (من 3 تا 17-40 خريدم آخری گاهی اذيت ميکنه و کمی تحقيق کردم ديدم اين مشکل برای 17-40 زياد پيش مياد)
    Nima Sadigh، Hamed Ziyaei و M.smaelnedjad تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    Majid

تشکر کرده
    466

نقل قول نوشته اصلی توسط Majix نمایش پست ها
    خواهش ميکنم
    اگر قيمت بازار 2400 باشه و لنز خيلی تميز باشه خوبه اما اگر زياد کار کرده بود نه . من باشم با اين قيمت زير سريال uz باشه نميگيرم (uz ua ub uc خوبه)

بعضی از لنز ها مثل 24-105 28-135 17-70 کابل داخليشون که ديافراگم رو به برد پشت مانت وصل ميکنه ضعيفه و زود خراب ميشه (البته درست کردنش هم 15 دقيقه بيشتر وقت نميگيره)
    وقتی لنز تو حالت جمع شده باشه همه چيز درسته اما وقتی زوم ميکنيد و لنز کشيده ميشه به بيرون اون قسمت که قطعی داره کشيده ميشه و ديافراگم کار نميکنه و دوربين يک ارور ميده
    تا وقتی که ديافراگم بسته نشده باشه (دکمه شاتر رو فشار نداديم ) هرچی جلو عقب کنيد طبيعی به نظر مياد اما وقتی با ديافراگم بسته ميخواهيد عکس بگيريد ارور ميده

17-40 زوم داخلی داره و مشکلی از اين نظر نداره فقط ممکنه براش مشکل فکوس پيش بياد
    توی نور زياد به سوژه های خيلی دور مثل کوه يا ابر فکوس کنيد ببينيد راحت فکوس ميکنه يا گيج ميشه (من 3 تا 17-40 خريدم آخری گاهی اذيت ميکنه و کمی تحقيق کردم ديدم اين مشکل برای 17-40 زياد پيش مياد)
    آقا مجید اطلاعاتتون خیلی کمک میکنه بهم ، ممنونم ازتون .
    این سریال رو از کجا میشه چک کرد ؟ منظورتون اینه که اگه با UZ شروع بشه بهتره نگیرم ؟
    Majix تشکر می‌کند.
    Canon Shooter

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط henrikkhach نمایش پست ها
    سلام به همگی

پیرو همین پست خودم و بعد از کلی تحقیق روی NIKON 16-85 متوقف شدم و به نظر انتخاب مناسبی میتونه باشه. منتها از آنجایی که من در حال حاضر NIKON 18-200 رو دارم آیا کسانی که تجربه هر دو لنز رو دارند میتونند بگن که اختلاف وضوح تصویرشون اونقدری هست که من 200-18 رو بفروشم و 85-16 رو بخرم، با در نظر گرفتن این که 300-70 رو دارم.
    در این لینک زیر که ظاهرا اختلاف کیفیت 200-18 و 85-16 خیلی زیاد به نظر میرسه.

Nikon 16-85mm f/3.5-5.6G AF-S VR DX Nikkor Lens Image Quality

ممنون
    با سلام
    قطعا 16-85 بهتره
    henrikkhach و Amirhoseingh تشکر می‌کنند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط meisam_em نمایش پست ها
    دوستان
    فرق انواع لنز رو بطور خلاصه کسی میتونه بفرماید چیست؟؟
    یک مقاله مفید و مختصر در رابطه با انواع لنز و فاصله کانونی؟
    مثلا فرق 70-300 با 18-300 در زوم چیست؟
    ممنون

70-300 هم داریم 18-300 هم داریم کیفیت کدام بهتر است؟؟
    شناخت کلی لنزها | عکاسی

تشکر کرده
    3755

آقا مجید اطلاعاتتون خیلی کمک میکنه بهم ، ممنونم ازتون .
    این سریال رو از کجا میشه چک کرد ؟ منظورتون اینه که اگه با UZ شروع بشه بهتره نگیرم ؟
    Lens-Date-Code.jpg
    سريال لنز تاريخ ساخت رو نشون ميده که از لينک زير ميتونيد چک کنيد
    حتی اگر لنز نو هم باشه اما سريال قديمی باشه يعنی مدت زيادی توی انبار مونده و احتمال داشتن قارچ زياد ميشه
    z a b c d
    بود بگيريد
    z يعنی لنز سال 2011 توليد شده
    ليست کامل اينجا هست

Determining the Age of a Canon Lens Using Serial Numbers and Date Codes
    Hamed Ziyaei، ShahramUae، M.smaelnedjad و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    Majid