صفحه 400 از 433 نخستنخست ... 300 350 390 396 397 398 399 400 401 402 403 404 410 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,991 تا 4,000 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    304

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    به نظرم بهتره چند تا شات هایی که با لنز 35 کردمو بذارم تا ببینید

همینطور که میبینید ظاهرا خوب به نظر میان، اما تا وقتی که زوم نکنیم

این زوم 50 درصد هست تازه، اگه صد درصد زوم میکردم که دیگه هیچی پیدا نبود

شاید اگه من هیچوقت این کیت لنزی که دارمو نمیداشتم، و لنز 35 رو میدیدم به نظرم لنز خیلی خوبی میبود
    اما شفافیت و رنگ بندی که کیت لنز ارائه میده نسبت به این لنز واقعا قابل مقایسه نیست
    یعنی اگه این عکس هارو با کیت لنز گرفته بودم چشم و ابرو ها بسیار شفاف تر بودن جوری که میشد ابرو هارو شمرد
    نمیدونم این عکس ها و این شفافیت توی زوم از نظر دوستان خوب و مناسبه و من سختگیر شدم، یا اینکه این لنز ضعیفه
    لنز 35 من خیلی بک فوکوس داشت احتمالا مال شما هم کمی داره و توی این دیافراگم خودشو نشون داده، الان نزدیک گوش سمت چپ سوژه خیلی شارپه با توجه به دیافراگم.
    ولی به نظرم با همه ی این حرفا، الان خیلی بد نیست، توج کنید که شما پایین ترین دیافراگم رو استفاده کردین، توی لنز کیت حد اقل دو پله بسته تر عکاسی کردین، این لنز توی F 2.8 خیلی شارپتره (f2 هم کمی بهتر از 1.8 )، توی f 3.2 خویه و f4 دیگه خیلی خوبه و توی این دیافراگما به خصوص 3.2 هم لنز شارپه و هم بوکه خوبی داره، شما با لنز کیت احتمالا دیافراگمتون از 4 هم بسته تر بوده، این لنز بهترین عملکردش توی 5.6 هست.
    از روی درو دیوار و فواصل نزدیک چند بار جای خاصی فوکوس کنین و ببینین قضیه چیه، توی فواصل متفاوت و دیافراگم، بعد روی خط کش هم امتحان کنید، بدنه شما خیلی شارپه! ولی متاسفانه اگر این مشکل وجود داشته باشه و شما رو ازیت کنه نمیتونی دستی درست کنین و باید ببرین تعمیرگاه، اگر مشکل داشت روی لایو ویو امتحان کنید.
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

بله عکس هایی که فرستادم خام بودن و بدون ادیت
    من فکر کنم با لحن خیلی بدی صحبت کردم درمورد این لنز، منظور من این نبود که کار هاش افتضاح هستن و خیلی خیلی بی کیفیت هستن
    من هرچی که درمورد این لنز گفتم، در مقایسه با کیت لنز AFP گفتم، یعنی اگه من دوربینمو با کیف AFS خریده بودم و الان لنز 35 رو میخریدم و میدیدم که شارپنس نسبت به لنز کیت بهتر شده، قطعا راضی میبودم ، اما وقتی لنز 300 تومنی رو ترک میکنم و لنز 700 تومنی میخرم و میبینم که سرعت فوکس بیش از دوبرابر کاهش یافته و صداش هم که صد برابر شده به کنار، شارپنس عکس ها هم به شدت اومده پایین، خوب خیلی برام سخته که این موضوع رو قبول کنم
    عملکرد عالی و غیرقابل مقایسه این لنز توی نور کم رو که واقعا نمیشه انکار کرد

عکس بالا کیت لنز با ایزو 12800 و عکس پایین لنز 35 با ایزو 400 (هردو لنز شاتراسپید 50) ! دو عکس در فاصله زمانی یک دقیقه ثبت شدن
    نه عزیز اصلا لحن مطرح نیست نیکون ارث پدری ما که نیست ایراد داشته باشه باید پذیرا باشه چه خود شرکت چه من طرفدار به هر حال شما هزینه کردین و باید رضایت داشته باشین و یقین داشته باشین اگه مواردی که میفرمایید درست باشه همه ما از این تجربه استفاده میکنیم ولی در حالت کلی این لنز خیلی خیلی خوب جوابشو پس داده
    در مورد سرعت و صدای فوکوس این لنز 700 تومنی که هیچ لنز 7میلیونی هم بگیرید همین سر و صدا رو داره چون تکنولوژی این لنزها یکسانه و لنز شما به همراه 70-300 جدید معرفی شده از تکنولوژی جدیدتر af-p استفاده میکنن در مورد سر و صدا "من" هیچوقت حساس نبودم چون فیلمبرداری نداشتم که این صدا ناراحتم کنه اما سرعت رو نمیدونم چون تجربه خودم که خیلی رضایت بخش بوده و اکثر دوستان هم این لنز رو با رضایت خاطر تهیه کردن!
    در مورد بعد شما همچنان با این لنزمشکل فوکوس دارین احتمال زیاد داره که با فیکس شدن فوکوس توسط تعمیرگاه مرکزی عملکرد لنز هم بدون ایراد بشه
    اما در مورد مقایسه با 18-55
    خود من باشم از یه صحنه با نور یکسان تو دیاف 8 و فوکال 35 روی هر دو لنز شات میزنم ببینم وضعیت چطوره
    35 میلیمتری به گفته کن راکول معظم هر چه دیافش بسته تر بشه شارپنس بهتری میده
    به هر حال امیدوارم موردتون برطرف بشه و لذتشو ببرید مگر اینکه واقعا این 18-55 جدید شاهکاری شده باشه
    msh2200 تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

عکس های شما مشکل فکوس داره
    من بعد از 2 تا دوربين اولم ديگه هيچوقت دوربينی که ميکرو ادجاستمنت نداشته باشه نخريدم چون اکثراً از لنز های پرايم استفاده ميکنم و لنز پرايم بايد کاملاً با دوربين هماهنگ بشه ، اگر يکم فکوس جلو عقب باشه هيچ کدوم از عکس ها قابل استفاده نيست
    واسه تنظيم فکوس تاپيک داريم اون چارت رو دانلود کنيد تست کنيد
    msh2200 و bartash تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

میشه توضیحی لطف کنید
    میکرواجاسمنت چی هست و چه دوربین هایی دارنش؟ فقط فول فریم داره؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    لنز زوم استاندارد مناسب خوش قیمت ارزشمند = 18-140
    17-50 سیگما با اف 2.8 هم لنز بدی نیست ولی یکم دردسر فروش داره. فوکال تله بلندی هم نداره.
    سلام
    18-140 یه جوریه! نه واید وایده نه زوم زوم! یعنی ترجیه خودم اینه 18-55 سری جدید که خیلیم ازش تعریف میشه رو بگیرم با 55-200! بازم نظر شما که استاد بنده هستید محترم. ولی پیشنهاد دیگه ای به جز این مورد که فرمودید ندارید؟
    همینطور میخواستم نظر دوستان رو در مورد 300-70 تامرون بدونم. البته ورژن بدون VC. چون ماکرو هم هست. البته توی مشخصاتش زده حداقل فاصله فوکوس 0.89 متر!!!

تشکر کرده
    3572

میشه توضیحی لطف کنید
    بدنه های سری 7000 و فول فریم ها این قابلیت رو دارن + سه رقمی ها مثل دی 200 دی 300 و جدیدا دی 500
    میشه برای لنز پروفایل تعریف کرد و در صورتی که مشکل بک یا فرانت فوکوس داشته باشین ( که یحتمل شما دارین ) نقطه فوکوس رو تنظیم کرد
    msh2200، Majix و bartash تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط AdiB نمایش پست ها
    سلام
    18-140 یه جوریه! نه واید وایده نه زوم زوم! یعنی ترجیه خودم اینه 18-55 سری جدید که خیلیم ازش تعریف میشه رو بگیرم با 55-200! بازم نظر شما که استاد بنده هستید محترم. ولی پیشنهاد دیگه ای به جز این مورد که فرمودید ندارید؟
    همینطور میخواستم نظر دوستان رو در مورد 300-70 تامرون بدونم. البته ورژن بدون VC. چون ماکرو هم هست. البته توی مشخصاتش زده حداقل فاصله فوکوس 0.89 متر!!!
    من این ترکیب رو داشتم اگه اهل تعویض لنز نیستین بد نیست اما در کل با توجه به استفاده چند ماهه خودم حس میکنم یه 18-140 بهتر از این ترکیبه
    خطر تویض لنز تو فضای باز و ورود گرد و خاک به داخل بدنه رو دست کم نگیرید حالا از دست دادن بعضی شات ها بماند
    در مورد 70-300 و سایر لنزهای اینجوری هم که یه برچسب ماکرو ته اسمشون دارن گول نخورید! بزرگنمایی نمیدن - همون 55-200 هم زیر 1 متر فوکوس نمیکنه
    msh2200 و AdiB تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

میشه توضیحی لطف کنید
    ناراحت نشید ولی بالغ بر چند ده پست قبل و حتی در پیام خصوصی این مطالب را بارها براتون زدم!
    متاسفانه توجه نکردید.
    میکرو ادجاست اصطلاح بادی کنونی هست و AF tune (اگر اشتباه نکنم) اصطلاح نیکونی.
    این قابلیت امکان تنظیم و اصلاح فوکوس را بر روی لنز برای شما فراهم خواهد کرد.
    ممکنه یک لنز فوکوسش جلوتر از صفحه فوکوس شما باشه و یک لنز عقبتر! قابلیت ادجاست این امکان را فراهم می کنه که نفطه فوکوس را روی صفر تنظیم کنید تا مشکل فوکوس برطرف بشه و برای چند لنز متفاوت اصلاح مربوطه را انجام بدید و مشکل را برطرف کنید.
    اون چارتی که براتون پیام خصوصی کردم دقیقا همین مشکل را مشخص می کرد.
    این اختلال طوری نیست که بشه با فوکوس دستی تصحیحش کرد ولی ممکنه بشه اثرش رو کم کرد.
    هنوز هم اصرار دارم اون PDF رو دانلود کنید و با روش مربوطه چند شات بزنید تا دقیقا مشکل بدنه مشخص بشه.
    ارادتمند
    Nima Sadigh، Majix، filtrmiltr و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط AdiB نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز همه چیز زوم نیست! فوکال بالا شاید خوب باشه ولی تهیه یک لنز سوپر زوم خوب مستلزم هزینه است.
    برای تهیه یک لنز خوب سوپر زوم حدود 2 تا 3 میلیون باید هزینه کنید تازه باز هم شاید خروجی قابل مقایسه با لنزهای تله را نداشته باشید.
    اول ببینید کاربرد لنز برای شما دقیقا چیه؟ لنز همه کاره می خواهید همون 140-18 بهترینه
    اگر هزینه بیشتر می توانید بکنید 200-18 سری جدید نیکون و یا 300-16 تامرون
    البته هرگز توقع نداشته باشید کیفیت خروجی این لنزها در فوکال بالای 140 قابل مقایسه با لنزهای تله مثل 200-70 و یا 300-70 باشه. هرچند ممکنه تا 80 درصد کیفیت لنزها را تامین کنه
    ارادتمند
    M.Nouri، peacekeeper و AdiB تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    دوست عزیز همه چیز زوم نیست! فوکال بالا شاید خوب باشه ولی تهیه یک لنز سوپر زوم خوب مستلزم هزینه است.
    برای تهیه یک لنز خوب سوپر زوم حدود 2 تا 3 میلیون باید هزینه کنید تازه باز هم شاید خروجی قابل مقایسه با لنزهای تله را نداشته باشید.
    اول ببینید کاربرد لنز برای شما دقیقا چیه؟ لنز همه کاره می خواهید همون 140-18 بهترینه
    اگر هزینه بیشتر می توانید بکنید 200-18 سری جدید نیکون و یا 300-16 تامرون
    البته هرگز توقع نداشته باشید کیفیت خروجی این لنزها در فوکال بالای 140 قابل مقایسه با لنزهای تله مثل 200-70 و یا 300-70 باشه. هرچند ممکنه تا 80 درصد کیفیت لنزها را تامین کنه
    ارادتمند
    نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    من این ترکیب رو داشتم اگه اهل تعویض لنز نیستین بد نیست اما در کل با توجه به استفاده چند ماهه خودم حس میکنم یه 18-140 بهتر از این ترکیبه
    خطر تویض لنز تو فضای باز و ورود گرد و خاک به داخل بدنه رو دست کم نگیرید حالا از دست دادن بعضی شات ها بماند
    در مورد 70-300 و سایر لنزهای اینجوری هم که یه برچسب ماکرو ته اسمشون دارن گول نخورید! بزرگنمایی نمیدن - همون 55-200 هم زیر 1 متر فوکوس نمیکنه
    ممنون از همه ی دوستان. پس با این اوصاف همون 18-140 بهترین گزینست :دی
    ممنون از راهنماییتون
    msh2200 تشکر می‌کند.