صفحه 40 از 433 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 90 140 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 391 تا 400 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

sigma 28mm f1.8 or canon 28mm f1.8 ؟

از لحاظ نسبت کیفیت به قیمت بفرمایید.

+
    برای استفاده بر روی بدنه با سنسور APS-C
    نیازی به استفاده از Autofocus ندارم.
    ویرایش توسط saeed2vfx : Wednesday 31 August 2011 در ساعت 14:23

كاربر همراه data آواتار ها
    تشکر کرده
    2172

من می خوام در آینده ای نزدیک D3100 بگیرم و احتمالا 18-55 رو بفروشم و یه 18-105 بخرم.

برای لنز ماکرو تا حدود 350 تومن بهترین گزینه چی می تونه باشه ؟
    منتظر 40 میلیمتر جدید نیکون بمونم یا ... ؟؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    اول باید به چند تا سوال پاسخ بدید ....... قربان چقدر تصمیم دارید هزینه کنید ؟ حاضرید 2 میلیون تومان هزینه کنید؟؟ می خواهیدچه نوع عکاسی کنید ؟؟ از طبیعت ، پرتره ، ....... ؟؟
    بيشتر براي كارهاي اجتماعي و ماكرو

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid-v نمایش پست ها
    بيشتر براي كارهاي اجتماعي و ماكرو
    سلام

به خدمت شما عرض کنم که این دو شاخه عکاسی که شما مد نظر دارید ، اگر قصد تهیه لنز خوب و مناسب و قابل قبول برای فول فریم داشته باشد ، با یک لنز پوشش داده نمی شود

مثلا اگر بخواهید عکاسی اجتماعی انجام دهید ، لنزی مثل 24-70 اف 2.8 یا 70-200 اف 2.8 برای شما مناسب تر است ، که طبیعتا نمیتوانید با این لنز ها عکاسی ماکرو انجام بدید ( به این دلیل که این لنز ها تخصصی هستند وضمن محدودیت های اپتیکی، ماکرو بودنشون برای کاربرانش خیلی حائز اهمیت نیست )

اگر هم بخواهید عکاسی ماکرو انجام بدید ، لنزی مثل 105 اف 2.8 میکرو برای کار شما ایده آل است ، که طبعا نمی توانید با آن عکس های اجتماعی بگیرید ( به این دلیل که شما در این نوع عکاسی به فوکوس بسیار سریع نیاز دارید که لنز های ماکرو توانایی چنین کاری را ندارند)

اما توصیه من به شما دوست خوبم این است که حالا که دوربین ارزشمندی مثل D7000 دارید ، و در آینده هم قصد خرید دوربین فول فریم دارید ، قدری وقت بگذارید ، لنز های مختلف را با کاربرد هایشان بشناسید ، عکس هایی که بصورت نمونه و یا توسط کاربران این لنز ها گرفته شده بررسی کنید، و پس از این که کاملا نیاز خودتون رو شناختید ، اقدام به خرید کنید

لازمه که این توضیح رو هم بدم که لنزی که همین حالا شما ازش بهره می برید ، یکی از لنز های بسیار ارزشمند است و اگر عکس های کاربران این لنز ها را ببینید ، ممکن است از توانایی های لنزتان شگفت زده بشوید !

پس به نظر من فعلا به همین تجهیزات اکتفا کنید و پس از شناخت دقیق ، با یک پیش زمینه ذهنی درست اقدام به خرید کنید تا خدای ناکرده بعدا پشیمان نشوید

ارادت
    Miri و Hamid-v تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

جناب توسلی درود بر شما
    چند نکته در میان فرمایشاتتون پیدا کردم که ذکرش خالی از لطف نیست ؛

مثلا اگر بخواهید عکاسی اجتماعی انجام دهید ، لنزی مثل 24-70 اف 2.8 یا 70-200 اف 2.8 برای شما مناسب تر است
    عکاسی اجتماعی از یک سو به پرتره گرافی و از سوی دیگه به عکاسی خیابانی ربط پیدا می کنه . اما 70-24 نه برای پرتره گرافی لنز کاملیه و نه برای عکاسی خیابانی (چون واید و تله ی مناسب ، وزن مناسب و لرزشگیر نداره) . 200-70 هم که دیگه مناسب نبودنش برای همه عیانه ؛ چرا که فوکالش از 70 شروع میشه .

مثلا اگر بخواهید عکاسی اجتماعی انجام دهید ، لنزی مثل 24-70 اف 2.8 یا 70-200 اف 2.8 برای شما مناسب تر است ، که طبیعتا نمیتوانید با این لنز ها عکاسی ماکرو انجام بدید ( به این دلیل که این لنز ها تخصصی هستند وضمن محدودیت های اپتیکی، ماکرو بودنشون برای کاربرانش خیلی حائز اهمیت نیست )
    با 70-24 نمیشه ولی با 200-70 میشه ماکروگرافی کرد (با توجه به فوکالش) . راستی این لنزهایی که فرمودید مگه محصول کانن نیستن ؟ بهتره برای دوستمون از محصولا نیکون مثال بزنید تا براشون موضوعیت داشته باشه .
    M.Moghadam و mohsendm تشکر می‌کنند.

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

درود
    برای تکمیل رنج 85-16 کدام لنز میتونه انتخاب بهتری باشه

55-200 و یا 300-55 ؟

اولی f 4 هستش دومی از f 4.5 شروع میشه ولی از طرفی م م 300 هم چیزی نست که بشه راحت ازش گذشت

مصارف هم بیشتر مصارف عمومی و احتمالا بیشتر مواقع بیرون از منزل از این لنز استفاده کنم و احتمالا پرتره (اگر بهتر از 16-85 جواب بده)

بودجه هم زیر 500

فعلا برای این رنج در مرحله تحقیق هستم
    اما برای آپگرید تجهیزات (فروش d5000 کیت و همچنین لنز 18-105 و خرید d7000 , 16-85 , sb700 ) تصمیم قطعی گرفتم

با سپاس

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    جناب توسلی درود بر شما چند نکته در میان فرمایشاتتون پیدا کردم که ذکرش خالی از لطف نیست ؛ عکاسی اجتماعی از یک سو به پرتره گرافی و از سوی دیگه به عکاسی خیابانی ربط پیدا می کنه . اما 70-24 نه برای پرتره گرافی لنز کاملیه و نه برای عکاسی خیابانی (چون واید و تله ی مناسب ، وزن مناسب و لرزشگیر نداره) . 200-70 هم که دیگه مناسب نبودنش برای همه عیانه ؛ چرا که فوکالش از 70 شروع میشه . با 70-24 نمیشه ولی با 200-70 میشه ماکروگرافی کرد (با توجه به فوکالش) . راستی این لنزهایی که فرمودید مگه محصول کانن نیستن ؟ بهتره برای دوستمون از محصولا نیکون مثال بزنید تا براشون موضوعیت داشته باشه .
    سلام persian.boy جان ممنونم از توجهتون من یکم تعجب کردم از این پست شما ! نمی دونم چی چی بگم ! بذار از آخر بگم
    راستی این لنزهایی که فرمودید مگه محصول کانن نیستن ؟ بهتره برای دوستمون از محصولا نیکون مثال بزنید تا براشون موضوعیت داشته باشه
    این 70-200 اف 2.8 نیکون نسخه 2 با قیمت سه میلیون و پنجاه هزار تومان اینم 24-70 اف 2.8 نیکون با قیمت دو میلیون و صد و شصت هزار تومان
    200-70 میشه ماکروگرافی کرد (با توجه به فوکالش)
    ضمن احترام ،هنوز اعتقاد دارم نمیشود با این لنز عکاسی ماکرو کرد
    عکاسی اجتماعی از یک سو به پرتره گرافی و از سوی دیگه به عکاسی خیابانی ربط پیدا می کنه . اما 70-24 نه برای پرتره گرافی لنز کاملیه و نه برای عکاسی خیابانی (چون واید و تله ی مناسب ، وزن مناسب و لرزشگیر نداره) . 200-70 هم که دیگه مناسب نبودنش برای همه عیانه ؛ چرا که فوکالش از 70 شروع میشه .
    اصلا خدای نکرده قصد ندارم حرف های گزنده بزنم ، این را بگذارید به حساب شوخی ، اما اگر جامعه عکاسان خبری و اجتماعی بخواهند به فتوای شما عمل کنند پرشین جان ، همه باید یک ست کامل دیگه لنز بخرند !!! شما برای عکسی خیابانی به ندرت به واید احتیاج پیدا می کنید ، شاهد این قضیه این همه لنز 24-105 و 24-70 است که دوستان ما استفاده می کنند 24-70 برای پرتره ، تا اونجایی که من می دونم لنز بسیار خوبی است ، دیافراگم 2.8 را پس برای چی چی اونجا گذاشته اند؟؟ ضمنا یاد استاد علی کاوه عزیز افتادم که چند سال پیش ، روز قدس ، تو میدان فلسطین ، با یه D200 و 24-70 داشت برای دلش عکاسی می کرد. اصولا برای عکاسی خبری و اجتماعی ، شما باید یک عنصر را همیشه در نظر بگیرید ، و آن این است که هیچ شاتی نباید از دست برود . ضمنا ،لطف می کنید اگر عکاسی اجتماعی را تفکیک نکنید عکسی اجتماعی ، جرئی از عکاسی خبری است یعنی عکاسی خبری - اجتماعی منظور دوستمون هم احتمالا این بوده است ، شاید هم نبوده است راجع به 70-200 هم اگر از من می شنوید ، یک تجدید نظر اساسی بفرمایید دوست عزیزم. ---------------------------------------------- فکر کنم هضم این پست یکم برام مشکل بود و واقعا فلسفه افکارم رو به هم ریخت !
    ویرایش توسط DELL : Friday 2 September 2011 در ساعت 18:16

كاربر همراه M.Barani آواتار ها
    تشکر کرده
    2650

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
    چند وقتی است که قصد تعویض لنز رو دارم در حال حاضر لنز کیت و 55-250 رو دارم ولی خیلی خسته شدم از تعویض مکرر لنز ها
    والا نظر خودم روی لنز تامرون هست منظورم 18-270 لرزشگیر دار تامرون است tamron 18-270mm f/3.5-6.3Di II VC PZD AF
    در حقیقت یه لنز همه کاره میخوام که در ضمن لنز خوبی هم باشه منظورم شارپنس و اتوفوکوس خوب داشتن لرزشگیر و.... در ضمن من لنزی میخوام که حداقل از 250 م م بالاتر باشه یا حداقل در حد همون 250 م م باشه موارد استفاده من بیشتر برای عکسبرداری خانوادگی و طبیعت و همچنین بعضی وقتا عکاسی از مسابقات فوتبال اونهم آماتوری و برای خودم ...
    حالا از شما دوستان تقاضا دارم منو راهنمایی کنید که 1. آیا با توجه به خرجی که میخواهم بکنم آیا ارزش داره؟آخه لنز مذکور چیزی نزدیک به 750 تا 800 هزار تومان قیمت داره
    2. آیا کسی از دوستان سابقه کار با این لنز تامرون رو داره تا من بتونم از تجربیاتشون استفاده کنم؟
    3.آیا دوستان پیشنهاد دیگری دارند؟
    خلاصه محتاجیم به راهنمایی شما دوستان
    راستی دوربین من هم کانن 550 دی است
    مرسی از لطفتون
    ویرایش توسط M.Barani : Friday 2 September 2011 در ساعت 23:17 دلیل: ویرایش
    مهدی بارانی

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

با 70-24 نمیشه ولی با 200-70 میشه ماکروگرافی کرد (با توجه به فوکالش) . راستی این لنزهایی که فرمودید مگه محصول کانن نیستن ؟ بهتره برای دوستمون از محصولا نیکون مثال بزنید تا براشون موضوعیت داشته باشه .
    بحث نیکون و کانن رو که دوستمون جواب دادند.
    ماکرو بودن لنز چه ارتباطی به فوکال داره؟
    فقط سیگما یک نسخه ۷۰-۲۰۰ ماکرو داره (که کلا لنزهای سیگما تکلیفشون مشخص هست!) بقیه نسخه‌های ۷۰-۲۰۰ نیکون و کانن قابلیت ماکرو ندارند.
    (۲۴-۷۰ نیکون وضعیت بهتری برای کارهای مکروگرافی نسبت به ۷۰-۲۰۰ داره!)
    infinity، Kaveh Ghobadi، DELL و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    سلام persian.boy جان ممنونم از توجهتون من یکم تعجب کردم از این پست شما ! نمی دونم چی چی بگم ! بذار از آخر بگم این 70-200 اف 2.8 نیکون نسخه 2 با قیمت سه میلیون و پنجاه هزار تومان اینم 24-70 اف 2.8 نیکون با قیمت دو میلیون و صد و شصت هزار تومان ضمن احترام ،هنوز اعتقاد دارم نمیشود با این لنز عکاسی ماکرو کرد اصلا خدای نکرده قصد ندارم حرف های گزنده بزنم ، این را بگذارید به حساب شوخی ، اما اگر جامعه عکاسان خبری و اجتماعی بخواهند به فتوای شما عمل کنند پرشین جان ، همه باید یک ست کامل دیگه لنز بخرند !!! شما برای عکسی خیابانی به ندرت به واید احتیاج پیدا می کنید ، شاهد این قضیه این همه لنز 24-105 و 24-70 است که دوستان ما استفاده می کنند 24-70 برای پرتره ، تا اونجایی که من می دونم لنز بسیار خوبی است ، دیافراگم 2.8 را پس برای چی چی اونجا گذاشته اند؟؟ ضمنا یاد استاد علی کاوه عزیز افتادم که چند سال پیش ، روز قدس ، تو میدان فلسطین ، با یه D200 و 24-70 داشت برای دلش عکاسی می کرد. اصولا برای عکاسی خبری و اجتماعی ، شما باید یک عنصر را همیشه در نظر بگیرید ، و آن این است که هیچ شاتی نباید از دست برود . ضمنا ،لطف می کنید اگر عکاسی اجتماعی را تفکیک نکنید عکسی اجتماعی ، جرئی از عکاسی خبری است یعنی عکاسی خبری - اجتماعی منظور دوستمون هم احتمالا این بوده است ، شاید هم نبوده است راجع به 70-200 هم اگر از من می شنوید ، یک تجدید نظر اساسی بفرمایید دوست عزیزم. ---------------------------------------------- فکر کنم هضم این پست یکم برام مشکل بود و واقعا فلسفه افکارم رو به هم ریخت !
    با سلام
    ببخشید من چون به تازگی این مقاله رو خوندم یکم دچار سردرگمی شدم...
    در این مقاله که با عنوان "ترفندهای عکاسی مستند و خیابانی" به تاریخ 18 آبان 85 در سایت عکاسی منتشر شده میخونیم :
    عكاسی خیابانی مستلزم نزدیك شدن به مردم است، غالبا خیلی نزدیك. برای این كه در چنین شرایط عكاسی موفق باشید شما باید در صحنه باشید، جزئی از آن، نه یك ناظر دور، و این بدان معنی است كه با لنز واید عكاسی نمایید، لنزی كه حداكثر 50 م.م. باشد. با یك لنز زاویه باز شما یك شریك در صحنه هستید و با تله فتو در بهترین حالت یك ناظر و در بدترین حالت یك فضول محسوب می‌شوید.
    البته شاید بگید این نظرات شخصی نویسنده است...اما خب باز هم جای تأمل داره ...

با تشکر

صفحه 40 از 433 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 90 140 ... آخرینآخرین