صفحه 42 از 433 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 92 142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 411 تا 420 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    جناب توسلی فرمودن که با 200-70 نمیشه ماکروگرافی کرد ولی بنده در پاسخ به ایشون توضیح دادم که بر اثر بزرگنمایی حاصل از اثر فوکال ، شما از ابتدای رنج 200-70 تا آخرش ، می تونید سوژه ها رو بزرگتر از اندازه ی واقعی ، یعنی به صورت ماکرو نشون بدین . البته من به این موضوع واقفم که هر کاری نیازمند ابزار خاص خودشه که دوستان ماکروگراف بیشتر می تونن در موردش توضیح بدن ولی چیزی که واضحه اینه که با 200-70 هم میشه سوژه ها رو ماکرو کرد .
    سلام؛
    شما بايد يك مساله را در نظر بگيريد و آن هم تفاوت MFD (حداقل فاصله فكوس) در لنزهاي مختلف است كه متفاوت است. چيزي كه لازم است به آن توجه شود اين است كه هر لنزي حداكثر بزرگنمايي خود را در MFD خواهد داشت. خوب MFD براي 70-200 نسخه 2 برابر 120 سانتي متر است كه در 200 mm و اين فاصله حداكثر بزرگنمايي 0.21 را دارد. اين فاصله براي لنزي مثل 200mm2.8 برابر 150 سانتي متر (حداكثر بزرگنمايي 0.16) و براي لنز 180 ماكروي كنون 48 سانتي متر است كه در اين فاصله ماكروي 1:1 خواهد داشت.
    barca007، Anoosh-Em، persian.boy و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M.Barani آواتار ها
    تشکر کرده
    2650

نقل قول نوشته اصلی توسط iceman نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان عزیز
    چند وقتی است که قصد تعویض لنز رو دارم در حال حاضر لنز کیت و 55-250 رو دارم ولی خیلی خسته شدم از تعویض مکرر لنز ها
    والا نظر خودم روی لنز تامرون هست منظورم 18-270 لرزشگیر دار تامرون است tamron 18-270mm f/3.5-6.3Di II VC PZD AF
    در حقیقت یه لنز همه کاره میخوام که در ضمن لنز خوبی هم باشه منظورم شارپنس و اتوفوکوس خوب داشتن لرزشگیر و.... در ضمن من لنزی میخوام که حداقل از 250 م م بالاتر باشه یا حداقل در حد همون 250 م م باشه موارد استفاده من بیشتر برای عکسبرداری خانوادگی و طبیعت و همچنین بعضی وقتا عکاسی از مسابقات فوتبال اونهم آماتوری و برای خودم ...
    حالا از شما دوستان تقاضا دارم منو راهنمایی کنید که 1. آیا با توجه به خرجی که میخواهم بکنم آیا ارزش داره؟آخه لنز مذکور چیزی نزدیک به 750 تا 800 هزار تومان قیمت داره
    2. آیا کسی از دوستان سابقه کار با این لنز تامرون رو داره تا من بتونم از تجربیاتشون استفاده کنم؟
    3.آیا دوستان پیشنهاد دیگری دارند؟
    خلاصه محتاجیم به راهنمایی شما دوستان
    راستی دوربین من هم کانن 550 دی است
    مرسی از لطفتون
    با سلام از اونجا که بحث تخصصی و بسیار تعیین کننده در مورد لنزهای مختلف در جریان است و کسی ما آماتور ها رو تحویل نمیگیره و راهنمایی نمیکنه تا اطلاع ثانوی مشغول بحث باشید ماهم استفاده خواهیم کرد و امثال من و آقای شهریاری که به راهنمایی نیاز داریم از این بحث ها استفاده خواهیم کرد و دانش عکاسی خودمونو افزایش میدیم
    یا علی
    DELL تشکر می‌کند.
    مهدی بارانی

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام؛
    شما بايد يك مساله را در نظر بگيريد و آن هم تفاوت MFD (حداقل فاصله فكوس) در لنزهاي مختلف است كه متفاوت است. چيزي كه لازم است به آن توجه شود اين است كه هر لنزي حداكثر بزرگنمايي خود را در MFD خواهد داشت. خوب MFD براي 70-200 نسخه 2 برابر 120 سانتي متر است كه در 200 mm و اين فاصله حداكثر بزرگنمايي 0.21 را دارد. اين فاصله براي لنزي مثل 200mm2.8 برابر 150 سانتي متر (حداكثر بزرگنمايي 0.16) و براي لنز 180 ماكروي كنون 48 سانتي متر است كه در اين فاصله ماكروي 1:1 خواهد داشت.
    پویان جان درود بر شما
    از بابت توضیحات خوبتون سپاسگذارم . خود بنده هم به فرمایشات حضرتعالی واقفم ؛ منتها بحث ما سر شدن و نشدن کاره . دوستان گفتن که با 200-70 نمیشه سوژه رو ماکرو کرد . ولی سوال بنده اینجاست که چگونه با دوبین 100 هزار تومنی میشه این کار رو کرد ولی با لنز 200-70 نمیشه ؟ من اصلا کاری ندارم که 200-70 وسیله ی تخصصی این کار نیست ؛ صحبت من اینه که با توجه اثر فوکال های بلندتر ، اتفاقا شما می تونید با 200-70 ، ماکرو های بسیار با کیفیتی رو ثبت کنید . این مطلب چیزی نیست که من بخوام از خودم در بیارم ؛ خوشبختانه اینقدر نمونه ی ماکرو از این لنز توی اینترنت هست که دیگه جای هیچ شبهه ای باقی نمی مونه . برای مثال به این سمپل از جناب ترابی توی گالری خودمون نگاه کنید :

مشابه این آثار در اینترنت زیاده . دوستانی که هنوز شک دارن می تونن با یه خورده جستجو ، به نمونه های بیشتری برسن . امیدوارم توضیحاتم واضح و شفاف بوده باشه .
    ویرایش توسط persian.boy : Sunday 4 September 2011 در ساعت 12:57 دلیل: اشتباه نگارشی
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

عکسی که گذاشتید با لنز 100 مکرو گرفته شده نه 70-200
    aidin594 تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    عکسی که گذاشتید با لنز 100 مکرو گرفته شده نه 70-200
    درود
    مشخصات لنز پس اشتباه نوشته شده بوده . البته بنده این عکس رو فقط به عنوان نمونه گذاشتم ؛ نمونه های دیگه از 200-70 توی اینترنت زیاده و تفاوتی در ماهیت موضوع ایجاد نمیشه . با 200-70 میشه سوژه رو ماکرو کرد و هیچ شکی در این موضوع نیست .

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

بزرگنمایی 200-70 حتی با استفاده از اکستندر هم چنگی به دل نمیزنه.شاید بشه کادرهای بازی از حشرات و سوژه ها با ترکیب بندی های جذابی داشت ولی کلا این لنز برای ماکرو مناسب و قابل حساب باز کردن نیست.چون به جزئیات بالایی نمیشه رسید. برای کسی که این همه هزینه 200-70 میکنه در ابتدا خرید یک لنز ماکرو بسیار معقولتر هست.
    barca007، aidin594، illidan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    4010

اگر عکاسی به دنبال لنزی برای مکروگرافی باشد 70-200 (غیر از مدل سیگما) انتخاب 50 ام خواهد بود. (شاید پنجاهم هم نباشد.)

ولی سوال بنده اینجاست که چگونه با دوبین 100 هزار تومنی میشه این کار رو کرد ولی با لنز 200-70 نمیشه ؟
    برای اینکه اون دوربین 100 هزارتومانی لنز مکرو داره. اما 70-200 ها اصولا مکرو نیستند.

ن اصلا کاری ندارم که 200-70 وسیله ی تخصصی این کار نیست ؛ صحبت من اینه که با توجه اثر فوکال های بلندتر ، اتفاقا شما می تونید با 200-70 ، ماکرو های بسیار با کیفیتی رو ثبت کنید .
    هیچ ارتباطی به فوکال نداره. ربط به کمترین فاصله‌ی فوکوس و سایز سنسور داره.

نمونه های دیگه از 200-70 توی اینترنت زیاده و تفاوتی در ماهیت موضوع ایجاد نمیشه . با 200-70 میشه سوژه رو ماکرو کرد و هیچ شکی در این موضوع نیست .
    شک که هیچ! یقین این است که این لنزها به غیر از نسخه‌ی مکروی آن چنین قابلیتی ندارد.

این مطلب چیزی نیست که من بخوام از خودم در بیارم ؛ خوشبختانه اینقدر نمونه ی ماکرو از این لنز توی اینترنت هست که دیگه جای هیچ شبهه ای باقی نمی مونه
    متاسفانه همینطوره!
    شاید نمونه‌هایی باشه! اما نمونه‌ی کراپ شده‌ی تصویر یه سنسور کراپ دار است. خلاصه اینکه با قوطی کبریت هم می‌شه عکاسی کرد آیا می‌شه هرجایی اون رو توصیه کنیم؟ یقینا خیر.
    ویرایش توسط Arash : Sunday 4 September 2011 در ساعت 14:32
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    4662

درود
    عزیزان ، یا من نمی تونم منظورم رو درست برسونم ، یا شما نمی خواید عرایض بنده رو بشنوید . در حالت دوم که از من کاری بر نمیاد چونکه بنده تا فردا صبح هم اگر بخوام توضیح بدم ، باز هم جناب آقای x تلاش می کنن اینطور وانمود کنند که من می خوام 200-70 رو به عنوان لنز ماکرو پیشنهاد بدم . اما در حالت نخست ، یکبار دیگه توضیح میدم که جریان از این قرار بوده :

به نقل از جناب توسلی
    مثلا اگر بخواهید عکاسی اجتماعی انجام دهید ، لنزی مثل 24-70 اف 2.8 یا 70-200 اف 2.8 برای شما مناسب تر است ، که طبیعتا نمیتوانید با این لنز ها عکاسی ماکرو انجام بدید
    بعدش من توضیح دادم که :

با 200-70 میشه ماکروگرافی کرد (با توجه به فوکالش)
    و ایشون پاسخ دادن :

به نقل از جناب توسلی
    ضمن احترام ،هنوز اعتقاد دارم نمیشود با این لنز عکاسی ماکرو کرد
    و بنده گفتم :

با توجه به گزاره ای که فرمودین یک سوال دارم ؛ مگر ماکرو به معنای بزرگ کردن نسبت به سایز طبیعی نیست ؟ بنده نگفتم که 200-70 لنز ماکرو محسوب میشه . صحبت من اینه که بزرگنمایی حاصل از اثر فوکال 200-70 می تونه منجر به ماکروگرافی بشه .
    من دارم به زبان شیرین پارسی و با استناد به مستدل ترین اصول عکاسی ، به یکی از قابلیت های انکار ناپذیر یک لنز تله فتو زوم اشاره می کنم . هیچ کاری هم ندارم که این قابلیت در اولویت پنجمه یا پنجاهم . تذکر بنده کاملا واضح ، شفاف ، مستدل و علمی بوده . بنده علاقه ای به ادامه ی بحث روی "روشن تر از آفتاب" ندارم . منتها اگر دوستان طالب هستن ، خب بسم الله ... بفرمایید تا پاسخ بدم . من اینجا تذکر دادم و مسئول تمامی عرایضم هستم .
    m.daneshpayeh تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4010

من دارم به زبان شیرین پارسی و با استناد به مستدل ترین اصول عکاسی ، به یکی از قابلیت های انکار ناپذیر یک لنز تله فتو زوم اشاره می کنم . هیچ کاری هم ندارم که این قابلیت در اولویت پنجمه یا پنجاهم . تذکر بنده کاملا واضح ، شفاف ، مستدل و علمی بوده . بنده علاقه ای به ادامه ی بحث روی "روشن تر از آفتاب" ندارم . منتها اگر دوستان طالب هستن ، خب بسم الله ... بفرمایید تا پاسخ بدم . من اینجا تذکر دادم و مسئول تمامی عرایضم هستم .
    مگر با زبان شیرین پارسی نمی‌شه اشتباه نوشت؟
    کلماتی چون : مستدل‌ترین، اصول عکاسی، انکارناپذیر و ... نمی‌تونه یک لنز تله را تبدیل به لنز مکرو بکنه!
    چرا؟
    چون قبل از اینکه این کلمات رو استفاده کنید باید چک می‌کردید که کمترین فاصله فوکوس لنز مورد بحث چیست.
    هیچ اتفاقی هم نمیافتد اگر بحثی را ادامه ندهید و یا بر اشتباه خود پافشاری نکنید.
    Amir Mohebi، Hajiabadi، farhad44 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    ولی سوال بنده اینجاست که چگونه با دوبین 100 هزار تومنی میشه این کار رو کرد ولی با لنز 200-70 نمیشه ؟.
    سلام

چون مشخصه‌اي در لنزها وجود دارد به نام reproduction ratio كه براي اين لنز 0.25x يا 1:4 است و مستقل از قيمت لنز مي‌باشد.

عكاسي شاخه‌ها و جزئيات زيادي دارد، بهتر است كاربران در بحث‌هايي شركت كنند كه به آن مسلط باشند و اين مسئله هيچ بد نيست كه آدم چيز خاصي را نداند.
    nmroshan، Arash، Kaveh Ghobadi و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

صفحه 42 از 433 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 92 142 ... آخرینآخرین