صفحه 193 از 433 نخستنخست ... 93 143 183 189 190 191 192 193 194 195 196 197 203 243 293 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,921 تا 1,930 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر آشنا mostafa90210 آواتار ها
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز در اینکه لنز 50مم بهتر از 35 هست هیچ شکی نیست. اما شما با هیچ کدوم از اینها نمی تونید عکاسی منظره و طبیعت و همچنین عکاسی از بناهای تاریخی رو انجام بدید.

شما احتیاج به لنز واید یا شاید هم اولترا واید خواهید داشت. لطفا سقف بودجه مورد نظرتون رو بفرمایید تا بشه بهتر راهنمایی کرد.
    ممنون دوست عزيز ، متاسفانه بوجه بنده محدوده و در حد همين دو لنز هستش .
    يه جورياي اگه قرار باشه بين اين دو لنز يكي رو با توجه به ژانر بنده انتخاب كنم ،ميخواستم بدونم دوستان انتخابشون كدوم هستش و چرا؟
    ممنون

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa90210 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزيز ، متاسفانه بوجه بنده محدوده و در حد همين دو لنز هستش .
    يه جورياي اگه قرار باشه بين اين دو لنز يكي رو با توجه به ژانر بنده انتخاب كنم ،ميخواستم بدونم دوستان انتخابشون كدوم هستش و چرا؟
    ممنون
    با توجه به ژانر انتخابی شما 50مم که به هیچ وجه مناسب نیست. تازه زاویه دید محدود تری هم خواهید داشت. 35 مم هم همانط.ر که اشاره داشتید از کیفیت اپتیکی چندان مطلوبی بهره نمیبرد.

الان قیمت 50 مم چیزی حدود 800 تا 850 هست.

من برای شما لنز 105-18 رو پیشنهاد می کنم که خیلی بیشتر از دو لنز دیگر به دردتون خواهد خورد. قیمت این لنز هم کمتر از یک میلیون تومان و حول و حوش 800 تا 900 می باشد و تقریبا هم قیمت با 50 مم.

شما با خرید 50 مم یا 35 مم به اهدافتان نخواهید رسید و متحمل ضرر و زیان میشید.

لنز 105-18 لنز خوبیه و کیفیت اپتیکی خوبی هم داره و مشکلات اپتیکی 35 رو هم نداره. حداقل با این لنز، 18 میلیمتر واید رو خواهید داشت که عمده کار شما هم با همین فوکال می باشد.

كاربر آشنا mostafa90210 آواتار ها
    تشکر کرده
    13

با توجه به ژانر انتخابی شما 50مم که به هیچ وجه مناسب نیست. تازه زاویه دید محدود تری هم خواهید داشت. 35 مم هم همانط.ر که اشاره داشتید از کیفیت اپتیکی چندان مطلوبی بهره نمیبرد.

الان قیمت 50 مم چیزی حدود 800 تا 850 هست.

من برای شما لنز 105-18 رو پیشنهاد می کنم که خیلی بیشتر از دو لنز دیگر به دردتون خواهد خورد. قیمت این لنز هم کمتر از یک میلیون تومان و حول و حوش 800 تا 900 می باشد و تقریبا هم قیمت با 50 مم.

شما با خرید 50 مم یا 35 مم به اهدافتان نخواهید رسید و متحمل ضرر و زیان میشید.

لنز 105-18 لنز خوبیه و کیفیت اپتیکی خوبی هم داره و مشکلات اپتیکی 35 رو هم نداره. حداقل با این لنز، 18 میلیمتر واید رو خواهید داشت که عمده کار شما هم با همین فوکال می باشد.
    ممنون دوست عزيز
    از دوستان ديگه كسي نظره ديگه اي در اين مورد نداره؟ مخصوصا دوستاني كه تجربه كار با اين لنز رو داشته اند
    منظورم بيشتر اين هستش كه ميشه گفت اين لنز در مورد عكاسي لند اسكيپ لنز جالبي نيست( طبق صحبتهاي دوست عزيزمون كه فرمودند كه با خريد اين لنز محتمل ضرر و زيان خواهم شد ،چون خودم لنز كيت دارم ١٨-١٠٥ ) ؟

پس آيا ميشه نتيجه گرفت با داشتن ١٨-١٠٥ خريد اين لنز كار اشتباهي هستش ؟
    چون وقتي سايت هاي مختلف رو بررسي ميكنم بعضي نظري متفاوت در اين مورد دارند

تشکر کرده
    5142

ممنون دوست عزيز
    از دوستان ديگه كسي نظره ديگه اي در اين مورد نداره؟ مخصوصا دوستاني كه تجربه كار با اين لنز رو داشته اند
    منظورم بيشتر اين هستش كه ميشه گفت اين لنز در مورد عكاسي لند اسكيپ لنز جالبي نيست( طبق صحبتهاي دوست عزيزمون كه فرمودند كه با خريد اين لنز محتمل ضرر و زيان خواهم شد ،چون خودم لنز كيت دارم ١٨-١٠٥ ) ؟

دوست عزیز راه حل بسیار ساده هست.

یک بار همین لنز 105-18 خودتون رو در فوکال 35 قرار بدید و از ژانرهای مورد نظرتون عکاسی کنید.

یک بار هم فوکال رو در 75مم قرار بدید و عکاسی کنید ببینید آیا نتیجه مورد نظر رو کسب می کنید یا خیر.

اگر در 35 مم از نتیجه راضی بودید به دلیل اینکه این لنز ca زیادی دارد بنده آن را توصیه نمیکنم.

اگر در 75 مم از نتیجه راضی بودید اقدام به خرید 50mm f/1.8G کنید که کیفیت و شارپنسش غیر قابل مقایسه با 105-18 هست.

ببینید نمیشه گفت که با داشتن لنز 105-18 خرید این لنز اشتباهه. این کاربرد لنز هست که عکاس رو مجاب به خرید اون می کنه. مثلا کسی که اصلا علاقه ای به عکاسی از حیوانات نداره چه لزومی داره لنز تله بخره؟ آیا به دردش خواهد خورد؟

شما باید نیازهاتون رو مشخص کنید که این کار رو انجام دادید و خواستتون رو از لنز میدونید. منتها همونطوری که عرض کردم این دو لنز مناسب عکاسی منظره و بناهای تاریخی نیستند. شما با لنز 50مم قادر نخواهید بود تا کل یک بنا رو در کادرتون داشته باشید. یا زاویه دید وسیعی از یک چشم انداز یا منظره داشته باشید. با این لنز می تونید پرتره های خوبی بگیرید که عنوان فرمودید علاقه ای به پرتره ندارید.

یا با 35مم هم همینطور. درسته که زاویه دید بیشتری نسبت به 50مم خواهید داشت اما:
    1. این لنز ca زیادی داره.
    2. این لنز جوابگوی نیازهای شما نخواهد بود و بیشتر برای عکاسی پرتره های قدی یا عکاسی خیابانی و روزمره مورد استفاده قرار میگیره.

پس به این نکته توجه داشته باشید که قبل از اقدام برای هرگونه خریدی در مورد لنز اول نیازهاتون مشخص کنید. بعد با توجه به بودجتون لنزهای موجود در بازار رو در نظر داشته باشید. سپس با بررسی فاکتور های مختلف یک لنز مثل شارپنس، ca و ... و سایر موارد که ممکنه برای شما دارای اهمیت باشه (مثلا اعوجاج در وایدترین حالت برای یک لنز واید) انتخابیتون رو نهایی کنید.

در پایان باز هم تاکید می کنم که بهترین گزینه برای شما با توجه به ژانرهایی که کار میکنید همین لنز 105-18 خودتون هست.

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

ممنون دوست عزيز

در کل به نظر من لنز 50mm 1.8 خیلی وسوسه انگیز هست .من خودم 18-105 رو دارم ولی 50 میلیمتر یه چیز دیگه هست از هر نظر .ولی برای پرتره میخوام این لنز رو بخرم و به شما پیشنهاد میدم اگر میخواید کیفیت بهتری داشته باشید لنز خودتون رو بفروشید و با احتساب بودجتون یه 24-85 بخرید

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-q نمایش پست ها
    در کل به نظر من لنز 50mm 1.8 خیلی وسوسه انگیز هست .من خودم 18-105 رو دارم ولی 50 میلیمتر یه چیز دیگه هست از هر نظر .ولی برای پرتره میخوام این لنز رو بخرم و به شما پیشنهاد میدم اگر میخواید کیفیت بهتری داشته باشید لنز خودتون رو بفروشید و با احتساب بودجتون یه 24-85 بخرید
    قیمت لنز 85-24 چیزی حدود 1.800.000 تومان است. در ضمن این لنز فوکالی معادل 127.5-36 خواهد داد که باز هم به درد ایشون نخواهد خورد.

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

قیمت لنز 85-24 چیزی حدود 1.800.000 تومان است. در ضمن این لنز فوکالی معادل 127.5-36 خواهد داد که باز هم به درد ایشون نخواهد خورد.
    من قیمت هر دولنز (فروش قبلی و بودجه جدید) رو منظورم بود .بله درست میفرمایید من پست قبلیشون رو ندیدم که فقط میخوان طبیعت کار کنن .. در این صورت نمیدونم چرا به فکر خرید 50 mm هستن چون اصلا به دردشون نمیخوره !!

كاربر آشنا ximballchin آواتار ها
    تشکر کرده
    137

نقل قول نوشته اصلی توسط RGB COLOR نمایش پست ها
    دارم به این فکر میکنم که یه همچین ترکیبی داشته باشم
    D610+50mm F1.8+35mm 1.8+Tamron 70-200 2.8
    50mm رو که دارم 35 هم که مجبورم برای عکسهای قدی استفاده کنم .
    فقط فکر کنم این تعوض لنزها کلافم کنه
    اگه کسی همه نوع عکس بخواد 3 تا لنز باید تعویض کنم دیگه
    سلام
    اگر تعویض کلافت می کنه درسته هچ لنزی پرام نمیشه(نظر شخصی) میتونی بجای لنزهای 50و35 یه لنز 16-85 تهیه کنی کیفیت ابتیکش که نیاز به تعریف نداره و هم رنج دوربینتو کامل کردید
    ویرایش توسط ximballchin : Friday 15 August 2014 در ساعت 13:26
    RGB COLOR تشکر می‌کند.
    60d +400d+tamron 17-50 f2.8 vc +tamron 70-300 f4.-5.6 +50 f1.8II

كاربر آشنا Sorrwman آواتار ها
    تشکر کرده
    141

با سلام خدمت دوستان می خواستم بپرسم کسی از تبدیل اپتیکال برای لنزهای ویواتار و مینولتا به نیکون اطلاعی داره یا نه یه تبدیل خودم براشون ساختم که طبیعتا فوکوس بی نهایت نمی ده اگر کسی از این تبدیل اطلاع داره لطفا راهنمایی کنه.
    ممنون
    اردشیری

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

سلام
    بنده بيشتر به عكاسي از طبيعت و منظره علاقمند هستم و اماكن تاريخي و خيلي كم اتفاق ميفته كه عكاسي پرتره انجام بدم
    با توجه به توضيحاتي كه دوستان فرمودند آيا انتخاب اين لنز عاقلانه تر مي بأشد يا ٥٠ mm ورژن g (با توجه به شارپنس و بوكه پايين تري كه نسبت به ٥٠ ميلي متر ورژن g )
    چون با توجه به مقاييسه اي كه بين اين دو لنز تو سايت هاي مختلف ديدم اختلاف قابل تاملي از نظر شارپنس و بوكه بين اين دو لنز وجود دارد .
    با توجه به ژانر مورد علاقه بنده دوستان به جاي بنده بود ند چه انتخابي ميكردند ؟
    ممنون
    در مورد لنز 35 من این لنز را چند سال داشتم و به نظرم به نسبت قیمت لنز بسیار خوبی است. شارپنس خیلی خوب و امکان استفاده به عنوان تک لنز چون بازه به نسبت مناسبی را پوشش میده. در مورد CA هم مثل بیشتر لنزهای فیکس با دیافراگم باز است. رویوها و نمونه عکسهای زیادی از این لنز میشه پیدا کرد. طبیعی است که با توجه به وایدتر بودن نسبت به لنز 50 عکس ها عمق میدان بیشتری دارند. از نظر شارپنس بعید میدونم در عمل شارپنس کمتری داشته باشه.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally