صفحه 194 از 433 نخستنخست ... 94 144 184 190 191 192 193 194 195 196 197 198 204 244 294 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,931 تا 1,940 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر آشنا mostafa90210 آواتار ها
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    قیمت لنز 85-24 چیزی حدود 1.800.000 تومان است. در ضمن این لنز فوکالی معادل 127.5-36 خواهد داد که باز هم به درد ایشون نخواهد خورد.
    ممنون ata جان از توضيحاتي كاملي كه دادي ،ولي بحث ديگه اي كه منو راغب ميكنه به اين دو لنز فكر كنم شارپنس خولي هستش كه اين دو لنز نسبت به ١٨-١٠٥ دارند . حالا اگه حتي همين مسائله رو در نظر بگيريم آيا منطقي نيست كه با ٨٠٠ تومن آدم بخواد يكي از اين دو لنز رو تهيه كنه ? اما اون توضيحاتي كه در مورد نوع عكاسي هم كه گفتم كلا اين بود كه لنزي رو ميخوام كه وقتي جايي يا مسافرتي ميرم بتونم عكسايي بندازم كه كيفيت و شارپنس خوبي داشته باشه (نسبت به لنز كيت)
    حالا يه دو تا سؤال ١. آيا اگه قرار بود براي استفاده روز انه (منظور مسافرت -طبيعت- ... ) يكي از اين دو لنز رو انتخاب ميكردم ،كدومشون ميتونه انتخاب خوبي باشه؟ ( حالا درسته ٣٥ نسبت به ٥٠ شارپنس و بوكه كمتر و ca بيشتري داره ولي همين ١٥ ميلي متر نميتونه فاكتور مهمتري براي انتخاب اين لنز براي عكاسي بنده باشه)
    ٢. آيا ٣٥ mm نسبت شارپنس كمتري به ١٨-١٠٥ يا .... داره ؟
    چون مساله اي كه منو سوق به اين قضيه ميده قيمت اين لنز ها هستش حتي جدائ تمام اون توضيحات كه فقط بخوايم فاكتور شارپنس و كيفيت عكس رو در نظر بگيريم
    ٣. با فروش لنز خودم و أضافه كردن ٨٠٠ تؤمن ميشه به لنز ديگه اي فكر كرد؟ چون تمام اين توضيحات براي اين بود كه فكر ميكنم با هزينه كردن اين پول ميتونم الأقل درسته شايد چيز جديدي توي فاصله كانوني يا چيز اي ديگه.... بدست نيارم ولي شايد كيفيت بهتر و ديافراگم باز تري رو داشته باشم.
    ممنون

كاربر آشنا ALIS آواتار ها
    تشکر کرده
    75

نقل قول نوشته اصلی توسط Sorrwman نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان می خواستم بپرسم کسی از تبدیل اپتیکال برای لنزهای ویواتار و مینولتا به نیکون اطلاعی داره یا نه یه تبدیل خودم براشون ساختم که طبیعتا فوکوس بی نهایت نمی ده اگر کسی از این تبدیل اطلاع داره لطفا راهنمایی کنه.
    ممنون
    اردشیری
    سلام من ویواتار دارم رو نیکون خیلی ازش راضیم شارپنسش از لنز کیت 18-55 به طور محسوسی بالاتره
    به جز این یه مامیا 50MM F1.4 و یه هلیوس ( زنیت ) 50MM F2 رو نیکون بستم و فوکوس بینهایت هم ازشون گرفتم
    تبدیلاشون هم از این ساده هاست بدون عدسی منتها برای فوکوس بینهایت کمی در لنزها تغییر ایجاد کردم البته نه تو ساختار اپتیکیش بلکه تو ساختار مکانیکیش
    Mojtaba.T و Sorrwman تشکر می‌کنند.
    کسی نیست تو تنهایی

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa90210 نمایش پست ها
    ممنون ata جان از توضيحاتي كاملي كه دادي ،ولي بحث ديگه اي كه منو راغب ميكنه به اين دو لنز فكر كنم شارپنس خولي هستش كه اين دو لنز نسبت به ١٨-١٠٥ دارند . حالا اگه حتي همين مسائله رو در نظر بگيريم آيا منطقي نيست كه با ٨٠٠ تومن آدم بخواد يكي از اين دو لنز رو تهيه كنه ? اما اون توضيحاتي كه در مورد نوع عكاسي هم كه گفتم كلا اين بود كه لنزي رو ميخوام كه وقتي جايي يا مسافرتي ميرم بتونم عكسايي بندازم كه كيفيت و شارپنس خوبي داشته باشه (نسبت به لنز كيت)
    حالا يه دو تا سؤال ١. آيا اگه قرار بود براي استفاده روز انه (منظور مسافرت -طبيعت- ... ) يكي از اين دو لنز رو انتخاب ميكردم ،كدومشون ميتونه انتخاب خوبي باشه؟ ( حالا درسته ٣٥ نسبت به ٥٠ شارپنس و بوكه كمتر و ca بيشتري داره ولي همين ١٥ ميلي متر نميتونه فاكتور مهمتري براي انتخاب اين لنز براي عكاسي بنده باشه)
    ٢. آيا ٣٥ mm نسبت شارپنس كمتري به ١٨-١٠٥ يا .... داره ؟
    چون مساله اي كه منو سوق به اين قضيه ميده قيمت اين لنز ها هستش حتي جدائ تمام اون توضيحات كه فقط بخوايم فاكتور شارپنس و كيفيت عكس رو در نظر بگيريم
    ٣. با فروش لنز خودم و أضافه كردن ٨٠٠ تؤمن ميشه به لنز ديگه اي فكر كرد؟ چون تمام اين توضيحات براي اين بود كه فكر ميكنم با هزينه كردن اين پول ميتونم الأقل درسته شايد چيز جديدي توي فاصله كانوني يا چيز اي ديگه.... بدست نيارم ولي شايد كيفيت بهتر و ديافراگم باز تري رو داشته باشم.
    ممنون
    خواهش می کنم.

مسلما که کیفیت و شارپنس تصویر 35 و 50 از 105-18 بیشتره بالاخره داریم دو تا لنز پرایم رو با یک لنز کیت زوم مقایسه می کنیم.

1. در مورد انتخاب این دو لنز که خوب برتری با 50مم هست. من خودم این لنز رو دارم و به نظر من شارپتر از این نمیتونه باشه. بسیار لنز خوبیه با قیمت مناسب. من اینطور برداشت میکنم که کیفیت تصویر برای شما از همه چیز مهمتره و فاصله کانونی در درجه دوم براتون اهمیت داره.

در مورد مسافرت و عکاسی خیابانی اگه دوربینیتون فول فریم بود که بی برو برگرد لنز 50مم مناسب شما بود اما دوربین شما کراپداره که اگه این لنز رو روی دوربینتون سوار کنید زاویه دید محدود و معادل 75 خواهید داشت که چندان برای عکاسی خیابانی مناسب نبست و کادرتون بسته میشه و آزادی عمل رو ازتون میگیره.

با توجه به این نکته که کیفیت براتون اهمیت ویژه ای داره لنز 35 مناسب شما می باشد که کیفیتشم از 105-18 بیشتره و می تونید با اون عکسهای با کیفیت بندازید و برای کاربری عکاسی روزمره و مسافرت و خیابانی کاملا مناسبه که فوکال برابر 52 بهتون خواهد داد که تقریبا برابر با زاویه دید انسان هستش.

2. خیر دوست عزیز شارپنس و کیفیت 35 از 105-18 بیشتره.

3. برای شما کیفیت و شارپنس تصویر در درجه اول اهمیت داره. مسلما هر لنز زومی هم بخرید کیفیت و شارپنس لنز های پرایم رو نخواهد داشت. شاید نزدیک به لنز های پرایم باشند اما لنزهای پرایم در این مورد حرف اول رو می زنند. توصیه بنده شما تهیه همین لنز 35مم می باشد.

كاربر همراه Mojtaba.T آواتار ها
    تشکر کرده
    502

نقل قول نوشته اصلی توسط RGB COLOR نمایش پست ها
    دارم به این فکر میکنم که یه همچین ترکیبی داشته باشم
    D610+50mm F1.8+35mm 1.8+Tamron 70-200 2.8
    50mm رو که دارم 35 هم که مجبورم برای عکسهای قدی استفاده کنم .
    فقط فکر کنم این تعوض لنزها کلافم کنه
    اگه کسی همه نوع عکس بخواد 3 تا لنز باید تعویض کنم دیگه
    اگه دیاف باز برای در رنج های کوتاه مدنظرت هست بنظرم لنزهای 17-50 f2.8 یا 17-55 ب.2.8 از برندهای نیکون، تامرون و سیگما لنزهای بسیار خوبی هستند یعنی دیگه این مسئلۀ عوض کردن لنز شما رو کلافه نخواهد کرد.
    ALIS تشکر می‌کند.
    Enjoy My Flutes Sounds
    http://www.noteahang.com/M_T/Works

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

سلام
    این لنز بیشتر برای کاربری خاصه.مثل پرتره قدی.برای سفر و طبیعت و اینجور چیزا مناسب نیست.لنز فیکس که لنز Walk Around نیست!خصوصا با اون ca که داره.ضمن اینکه در این لنز اختلاف کیفیت گوشه های تصویر با مرکز لنز مشهوده.مثلا اگر چند نفر کنار هم ایستاده باشند و یک عکس چند نفره بگیرید متوجه میشید نفرات کناری اندکی مات هستند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ximballchin نمایش پست ها
    سلام
    اگر تعویض کلافت می کنه درسته هچ لنزی پرام نمیشه(نظر شخصی) میتونی بجای لنزهای 50و35 یه لنز 15-85 تهیه کنی کیفیت ابتیکش که نیاز به تعریف نداره و هم رنج دوربینتو کامل کردید
    تا اونجایی که من میدونم 15-85 واسه کانن هست

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط RGB COLOR نمایش پست ها
    تا اونجایی که من میدونم 15-85 واسه کانن هست
    احتمالا منظورشون 85-16 بوده.

كاربر آشنا ximballchin آواتار ها
    تشکر کرده
    137

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    احتمالا منظورشون 85-16 بوده.
    بله درسته منظورم 16-85 اشتباه تایپی بوده و اسلاح شد با تشکر از یاداوری اساتید
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    60d +400d+tamron 17-50 f2.8 vc +tamron 70-300 f4.-5.6 +50 f1.8II

كاربر آشنا Sorrwman آواتار ها
    تشکر کرده
    141

نقل قول نوشته اصلی توسط ALIS نمایش پست ها
    سلام من ویواتار دارم رو نیکون خیلی ازش راضیم شارپنسش از لنز کیت 18-55 به طور محسوسی بالاتره
    به جز این یه مامیا 50MM F1.4 و یه هلیوس ( زنیت ) 50MM F2 رو نیکون بستم و فوکوس بینهایت هم ازشون گرفتم
    تبدیلاشون هم از این ساده هاست بدون عدسی منتها برای فوکوس بینهایت کمی در لنزها تغییر ایجاد کردم البته نه تو ساختار اپتیکیش بلکه تو ساختار مکانیکیش
    ممنون دوست عزیز!
    من یک 135 ویواتار دارم که عالیه! و با یک تبدیل دست ساز بجز فوکوس بی نهایت هیچ مشکلی نداره و رنگای گرم و عالی می ده. اون هلیوس رو من هم درست کردم و فوکوس بی نهایتم ازش گرفتم. از کپ خود دوربین استفاده کردم بریدم و سابیدم، اونقدر که لنز کاملا به بدنه چسبید و فوکوس بی نهایت درست شد.
    توی اینترنت تبدیل اپتیکالش رو دیدم که بالنزی که روی خود تبدیل گذاشتن در واقع اون فاصله ی کانونی متفاوت رو که باعث می شه شما فوکوس بی نهایت نداشته باشی رو جبران می کنه. من منظورم این بود که از دوستان اگر کسی از این تبدیلا سراغ داره و یا منبع فروش معتبری سراغ داره بگه که من شدیدا یکی می خوام.
    با تشکر
    اردشیری
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر آشنا ALIS آواتار ها
    تشکر کرده
    75

نقل قول نوشته اصلی توسط Sorrwman نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز!
    من یک 135 ویواتار دارم که عالیه! و با یک تبدیل دست ساز بجز فوکوس بی نهایت هیچ مشکلی نداره و رنگای گرم و عالی می ده. اون هلیوس رو من هم درست کردم و فوکوس بی نهایتم ازش گرفتم. از کپ خود دوربین استفاده کردم بریدم و سابیدم، اونقدر که لنز کاملا به بدنه چسبید و فوکوس بی نهایت درست شد.
    توی اینترنت تبدیل اپتیکالش رو دیدم که بالنزی که روی خود تبدیل گذاشتن در واقع اون فاصله ی کانونی متفاوت رو که باعث می شه شما فوکوس بی نهایت نداشته باشی رو جبران می کنه. من منظورم این بود که از دوستان اگر کسی از این تبدیلا سراغ داره و یا منبع فروش معتبری سراغ داره بگه که من شدیدا یکی می خوام.
    با تشکر
    اردشیری
    تبدیل عدسی دار باعث افت کیفیت میشه
    اینجا فکر نکنم جای درستی برای گفتگو در این مورد باشه
    من خیلی سرو کله زدم تا لنزهام رو بدون تبدیل عدسی دار رو دوربینم سوار کنم و فکوسشون بینهایت باشه
    اگه تایپک مناسب این موضوع اینجا پیدا کنی و اونجا بیشتر توضیح بدی شاید بتونم کمکت کنم تا بدون تبدیل عدسی دار لنزهات رو سوار دوربینت کنی
    msh2200 و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.
    کسی نیست تو تنهایی