صفحه 11 از 22 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 215
Like Tree338تشکر

موضوع: با حدود 1.5 ملیون تومان چه تركیب مناسبی از دوربین DSLR و لنز پیشنهاد می كنید؟

كاربر همراه Canon! آواتار ها
    تشکر کرده
    787

پیش فرض پاسخ: با 15.000.000 چی بخرم ... ؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    کانن 450 دی را به قیمت 900 هزار تومان خریدید؟

احتمالا با لنز کیت دیگر؟

....
    چرا اينطوري مي‌فرماييد آقاي قبادي!!!

من كه هنوز نگرفتم! ولي اگر خدا بخواد با قيمتي كمتر از اين حدود مي‌گيرم.

30دي هم جاي خود را دارد... ولي entry level ي گفتند! من كه تاحالا slr نداشتم.
    محمدحسن اتفاق
    Website | Instagram
    5D4|5D3|40D|11-24|16-35|24-105|70-200f4IS|50f1.4|135f2|speedlites|Ext. tube

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

اول اینکه entry level وقتی با بدنه های دیگر هم قیمت است چه فرقی با آنها دارد؟

دوست عزیز این معقوله entry level را بیشتر بر حسب قیمت و امکانات محدود تر طبقه بندی می کنند.مثلا محدود بودن سرعت شاتر تا 1/4000 ثانیه.اما در رده های بالاتر این سرعت حداقل 1/8000 ثانیه است.حالا این موضوع برای تازه کار و یا حرفه ای ایراد است که سرعت شاتر اش بیشتر باشد؟

وقتی می شود یک بدنه حرفه ای با همان قیمت خرید چرا به سمت entry level برویم؟

جنس بدنه کانن 30دی را می دانید چیست؟جنس بدنه کانن 450 دی را چطور؟

به نظر شما بدنه آلیاژی و مستحکم برای یک دوربین ایراد است؟

به نظر شما بدنه ( ارگونومی منظورم است ) بهتر برای یک دوربین ایراد است؟

حالا چند مگاپیکسل نا قابل بیشتر و داشتن لایو ویو و گردگیر سنسور نشد حسن و برتری که!

شما در حال حاضر در جایی قرار دارید که مثلا یک TOYOTA CAMRY 2008 را می خرید 50 میلیون تومان و در همان حال در آنسوی دنیا یک Ford Mustang و یا Dodge VIPER را می خرند 50 میلیون تومان.

خوب حالا اگر شما امکان خرید آن دو تا را داشتید به سراغ کمری می رفتید؟

واقعا در عجب هستم...

این مقوله Live View باعث میشه كه الفا 700 پیشنهاد نمی شه یا قیمت این دوربین در مقایسه با هم ردیفانش در برند های نیكون و كنون؟
    این معقوله Live View اصلا چیز مهمی نیست و اصلا آش دهن سوزی هم نیست...

قیمت سونی هم تقریبا رقابتی است شاید از کانن 40 دی گران تر باشد اما لنز کیت بهتری دارد و امکانات و لوازم جانبی بیشتر.فقط ریموت کنترل آن در برند همسایه 70 دلار است.

این مسئله بیشتر سلیقه ای است.

و آیا لرزش گیر درون بدنه برای كسی كه اولین باره كه وارد این ردیف دوربین ها می شه مزیت نیست؟
    اتفاقا برای کسی که اولین بار به سراغ این دوربین ها می رود داشتن لرزه گیر بسیار عالی است و به قول یک دوست عزیز که این روز ها کمیاب شده اند ( مخلص علیرضا جان هستیم ) از نان شب هم واجب تر است...

اصلا لرزه گیر موضوعی نیست که بشود ساده از کنارش گذشت...

دوربین های المپیوس چقدر از راه رو طی كردند؟ من قدرت تفكیك رنگی سونی و المپیوس رو بالا می بینم
    الیمپوس ها هم مشتریان خاص خود را دارند...

بیشتر به خاطر کراپ فاکتور 2 این دوربین ها کسی به سراغ شان نمی رود ( در ایران البته ) و همین طور به این دلیل که لنز های خاص آن گران هستند.مثلا یک واید 7-14 آن حدود 1500 دلار قیمت دارد و در ایران حدود 1700 تمام می شود.

اما آنها هم بهترین انتخاب برای کسانی است که به تله های بسیار بلند نیاز دارند....
    Amir Mohebi، Minoosepehr، EHSAN2 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Canon! آواتار ها
    تشکر کرده
    787

وقتی می شود یک بدنه حرفه ای با همان قیمت خرید چرا به سمت entry level برویم؟

.....

شما در حال حاضر در جایی قرار دارید که مثلا یک TOYOTA CAMRY 2008 را می خرید 50 میلیون تومان و در همان حال در آنسوی دنیا یک Ford Mustang و یا Dodge VIPER را می خرند 50 میلیون تومان.

خوب حالا اگر شما امکان خرید آن دو تا را داشتید به سراغ کمری می رفتید؟

.....
    خيلي ممنون از راهنماييتون...

Ford Mustang و Dodge VIPER هم روي سر من جا دارند! با كمال ميل اون‌ها را سفارش مي‌دم...

در نهايت بايد قيمت هاي روز اين دو مدل (30 و 450 دي) رو داشت تا بشه محكم صحبت كرد و تصميم گرفت.

ان شا الله 450d هم بياد و قيمتش مشخص شه، دوباره با اطلاعات دقيق‌تر مزاحم شما و دوستان مي‌شم تا ببينم بين 450دي و 30دي كدام را بايد انتخاب كنم...
    محمدحسن اتفاق
    Website | Instagram
    5D4|5D3|40D|11-24|16-35|24-105|70-200f4IS|50f1.4|135f2|speedlites|Ext. tube

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

ممنونم آقای قبادی بااحتساب راهنمایی شما و محتویات جیب بنده احساس می كنم دلیلی بر فكر كردن روی دوربین های كنون و الیمپوس به همراه لنز های گران قیمتشون وجود نداره .

اما دو تا خونه اونورتر در خانه نیكون شما هم دی 80 رو پیشنهاد می كنید یا اساسا معتقدید با خرید الفا 700 با توجه به ورود دوربین های جدید در سال جدید از خریدم خوشنود باقی می مونم ؟؟؟

از نظر هزینه من واقعا در حال حاضر یك ریال بیشتر از این مبلغ ندارم و هر چه مناسب تر بتونم تجهیزات جانبی رو تهیه كنم بهتر خواهد بود .

خواهش می كنم دوستان راهنمایی كنند.

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط king نمایش پست ها
    ممنونم آقای قبادی بااحتساب راهنمایی شما و محتویات جیب بنده احساس می كنم دلیلی بر فكر كردن روی دوربین های كنون و الیمپوس به همراه لنز های گران قیمتشون وجود نداره .

اما دو تا خونه اونورتر در خانه نیكون شما هم دی 80 رو پیشنهاد می كنید یا اساسا معتقدید با خرید الفا 700 با توجه به ورود دوربین های جدید در سال جدید از خریدم خوشنود باقی می مونم ؟؟؟

از نظر هزینه من واقعا در حال حاضر یك ریال بیشتر از این مبلغ ندارم و هر چه مناسب تر بتونم تجهیزات جانبی رو تهیه كنم بهتر خواهد بود .

خواهش می كنم دوستان راهنمایی كنند.
    با بودجه شما به نظرم آلفا 700 گران است.لنز های آلفا مونت هم همین طور...

اگر خیلی بدنه برایتان مهم است بهترین انتخاب یا نیکون دی 80 است و یا کانن 400 دی ....قیمت های معقولی دارند.حتی اگر کمی با فکر بیشتر تصمیم بگیرید کانن 350 به قیمت عالی رسیده است.شاید بشود گفت مفت است.یادش بخیر یک زمامی 1 میلیون تومان بود.

برای لنز یادم رفت به چه لنز هایی نیاز دارید؟اگر ممکن است دوباره بفرمایید.
    Amir Mohebi، light_darkness، matthew و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

اقا امیر

من با کنون و نیکون و سونی خیلی پایه ام ولی الیمپوس رو از نویزش خوشم نمیاد...(البته نظر شخصی منه)

من خودم الفا 700 دارم و خیلی راصیم ولی اگه این دوربین رو بخواهید بگیرید باید بودجه رو یه کم بیشتر کنید (الفا 700 + کارت حافظه Cf 4 گیگابایت + مبدل فلاش Iso + لنز 70-18 قیمتش 1,533,000 تومن هست...ولی هر چی دوربین رو توصیه می کنم اون لنز رو پیش نهاد نمی کنم...مگه اینکه بخواهید بعدا یه لنز خوب براش بگیرید)
    Kaveh Ghobadi و Christ Melikian تشکر می‌کنند.
    Sony DSLR-A700 + VG-C70AM
    Carl Zeiss 16-80 F3.5-4.5, Sony 16-105 F3.5-5.6, Minolta 100-400 APO, Sony 50mm F1.4, Konica Minolta AF 28-75 F2.8, Minolta 75-300 F4.5-5.6

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط qavemm نمایش پست ها
    اقا امیر

من با کنون و نیکون و سونی خیلی پایه ام ولی الیمپوس رو از نویزش خوشم نمیاد...(البته نظر شخصی منه)

من خودم الفا 700 دارم و خیلی راصیم ولی اگه این دوربین رو بخواهید بگیرید باید بودجه رو یه کم بیشتر کنید (الفا 700 + کارت حافظه Cf 4 گیگابایت + مبدل فلاش Iso + لنز 70-18 قیمتش 1,533,000 تومن هست...ولی هر چی دوربین رو توصیه می کنم اون لنز رو پیش نهاد نمی کنم...مگه اینکه بخواهید بعدا یه لنز خوب براش بگیرید)

ممنونم دوستان متاسفانه امكان افزایش بودجه ندارم میشه لطفا در باره نیكون دی 80 هم به صورت تفكیكی همین محاسبه رو بفرمایید( در رابطه با وسایل جانبی كه نیاز میشه)؟
    با لنزی كه فعلا نیاز های كنجكاوانه عكاسی من رو جواب بده و همچنین لرزه گیر. چون اهل سفر هستم و جزئیات برام خیلی مهم.

امیر

تشکر کرده
    14101

نیکون دی80 با لنز کیت 18-135 که اتفاقا لنز خوبی است ( اما لرزه گیر ندارد ) حدود 1 میلیون تومان است ( 50 هزار تومان بالا و یا پایین قیمت جدید ندارم متاسفانه )

باقی پول می ماند برای شما که یک لنز مناسب انتخاب کنید یا تله و یا التر واید...

تا نظر شما برای لنز چه باشد..
    Amir Mohebi، light_darkness و king تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نیکون دی80 با لنز کیت 18-135 که اتفاقا لنز خوبی است ( اما لرزه گیر ندارد ) حدود 1 میلیون تومان است ( 50 هزار تومان بالا و یا پایین قیمت جدید ندارم متاسفانه )

باقی پول می ماند برای شما که یک لنز مناسب انتخاب کنید یا تله و یا التر واید...

تا نظر شما برای لنز چه باشد..

آقای قبادی عزیز از شما به خاطر راهنمایی هاتون بسیار سپاسگذارم
    امروز به طور اتفاقی با دوستان سابقم برخوردم كه متوجه شدم به شدت در كار عكاسی مشغول هستند و بسیار در مدح و ستایش كنون 40 دی با لنز 18 - 55 ( اگر اشتباه نكنم ) سخن ها گفتند و در قیاس با نیكون دی 80 ، جواهر كنونی را برتر می دانستند.
    در ضمن در این لینك هم از داشتن لرزش گیر كنون 40 دی تعریف شده: http://digikala.com/Reviews/DigitalC...PId=DC-Can-40D

من علاقه مند به داشتن بدنه قوی هستم و به مرور هزینه برای تهیه لنز و فعلا قرار نیست از دوربین منفعت مالی داشته باشم.
    ودر 400دی و 40 دی با این اختلاف فاحش قیمت تفاوتی نمی بینم : http://digikala.com/Reviews/DigitalC...m3=DC-Can-400D
    باز هم بزرگی كرده و اگر مبحث براتون خسته كننده نشده راهنمایی بفرمایید

امیر
    ویرایش توسط king : Monday 3 March 2008 در ساعت 00:14

تشکر کرده
    14101

اول اینکه با عرض پوزش!

بنده آن سایت و لینکی را که معرفی کردید زیاد معتبر و با صلاحیت نمی دانم و کلا زیاد به نظر دلالان این سایت توجه نمی کنم به نظر به هیچ وجه بر موضوعات فنی تسلط ندارند و حتی در بسیاری از موارد بسیار دچار اشتباه هستند.بنده چندین بار اشتباهات فاحش ایشان را گوشزد کرده ام اما مثل اینکه یا ندیده اند و یا دیده اند و مهم ندانسته اند!

و اما در مورد 40 دی !

خوب معلوم است که یک سر و گردن بالاتر از نیکون دی 80 است همان طور که نیکون دی 300 یک سر و گردن از کانن دی 40 بالاتر است ( اطمینان دارم )

از قدیم گفته اند هر چقدر پول بدهید آش می خورید.

کانن 40 دی در رده دوربین های نیمه حرفه ای قرار دارد که نیکون برای رقابت دو بدنه یکی قدیمی تر یعنی نیکون دی 200 و دیگر نیکون دی 300 دارد.به نظرم کانن دی 40 از نیکون دی 200 عملکرد بهتری دارد و انتخاب بهتری است.

اما نیکون دی 300 خود یک سمبل است و به راستی ( به نظر شخصی بنده البته !!! ) از کانن 40 دی بالاتر قرار دارد اما یک اختلاف قیمت 400 تا 500 هزار تومانی بین این دو وجود دارد.

الان کانن دی 40 حدود 1200 هزار تومان است.

لنز کیت هم می گویند بد نیست.بنده هنوز اطمینان ندارم و تست نکرده ام.لنز کیت است دیگر اسم ش رویش است.

اما لنز کیت 18-135 و یا 18-70 نیکون دی 80 جز لنز های خوب هستند.

خلاصه اینکه شما یا بدنه بهتر می خواهید و یا لنز بهتر.

یکی !

با بودجه شما فقط یک خواسته را می توان برآورده کرد.هر دو امکان پذیر نیست.

یا بدنه ارازن و لنز خوب.....

یا لنز متوسط و بدنه خوب.....
    EHSAN2 تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 11 از 22 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین