صفحه 7 از 22 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 215
Like Tree338تشکر

موضوع: با حدود 1.5 ملیون تومان چه تركیب مناسبی از دوربین DSLR و لنز پیشنهاد می كنید؟

كاربر همراه EHSAN2 آواتار ها
    تشکر کرده
    722

پیش فرض پاسخ: با 15.000.000 چی بخرم ... ؟؟؟

فکر کنم باید بهتر توضیح میدادم ....
    منظورم این هست که اگه یه تله خوب بخواهید (تله براتون مهم باشه ) با ترکیبی که گفتم از بودجه بیشتر می شود ( 70-200 + 17-85 ) می توانند 70-200 رو نگه دارند و به جای 17-85 که قیمت بیشتری داره می توانند 17-70 رو انتخاب کنند ....
    و در مورد d80 , 400d به غیر از نوردهی طولانی مدت فکر می کنم وضع d80 هم بهتر باشه ( با در نظر گرفتن لنز ) اگر می خواهید فاکتور آسمان شب رو حذف کنید با ترکیب 18-200 و d80 فکر می کنم به نیازهاتون برسید ولی باز به بودجه شما ...... یه ترکیب دیگه هم : d80 + 18-70 +70-300 vr دو لنز جناب " دیناروند " ( دیگه قیمت این دو رو ندارم )
    ولی توی نیاز ها چیزی از عکاسی خبری ذکر نکردید ....
    قیمت 70-200 IS L F4 فکر کنم بالای یک میلیون دویست هزار تومان باشه .....
    Amir Mohebi، Sama01 و QashQai تشکر می‌کنند.

If you see the action you missed it.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    100

دوستان مجددا سلام.
    در اثنای همین تحقیق و جستجو كه چی بخرم داشتم نمونه عكسهای 350دی رو با400 دی مقایسه میكردم (سایتdprview). به نظر من كیفیت عكسهای 350دی از 400دی بهتره.بالخره ما موندیم چی بخریم .كنون یا نیكون .اگه كنون كدوم مدل 40دی یا 400 دی یا350دی با لنز مناسب؟؟
    دوستانی كه درمرحله خرید هستن چه تصمیمی گرفتن؟؟؟

كاربر فعال Sama01 آواتار ها
    تشکر کرده
    1844

ولی توی نیاز ها چیزی از عکاسی خبری ذکر نکردید ....
    بله. چون قصد ندارم با این دوربینی که قصد خریدش را دارم، به طور حرفه‌ای عکاسی خبری بکنم. ولی عکاسی مستند چرا. طبعا در عکاسی مستند اجتماعی، نیاز چندانی به سرعت بالا نیست.

من هم با توجه به نیازم به تله و واید و با توجه به بودجه، روی D80 و لنز 18-200 زوم کردم. ظاهرا در دوربین‌های کنون، برای امثال بنده، لنز مناسبی پیدا نمی‌شه.
    البته همچنان منتظر نظر دوستان هستم.

در حاشیه:
    البته این را هم بگم که به دلایل نامعلوم برای من، برخورد فروشندگان کنون چندان مناسب نبود. تقریبا بدون استثنا نیکون را صاف می‌کنند.:( برای همین هم کمی حس بدی پیدا کردم. (البته سعی می‌کنم این حس را از بین ببرم)
    سید مصطفی آهنگرها
    S a m a P i x . i r
    Canon 50D + 16-35 f2.8 L II +70-200 f2.8 L IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed8769 نمایش پست ها
    دوستان مجددا سلام.
    در اثنای همین تحقیق و جستجو كه چی بخرم داشتم نمونه عكسهای 350دی رو با400 دی مقایسه میكردم (سایتdprview). به نظر من كیفیت عكسهای 350دی از 400دی بهتره.بالخره ما موندیم چی بخریم .كنون یا نیكون .اگه كنون كدوم مدل 40دی یا 400 دی یا350دی با لنز مناسب؟؟
    دوستانی كه درمرحله خرید هستن چه تصمیمی گرفتن؟؟؟
    من فکر می کنم نیکون با اختلاف زیاد از کانن بهتره (با ترس...چون اینجا اکثر اعضا کانن دارن و خیلی متعثبن) ولی قیمتشم به همون نسبت بیشتره...
    از طرف دیگه قیمت لنزهای خوب کانن یه دست و یه پاست !!!

من معتقدم اگه پولتون به نیکون میرسه که فکرشو نکنین و بگیریدش...اگه نه...سونی الفا 700 خیلی خوبه...من واقعا راضیم...الان با Body + CF 4GB + Hot shoe adapter قیمتش 1427000 تومنه (کارانتی اصلی) یه انز کار راه بندازم 18-200 هست که با این دوربین لرزشگیرم داره (اونم 4 Stop) قیمتش 450000 تومنه...فکر کنم خیلی بیشتر از بودجه ی شما شد...ولی سرعت کافی رو داره (سریع برین AF تو کلاس خودش, 5 فریم در ثانیه تا وقتی مموری پر بشه, بدنه و حتی گریپ منیزیمی, ISO 6400 با نویز قابل قبول - البته به شرط اینکه RAW عکاسی کنید و خیلی چیزای دیگه)

یه چیز مهم دیگه ! توصیه همه رو گوش کنید ولی خودتون همه چیرو با مصرف خودتون مقایسه کنید بعد بخرید...
    ممکنه شما به ISO بالا احتیاج داشته باشید ! اون وقت نمی تونین دوربین ارزون با لنز خوب بخرید ! یا به Seal احتیاح داشته باشید... + به برند خاصی حساس نشید همه رو ببینید, اگه شد باهاشون کار کنید بعد خرید کنین ...

کاوه
    saeed8769 تشکر می‌کند.
    Sony DSLR-A700 + VG-C70AM
    Carl Zeiss 16-80 F3.5-4.5, Sony 16-105 F3.5-5.6, Minolta 100-400 APO, Sony 50mm F1.4, Konica Minolta AF 28-75 F2.8, Minolta 75-300 F4.5-5.6

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط qavemm نمایش پست ها
    من فکر می کنم نیکون با اختلاف زیاد از کانن بهتره (با ترس...چون اینجا اکثر اعضا کانن دارن و خیلی متعثبن) ولی قیمتشم به همون نسبت بیشتره...
    از طرف دیگه قیمت لنزهای خوب کانن یه دست و یه پاست !!!

من معتقدم اگه پولتون به نیکون میرسه که فکرشو نکنین و بگیریدش...اگه نه...سونی الفا 700 خیلی خوبه...من واقعا راضیم...الان با Body + CF 4GB + Hot shoe adapter قیمتش 1427000 تومنه (کارانتی اصلی) یه انز کار راه بندازم 18-200 هست که با این دوربین لرزشگیرم داره (اونم 4 Stop) قیمتش 450000 تومنه...فکر کنم خیلی بیشتر از بودجه ی شما شد...ولی سرعت کافی رو داره (سریع برین AF تو کلاس خودش, 5 فریم در ثانیه تا وقتی مموری پر بشه, بدنه و حتی گریپ منیزیمی, ISO 6400 با نویز قابل قبول - البته به شرط اینکه RAW عکاسی کنید و خیلی چیزای دیگه)

یه چیز مهم دیگه ! توصیه همه رو گوش کنید ولی خودتون همه چیرو با مصرف خودتون مقایسه کنید بعد بخرید...
    ممکنه شما به ISO بالا احتیاج داشته باشید ! اون وقت نمی تونین دوربین ارزون با لنز خوب بخرید ! یا به Seal احتیاح داشته باشید... + به برند خاصی حساس نشید همه رو ببینید, اگه شد باهاشون کار کنید بعد خرید کنین ...

کاوه
    دوست عزیزم اگر حرفمان بر مبنای شواهد باشد و یا حتی یك خصوصیت یك برند را بر مبنای تجربه شخصی در یك مدل دوربین نسبت به مدل دیگری بهتر بدانیم پذیرفتنی است اما پنبه یک برند را از بیخ زدن را درست نمیدانم.
    از کجا به این نتیجه رسیدید که دی40 نیکون بهتر از 40دی کنون است؟؟؟
    بیش از 60 تا 70 درصد عکاسان حرفه ای دنیا از کنون استفاده میکنند اصلا مگر میشود تمام محصولات یک کارخانه را در مقابل تمام محصولات دیگری مقایسه کرد؟ مثل این است که بگویید تویوتا بهتر از پژو است خوب کدام تویوتا کدام پژو؟
    اتفاقا برعکس انچه گفتید قیمت حداقل لنزها و تجهیزات جانبی نیکون ارزانتر از کنون است.
    بنده بارها به دریافت برچسب تعصب نایل شده ام و مدتهاست در بحثهای برندی شرکت نمیکنم چون گاهی پیامدهای ان یار و یار کشی و تشکیل ارتش از دو سو میشود و پله ساختن از ان که در دراز مدت نتیجه ای عکس میدهد اما در نظر داشته باشید عمده خوانندگان این سایت در زمینه عکاسی اطلاعاتی بالاتر از محیطهای بیرون و میهمانی و .... دارند و حرفی را بی دلیل نمیپذیرند.
    موفق باشید
    Amir Mohebi، A_Maddah، reza_Bahman و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    دوست عزیزم اگر حرفمان بر مبنای شواهد باشد و یا حتی یك خصوصیت یك برند را بر مبنای تجربه شخصی در یك مدل دوربین نسبت به مدل دیگری بهتر بدانیم پذیرفتنی است اما پنبه یک برند را از بیخ زدن را درست نمیدانم.
    از کجا به این نتیجه رسیدید که دی40 نیکون بهتر از 40دی کنون است؟؟؟
    بیش از 60 تا 70 درصد عکاسان حرفه ای دنیا از کنون استفاده میکنند اصلا مگر میشود تمام محصولات یک کارخانه را در مقابل تمام محصولات دیگری مقایسه کرد؟ مثل این است که بگویید تویوتا بهتر از پژو است خوب کدام تویوتا کدام پژو؟
    اتفاقا برعکس انچه گفتید قیمت حداقل لنزها و تجهیزات جانبی نیکون ارزانتر از کنون است.
    بنده بارها به دریافت برچسب تعصب نایل شده ام و مدتهاست در بحثهای برندی شرکت نمیکنم چون گاهی پیامدهای ان یار و یار کشی و تشکیل ارتش از دو سو میشود و پله ساختن از ان که در دراز مدت نتیجه ای عکس میدهد اما در نظر داشته باشید عمده خوانندگان این سایت در زمینه عکاسی اطلاعاتی بالاتر از محیطهای بیرون و میهمانی و .... دارند و حرفی را بی دلیل نمیپذیرند.
    موفق باشید
    من نگفتم D40 بهتر از 40D است !!!!!
    اصلا اسمی از مدل های نیکون نیردم (فرض رو بر این گذاشتم که میدونید کدوم مدل رقیب کدومه)...
    ولی اگر از حرفم چنین برداشتی شده از جمع معضرت می خواهم...
    منظورم D300 در برابر 40D و D80 در یرایر 400D بوده (که البته هر دو گرونتر از مشابه کانن خودشون هستن)
    ویرایش توسط qavemm : Friday 22 February 2008 در ساعت 21:43 دلیل: اشتباهات تایپی
    Sony DSLR-A700 + VG-C70AM
    Carl Zeiss 16-80 F3.5-4.5, Sony 16-105 F3.5-5.6, Minolta 100-400 APO, Sony 50mm F1.4, Konica Minolta AF 28-75 F2.8, Minolta 75-300 F4.5-5.6

كاربر فعال Sama01 آواتار ها
    تشکر کرده
    1844

فکر می‌کنم بحث کمی به سمت حاشیه‌های نا خوش‌آیندی داره در حال حرکت است.

امروز با یکی از دوستان که D80 داشت ملاقاتی داشتم و چند عکس گرفتم. ثبت رضایت‌بخشی داشت. در Iso1600 هم از میزان نویز راضی بودم.
    ظاهرا دوستان نظری در مورد ترکیب D80 و لنز 18-200 ندارند. (که اگر این طور باشه، به احتمال 95٪ این ترکیب را تهیه می‌کنم.)
    از تمامی دوستانی که معلوماتشان را با من به اشتراک گذاشتند کمال تشکر را دارم. امیدوارم بتونم جبران کنم. (البته این جملات به معنای پایان زمان تصمیم‌گیری نیست)
    EHSAN2 تشکر می‌کند.
    سید مصطفی آهنگرها
    S a m a P i x . i r
    Canon 50D + 16-35 f2.8 L II +70-200 f2.8 L IS

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

جناب آهنگرها...
    متاسفانه به علت کمبود وقت (که این روزها این کمبود خیلی زیاد شده!) خیلی بحثهای انتخاب رو دقیق نمی‌خونم... مخصوصا اگر از طرف افراد کارکشته‌ای از جانب شما باشه... مطمئن هستم که انتخاب درست رو انجام می‌دهید...

اما... گفتم چند خط در این بحث بنویسم... چون دوباره بحث انتخاب بین ۳۰دی کانن و دی ۸۰ نیکون داغ شده... و مشکل شما نیست و مشکل بسیاریست...

از دوستان تالار گفتگوی ما آقا فرهاد بزرگوار با این مشکل دست و پنجه نرم کردند و ۴۰ دی خریدند!

امیدوارم دوستان هم اینچنین از پس این مشکل برآیند :cool:

اما خارج از شوخی... موارد کلیدی که به نظر من می‌رسه...(احتمالا در این تاپیک و تاپیکهای مشابه گفته شده....)

بدنه ۳۰ دی کانن یقینا یک کلاس بالاتر از دی ۸۰ نیکون است... (بدنه منظور جنس بدنه، فوکوس، نورسنجی، شاتر، چشمی و ....)
    جزییاتش رو خودتان می‌دانید و اصلا لازم نیست تکرار کنم...

ثبت جزییات، نویز، رنگ، داینامیک رنج در هردو دوربین نهایتا اختلاف ۵ درصدی دارند.(ضعف نیکون دی ۸۰ در عکاسی ستارگان نیاز به توضیح مجدد نداره)

و اما می‌رسیم به اشکال برند کانن...
    متاسفانه متاسفانه بالا بریم پایین بیاییم؟ کانن لنز خوبی در رده APS ها نداره... نه رنج قابل قبول و نه کیفیت قابل قبول از لحاظ خروجی تصویر (حتی لنز گرانقیمت ۱۷-۵۵ با دیافراگم ۲.۸ اون هم مشکل کیفیت ساخت داره)

اما نیکون تنوع بسیار مطلوبی برای کراپ ۱.۵ داره...
    ۱۷-۵۵ ۲/۸ نیکون که قیمت گزافی داره، اما کیفیت غیر قابل بحث.... نکته اینکه این لنز لرزه‌گیر نداره(کاننیش داره) اما کیفیت ساخت بسیار بالایی داره(برخلاف مدل مشابه کانن)
    ۱۸-۵۵ با قیمت مشابه کیفیت بسیار بهتری از مشابه کانن داره.
    ۱۸-۷۰ جواهری ارزان‌قیمت
    ۱۸-۱۳۵ هم بسیار لنز مطلوب و خوش قیمتی است.
    ۱۸-۲۰۰ هم دلیل بزرگی که من دوربینهای فول فریم رو دوست نداشته باشم!
    ترکیب دی ۸۰ و ۱۸-۲۰۰ رو بسیاری از دوستان من خریدند و استفاده می‌کنند و لذت دنیا رو می‌برند...(خودم هم با دی۲۰۰ و ۱۸-۲۰۰...)
    به نظرم به کیف هر عکاس حرفه‌ای که از نیکون استفاده می‌کنه این لنز چسبیده.
    مگر اینکه عکاس دو بدنه و دو لنز داشته باشه که طیف ۱۸ تا ۲۰۰ رو با دو لنز حرفه‌ای پر کنه...

حالا پیشنهاد من چیه؟
    اول اینکه هردو دوربین رو در دست بگیرید و عکاسی کنید و نتایج اونها رو برسی کنید... گذشت اون زمانی که برای دیدن DSLR باید به یک یا دو فروشگاه می‌رفتید و از پشت شیشه نگاه می‌کردید... و هیچ نمونه تصویری هم در اختیار نبود.... در بین دوستان و رفقای هر کسی که پاش به فروم عکاسی می‌رسه؟ یقینا چندتا DSLR گیر میاد...
    پیدا کنید و تست کنید و با سلیقه خودتون انتخاب کنید...
    ببینید کدوم دوربین در دست شما بهتر می‌نشینه و ....

دوم اینکه اگر نیاز به دوربینی سریع دارید؟ و عکاسی خبری (تاکید می‌کنم کاملا خبری و نه جنبه‌هایی مثل عکاسی اجتماعی و ...) مهمترین تیتر کاری شماست؟ به هر شکل ممکن به سمت ۳۰ دی حرکت کنید... و لنزهاش رو تحمل کنید تا زمانی که پول کافی دستتون بیاد و لنزهای با کیفیت و گرانقیمت رو خریداری کنید.(از کار خبری! با نشریات داخلی پول لنز در میاد؟؟؟)
    اگر عکاس خیلی سریعی نیستید و سوژه‌هاتون و یا خودتون در حال حرکت و دعوا و بزن بزن نیستند! با خیال راحت دی ۸۰ رو انتخاب کنید... لنزهای ارزان و با کیفیت نیکون و یا احیانا سوپرزومی مثل ۱۸-۲۰۰ زندگی رو به شما شیرین خواهد کرد.
    Amir Mohebi، Nader Kohansal، Khoramyar و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    100

كنون 40دی یا نیكون دی 80 ساخت كدوم كشور هستند؟
    منظورم اینه كه غیر ژاپنی هم هست تو بازار و باید هنگام خرید محتاط بود؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

كنون 40دی یا نیكون دی 80 ساخت كدوم كشور هستند؟
    منظورم اینه كه غیر ژاپنی هم هست تو بازار و باید هنگام خرید محتاط بود؟
    سلام
    بنده قصد اظهار نظر اصلا ندارم ولی چیزی كه دوستان در تاپیك های دیگه گفتند اینه:
    اصلا فرقی نمیكنه،حتی اگر روش نوشته باشهmade in afghanistan هم مهم نیست چون دوربین كنون یا نیكون یا سونی و یا ...هست
    مهم دوربینه نه كشور سازنده
    Persian و saeed8769 تشکر می‌کنند.

صفحه 7 از 22 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین