صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 90
Like Tree400تشکر

موضوع: کوچ به فول فریم درخواست راهنمایی برای خرید لنز(و بدنه)

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

..این تاپیک را حدود هفت ماه پیش باز کرده بودم و تاپیک پرباری بود بیشتر دوستان نظر دادند و راهنتمایی کردند که نتیجه آن شد که تا معرفی فول فریم جدید نیکون صبر کنم
    اکنون پس از گذشت هفت ماه(هر چند که بنده پیش از آن منتظر معرفی فول فریم جدید نیکون بودم) نه تنها خبری از معرفی بدنه جدید نشده ,بلکه در طی این مدت قیمتها نیز به طور نامعقولی افزایش یافته
    به عنوام مثال حدود یک ماه قبل به هنگام خرید Nikon 14-24mm f/2.8G IF-ED AF-S قیمت بدنه D3s از همان فروشگاهی که لنز خریدم 5/300/000 بود که حتی در آنزمان میخواستم قید انتظار بدنه جدید را بزنم و D3s را هم بخرم فروشنده هم پیشنهاد کرد که همین کار را بکنم ولی یه جورایی منصرف شدم الان بعد از گذشت کمتر از دو ماه امروز که تصمیم به خرید آن گرفتم در کمال ناباوری به ندرت در بازار پیدا میشود و کمتریت قیمتی که امروز گرفتم 6/400/000 تومان است ,لنزهای حرفه ای نیکون نیز شدیدا کمیاب شده به طوری که لنز:
    Nikon PC-E Nikkor 24mm f/3.5D ED از چندین فروشگاهی که سوال کردم نداشتند یا اصلا نمیدانستند که چی هست!
    دوستان کاننی باز وضعیت بهتری دارند زیرا که تنها مشکلشان صعود قیمتهاست ولی بیچاره نیک.نی ها علاوه بر این باید با مشکل دیگری با عنوان کمبود اجناس هم...
    خلاصه اینکه الان علی مانده و حوضش ,حوضی که هیچ ماهی هم نداره
    از دوستان میخوام یک بار دیگر در بحث شرکت کنند و نظرات و راهنماییهای خودشان را دریغ نکنند
    واقعا برای برون رفت از این معظل یا برخورد با آن چه تدبیری باید اندیشید و آیا اصلا راهی وجود دارد؟

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

با توجه به برخورد جدی شما با مساله عکاسی پیشنهاد می‌کنم فعلا لنزهای‌تان را تکمیل کنید، آن هم از خارج ایران: لنز ۲۴-۷۰ و لنز 24 PC و نیز ۷۰-۲۰۰ نسخه دو.
    اگر بتوانید یک دی۷۰۰ دست دوم پیدا کنید، می‌توانید تا زمان معرفی بدنه جدید از آن استفاده کنید. در حال حاضر خرید بدنه با این قیمتهای ناعادلانه کار صحیحی نیست.
    Amir Mohebi، A_Maddah، Kaveh Ghobadi و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    5366

ضمن تشکر از استاد روشن ,
    نظر خودم خرید از دوبی هست راستش زورم میاد پول بریزم در جیب یک عده دللال فرصت طلب در اینجا
    آیا در دوبی نمایندگی نیکون وجود دارد اجناس مورد نظر در آنجا یافت میشود؟

تصمیم فعلی من خرید این سه قلم:
    Nikon D3s
    Nikon PC-E Nikkor 24mm f/3.5D ED
    Nikon 24-70mm f/2.8G IF-ED AF-S

می باشد
    که اگر در دوبی بشه به قیمت معقول خرید کرد که عازم دوبی خواهم شد
    دوستانی که به بازار دوبی آشنایی دارند و یا آدرسی لینکی چیزی برای راهنمایی دارند لطفا ..
    با تشکر

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط M_Saadat نمایش پست ها
    ضمن تشکر از استاد روشن ,
    نظر خودم خرید از دوبی هست راستش زورم میاد پول بریزم در جیب یک عده دللال فرصت طلب در اینجا
    آیا در دوبی نمایندگی نیکون وجود دارد اجناس مورد نظر در آنجا یافت میشود؟

تصمیم فعلی من خرید این سه قلم:
    Nikon D3s
    Nikon 24-70mm f/2.8G IF-ED AF-S

می باشد
    که اگر در دوبی بشه به قیمت معقول خرید کرد که عازم دوبی خواهم شد
    دوستانی که به بازار دوبی آشنایی دارند و یا آدرسی لینکی چیزی برای راهنمایی دارند لطفا ..
    با تشکر
    بردیا جان انشالله با موفقیت خرید کنید.
    قیمت ها رو با سایت آدوراما چک کردی؟
    بچه ها در قسمت خرید از دبی آدرس چند فروشگاه رو گذاشته اند تلفن دارند بهشون زنگ بزن و بپرس.
    ولی اگر قیمت آدوراما مناسب تر باشه میتونی بگی برات بفرسته به آدرس دبی - به دلیل پرواز FEDEX- به این کشور که متاسفانه در ایران پرواز نداره.
    اما اگر در حد 10 درصد تفاوت نداره بهتره به همین دلالهای داخلی با توجه به گارانتی ها اکتفا کنید.
    من در هر بار خرید از آدوراما بسیار از نوع ارسال و پشتیبانی اشان راضی بودم.
    آدوراما Nikon D3s رو زده $5,199.95
    http://www.adorama.com/INKD3S.html
    لنز دوم $1,999.00
    http://www.adorama.com/NK2435PCU.html
    لنز سومی $2,049.00
    http://www.adorama.com/NK2470AFSU.html
    ویرایش توسط nadersharp : Sunday 1 May 2011 در ساعت 16:15
    Saadat، fazel graphic، persian.boy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

تشکر کرده
    5366

..در پی ماهها انتظار برای معرفی فول فریم جدید نیکون ,بالاخره کاسه صبرم لبریز شد
    Nikon D3s همراه با لنز
    Nikon 24-70mm f/2.8G IF-ED AF-S خریداری شد (البته این انتظار چیزی حدود 15 میلیون ریال برایم..)
    تمام تلاشها برای خرید لنز
    به دلیل عدم موجود بودن در بازار ناکام ماند. مشهدی وحید هم که تحویلمان نگرفتند :(
    خرید بعدی قطعا همین لنز خواهد بود
    ولی در مورد خرید لنز:
    Nikon 70-200mm f/2.8G AF-S ED VR II
    به دلیل داشتن Sigma100-300 F4 و همچنین Nikon 105mm f/2.8G IF-ED AF-S VR Micro
    چندان مطمعن نیستم
    و در نهایت از کمکهای ویژه ناد عزیز(نادر مسلمی) در جهت خرید تجهیزات تشکر میکنم

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط M_Saadat نمایش پست ها
    ..در پی ماهها انتظار برای معرفی فول فریم جدید نیکون ,بالاخره کاسه صبرم لبریز شد
    Nikon D3s همراه با لنز
    Nikon 24-70mm f/2.8G IF-ED AF-S خریداری شد (البته این انتظار چیزی حدود 15 میلیون ریال برایم..)
    تمام تلاشها برای خرید لنز
    به دلیل عدم موجود بودن در بازار ناکام ماند. مشهدی وحید هم که تحویلمان نگرفتند :(
    خرید بعدی قطعا همین لنز خواهد بود
    ولی در مورد خرید لنز:
    Nikon 70-200mm f/2.8G AF-S ED VR II
    به دلیل داشتن Sigma100-300 F4 و همچنین Nikon 105mm f/2.8G IF-ED AF-S VR Micro
    سلام بر بردیای عزیز و تبریک به مناسبت خریدهای جدید :)

عارضم به حضورت که لنز 24 تیلت شیفت را فروشگاه مذکور 2900 قیمت گذاشته که یادم رفت بهت خبرشو بدم :biggrin: اگه خواستی بگو در خدمتم

در مورد 200-70 جدید و داشتن دو لنز دیگر , خب 105 که جای خودش را دارد و کاری به 200-70 ندارد , اما قاعدتا ً 300-100 را باید با 200-70 جایگزین کنی و مطمئن باش تفاوت ایندو اصلا ً کم نیست !!

اما راستش من هر چی فکر میکنم با توجه به ملاکها و پارامترهایی که تا حالا تو این تاپیک گفته بودی , D3s توجیه خاصی برای خرید شما نسبت به D700 نداشت , به هر حال مبارک باشد
    A_Maddah، Amir Tavakoli، Saadat و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

بردیا جان تبریک می‌گم خرید جدیدتون رو.
    ولی چرا D3s؟
    D3s دوربینی است که برتری آن در ایزوی بالا است نه در مگاپیکسل و داینامیک رنج. D3s برای عکاسان مراسم و تئاتر و خبری خوبه و برای عکاسی مثل شما که از منظره عکاسی می‌کنید D3X مناسب است.
    نظر منم با آقا وحید یکی است، تقریبا D3s نسبت به D700 در عکاسی از منظره هیچ برتری نداره.

در کل با دوربین‌های DX - APS-C (کراپدار) می‌شه به بهترین نحو عکاسی منظره داشته باشید و من نیازی به فول فریم نمی‌بینم.
    به نظر من تنها برتری دوربین‌های فول فریم در عمق میدان است نه چیز دیگر، که اونم بیشتر در عکاسی پرتره مهم است. اگر من روزی فول فریم بخرم تنها دلیلم عمق میدان کمتر و لنزهای 24mm f1.4 و 85mm f1.4 برای پرتره است .
    در عکاسی از منظره به نظر من حتی دوربین‌های کراپدار از فول فریم بهتر هم هستن، اون هم به دلیل عمق میدان بیشتر که با دیافراگم 16 می‌تونید یک عکس کاملا شارپ بگیرید که فکوس هم روی سوژه جلوی منظره (3-4 متری) باشه.
    دلیل دوم که باعث می‌شه دوربین‌های کراپدار برتری داشته باشن وزن کمتر تجهیزات در سفرها و پیاده‌روی‌ها است. یک دوربین فول فریم با لنزهای 14-24 24-70 70-200 خیلی می‌تونه سنگین‌تر از لنزهای 10-20 16-85 70-300 باشه.

بردیا جان به هر حال امیدوارم که از تجهیزات جدیدتون راضی باشید و به زودی عکس‌های زیبای شما رو ببینیم.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط king4 : Friday 20 May 2011 در ساعت 22:44
    Kourosh Kahal، mreza1001، Saadat و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

در عکاسی از منظره به نظر من حتی دوربین‌های کراپدار از فول فریم بهتر هم هستن، اون هم به دلیل عمق میدان بیشتر که با دیافراگم 16 می‌تونید یک عکس کاملا شارپ بگیرید که فکوس هم روی سوژه جلوی منظره (3-4 متری) باشه.
    این گزاره درست نیست. می‌توانید با استفاده از فرمولهای عمق میدان به نقض آن برسید.

------------
    یکی از مزایای فول فریم نیکون برای عکاسی منظره امکان استفاده از لنز 24 PC-E است
    ویرایش توسط nmroshan : Friday 20 May 2011 در ساعت 23:22
    A_Maddah، Kourosh Kahal، vbigdeli و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    این گزاره درست نیست.

------------
    بله ولی تا زمانی که لنز Tilt-Shift برای کراپدار تولید نشده باشه، فکر کنم اینم از سیاست‌های شرکت‌ها باشه که لنزهای زوم 2.8 و همین Tilt-Shift ها رو برای کراپدار تولید نکردن هنوز که فول فریم ها فروش بیشتری داشته باشه.
    Walkman و Miri تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    سلام
    این مورد را به خاطر فوکال لنت لنز فرمودید یا محدودیت دیگری وجود دارد؟
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین