صفحه 5 از 13 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 129
Like Tree65تشکر

موضوع: دوربین تا سقف 260 هزار تومن چی پیشنهاد می کنید؟

كاربر همراه alie آواتار ها
    تشکر کرده
    2011

پیش فرض پاسخ: انتخاب دوربین تا 250 تومان(حداکثر300)

تا 230 تومن دوربین با باتری لیتیوم چی پیشنهاد میکنید ؟
    علی اسلامیان

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

Canon PowerShot SD780 IS - IXUS 100 IS

Panasonic Lumix DMC-FS62لرزش گیرتصویر نداره

Nikon Coolpix S60

حتما مشخصاتشون بخون من با هیچ کدومشو کار نکردم.

پ.ن
    Fuji EXr F70
    alie تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

این هم نظر من در باره فوجی اف 200

http://myenote.wordpress.com/2010/02/04/f200/

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

سلام

نظرات کامل و عملی شما و نتیجه گیری منطقی و بدور از تعصب شما را در وبلاگتان خوندم متاسفانه من این تاپیک را امروز دیدم منتها از پست اول معلوم بود که این دوربین جوابگوی توقعات عکاسی شما نخواهد بود متاسفانه در رده کامپک ها هنوز تکنولوژی اینقدر پیشرفت نکرده که در آن ابعاد شما هم 12 مگاپیکسل رزولوشن را داشته باشید هم ایزو 3200 چه بماند 12800 شاید این اعداد و ارقام درست است که در تنظیمات وجود دارد ولی خوپ در عمل وجود ندارد در نهایت من شخصا انتظاری جز این نتیجه گیری در خریدتان نداشتم در بازار اگر شما دوست دارید دوربینی 12 مگاپیکسلی با ایزو 12800 را داشته باشید و از عکاسی لذت هم ببرید من تنها نیکن دی 700 را میشناسم . منتها باقیمت چند ده برابر برای بدنه و لنز و لوازم جانبی
    -shahram تشکر می‌کند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

صدر صد موافقم یک SLR نیکون مانند دی ۷۰۰ انتخاب عالی محسوب می شود ولی وقتی موضوع انتخاب یک دوربین خانوادگی است SLR زیاد مقبول نیست.شاید برای شما هم پیش آمده باشد اعضای خانواده به عکاسی با SLR ولو در مد اتوماتیک رغبتی ندارند گرچه شاید وسواس شخصی هم چندان اجازه استفاده تمام خانوتده را از یک SLR نمیدهد و این درست در مقابل استفاده عمومی از یک کامپکت است.البته معیار های من برای خرید کامپکت مجزای سقف قیمت که البته خیلی هم فیکس نبود بیشتر یک عکس شارپ در مد اتوماتیک بود تا هر چیزه دیگر.راستش سال ها بود ار بازار خرید دوربین بخصوص نوع دیجیتالش دور بودم.آخرین بار من سال 1380 یک عدد دوربین Canon A40 خریدم البته همان موقع از G1 هم استفاده می کردم.
    چند روز قبل که برای چاپ یکی از عکس هایم (البته نوع خانوداگی) به عکاسی محلی مراجعه کردم متوجه کیفیت قابل توجه نمونه چاپ شده یک عکس A1100 کنون شدم.وقتی با عکاس عکس صحبت کردم متوجه شدم که ایشان point and shoot با دوربین برخورد میکند و البته حساسیت چندانی هم در کیفیت عکس نداشت.فکر کردم بهتر است از یک دوربین جدیدتر استفاده کنم.در یکی از فروم های فعال مورد خودم را ابراز کردم.در نهایت همه نشویقم کردند که A1100 بخرم.وقتی برای تهیه ی آن به یکی از فروشگاه ها مراجعه کردم فروشنده F200 را پیشنهاد داد و من هم این بار با مطرح کردن آن در جا امیدوار بودم بتوانم تصمیم دقیقی بگیرم.گرچه همین جا ذکر کرده ام که از لحاظ فنی قانع نشدم که خرید یک F200 کار درستی با توجه به احتیاجاتم است ولی انتظار این کیفیت پایین و نویز بالا را نداشتم.در هر حال هدف از بیان این مشکلات این است که دیگران بتوانند تصمیمی مناسبی بگیرند.در ضمن dpi این دوربین 72 در مقابل 180 کنون زیاد حالت جالبی ندارد.چون معمولا ذکر می شود ccd کنون تراکم رنگ بالاتر و در نتیجه 180dpi است ولی بعضی دیگر 72dpi ولی با ایزوی بالاتر هستند که در واقع ایزوی بالای این دوربین مخصوصا در برابر sx200 یا g10 یا g11 حرفی برای گفتن ندارد.
    البته من خیال میکردم کیفیت دوربین ها در این رنج قیمتی آنچنان به هم نزدیک است که فقط توجه به جزییات می تواند ملاک انتخاب باشد بعبارتی انتظار تفاوت کیفیت چندانی بین sx120/a1100/sx200 و البته این دوربین و مشابهاتش مثل اف 70 نبودم اما باید بگویم sharpness a1100بشکل قابل تاملی بهتر از دوربین f200 است.راستش بخواهید من از فوجی والبته خودم که انرا انتخاب کردم مایوس شدم.

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

والا نتایجی که شما از دوربین f200 داشتید خیلی برای من قابل هضم نیست.

من نمونه تصاویر این دوربین رو نه در مقابل A1100 بلکه در قیاس با SD960 کنون ( همه می دونیم Ixus ها کیفیت بهتری از سری A کنون دارند ) دیدم . نتایج کاملا مشخص به نفع F200 بود. یعنی جای تردیدی هم نبود چه به لحاظ شارپنس و چه به لحاظ نویز.

SD 960 و A1100 هر دو از سنسور 12 مگاپیکسلی با سایز 1/2.3 اینچی بهره می برند که احتمال قوی هر دو یک نوع سنسور رو استفاده می کنند. فکر می کنم هر دو یک نوع پردازشگر هم استفاده می کنند. تنها تفاوت در لنز هست که بعید می دونم کنون در سری IXUS نسبت به سری A از لنزی با کیفیت پائین تر استفاده کرده باشه.

نکته دیگه بحث dpi هست، تا جایی که من اطلاع دارم dpi به هنگام چاپ مطرح میشه و چیزی نیست که دوربین در اون تاثیر گذار باشه حدااکثر اندازه تصاویر دوربین ها بر حسب پیکسل مشخص هست. حالا بسته به اینکه در چه سایزی بخوایم چاپ کنیم یا dpi مورد نظر خودمون رو هنگام چاپ لحاظ کنیم dpi متفاوت خواهد بود. اما این dpi که مطرح میشه فلان دوربین 72 dpi هست و فلان دوربین 180 dpi اگه اشتباه نکنم تو همین فاروم یه جا خوندم که این مقدار پیشفرضی است که شرکت های سازنده برای تصاویر دوربین هاشون در نظر می گیرند ولی اینکه با چه dpi بخواهید تصاویرتون رو چاپ کنید در نهایت به انتخاب خود شماست. ولی یه چیز مشخصه 72 dpi اصلا برای چاپ مناسب نیست.

این دوربین شاید در مقابل دوربینی مثل G11 که قیمتش بیشتر از 70 درصد از قیمت F200 گرون تر هست کم بیاره ولی در مقابل SX200 و یا A1100 خیر ، حد اقل اون چیزی که من از نمونه تصاویر موجود بر روی سایت های وب دیدم چیز دیگری میگه ( در مورد نویز و شارپنس) .

و البته این تنها عقیده من هم نیست ، سایت معتبر و تخصصی همچون DPreview هم همچین عقیده ای داره :

عقیده DPreview درباره مقایسه F200 و کنون SD960

The small sensored Canon SD960 IS (its 1/2.3" sensor, rather than the Fujifilm's 1/1.6" means that its sensor has an areas of around 0.28cm2, rather than the F200's 0.45cm2). Even at base ISO the F200 EXR is producing a cleaner, more detailed image. Slight differences in sharpening, alignment and focus mean that the difference varies between crops, but the F200's output is clearly better overall.

As the earlier noise tests suggested, the sensor-size advantage of the F200 EXR is enough to show-up the Canon. Despite operating at a lower resolution, the F200EXR is able show more fine detail than the Canon can. Downsizing (with sharpening), the Canon's output appears to narrow the difference but the image is still soft and suffers from poor contrast in comparison to the F200's bright and still-detailed image. So, while the F200 may not offer any great improvement over the F31fd, it's still very capable when compared to some of its peers.

نتایج تست رزولوشن واقعی این دو دوربین رو هم در DPreview ببینید باز می بینید که با وجود اینکه هر دو 12 مگاپیکسلی هستند ولی F200 رزولوشن بیشتری داره.

واقعا برام جای سواله که چرا نتایجی که شما از این دوربین داشتید تا این اندازه ضعیف و مایوس کنندست.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

عرض کنم:
    اینکه چرا من F200 را با A1100 مقایسه کردم دلیل رویدادی دارد همانطوریکه آنجا عرض کردم هدف من مقایسه با دوربین هایی بود که برای من مناسب تر بودند و همانطور که در لینک هایی که در آخر آوردم مقایسه این دوربین حتی با G11 کنون هم وجود دارد.اینکه این دوربین در کلاس دوربین IXYUS 960 است حرف درستی است ولی برای من با هدف دوربین در رنج قیمت حدود 350 و کمتر که در حالت اتوماتیک عکس شارپ بگیرد هر دوربینی که ارزانتر هم باشد قرار می گیرد و این دلیل بر مقایسه کلاس دوربین ها نمی باشد.

در مورد اندازه CCD ها کاملا با شما موافقم و در مطلبی هم که نوشته ام به همین موضوع اشاره کرده ام.

در مورد dpi گرچه در زمینه چاپ عکس معنی پیدا می کند ولی خب بهر حال ممکن است هر کسی نیاز به چاپ پیدا کند.در عین حال من فعلا نتیجه چاپ را مقایسه نکرده ام و بهر حال باید قبول کرد Fuji EXR F200 تصویری را که ثبت می کند با dpi ۷۲ است و تصاویری که با SX10/G11/PS A40 ثبت می شود با دقت 180 dpi ثبت میگردد.و طبق تماسی که من با فرشنده داشتم امکان تغییر این میزان وجود ندارد.(تغییر در Setting)

من هم با شما موافقم که اگر در برابر G11 از نظر sharpness کم بیاورد جایه تعجب نیست ولی چرا نسبت به به دوربین ها هم قیمت و ارزانتره کنون شفافیت کمتری دارد باید بگویم علت اینکه گفتم از خودم مایوس شدم همین نکته بوده است.

البته من بدون غرض مطلبم را نوشتم اگر به نظر من تردیدی باشد میشود چند تا نمونه آماده کنم و آپلود کنم تا شما هم قضاوت کنید.نتایجی را هم که گرفتم بر اساس حالت اتوماتیک دوربین ها بود.

در اخر هم امیدوارم تنظیمات بشتر دوربین این امکا ن را فراهم آورد تا من هم بتوانم طبق گفته DPreview عکس شارپی بگیرم.متاسفانه در حالت اتوماتیک دوربین سعی میکند در نور اتاق (فاصله ی 1.6 تا 2 متری لامپ کم مصرف 60 واتی)از ایزوی 3200 استفاده کند که نتیجه زیاد جالب نیست ولی در همین اتاق دوربین های دیگه از ایزوی 200 استفاده کرده اند.البته تنظیم enforce برای استفاده از ایزوی پایین باعث عکس تاریکی می گردد که باز هم مطلوب نیست.

البته درصد کمی احتمال دارد این دوربین مشکل فنی داشته باشد که باعث این نتایج ضعیف شده که در آن صوورت نمی دانم باید چه کاری کرد.

پ.ن.
    البته گرم شدن بیش از حد باتری هنگام عکاسی و تعداد محدود شات ها هم(50 شات با فلاش و کمتر از 100 شات بدون فلاش) نتایج امیدوارکننده ای نیستند.

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

مقصود من این نبود که چرا A1100 رو با این دوربین مقایسه می کنید منظورم این بود که اگه این دوربین نتایجش از دوربین های بهتری از A1100 بهتر بوده مطمئنا از A1100 هم بهتر خواهد بود.

در مورد dpi هم برای چاپ خودتون می تونید dpi مورد نظرتون رو تعیین کنید ، در این باره این تاپیک ها رو ببینید :

اما خوب همونطور که خوتون گفتید هنوز به مرحله چاپ نرسیدید و باز هم از شارپنس راضی نیستید. این دوربین Exposure Mode کاملا منوال داره امیدورام با تنظیم نوردهی مناسب بتونید نتیجه مناسب رو از این دوربین بگیرید، مطمئنم که این دوربین از A1100 خروجی بهتری داره .
    مقایسه ایزو 3200 یک دوربین با ایزو 200 یه دوربین دیگه نمی تونه ملاک صحیحی برای مقایسه باشه.

در مورد باتری هم فکر می کنم این نتایجی که شما می گید خیلی ضعیفه ، اینطور که DPreview نوشته بود طبق استاندارد CIPA این باتری با هر بار شارژ 230 شات می تونه بزنه. سعی کنید با چند تا از دوستانی که از فوجی استفاده می کنند و احتمال داره باتریشون با دوربین شما مشترک باشه صحبت کنید ببینید اون ها هم این مشکل رو دارند؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

نقل قول نوشته اصلی توسط delagah نمایش پست ها
    مقصود من این نبود که چرا A1100 رو با این دوربین مقایسه می کنید منظورم این بود که اگه این دوربین نتایجش از دوربین های بهتری از A1100 بهتر بوده مطمئنا از A1100 هم بهتر خواهد بود.

در مورد dpi هم برای چاپ خودتون می تونید dpi مورد نظرتون رو تعیین کنید ، در این باره این تاپیک ها رو ببینید :

اما خوب همونطور که خوتون گفتید هنوز به مرحله چاپ نرسیدید و باز هم از شارپنس راضی نیستید. این دوربین Exposure Mode کاملا منوال داره امیدورام با تنظیم نوردهی مناسب بتونید نتیجه مناسب رو از این دوربین بگیرید، مطمئنم که این دوربین از A1100 خروجی بهتری داره .
    مقایسه ایزو 3200 یک دوربین با ایزو 200 یه دوربین دیگه نمی تونه ملاک صحیحی برای مقایسه باشه.

در مورد باتری هم فکر می کنم این نتایجی که شما می گید خیلی ضعیفه ، اینطور که DPreview نوشته بود طبق استاندارد CIPA این باتری با هر بار شارژ 230 شات می تونه بزنه. سعی کنید با چند تا از دوستانی که از فوجی استفاده می کنند و احتمال داره باتریشون با دوربین شما مشترک باشه صحبت کنید ببینید اون ها هم این مشکل رو دارند؟
    راستش اگر قرار باشد با تنظیمات منوال به نتیجه مناسب نسبی برسم اصلا نقض غرض میشود هدفم از تهیه این دوربین اول مد اتوماتیک وبعد مد manual بود.در مورد عکس هایی که در مد اتوماتیک گرفته ام بزودی نمونه هایش را آپلود میکنم.چون حجم فایل ها حدود 2.9 تا 4.5 مگ هستند فعلا با دیالآپ امکان آپلود وجود ندارد.

راستش من هم منظورم مقایسه دو عکس با این درجه از تفاوت ایزو نبود بلکه منظور مقایسه دو عکس در مد اتوماتیک بود که خب بطور اتوماتیک فوجی ایزوی 3200 را انتخاب می کند و کنونم ایزوی 100 یا 200 را که البته متاسفانه نتیجه کنون A40 با CCD دو مگاپیکسلی حتی کمی بهتر از فوجی اف 200 می گردد.(شنبه یا یکشنبه از کافی نت انها را اپلود میکنم)

در هر حال سعی میکنم روز شنبه این دستگاه را به عنوان دست دوم بفروشم و یک دستگاه دیگر تهیه کنم.

در مورد نتیجه ی چاپی هم از آنجاییکه هنوز از هیچ یک از شات ها راضی نیستم شاید فرصت چاپ برایم مهیا نشود.

مشکل در مورد باتری تنها به محدودیت شات ها ختم نمی شود و گرم شدن زیاد باتری و LCD هم مزید بر علت است.

ary
    ary آنلاین نیست
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    57

توی این تاپیک که یکی از کاربرها از a1100 خیلی ناراضی بوده. بهرحال نویز نسبیه ولی من خودم sx120 دارم و پیشنهادش میکنم
    canon sx120+slik+naneu pro military ops delta

صفحه 5 از 13 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین