صفحه 100 از 735 نخستنخست ... 50 90 96 97 98 99 100 101 102 103 104 110 150 200 600 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 991 تا 1,000 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    عقیل جان منظورتون دیاف بازتر بود؟
    ------------------------------------
    در ادامه مباحثی که گذشت، اگر بازترین دیاف به F/11 برسد ، دیگر از سری 1 کنون هم اتو فوکوس نخواهیم دید.
    بله شاهین جان منظورم بازتر بود.منظور مقدار عددی بالاتر بود...
    البته در سری 1 با دیاف 11 هم فوکوس تک نقطه مرکزی داریم.
    ویرایش توسط lamagra : Monday 21 February 2011 در ساعت 20:30
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

من از این جدولی که از سایت کنون گرفتم میگم. تو جدول اکستندر

فوکوس رو نقطه مرکزی در سری 1 کنون رو فقط در f8 اعلام کرده - بند 11 توضیحات - و واسه لنزهای f5.6 و extender 2x ، ضربدر گذاشته.

حالا اگه در عمل چیز دیگری باشه ، دوستانی که سری 1D دارند هم لطف کنند تجربشون رو بگن.
    lamagra تشکر می‌کند.
    FD master

تشکر کرده
    4538

با سلام .

آیا راهی برای تشخیص نوع شاتر ( مکانیکال یا الکترونیک ) به صورت تجربی وجود دارد؟
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Thursday 24 February 2011 در ساعت 01:47
    FD master

كاربر آشنا molmol آواتار ها
    تشکر کرده
    57

با سلام
    مكانيكي بودن شاتر يعني اينكه شاتر به وسيله باز و بسته شدن پرده شاتر عمل نورگيري رو انجام بده
    و الكترونيكيش هم يعني اينكه شاتر پرده اي نداره و به صورت ديجيتال در سرعت تنظيم شده نوري كه روي حسگر افتاده ثبت بشه
    مثل اين كه يك دوربين slr رو روي حالت لايو ويو بذاريد
    البته در مورد دوربين شما كه نميشه لنزش رو باز كرد و شاتر رو ديد شايد بشه يه كارايي كرد
    البته چون دوربين شما داراي ويزور آينه اي هست پس نميشه از روي صداي شات زدن بگيم كه صداي آينه هست يا شاتر
    يا اينكه مثلا ببينيد موقعي كه تصوير رو ميتونيد از ويزور ببينيد در همون لحظه تصوير در نمايشگر دوربين هست يا نه و بايد لايو ويو رو فعال بكنيد يا خير
    اين ميتونه راهنمايي باشه براي اينكه بفهميد شاتر داراي پرده هست يا نه

در اتمام عرايض بنده و راه حل هاي كنجكاوانه اي كه ارائه كردم
    بهترن راه اينه كه بريد چنتا ريويو در مورد دوربينتون ببينيد و بفهيد كه شاترش چجوري عمل ميكنه

با پوزش آف تاپيك:
    آقاي اكبري جان شما كه دوربينت به لقالله پيوست
    پس به فكر يه دوربين ديگه باش و دفعه بعد هم بدون فيلتر از خورشيد عكس نگير
    اگر هم ميگيري اقلا سر ظهر نگير
    دعا ميكنم يه دوربين slr خوب در حد باقلوا بخري
    يا حق
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط molmol نمایش پست ها
    با سلام
    مكانيكي بودن شاتر يعني اينكه شاتر به وسيله باز و بسته شدن پرده شاتر عمل نورگيري رو انجام بده
    و الكترونيكيش هم يعني اينكه شاتر پرده اي نداره و به صورت ديجيتال در سرعت تنظيم شده نوري كه روي حسگر افتاده ثبت بشه
    مثل اين كه يك دوربين slr رو روي حالت لايو ويو بذاريد
    البته در مورد دوربين شما كه نميشه لنزش رو باز كرد و شاتر رو ديد شايد بشه يه كارايي كرد
    البته چون دوربين شما داراي ويزور آينه اي هست پس نميشه از روي صداي شات زدن بگيم كه صداي آينه هست يا شاتر
    يا اينكه مثلا ببينيد موقعي كه تصوير رو ميتونيد از ويزور ببينيد در همون لحظه تصوير در نمايشگر دوربين هست يا نه و بايد لايو ويو رو فعال بكنيد يا خير
    اين ميتونه راهنمايي باشه براي اينكه بفهميد شاتر داراي پرده هست يا نه

در اتمام عرايض بنده و راه حل هاي كنجكاوانه اي كه ارائه كردم
    بهترن راه اينه كه بريد چنتا ريويو در مورد دوربينتون ببينيد و بفهيد كه شاترش چجوري عمل ميكنه

با پوزش آف تاپيك:
    آقاي اكبري جان شما كه دوربينت به لقالله پيوست
    پس به فكر يه دوربين ديگه باش و دفعه بعد هم بدون فيلتر از خورشيد عكس نگير
    اگر هم ميگيري اقلا سر ظهر نگير
    دعا ميكنم يه دوربين slr خوب در حد باقلوا بخري
    يا حق
    ممنون بابت همه چیز.
    slr ها و mirrorless ها شاتر مکانیکی دارند؟ آیا استثنا هایی هم وجود داره؟ ویزور آینه ای رو نمیدونستم ممنون. صدایی که موقع شات زدن از دوربین در میآد تو 4000/1 و 4/1 هیچ فرقی نداره یعنی اگر شاتر مکانیکی بود نباید صدایی متفاوت شنیده میشد ؟

s100 همزمان در vizor , lcd تصویر نداره و نکته اینه که چرا موقع سوییچ تصویر بین این 2 ، هیچ صدایی از دوربین در نمیاد؟

داشتن تصویر در یکی از lcd,EVF در آن واحد بیانگر شاتر مکانیکی ست؟

والّا تو این مورد خاص فکر کنم راه های شما بهتر از خواندن رویو ست. چون اساس رو یاد میده و از مورد خاص مبراست ضمن اینکه منوال 180 صفحه و رویوهای dpreview , dcresource کمکی نکرد و تو فارومهای خارجی هم جوابها متناقض بود. این بود که پناه آوردم به شواهد عینی که شما ایده های خوبی دادید.
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Thursday 24 February 2011 در ساعت 03:12
    molmol تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر آشنا N.Salehoof آواتار ها
    تشکر کرده
    65

سلام دوستان
    به دنبال یک Hand strap ( بند دستی ) برای بادی و گریپ هستم. ناصرخسرو و مجتمع کامپیوتر پایتخت را گشتم اما پیدا نکردم .البته فقط یه مغازه در ناصرخسرو داشت که کیفیتش خیلی پائین بود. لطفا اگر از بین دوستان کسی جایی را سراغ داره به من اطلاع بده .
    متشکرم
    نادر صالح اوف
    نادر صالح اوف
    Canon S3IS+Canon 7D/Canon 24-105 f:4 L/Canon 70-200 f:4 L IS/Canon 100mm Macro f:2.8 L/Canon Flash Speedlite 580 EX II/Manfrotto 190XPROB

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط N.Salehoof نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به دنبال یک Hand strap ( بند دستی ) برای بادی و گریپ هستم. ناصرخسرو و مجتمع کامپیوتر پایتخت را گشتم اما پیدا نکردم .البته فقط یه مغازه در ناصرخسرو داشت که کیفیتش خیلی پائین بود. لطفا اگر از بین دوستان کسی جایی را سراغ داره به من اطلاع بده .
    متشکرم
    نادر صالح اوف
    دوست عزيز هرچند سوال شما ارتباط چنداني با اين تاپيك ندارد؛ برايتان در PM مي گويم كه كجا اين استرپ ها را دارند.
    N.Salehoof تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا molmol آواتار ها
    تشکر کرده
    57

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    ممنون بابت همه چیز.
    slr ها و mirrorless ها شاتر مکانیکی دارند؟ آیا استثنا هایی هم وجود داره؟ ویزور آینه ای رو نمیدونستم ممنون. صدایی که موقع شات زدن از دوربین در میآد تو 4000/1 و 4/1 هیچ فرقی نداره یعنی اگر شاتر مکانیکی بود نباید صدایی متفاوت شنیده میشد ؟

s100 همزمان در vizor , lcd تصویر نداره و نکته اینه که چرا موقع سوییچ تصویر بین این 2 ، هیچ صدایی از دوربین در نمیاد؟

داشتن تصویر در یکی از lcd,EVF در آن واحد بیانگر شاتر مکانیکی ست؟

والّا تو این مورد خاص فکر کنم راه های شما بهتر از خواندن رویو ست. چون اساس رو یاد میده و از مورد خاص مبراست ضمن اینکه منوال 180 صفحه و رویوهای dpreview , dcresource کمکی نکرد و تو فارومهای خارجی هم جوابها متناقض بود. این بود که پناه آوردم به شواهد عینی که شما ایده های خوبی دادید.

قابلي نداشت
    من خودم كمي دنبال اينكه بتوانم در جايي در مورد نوع شاتر دوربين شما اطلاعي كسب كنم گشتم
    در كل نتيجه اي به دست نياوردم
    اما با احتساب و توجه به صحبتهاي شما ميشه گفت كه دوربين شما شاتر الكترونيكي داره
    طبيعتا بايد صداي شاتر در 1/4000 و 1/4 فرق داشته باشه
    اين تفاوت حتي در سرعتهاي كمتر هم در دوربين هاي slr قابل تشخيصه
    اما در مورد اينكه صداي دوربين شما از چيه احتمالا داراي آينه براي ويزور هست و طبيعتا موقع عكس گرفتن بايد آينه جمع بشه پس ميشه يه جورايي نتيجه گرفت كه صداي دوربين شما در موقع عكس گرفتن صداي جمع شدن آينه شماست
    در هر صورت اميدوارم كه مشكل خاصي براي دوربينتون رخ نداده باشه و قابل حل باشه ولي از من ميشنوي برو slr بگير دنيات رو عوض ميكنه
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4538

سلام .
    دوربین را با سرعت شاتر 8 ثانیه روی تایمر میذارم تا عکس بگیره ، تا سر 8 ثانیه هیچ صدایی از دوربین در نمیاد و در لحظه آخر همون تیک تیک 4000/1 شنیده میشود که این ثابت میکند همون آینه مذکور است که فرمودید. هیچ صدای دیگری وجود ندارد . یعنی دوربینی با این همه تشکیلات یک شاتر مکانیکی نداشت ؟
    مطلب شبهه برانگیز آن است که اگر s100 شاترمکانیکی ندارد ، چرا نمایشگر و ویزور همزمان تصویر نمیدهند ؟
    مجددا بابت پاسخ قدردانی میکنم.

__________________________________________________ ___________________
    در مورد dslr درست میفرمایید ، کاملا نیازها رو حس میکنم منتها dslr ی میخوام با سنسور APS یا بزرگتر حداقل 16mp ، فوکوس 40 نقطه به بالا با حداقل 15 سنسور کراس تایپ و سرعت 8000/1 , ایزو 6400 و حداقل 7fps بافر 40 تایی فیلمبرداری 1080 و نمایشگر متحرک و قیمت بدنه تا حدود 2500$ . اگر یک مورد هم نقض شود انتخاب منتفی ست و تا هر وقت شده صبر میکنم. خیلی خوشبین هستم نیکون،سونی یا کنون، امسال آرزوم رو برآورده کنند. D400 D800 A77 A770 7DII 5DIII خدا بزرگه... D7000 همه چیز داشت فقط lcd ثابتش با خواسته هام مطابقت نداشت.
    molmol تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر جديد saeedcky آواتار ها
    تشکر کرده
    49

سلام و درود
    دوستان من اولین پستم در این فروم هست و حدود 2 ماهی است که فقط پست ها رو مطالعه می کنم و امروز این تاپیک رو دیدم که فکر می کنم جای مناسبی باشه تا سوالمو مطرح کنم.اولین سوالم اینه که من می خوام یه 7D بخرم و برای انتخاب لنزش هنوز سردرگم هستم.خود من 135-18 رو دوست دارم و فکر می کنم برای نیاز من کافی باشه.اون چیزی که توی تاپیک ها متوجه شدم اینه که ظاهرا همه سری L رو خیلی پیشنهاد می کنن و اکثر کسایی که می خوان لنز کنون بگیرن علی رغم این که بودجه کامل ندارن دنبال لنزهای دست دوم این سری می گردن ... می خواستم راهنمایی کنید این سری لنزها مثل 105-24 یا 70 - 24 چه امکاناتی دارن و چرا قیمت بالایی دارند؟
    saed_violin تشکر می‌کند.