صفحه 341 از 735 نخستنخست ... 241 291 331 337 338 339 340 341 342 343 344 345 351 391 441 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,401 تا 3,410 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

سلام.
    کسی از دوستان می دونه که این الگوی نواری شکل ایجاد شده که به واسطه استفاده از گرید بر روی فلاش sb-900 ایجاد شده چطور قابل برطرف شدن هست؟
    grid.jpg
    ممنون!
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر جديد محسن قضاتی آواتار ها
    تشکر کرده
    29

سلام دوستان عزیز... این سوال رو یکی از دوستانم پرسید و منم نتونستم جوابشو بدم چون نه بلد بودم و نه اهل کلاس گذاشتنم و... و گفتم تو یه سایت عضوم و اونجا افراد با سوادی هستن و برات میپرسم... لطف میکنید بهش جواب بدین...
    .
    .
    آیا واقعا دوربین های عکاسی دیجیتال بعد مدتی دچار افت در کیفیت میشوند؟
    .
    .
    پیشاپیش مرسی از جوابهاتون...
    persian.boy تشکر می‌کند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن قضاتی نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز... این سوال رو یکی از دوستانم پرسید و منم نتونستم جوابشو بدم چون نه بلد بودم و نه اهل کلاس گذاشتنم و... و گفتم تو یه سایت عضوم و اونجا افراد با سوادی هستن و برات میپرسم... لطف میکنید بهش جواب بدین...
    .
    .
    .
    .

خیر اصلاً این موضوع واقعیت ندارد!!!!
    دوربین های دیجیتال دچار کثیفی سنسور میشوند که میتواند خیلی خیلی نا محسوس در کیفیت تاثیر منفی داشته باشد اما با تمیز کردن سنسور مشکل رفع میشود
    همچنین دوربین های دیجیتال دچار هات پیکسل یا همان پیکسل های سوخته میشوند اما این موضوع هم چندان مهم نیست و در کیفیت تاثیری ایجاد نمیکند
    Nima Sadigh، M.Meghdari، hkhaghani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن قضاتی نمایش پست ها
    .
    .
    .
    .
    سلام
    صحبت سهیل عزیز در مورد دوربین های DSLR صحیحه ولی قابل بسط به همه دوربین های دیجیتال نیست.
    یادمه یکی دو سال قبل بحثش هم در فروم شده بود و انوش عزیز متذکر شدند که دوربینهای لایک و کامپکت ممکنه بعد از مدتی دچار افت کیفیت بشن که با تائید تعدادی از دوستان هم همراه شد.
    لینک مطلب رو پیدا نکردم!

لینکش یافت شد!
    ... مسئله این است SLR کامپکت یا
    shahbazi و محسن قضاتی تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Meghdari نمایش پست ها
    سلام
    صحبت سهیل عزیز در مورد دوربین های DSLR صحیحه ولی قابل بسط به همه دوربین های دیجیتال نیست.
    یادمه یکی دو سال قبل بحثش هم در فروم شده بود و انوش عزیز متذکر شدند که دوربینهای لایک و کامپکت ممکنه بعد از مدتی دچار افت کیفیت بشن که با تائید تعدادی از دوستان هم همراه شد.
    لینک مطلب رو پیدا نکردم!

لینکش یافت شد!
    ... مسئله این است SLR کامپکت یا

مطالب را مطالعه کردم اما به نظر من نمیتواند درست باشد در سایتهای مرجع هم نتوانستم چیزی پیدا کنم اگر کسی نمونه ای پیدا کرد لطفاً لینک بدید.
    خودم تقریباً یک سال و نیم SX20 داشتم و دست کم چیزی حدود 50000 شات در این مدت گرفتم اما مشکلی نبود
    در حال جستجو هستم تا جواب درست را بدست بیاورم
    Nima Sadigh، M.Meghdari و محسن قضاتی تشکر می‌کنند.

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    مطالب را مطالعه کردم اما به نظر من نمیتواند درست باشد در سایتهای مرجع هم نتوانستم چیزی پیدا کنم اگر کسی نمونه ای پیدا کرد لطفاً لینک بدید.
    خودم تقریباً یک سال و نیم SX20 داشتم و دست کم چیزی حدود 50000 شات در این مدت گرفتم اما مشکلی نبود
    مطلب مربوط به سه سال پیشه و طبیعتاً تکنولوژی پیشرفت زیادی کرده در این مدت
    شاید در مورد دوربین های قدیمی تر صادق باشه...

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Meghdari نمایش پست ها
    مطلب مربوط به سه سال پیشه و طبیعتاً تکنولوژی پیشرفت زیادی کرده در این مدت
    شاید در مورد دوربین های قدیمی تر صادق باشه...
    مگر دوربین های کامپکت هم سنسور و لنز ندارند؟ به نظر من تفاوتی از نظر اصول اولیه طراحی یک دوربین دیده نمی شود. مخصوصا اینکه امروزه dslr ها هم دارای live view شده اند و شباهتشان با کامپکتها بیشتر شده است.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    افت کیفیت در کامپکت ها تحقیقا رخ میدهد و علت آن نیز عدم انجام کنترل کیفیت قوی بر این دسته دوربین هاست. میپرسید چرا؟ جواب به کاربر هدف این رده بازمیگردد یعنی آماتور هایی که هدفشان از عکاسی ثبت وقایع و خاطرات هستش و عمدتا بعد از یکی دو سال با دوربین جدیدتری جایگزین خواهند شد
    اما بحث DSLR متفاوت است و به عنوان مثال المان های سنجش کیفیت (خطای رنگی، دقت فوکوس و شاید مهمتر از همه نویز)، خروجی فرمت خام 40D بنده با اولین شاتی که با آن گرفتم (دو سال پیش) و قطع بر یقین با اولین شات خروجی آن که نزد صاحب قبل هست یکسان است و در مثال دیگر کیفیت خروجی A410 خواهرم (یه کامپکت که از اجداد A3300 هستش) در قیاس با 7 سال پیش بسیار افت کرده است
    البته در این میان پیشرفت چشمگیر عکاس در خلق تصویر، در عدم استنباط افت کیفیت خروجی ها حائز اهمیت است و این عامل عمدتا موجب میشود که افت کیفیت را (به طور خاص در کامپکت ها) متوجه نشویم
    موفق باشید
    M.Meghdari، shahbazi و محسن قضاتی تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    افت کیفیت در کامپکت ها تحقیقا رخ میدهد و علت آن نیز عدم انجام کنترل کیفیت قوی بر این دسته دوربین هاست. میپرسید چرا؟ جواب به کاربر هدف این رده بازمیگردد یعنی آماتور هایی که هدفشان از عکاسی ثبت وقایع و خاطرات هستش و عمدتا بعد از یکی دو سال با دوربین جدیدتری جایگزین خواهند شد
    اما بحث DSLR متفاوت است و به عنوان مثال المان های سنجش کیفیت (خطای رنگی، دقت فوکوس و شاید مهمتر از همه نویز)، خروجی فرمت خام 40D بنده با اولین شاتی که با آن گرفتم (دو سال پیش) و قطع بر یقین با اولین شات خروجی آن که نزد صاحب قبل هست یکسان است و در مثال دیگر کیفیت خروجی A410 خواهرم (یه کامپکت که از اجداد A3300 هستش) در قیاس با 7 سال پیش بسیار افت کرده است
    البته در این میان پیشرفت چشمگیر عکاس در خلق تصویر، در عدم استنباط افت کیفیت خروجی ها حائز اهمیت است و این عامل عمدتا موجب میشود که افت کیفیت را (به طور خاص در کامپکت ها) متوجه نشویم
    موفق باشید
    شما از تعداد ضربات احتمالی که به دوربین مذکور وارد شده است آگاه هستید؟ ممکن است مشکل ناشی از جابجایی المانهای لنز باشد و یا اتفاقات عجیب و غریب دیگر!
    دوربینهای کامپکت اصولا به دلیل کوچک بودن، عدم داشتن بند گردن و همچنین عدم دقت زیاد در نگهداریشان دچار حوادث بیشتری نسبت به dslr ها می شوند.
    شاهین اکبری و محسن قضاتی تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

کمی آف تاپیک هستش اما تا جاییکه مطلع هستم دوربین ایشان ضربه نخورده و همین زنده ماندن آن پس از 7 سال بیانگر اهتمام به نگهداری مناسب است
    فرمایش شما رو نیز تصدیق میکنم: بروز حادثه در افت کیفیت یک دوربین (حتی DSLR) بسیار موثر است
    Nima Sadigh و محسن قضاتی تشکر می‌کنند.